0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #680 -: Октомври 01, 2020, 22:05:14 pm »
Слънчице, точно като грубо вмешателство го приемам  :D Аз разбирам вълнението, но отнема така от моя кеф, а и по бих разбрала дрехи и играчки да са, а не нежелани мебели. Ще си ги държи вкъщи, ако не може да ги върне, но пак не мога да се сетя кога ще преспива там.  То и с играчките е много досадно.
Яничка, добра идея е напитата  :D
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #681 -: Октомври 01, 2020, 22:07:43 pm »
А какво да ви кажа, че на една моя братовчедка на сватбата й й подариха близки роднини обзавеждане за детска стая... Чисто ново и скъпо. Това беше преди 7 години. Има два аборта и няма желание да има деца повече. Но пък има детско обзавеждане.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #682 -: Октомври 02, 2020, 00:47:40 am »
Робин, много се радвам да ви видя с Яничка тук. Сигурно ще си на аспирин + Фракси/ клексан. Не се тревожи, както са написали досега тези мутации може и да не се активират- Божа работа- затова си има профилактична терапия, после се следиш и ако трябва се коригира дозата. Запиши си час при Паскалева. Аз съм още на клексан 0,4 , 13 дни следбраждането. Мисля да бия и утре и край. Леле Тери, горката жена...:(
Абе има си и двете страни монетата. Мен пък никой от родата- копче чак ми стана тъпо. При всяко положение не е добре да липсва комунукация и трябва да се изговорят нещата. Дано и да има приемственост у родителските тела.  Лято, супер че е минало добре пътуването! Както и да тръгнеш да раждаш наложи ли се всяко естествено раждане може да ескалира до секцио.
Яничка, чак не мога да си те представя без яйцата :d
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #683 -: Октомври 02, 2020, 10:33:25 am »
При нас свекърва ми ме знае що за гад съм и просто идва с мен на пазар. Аз избирам, а тя плаща което иска да е от нея. Майка ми беше самоинициативна, но аз се карах с нея доста. Винаги 6ъм предпочитала да питам и да ме питат и не търпя изненади много. Хелиантус, доста добри съвети си получила в това отношение тук. Дано все пак се успокоиш скоро и се разберете какво ще ползваш и какво не.
Лина, радвам се, че писа. Как се справяте, сама ли си вече? Секциото вече спрях да го мисля, то ако се стигне до там нищо не мога да направя. Ама сама си се дразня, че съм супер неадекватна и притеснена. За капак май се разболявам точно сега... Тече ми носа и гърлото ми е изстинало и леко подуто. Ми нали нищо връхно не ми става и тия дни като излизах навън май се простудих, но нямаше как.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #684 -: Октомври 02, 2020, 11:56:25 am »
Върнах се от клиниката, слава богу всичко е наред. Чух сърдечен ритъм 😊 Предписаха ми Фраксипарин за мутациите, показваха ми как се слагат инжекциите. Вече се поуспокоих. Сега следва да отида на еднкринолог, че там следят жлезата всяка година, леко уголемена е, както и при Паскалева, както ме съветвате тук. Трябва да реша дали да пускам пренатален тест в 10 седмица, всички ли сте правили такъв? И последно да питам - как казахте новината на бабите и дядовци 😀
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #685 -: Октомври 02, 2020, 12:01:29 pm »
Браво, Робин! Сега всичко ще бъде супер.

Аз ще правя генетичен тест заради брадикардията в 6-та седмица. Ще изчакам резултата от БХС и ако е добър, тогава ще пусна генетичният. Ако е лош ще чакам за амниоцентеза.

Ние няма да казваме на никого, така че съм без идеи  :)

Лина, докат те измисля какво искаш да кажеш с тия яйца...

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #686 -: Октомври 02, 2020, 12:34:14 pm »
Тери, това вече е направо на друго ниво и нямам думи.

Поуспокоих се, но съм ядосана, че то при баща ми не е само сега за бебето това, просто това преля чашата. Нали ви казах, че у нас е пълно с неща дето не съм си ги избрала аз, а в случая не му проумявам доводите.

Робин, много се радвам, все така добре да си върви всичко. Инжекциите не са приятни, но се преживяват. Ние също правихме пренатален тест, че след предишните неуспехи исках повече сигурност и спокойствие.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #687 -: Октомври 02, 2020, 12:53:41 pm »
Не съм правила пренатален тест. На тия яйца и аз се пулих, но реших, че просто нещо съм пропуснала.
Робин, сега си по-спокойна и това е супер. Аз все се чудя как да им кажа и накрая се обаждам по телефона и казвам или пращам снимка на теста в Месинджър. Е, последното знаеха, яче ще има ин витро и обсъждахме всичко със свекървата, но предните 2 бременности си казах директно и без много специалности. Всъщност единствено на бременността дето загубих направих тениска на малкия "ще ставам батко" и го сервирах на баща му и баба му. Зарадваха се, но после доста неловко стана след няколко седмици. Грешката беше моя, бе още не бях и на преглед минала, само теста видях.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #688 -: Октомври 02, 2020, 17:59:23 pm »
Току що получих писмо от болницата,  в което пише, че от репродуктивната клиника са им казали за мен , че вече мога да спра приема на Прогестерон( който спрях преди 2 седмици), Клексан, Метформин и Левотироксин. За Клексана аз самата съм в голямо чудене напоследък, нали ви казах, че като бях и на преглед в България доктора каза, че според него аз нямам нужда от него, а и това е мнението на всички освен доц. Русев , д-р Калчев беше твърдо против също. Аз имам само PAI 4G/5G , за което нали бил важен аспирина и MTHFR 🤷‍♀️. Метформина не разбирам защо ми го спират...както и Левотироксина.  Пише последното да го спра и другият петък в болницата ще видят как e TSH. Реално според ендокринолога в България аз нямам проблем със щитовидната , само веднъж за 3 години ТСХ беше високо и затова ме сложиха на левотироксин, но сега вече много ме объркаха, ако го спра за седмица ще покаже ли реално резултати ТСХ, а после ако продължи да се повишава? Съветват да продължавам с аспирина.  В големи размисли ме вкараха и сега аз как да преценя какво да правя?! Лошото е, че ще спрат и да ми ги изписват лекарствата....
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #689 -: Октомври 02, 2020, 18:21:47 pm »
HELIANTHUS аз не бих спряла фраксипарин ! Още повече след толкова загуби. За друго не мога да помогна.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #690 -: Октомври 02, 2020, 18:30:40 pm »
Мен също ме е страх да го спра, затова съм се заредила със запаси, но за другите неща ме хванаха неподготвена.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #691 -: Октомври 02, 2020, 18:58:51 pm »
За Левотироксина съм изумена и аз. По време на бременност не се спира как де е. Странно.

Метформин- ми сигурно защото наближава ОГТТ.

НМХ май наистина нямаш нужда и от него и от аспирин. Разбирам страха ти. Ето, Маги беше на нмх, после аспирин и после пак нмх накрая при същата мутация.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #692 -: Октомври 02, 2020, 19:47:56 pm »
За Левотироксина и аз не мога да го проумея, няма никаква логика да го спирам по време на бременност и то при положение, че с него си поддържам супер стойности. Още повече, че само след седмица ще ходя в болницата и не мисля, че ще се изчистя достатъчно, че да покаже някакви реални нива.

ОГГТ, ми е след 2 месеца, на 02.12 🤷‍♀️

Ако теоретично продължа само с аспирин как ще се разбере, че бебето не е ок и ми трябва и НМХ?
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #693 -: Октомври 02, 2020, 19:59:03 pm »
На узи и кривата на растеж май.
Не спирай Левотироксина ако искаш. Аз го спрях 3м след раждането и 2г ще се следя. Ендокринологът ми каза, че не се спира при бременност, а аз имах и 0.3 и подобни стойности.

Метформин колко имаш още? Дори си го.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #694 -: Октомври 02, 2020, 20:07:21 pm »
Helianthus, моето ТСХ е като твоето. Само веднъж го бях завишила (3.8), но ми предписаха 0.25 Л-Тироксин на ден. Ендокринологът ми каза да не го спирам по време на бременност. Реално не съм видяла да вреди, пия го от 2 години и просто поддържам твърди нива на ТСХ-то от 1.7 до 2. Иначе когато си изследваме ТСХ, май всички просто в този ден не пием хормона, не е като да го спираме седмица предварително.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #695 -: Октомври 02, 2020, 20:16:39 pm »
Ще видим какво ще се разберем другият петък на ФМ за НМХ, то по принцип други ехографи няма след това,  но ако трябва и на частно ще е.
Левотироксина не мисля да го питам,  защото не виждам логика и ще им го кажа.
Метформин имам вкъщи като за още 4 месеца мисля.

Тери, благодаря за мнението. Аз също, знамче не се спира по време на бремнност. Аз пия тествам един ден 25 мг, на следващия 50 мг и си поддържам от една година стойности между 0.9 и 1.5, последно беше 1.47 преди 3-4 седмици в България.
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 20:40:29 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #696 -: Октомври 03, 2020, 17:17:41 pm »
Яничка :) Лято, времето е кът но го бутаме-няма как. Виж секцио или не важното в да сте ок. Хелиантус, и аз не бих спирала това лекарство за тсх-то, защото Начев ми обясни, че тсх, което виждаме на контрола високо например си е било високо 40 дни назад затова обикновенно не пипат веднъж назначени препарати по време на бременност. Това по повод бременноста ми с ангелчето- нали имах 2.7 във втория триместър и той каза, че над 2,5 е за терапия. Относно фраксито - доколкото разбрах от много места е един вид застраховка- аз не бих го спряла. Аз съм с 4g/5g хетерозигот,хетерозигот за  ID/ACE, mthr-a, хомозигот за (тафи). Уж са леки и дефакто тромбофилия нямам си бях на терапия до 14 дни след раждането. Даже се чудя дали още да не си бия, че ме е страх. Имам тука от 0.3 няколко спринцовки.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #697 -: Октомври 03, 2020, 18:34:57 pm »
Положението е ужасно, ужасно, ужасно. Имам чувството, че каквото може да се объркат се обърква. Така вече втори ден съм много зле с хрема и всички неразположения. Болки в ставите, позиви за повръщане, изпускане на урина при всяко кихане, разранен нос от издухване ... И всичко това на финала, така че ако тръгне и бебето да ме третират с ковид до доказване на противното. На малкия му мина вече, но при мен нещата сякаш задълбават повече. Пия биозин мама, чай и витамин ц, правя инхалации постоянно, но сякаш това състояние няма край вече втори ден. Дано мине до 2-3 дни, че така и на жк не мога да ида...

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #698 -: Октомври 03, 2020, 18:43:33 pm »
Лято, аз бях в същото състояние в началото на седмицата. Оправих се за 3 дни. С много спане, парацетамол на 8 часа, много вит.С и лимони, морска вода в носа. Но парацетамола и сънят ми помагаха най-много, въпреки че беше тръгнал и синузита да ми се активира.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #699 -: Октомври 03, 2020, 19:57:11 pm »
Да, тия витамин ц, взех си лукчета също и сега си направих мед с лимони. Може би трябва да пия парацетамол наистина. За лежането е трудно, че и малкия още не е напълно оправен и трябва и него да наглеждам - храна, лекарства, чайове.... Поспах днес се, успях да легна за около час.