0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #640 -: Март 26, 2021, 20:16:54 pm »
Разбирам Грейси. Стискам палци всичко да е ок! Моя гинеколог същото ми каза за уреаплазмата и пия АНСС цяла бременност и преди това ( за имунитета) . Тери, взели сте всички мерки- всичко ще е наред!
Робин, дано не го държи много време в тегаво състояние.
Янче, с теб сме душата! Важното е ти и бебето да сте живи и здрави!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #641 -: Март 27, 2021, 17:29:57 pm »
Момичета, сменяте ли си часа на Клексан/Фраксипарин заедно със смяната на времето. Без смяна ще ги бия на 23 часа един ден. На мен ми се струва излишно да сменям, но да питам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #642 -: Март 27, 2021, 18:27:43 pm »
До няколко часа няма никакво значение. Със Сими си го бих между 10 и 12ч, а с Бобо между 16ч и 18ч.
Като си го правиш примерно в 22ч, продължи си в 22ч.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #643 -: Март 27, 2021, 19:13:08 pm »
На първите 50 инжекции бях много стриктна. След 200-тната гледам да е бита  :lol: Не съм сменяла на есен, няма и сега. Иначе алармата ми е в 10:37

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #644 -: Март 29, 2021, 11:50:22 am »
При мен не беше само инжекция, ами и други лекарства и антибиотика. То не беше смятане и от предния ден - 30 мин. по-рано, на другия ден 1 час по-късно. Такова изчисление беше, че имах чувството, че все едно в космоса ще излитам.
Тери, браво, че нямаш бактерии, обаче и кандида никак не е хубаво. Аз се изприщвам, като чуя за нея. Едно време постоянно имах, постоянно ме лекуваха и казваха как много е упорита. Аз не вярвах. Но след наистина продължително лекуване вече от 5 години не съм имала (да чукна на дърво!).
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #645 -: Март 29, 2021, 12:19:10 pm »
Момичета, какво се прави при болезнени газове при бременност. Буквално два часа не можах да мръдна. Опитах се да се раздвижа, боли. Изкъпах се, пих топла вода с мед. Накрая се сетих, че имам но шпа и пих две, след половин час ме отпусна. Да лежа ме болеше дори. Болеше ме всичко отпред, отстрани, нагоре към кръста. Все едно нямаше място в тялото ми и усещах как чат пат има движение на газове в тялото ми, затова реших, че са газове. Газове ли са това, как се различава, ако са контракции. Тъкмо вече се бяхме шашнали трябва ли да звъним на някой лекар и ме отпусна (засега)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #646 -: Март 29, 2021, 15:29:02 pm »
Тери, мен ме съмнява, че са контракции. Аз също имам газове, по-скоро имах много между 6-та и 10-та седмица. Горе-долу от миналата седмица гаденето и газове отшумяха и се чувствам по-добре. Но газовете по-скоро ги усещам на едно място, а не както ти го описваш и отстрани и т.н. Освен това при мен рано или късно излизат... и тогава усещам облекчение. Така че при теб, ако нищо не е излязло, значи не са газове. Още повече, че щом от но-шпа те е облекчило, по-скоро може да са били контракции. Сподели с лекаря си при преглед, ако е скоро.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #647 -: Март 29, 2021, 15:53:54 pm »
Буквално 40 Мин преди да ме заболи бях на преглед и всичко беше спокойно, не знам какво се случи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #648 -: Март 29, 2021, 15:56:37 pm »
Тери, с Борис имах подобни болки. Точни газове са, но типичните, а имах чувството, че са от наместването на червата. Като заема повече място матката и остава по- малко за червата те нямам си се балонират и боли. Взимала съм еспумизан 1-2 пъти, но като яло си минава от само себе си.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #649 -: Март 29, 2021, 16:04:36 pm »
След като писа Грейси и се усъмних, та писах и на д-р Мели да видя какво мисли. Аз утре ще ходя до кабинета им за инжекция Б12, та ако д-р Мели ме посъветва да мина и през д-р Даскалов. Но по-скоро и аз към газове клоня (не че знам какво е контракция). Беше постоянна болка и от Янчето знам, че такова чудо като болезнени газове съществува.
Освен това от желязото ме хвана и запек, та днес заради ранния преглед пропуснах часа за посещение на тоалетната, което още повече задръства положението. Вчера даже към Ева Кю прибягнах.
И за капак за един ден ми излезнаха 4 херпеса един до друг.
« Последна редакция: Март 29, 2021, 16:11:09 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #650 -: Март 29, 2021, 16:34:15 pm »
Има болезнени газове и още как. Една болка като колитна и прерязва така, че да не можеш ни да мръднеш, ни въздух спокойно да си вземеш.
Ако трябва си мини преглед.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #651 -: Март 29, 2021, 16:48:53 pm »
Д-р Мели ми писа, ако нещо ме притеснява, че ще ме прегледат по спешност, иначе утре ще го изкоментираме. Решихме с мъжа ми утре направо.
Започнаха да излизат пустите газове лека по лека, та май си е било баш това.
Аз от мерак да правя нещо за бебето, но от суеверие нищо да не купувам, се научих да плета на една кука и почти оплетох зимна жилетка на една кука.
Междудругото в листовката на Но шпа си пише, че се прилага и при газове в червата. Явно си е вариант.
« Последна редакция: Март 29, 2021, 16:53:05 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #652 -: Март 29, 2021, 17:41:08 pm »
Има такива болезнени газове. При мен бяха първите 20 седмици. Най-много имах от зелена салата.
Но според мен това при теб е от желязото и запека. Аз заради това желязо една нощ ходих в спешното с линейка. Започна жестока болка - първо високо горе под гърдите, после мина по целият корем, кръст. Сигурна бях, че се е отлепила плацентата. Толкова болеше, че даже не успях да пусна доплера, за да чуя бие ли сърцето. Закараха ме в болницата и малко след като пристигнах и обяснявах как не мога да стана от количката, за да легна на магарето и болката изчезна като с магическа пръчка. 100% беше от желязото.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #653 -: Март 30, 2021, 08:28:33 am »
Янче, това звучи мега страшно  8O
Ние точно това се чудихме вчера: кой е моментът, в който да си кажем, че може би трябва да пътуваме до Пловдив за лекар. Тези бебета не идват с упътване за употреба.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #654 -: Март 30, 2021, 10:03:30 am »
Ох, после става по-страшно като се родят.

Има газове, има натиск върху вътрешности, изкарване на въздух, странно е.Моника ме риташе в някакъв нерв, направо ми сеп оявяваха сълзи в очите от един ритник само.

Странен момент е бременността, аз след тия двете повече не искам бременност и бебета не искам.Стигат ми три броя :)

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #655 -: Март 30, 2021, 11:47:10 am »
Аз си оправих стомаха и проблемите, свързани със запек, с фибри Хуск. Тери, може да пробваш, не са лекарство, стават за бременни и при мен имаха ефект веднага.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #656 -: Март 30, 2021, 12:00:59 pm »
Хуска е добър вариант. Само трябва да се пробва внимателно, че мен например ме запича.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #657 -: Март 30, 2021, 13:47:38 pm »
Аз си изградих режим на хранене и с двете бременостти, така че да ям редовно, манджи и супи да има, да има месо и много фибри.Тестените и въглехидратите ги бях намалила много сериозно.Запек получавах например като прекаля с хляб и тестени и сега съм така.От сушени плодове получавах ужасни газове и болки в корема.Помня едни сушени кайсии ми разказаха играта.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #658 -: Март 30, 2021, 14:35:38 pm »
Аз като изключа газовете, всичко си ми беше супер. До момента, в който не започнах желязото. В началото беше по един път на ден и горе-долу се ядваше. Но като го започнах по 2 пъти и стана страшно. Преди една седмица доктора ми го спря и за 3 дни всичко се оправи като с магическа пръчка - ни запек, ни нищо.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #659 -: Март 30, 2021, 19:20:20 pm »
Тери, хуск, к'ви ли не фибри .. свещички само помагаха( и то не винаги)...ефекол.. само диаспорал(магнезий на прах) ме разхлабваше. АГ ми беше предписал за газовете нещо.