0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #580 -: Септември 18, 2020, 10:37:26 am »
Кукапетъл, пиши и тук де, ние всички се радваме на бебешките новини и хубавите финали на бременността 🥰. Иначе съвет за кърмене аз не мога да дам, че съм провал.
Лина ми липсва, дано е добре и тя, и бебо ♥️♥️♥️
Хелиантус, моята възглавница е от най-големите и спя божествено с нея от 3 месец. Понякога лягам до малкия без нея и ми е много неудобно. Първата бременност подпъхвах между краката и под корема обикновена възглавница, помагаше, но пак не спях добре. Но първата бременност бях под наем и спях на диван, а сега съм си у дома и спя на хубав матрак върху спалня, тъй че не мога 100% да кажа, че е само от нея. И все пак не съжалявам, че взех от тези дето подпират и гърба освен корема, макар че като питах тук никой не ми я препоръча сериозно.
Яничка, радвам се за изследванията и дано този хематом скоро се стопи съвсем, за да се насладиш на спокойствие и ти 🥰
Днес съм на ендокринолог пак, сега ходих да пускам кръв и урина. Хемоглобина вече е в норма и съм щастлива, вярно че е на долна граница (121), но се е качил с почти 20 единици за 2 месеца. Захарта беше 5.18, което май пак е добре. Само гликелиран хемоглобин чакам, но той май няма да стане за днес, въпреки че ще опитат да го обработят и него. В урината всичко е наред също. Онзи ден от микробиологията май не съм отличник, ако може да посъветвате дали има нужда да звъня на лекарката или да изчакам преглед след 2-3 седмици.
« Последна редакция: Септември 18, 2020, 10:46:47 am от Лято »

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #581 -: Септември 18, 2020, 12:01:32 pm »
Аз не препоръчвам П образната, защото мен мъжът ми ми подпира гърбът и нямам нужда от възглавница. Той много обича да се гушка и има рестрикция само за лятото, защото тогава спим потопени в собствен сос и без да сме гушнати.

Лято, при мен наслаждаването и спокойствието са невъзможни. Може би в някой друг живот.

Иначе Лина е добре, просто прави последни приготовления за бебето и няма никакво време.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #582 -: Септември 18, 2020, 12:10:19 pm »
Голямо чудене му ударих с тия възглавници  :D. Нашето легло е много голямо и не се подпираме докато спим, за щастие,  че и двамата много мърдаме и преди в по- малко легло си беше жив бой  :D Уж си бях харесала една С- образна, която се разделя с ципове  на различни части и после става и за кърменето, но сега пък се чудя дали няма да е добре и гърба да е подпрян... чак в такава дилема скоро не бях изпадала  :D

Лято , браво за хубавите резултати.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #583 -: Септември 18, 2020, 12:39:19 pm »
И нашето легло е голямо, и аз не обичам да ме пипат по принцип (трудна работа беше храненето на бебе в домашни условия, ин витрото с инжекциите и всичко беше по-щадящо за мен), та нощем възглавницата даже ме пази. Точно ей сега бях със свекърва ми, която никак не пази дистанция. Почти обиколих училището, за да се отдалечавам, а сякаш на всяка моя крачка назад тя правеше 2 към мен. И галенето по корема ме влудява. Дори на малкия се дразня вече като се лепне за тумбака ми, но само на него не правя остри забележки, че да не почне да ревнува много отсега, че не го искам заради бебето. Тъй де, от една възглавница изписах роман 🤣

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #584 -: Септември 18, 2020, 13:20:00 pm »
Тези П образните, не спиш ли реално на нея? Аз имам проблеми с врата и не мога да спя на какво да е. Аз никога не съм имала необходимост да подпирам гръб.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #585 -: Септември 18, 2020, 13:51:33 pm »
Не, не е на нея, а в нея. Аз имам шипове и дископатия и ми е супер с нея, че подпира кръста и позата ми не се изкривява от тежестта.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #586 -: Септември 18, 2020, 14:25:59 pm »
И ние спим на голямо легло, но винаги сгушени в единият край.
Да, на П-образните им е гадно това че главата ти е върху част от възглавницата за бременни. А и аз като Павла имам проблем с възглавниците и спя на специална.
Иначе едната ми S-образна може да се сложи по гърба, и едната част се провира между краката и после под корема. Така имаш съпорт и на гърба.
За мен е важно да имат ковър, който може да се сваля лесно и да се пере.

Прикачвам файл с втората ми възглавница. Тя има отделен съпорт за корема, който може да се маха.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #587 -: Септември 18, 2020, 14:57:57 pm »
На къде ти пада тежестта? Аз като спя е напред. Тоест поддръжката ми трябва да корема. Ако ти е назад, тогава може да има смисъл от поддръжка на гърба.
Не е до проблеми с гръбначния стълб. От катастрофата почти нямам отдел без проблеми. Просго тама ми е по-удобно.

Яничка, ти с каква си? Моята се скапва, а вече няма същите възглавници.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #588 -: Септември 18, 2020, 15:13:33 pm »
И моята тежест пада към корема. А в момента само и единствено по гръб мога да спя, та не съм си помисляла изобщо за възглавниците.

Ето това са моите две:
https://www.amazon.es/dp/B01M115K6Q/ref=cm_sw_r_cp_tai_XlkzFbCTV6SK0

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0052E68IC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #589 -: Септември 18, 2020, 15:23:51 pm »
Благодаря ви, помогнахте ми. Поръчах най- сетне, че въпреки доста малкият корем все още започна да ми става неудобно спането. Прикачвам снимка на какво избрах. Калъфките се махат за пране. Аз също съм привързана към възглавницата си, ортопедична е и не съм сигурна, че ще ми е удобно да спя върху друга възглавницата.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #590 -: Септември 18, 2020, 15:55:39 pm »
Тежестта ви пада към корема, но от цялото тяло мемори пяната си е направила местенце и с възглавница само отпред ме бута леко назад. Затова подпирам и гърба, и корема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #591 -: Септември 18, 2020, 16:24:10 pm »
Може и от матрака да е Лято. Ние спим на вълнени дюшеци, които са доста твърди.

Много добре изглежда Хелиантус. Харесва ми това разкачването с циповете.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #592 -: Септември 18, 2020, 17:48:43 pm »
Точно такава имам Хелиантус! Много е удобна!
Момичетаааааа - родих днес! Малко екстремно, но по обяд проплака Даниел-3500,50 см. Позволиха ми за около час да го погушкам. Исках да дам гърда, защото имах коластра тези дни, но не ми позволиха заради упойката а и имах и успокоителни сложени + папнервин ( или нещо там) опитаха се снощи да спират контракциите но не стана. Цялото секцио беше час и малко- голям шев и кройка, проблеми с упоката и накрая по време на секциото контракции и танцуващ корем. Дори вадиха нещо, с което да минат платното, като лазер имаше дим0_О и миришеше на изгорена плът, нооо всичко си заслужаваше, когато ми дадоха Даниел. Той изплака, продължи да плаче и в момента, в който му заговорих спря и се заслуша- беше магично! После го гушках един час , и се разплака когато го взеха. Нямам търпение утре да го  си го взема!
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #593 -: Септември 18, 2020, 18:44:35 pm »
Лина, да ти е честит Даниел 💙! Много здрав, любопитен и щастлив! На теб бързо възстановяване! Прекрасна новина 😊

Възглавницата и на мен много ми харесва, че се разглабя.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #594 -: Септември 18, 2020, 18:49:03 pm »
Лина, с най - голямо удоволствие ще ти честитя пак и тук 😁 Бъдете щастливи 💓❤️😘😘😘
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #595 -: Септември 18, 2020, 20:31:56 pm »
Лина, честити да сте двамата с Даниел. Бъдете здрави, и в живота му винаги да има верни другари, обич и топлина.
 Много хубава седмица с два бебока и две щастливи мами. Нови бременни... По-хубаво няма как да е. 🤗
« Последна редакция: Септември 18, 2020, 21:12:59 pm от Лято »

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #596 -: Септември 18, 2020, 23:04:59 pm »
Линааа,честито!Добре дошъл на Дани!Много да го слушате и да сте много щастливи!
Интересно е било явно,важното е че сте живи и здрави!
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #597 -: Септември 19, 2020, 11:08:57 am »
Лина честит да ви е Даниел! Да расте здрав,щастлив,палав и едно безгрижно детство изпълнено с много игри и забавление !
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #598 -: Септември 19, 2020, 20:00:24 pm »
Честит Даниел и от мен!Много да е здрав!

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #599 -: Септември 19, 2020, 20:28:46 pm »
Здравейте на всички в таза така хубава тема, още не мога да повярвам, че съм тук и аз, мислех, че никога няма да ми се случи! Идвам при вас макар и на много ранен етап, но пък както писахте в другата тема, бройки трябва да се запълват 😀

Кукапетал и Лина, честити бебчета, да са много здрави и много да ви радват! Лина, как върви възстановяването, как се чувстваш?