0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #600 -: Март 16, 2021, 11:54:05 am »
Тери, изобщо не съм разбрала. Все пак това за лекаря и козметиката за бебе важи по принцип и като му дойде времето не е лошо да го обмислиш :)
Яничка, ти си наред, нали? Май съвсем малко ти остава вече :)

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #601 -: Март 16, 2021, 12:00:12 pm »
Аз лекар за козметика и хранене не бих слушала. Още повече пък и педиатър. Те казват това, за което са им платили. Днес ще е Мустела, утре - нещо друго. Била съм в тоя бизнес с лекарите и аптеките и си нямате на идея колко пари изкарват на гърба на пациентите.

Аз съм на ред да. Остават ми около 3 седмици. Но може и да се променят нещата след мини ФМ в четвъртък. Освен това винаги го има варианта да тръгне раждането по-рано. Стегнала съм багажа вече и чакам и пуфтя.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #602 -: Март 16, 2021, 12:04:12 pm »
Янче, все едно вчера каза, че си в 32 г.с., учудих, се че си в 34 г.с. За мен ти влезе от 32 г.с. в 34 г.с. по-бързо от мен от 14 г.с. в 16 г.с. :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #603 -: Март 16, 2021, 12:19:43 pm »
 :lol: Вервай ми - усещам всеки ден като година. И въпреки, че лекарят ми спести 4 седмици от тая бременност, пак съм пред лудост.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #604 -: Март 16, 2021, 15:07:58 pm »
Грейси, след такова отношение на лекар не бих се върнала при него никога, отделно вече явно лечението и терапиите, които предписва са съмнителни.

За козметика за бременни аз също ползвам Палмърс кръглото бурканче, стига за много време както казва Маги, имам и олио на Хип, доволна съм и от двете.

На мен ми остават още около 2 седмици на работа и си взимам 45-дневния болничен. Началото на април започвам да ходя на тонове. Иначе на последния преглед бебето беше заело хубава позиция за нормално раждане, но още има време да се мести. Плацентата при мен се вдигна, което също е супер, даже и контракции не се видяха на ехографа :)
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #605 -: Март 16, 2021, 15:42:01 pm »
Яничка, Робин, то не останало при вас! Яничка, още малко остана да устискаш. Робин, радвам се, че ти се е подобрило състоянието. Поне да си по-спокойна до финала.

Също Сигридов подхвърли, че не е коригирана матката. Аз обясних за хистероскопиите и че на последната са коригирани страните. Едва тогава той каза, че кървенето било и от разреза. А той беше преди 8 месеца!!! Пропуснах да кажа, че след първата хистероскопия Калчев ме гледа на видеозон и не се усъмни и да предложи хистереоскопия и заключението му е нормална матка с нормална форма. Сега четох листа с резултата от изследването при Сигридов - написал е двурога матка! Отворих снимките от последната цветна снимка от преди 6 месеца. С очите си виждам, че силно би било казано да е седловидна, камо ли двурога! Аз го гледах Сигридов как си очертаваше нещо по матката на видеозона и също и там на място се виждаше, че 100% не е двурога, по-скоро леко като седловидна.

Иначе аз ще си водя ЖК при моя доктор. Там ще направя БХС. Но за съжаление не правят скрининг за прееклампсия. Записах час в Плевен и казаха, че само ще допълнят теста към БХС. Но ще видим как ще е.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #606 -: Март 16, 2021, 15:59:15 pm »
Gracy, редовния номер ти е казал явно. Като чета в групите на всички жени казва двурога матка. Това е най-модерната му диагноза напоследък.
Радвам се, че си си отворила очите, защото изобщо не ти трябва някой да те шашка. Пази се да изчистиш лека по лека хематома и си бременей.
Не ги схващам много изследванията, но и аз мисля, че скрининга за прееклампсия е част от БХС-то. Тоест се взима кръв и се праща на сертифицирана лаборатория, която да го направи. Увери се, че изпращат БХС-то в такава.
Това е списъка с одобрени лаборатории, иначе гледам, че и кварталните лаборатории си правят вече БХС, ама колко качествено, кой знае.
13. Приложение № 4 към чл. 9 се изменя така:
„Приложение № 4 към чл. 9
Генетични лаборатории към лечебни заведения и медицински факултети в България

Наименование
Лечебно заведение/медицински университет
1.
Лаборатория по клинична генетика
 
„Университетска специализирана болница за активно лечение по акушерство и гинекология „Майчин дом“ – ЕАД, София
2.
Генетична лаборатория
Катедра по медицинска генетика, Медицински факултет – Медицински университет, София
3.
Хормонална лаборатория „Неонатален скрининг и функционална ендокринна хормонална диагностика“
„Университетска специализирана болница за активно лечение по детски болести“ – ЕАД, София
4.
Отделение по медицинска генетика
„Университетска многопрофилна болница за активно лечение „Св. Георги“ – ЕАД, Пловдив
5.
Лаборатория по медицинска генетика
„Университетска многопрофилна болница за активно лечение „Св. Марина“ – ЕАД, Варна
6.
Лаборатория по медицинска генетика
„Университетска многопрофилна болница за активно лечение „Д-р Г. Странски“ – ЕАД, Плевен
7.
Катедра по молекулярна биология, имунология и медицинска генетика
Медицински факултет – Тракийски университет, Стара Загора
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #607 -: Март 16, 2021, 17:34:34 pm »
Положението с БХС е следното - само НГЛ в Майчин дом и нейните филиали имат разрешение да правят БХС. Тоест легализирани са. Всички останали правят някакви измислени БХС-та. В БХС към НГЛ няма включен скрининг за прееклампсия. Но не пречи да се направи допълнително.
Другото важно е, че не всяко АГ може да прави ФМ. Това че някой лекар е завършил Акушерство и гинекология в никой случай не го прави компетентен да извършва фетална морфология. А няма да ви казвам до какви умозаключения стигат неквалифицирани АГ, включително пращат на амниоцентеза при риск за Даун 1 към 900 например и никакви данни от уж ФМ.

А на Сигридов наистина това мъ е новата модерна диагноза. Предполагам за да намира работа и на Калчев. Само последните 2 седмици ми писаха 3 момичета на които им е казал това, а снимките с измерванията им са по-добри от моята. И на всичото отгоре в листа от прегледите им не пише нищо.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #608 -: Март 17, 2021, 08:42:33 am »
Вчера говорих с позната ходила при Сигридов, и тя със седловинна матка и на нея и казал корекция.Вече не коментирам, само слушам и чета!

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #609 -: Март 17, 2021, 20:54:41 pm »
Момичета, аз имам въпрос относно  раждането с тромбофилия - как ще знам кога ще започне раждането, за да спра инжекциите 24 часа по-рано? Единствен вариант е да отида за предизвикване ли някъде около термин? Хич не ми се иска да предизвикваме с медикаменти, ще говоря и с доктора, но по принцип каква е практиката?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #610 -: Март 18, 2021, 09:13:21 am »
Не е необходимо да спираш инжекциите 24 часа по-рано. Единственият проблем е епидуралната. Тоест риска от поставянето й, ако последната инжекция ти е все още активна. Имаш 3 варианта:
1. Предизвикване
2. Надяваш се когато започне раждането да е минало достатъчно време от инжекцията. И разчиташ на факта, че първо раждане не започва ей тъй и да родиш за 2 часа. Тоест ще имаш достатъчно време, за да мине действието на НМХ. И гледаш за предвестници на раждането като падане на тапа, подготвителни контракции, разстройство и т.н.
3. Раждане без епидурална

Аз в началото на бременността отказах предизвикване и избрах варианта без епидурална, но се видя че няма да стане тъй моята. И имай предвид, че ако ти върви бавно раждането, пак ще ти набучат окситоцин, което си е практика в бг болниците. Освен ако не си го коментирала с Вецев и той е казал, че няма да го прави.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #611 -: Март 18, 2021, 09:44:50 am »
Аз знам, че организмите са различни и не знам кое е по-често срещано - бързо или бавно раждане. Но само бих искала да добавя към ориентирите на Яничка, че може първото раждане да стане за 2 часа, както беше при мен (даже и по-малко). И аз сега като съм на инжекции, дай боже да стигна до края, ще стои въпросът кога и как се спират. Но предполагам каквото лекарят каже според ситуацията, като наближи.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #612 -: Март 18, 2021, 09:52:22 am »
С Борис започна раждането 4ч след поставянето на НМХ. Като си минаха 12ч ми поставиха епидурална. Няма почти шанс да родиш за 2ч. Поставиха ми и малко окситоцин. Не съм спирала НМХ и приложението му не е индикация за индукция.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #613 -: Март 18, 2021, 14:35:23 pm »
Момичета, как се справяхте със сухата кожа при бременността? Лицето ми се лющи. С Мустела за лице се мажа, с кокосово масло. Около устатата съм все едно съм яла супа и съм се окапала, толкова се бели. А като си махнах потника (черен) и целия на обелена кожа. Коремът и гърдите ме сърбят от време на време, а уж се мажа.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #614 -: Март 18, 2021, 14:48:04 pm »
Аз никак. Беля си се. Мажа само където ме сърби и туй то.
Както са казали мъдрите хора - единственият лек за всички болежки на бременността е раждането  :lol:

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #615 -: Март 18, 2021, 14:49:10 pm »
Е споделената "болка"  е по-малка "болка". Като знам, че и ти се белиш, се чувствам по-добре :D

А на кое кръвно налягане се казва високо по време на бременност? Виждам голяма разлика между кръвното, което меря вкъщи и кръвното, което ми мери асистентката на др Даскалов. Вкъщи го меря на 60 на 100 (нормалното за мен) с висок пулс, при др Даскалов 67/125 пулс 87. Така вече втори път има разлика. Даже питам, ако препоръчвате хубав качествен апарат, бих купила, защото майка ми е на лекарства за кръвно, за тромби и т.н и досега само си мислехме, че кръвното й се е нормализирало.
« Последна редакция: Март 18, 2021, 15:05:37 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #616 -: Март 18, 2021, 15:11:22 pm »
Не съм се белила аз,само с Матернеа се мажех два пъти дневно.
Ползвам едно приложение за сканиране на козметичните продукти и ми дава кое е ок и кое не,има и за бебешки.Мога да ви го кажа,че не се сещам сега.
Кръвното и пулса често се повлияват,от мисълта че ги мери лекар.Аз имах ниско кръвно в началото ,накрая беше нормално вкъщи,на ЖК  90/120.
Не разбирам много от апарати,тези които се напомпват са май най-хубави.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #617 -: Март 18, 2021, 15:45:19 pm »
Кръвното ми в кабинета винаги е по-високо. Ама то всеки път пред тоя кабинет ми пада сърцето в петите, как точно да ми е нормално кръвното?
Заради прееклампсията в която се съмняваха ми казаха, че горната трябва да е над 140, а долната над 90. И само едно от двете е достатъчно, за да се правят допълнителни изследвания. При мен има протеин в урината. Иначе кръвното е ОК.
Иначе нефролога ми каза да си взема апарат, който се помпа ръчно. Те били най-точни. И всяка вечер меря с него и с Омрон-а, който имам от първата бременност. Дават съвсем малко отклонение - около 5 единици и то не винаги.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #618 -: Март 18, 2021, 16:24:58 pm »
Мерси, Павла, дано и при мен не наложат индукция, на следващия преглед ще питам.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #619 -: Март 18, 2021, 16:31:51 pm »
Тери, аз казах и по-напред Палмърс какаово масло.Мазно е и след намазване трябва да поседиш гола, но много хубаво омазнява кожата.