0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #760 -: Октомври 16, 2020, 12:19:54 pm »
Радвам се много за доктора Робин! Да ми го чуваш :) и да се имате! Хах. Пиши ми за доплера на ЛС. По-добре без симптоми, тръст ми!
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #761 -: Октомври 16, 2020, 20:18:33 pm »
Робин, радвам се, че всичко е наред. А за симптомите по- добре, че не е забавно  :D, но разбирам филмирането.

Аз днес бях да ми мерят шийката- 3.62 см е , което казаха, че е супер. Бебето фо погледнаха на бързо, добре изглежда и той, не искаше да си покаже лицето пак. След 2 седмици съм на специалист да ми гледат кръвотока и плацентата. Казаха да му следя движенията.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #762 -: Октомври 16, 2020, 20:40:35 pm »
Робин,и аз така се ослушвах като гърмян заек,да ми се гади,да ме болят гърди,кръст,гъз и т.н.,и тук момичетата така ми даваха кураж.Един път имах епизод с повръщане и беше от вирус и после в родилното,явно от болките ми се доповръща,и до тук със симптоми и прочие.Др Вецев ли избра,той явно е млад,майките ни се оказа са били в един клас,и моята братовчедка за която питах се насочи към него,тъй по линия на градски.
Хелиантус,не се шашкай със следене на движения,понякога е натоварващо,аз е имало дни горе долу в твоите седмици,понякога за цял ден едно движение,веднъж два дни нищо ,тъкмо ми беше ден за ЖК и отидох със свито сърце,платих си ехограф,еми мърдаше доста ясно,аз не съм усещала просто.Бебетата си смучат пръстите,дърпат си ушите и си пипат краката,ние не усещаме всичко това обаче.
Леки бременности!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #763 -: Октомври 16, 2020, 21:18:26 pm »
Обаждай му се всеки ден. Така поне ще си спокойна, Хелиантус.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #764 -: Октомври 16, 2020, 22:26:30 pm »
Той е много активен, рита ме много, има дни е по- кротък, но после си наваксва. Напоследък е толкова активен, че даже не съм му се обаждала от около 3 седмици.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #765 -: Октомври 17, 2020, 00:21:16 am »
Хелиантус, взе ли си снимка или не дават тез? Аз си ги пазя- нямах сили по време на бременноста да ги сложа в албум, но сега ще направя един.има моменти, в които супер идентични са със реалните му физиономии- много е готино.
Леле Робин, колко такива моменти съм имала... единствено със работа се развейвах, защото не усещах как минава времето. Ако имаш някакво хоби и имаш възможност защо не инвестираш време във него?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #766 -: Октомври 17, 2020, 00:26:43 am »
Днес не ми дадоха снимка , но миналият петък на ФМ ми дадоха две, не са като тези, които гледам от ФМ в България, където се вижда анфас, но си има сладък профил. Правя си аз дневник- албум от сега 😊
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #767 -: Октомври 17, 2020, 06:24:11 am »
Браво, бре! Ами то тъй се прави но аз нали бях страхлива. Много хубаво, че са се отпуснали :)
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #768 -: Октомври 17, 2020, 10:46:49 am »
Моите снимки седят затворени в една кутия. Не ги поглеждам изобщо. А от ФМ ми разпечатаха около 10 листа двустранно формат А4 и на всяка страна има по 2 снимки. И тях не съм ги гледала. Ама ако стигне, някой ден ще ги сложа в рамка.

Хелиантус, рано са ти казали за следене на ритниците. Чак след 24-та седмица започват бебетата да градят pattern. Защото то ако не следиш шаблон, няма много какво да му следиш на ритниците.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #769 -: Октомври 17, 2020, 14:24:29 pm »
Янче, ше стигнеш, душата!<3
Хелиантус по-скоро са й казали да следи за движения на плода. И тук около 19та питат дали се усещат..
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #770 -: Октомври 17, 2020, 16:52:36 pm »
Слънце, да млад е докторът и вдъхващ доверие. Какво съвпадение, че се знаете макар и непряко. Вече съм по-спокойна, днес даже се престраших да отида на плуване за първи път от +теста, ок беше.

Яничка, ще стигнеш докрай, вярвам го. Как се чувстваш иначе, трябва ли да лежиш предимно или нямаш такива препоръки?

Хелиантус, супер е, че усещаш бебето, сигурно е страхотно чувството <3
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #771 -: Октомври 17, 2020, 20:36:54 pm »
Момичета, искам да си дам бременните клинчета и дънки на някоя дама. 2 клина под коляно, 2 дънки, 2 дълги клина и 2 бременни панталона (тях нито веднъж не облякох, че са малко като домашни). Размер Л са все. Бременни блузи нямах, носех широки блузи, туники и рокли, но те не са за бременни и тях си ги нося по принцип. И един дънков гащеризон за бременни, щях да го забравя.
Ако тук никой не ги поиска сигурно ще ги пусна в някоя група за продажба с благотворителна цел. Купувани са от Лидъл тази пролет и от Кауфланд есента на 2018. Единият чифт дънки има река забележка, но не е непоправимо.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #772 -: Октомври 18, 2020, 11:02:33 am »
Robin, мога да ставам вече, но имам непрекъснато болки в яйчниците и корема и ми е доста некомфортно. В корема болките са от газове и са ужасни. Дадоха ми някакви хапчета, но изобщо не помагат. Така че предимно лежа.

Лято, дай мерки и теглилки, че туй Л нищо не ми говори. Някой път ми става Л от Лидъл. Колко си висока и на колко кг. ги носи?

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #773 -: Октомври 18, 2020, 11:54:54 am »
И аз не знам защо ми го казаха това със следенето, като преди 2 седмици ми казаха, че е рано да го усещам всеки ден 🤷‍♀️ Ето вчера му беше ден за повече сън след няколко дена купон  :D

Робин, чувството е наистина страхотно и много успокояващо. Е понякога така ме изритва, че ми изкарва акъла  :D,  но е хубаво. Ще дойде време и твоето бебче да те подритва.

 
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #774 -: Октомври 18, 2020, 21:13:51 pm »
Яничка, 173 съм. Носих ги от 75 до 85, но можеше и на по-голям корем и кг да ми стават клиновете и гащеризона. Дънките едва ли можеха да поемат още много плът. Аз съм пълничка, но в бедрата не, а в корема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #775 -: Октомври 24, 2020, 11:44:42 am »
Как сте, момичета? Аз вчера минах на преглед в клиниката, преди това пуснах ПКК плюс други кръвни и урина, ТСХ и FT4 и всичко е в норма. Вторник съм при Паскалева, да видим какво ще ми назначи още. Имам сърбеж от инжекциите, предполагам е нормално, ще я питам и това. И един въпрос - в коя седмица започнахте да намалявате прогестерона, докторката ми каза да го взимам вече през ден, 10 седмица съм завършена.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #776 -: Октомври 24, 2020, 12:09:17 pm »
Сърбежа от инжекциите не е много готино нещо. Виж си еозонофилите (мисля че така се пишеше) в ПКК. Ако са повишени показва алергична реакция. Ама не с 1-2 единици, а с много.
Аз прогестерон не спирам преди да е готова плацентата и да съм излязла от рисковите първи 12 седмици. И го намалявам по схема, за да не стресирам тялото, което и без това има достатъчно ангажименти в момента. Сегашната ми схема аз я измислих и двамата ми лекари одобриха. Махам по 1 капсула на всеки пълни 4 дни. От днес съм само на две вечерни. Тоест ми остават 8 дни да го махна напълно, което ще е към края на 14-та седмица. Иначе първо махнах едно обедно, едно сутрешно, второ обедно, второ сутрешно и за финал нарочно оставих само вечерните, защото обичайно всичките ми изкървявания са били рано сутрин.

Браво за страхотните резултати!
Ти май трябва да си с термин май. Пиши ми на лични, ако искаш да те включа в майската ни групичка.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #777 -: Октомври 24, 2020, 22:36:33 pm »
Носи си пкк при Паскалева, Робин- ще иска да я види. Ако не, ще ти пусне при нея. Кажи й за сърбежа, сигурно си на фраксипарин. Извинявай, че още не съм пуснала бебемомонитора, Лори е настинала и се лекуваме.. та нямам ходене до куриерите.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #778 -: Октомври 25, 2020, 12:11:29 pm »
Робин, аз прогестерона  окончателно го спрях в 16 г.с, като започнах да го намалявам в 14. Обикновено, казват
 че до 12 не трябва да се намалява.

При мен нищо ново, растем с бебока  :D,  ритка си. Чакам с нетърпение следващият понеделник да го видим и да видим кръвотока и дали всичко е наред.
Получих писмо, че от болницата са се консултирали с ендокринолог и е казал да ми изследват ТАТ и МАТ и, ако са наред да спирам Левотироксина и след 4 седмици да ми видят ТСХ-то...не знам какъв им е толкова зора да го спрат този левотироксин.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #779 -: Октомври 25, 2020, 14:06:47 pm »
Ми то ТАТ и МАТ може да са нормални, но ТСХ до е висок. Не мога да им разбера логиката на тези англичани.

Аз и с двете бременности спрях прогестерона от веднъж в 13-14гс.