0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #740 -: Октомври 09, 2020, 11:06:11 am »
Аз да си кажа.
3-4ч не са проблем да се измести. Не е казано, че 1 седмица трябва да местиш по 30 мин.
Много се втеляват с този НМХ.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #741 -: Октомври 09, 2020, 15:47:36 pm »
Здравейте, минавам на отчет. Мина ми ФМ днес,  всичко е наред, всичко си има младежът, расте и дивее  :D . Много ми е щастливо, че го видях и, че всичко е както трябва. След седмица пак съм на ехограф да ми мерят шийката заради операцията преди 2 години, чакам писмо от референтен център по фетална медицина в следващите седмици да ходя да ми гледат плацентата поради същата причина, после пак ехограф в 30, 34 и 38 седмица. Докторката също беше озадачена защо искат да ми спрат Левотироксина, така че си го продължавам,  НМХ искат да го спра и сме щели да го следим на ехографиите ок ли е бебока 🤷‍♀️, аспирина продължава.

Яничка, стискам палци всичко да е наред на твоята ФМ във вторник, не се притеснявай предварително.

Робин, ще се намести дозата на мен тук отначало искаха да ми изпишат 0.2 НМХ, което си е и под профилактична доза направо.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #742 -: Октомври 11, 2020, 09:34:56 am »
Яничка, аз си взех вече втора кутия, пак същата доза, не искам да си я увеличавам сама. Иначе на рецептата не пише конкретна доза, в аптеката питат и аз казвам.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #743 -: Октомври 11, 2020, 11:39:31 am »
Яничка, аз си взех вече втора кутия, пак същата доза, не искам да си я увеличавам сама. Иначе на рецептата не пише конкретна доза, в аптеката питат и аз казвам.

Имах предвид, ако имаш малко, преди да вземеш следващите да се обадиш в клиниката да ти обяснят защо няма доза на рецептата. Според мен са забравили да напишат. Иначе нямам друго обяснение. И в аптеката не могат да направят нищо друго освен да ти дадат най-ниската. Макар че според мен е било редно да те върнат и лекарите да ти оправят рецептата.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #744 -: Октомври 12, 2020, 05:25:20 am »
Хелиантус, чудесни новини от ФМ, хубаво е че не трябва да чакаш много до следващия преглед, и аз бих ходила всяка седмица на ехограф.

Яничка, в България дават лекарства масово без рецепта, а за връщане заради непълна рецепта и дума не може да става. Другата седмица съм на преглед в клиниката, ще питам за дозата, в момента имам 9 инжекции.

Все още се чудя къде да се следя, ако имате препоръки за лекар за ЖК в София, моля споделете.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #745 -: Октомври 12, 2020, 06:30:48 am »
Аз съм за лекарят на Лина, защото има много опит с бременни с тромбофилия. А и по други места съм чела много добри отзиви за него от момичета с тромбофилия.
Казва се д-р Иван Вецев и работи в Шейново. Преглежда и на друго място, ама нека Лина да каже, че не съм много навътре.

Аз съм го виждала два пъти докато лежах в Шейново зимата и ми направи добро впечатление.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #746 -: Октомври 12, 2020, 07:12:03 am »
Хелиантус, супер новини за малкото хайванче :). Не можеш ли още едно мнение да видиш за НМХ. Ако следят само с УЗ на колко време ще те гледат? Относно местенето на дозите на мен ми казаха с по 3 часа гд на ден( като се измества и приема на аспирина). Когато се достигне желания час, поне 72 часа се поставя НМХ в този час. На 4 тия ден вече се поставя в желания час и 4 часа след апликация се взима  кръв.
Яничка, чакаме добри новини от ФМ !
Робин, ако искаш ми пиши на лични за конкретна информация. Само да знаеш, че много се чака за прегледите и бременноста+ терапията беше заедно с доц. Паскалева.
« Последна редакция: Октомври 12, 2020, 07:25:06 am от Lina88 »
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #747 -: Октомври 12, 2020, 09:08:54 am »
Де факто имах и второ и трето,  и четвърто мнение за НМХ. Първо от репродуктивната клиника тук, второ от д-р Калчев в България трето от лекарката, което видях след 1-та ФМ в 12 седмица , четвърто от друга лекарка, която видях в петък след ФМ, а преди месец и от доктора , който видях в България и гледа кръвотока( д-р Ибрям Ибрям). Всички са на мнение, че не ми трябва 🤷‍♀️ Иначе пак съм на ехо този петък да гледат шийката, но надявам се и бебето, ще настоявам. Днес ми се обадиха от референтната клиника където ме пращат да ми гледат плацентата и кръвотока . Тези тук искали чак в 32 седмица да ме пращат, но от там решил специалиста,  че иска по- скоро да ме види и имам час за 02.11, така че засега често ще ме гледат, после ще видим, но и на частно , ако трябва ще ида. И пак след толкова мнения ми е много притеснено за пустото НМХ ...

Яничка, успех утре!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #748 -: Октомври 12, 2020, 10:46:05 am »
Да, и на мен би ми било, Хелиантус. Мисля, че ти трябват редовни доплери. Ако трябва и на частно. Това поне бих направила аз. Но аз не съм лекар и не знам кое е наистина необходимо.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #749 -: Октомври 13, 2020, 14:36:54 pm »
Хелиантус, аз реално не знам защо искат да ти го спират НХМ. Хубаво, че нямаш нужда, ама то е профилактична доза. Единствено има значение за епидуралната. И на мен тия в болницата ми викат, че нямам нужда, но на моя отговорност ми дават рецепти. То ми е все тая - на моя, на тяхна... добре че не го плащам. Ама и да не ми даваха, щях да си го купувам.
Иначе мен ме е много по-страх от аспирина. На мен ми направи две бели, ама то и аз не съм като хората. Все нещо ми е наопаки.

Мина ми ФМ. Беше бърза, но плодотворна. Всичко си му е там на бебето. НТ е 1.9 мм, което е супер. Сега съм малко по-спокойна. Преди прегледа говорихме с докторката, че ще правя генетичен тест само ако са хубави резултатите (това препоръча и тя и единият ми гинеколог). И като си тръгвах ми каза да си запиша час за генетичен, което за мен означава, че не очаква лоши резултати. Ама да видим с този хормон.

И... според докторката е 100% мома. Каза че няма как да бъде по-сигурна. Виждало се много ясно. Даже ми е направила три снимки, едната със стрелкичка  :lol:

Ами сега си чакам резултата от БХС и после тест в 15-та седмица, което ще е началото на ноември.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #750 -: Октомври 13, 2020, 14:51:46 pm »
Браво, Яничка. Аз ти казах. Само жена може да избута всичко това.

То много неща не пречат л, но не се дават без нужда. Ако беше така, 100% от бременните щяха да са на нмх, за всеки случай. Щом не трябва, значи не трябва. Ние какво мислим е лично мнение, което си е само наше и в медицината не съществува.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #751 -: Октомври 13, 2020, 14:55:42 pm »
Яничка , много се радвам за хубавите новини. Честити розови гащи ❤

За НМХ и аз това ги питах и жената ме погледна все едно съм леко луда и ми вика, а за какво да се бодеш като нямаш нужда, аз й обясних, че нали по принцип не изпитвам удоволствие да се бода,  но ме е страх за бебето, но оставам на аспирин...аз нямам проблем с него. Не знам....да идва петък да го видим как е, въпреки че според мен е в отлична форма предвид какви ритници ми раздава 😁 Спрях ги инжекциите засега,  но доста ги мисля.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #752 -: Октомври 13, 2020, 15:17:06 pm »
Браво, Яничка, за добрите резултати :) Започвай да мислиш женски имена.

Аз си записах час за доктора на Лина в четвъртък, нямам търпение вече. Преди всеки преглед си мисля как ще ми кажат, че плодът е спрял развитие, изобщо не мога да повярвам, че съм бременна. Бих ходила на преглед всеки ден честно казано... Ужас, дано не ме помислите за луда.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #753 -: Октомври 13, 2020, 15:22:11 pm »
При нас всичко ще се прави след раждането. Така че мога да ги мисля имената докато напъвам  :lol:

Робин, пиши на Лина да ти прати доплера ми, който е при нея. Ако не го е подарила на някой де. Много ще ти е полезен с тези притеснения.
Аз в момента слушам сърцето през ден и съм значително по-спокойна.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #754 -: Октомври 13, 2020, 18:29:09 pm »
Браво за супер резултатите, Яничка. Май и на моя младеж му беше толкова. Хелиантус, да в крайна сметка лекарите знаят и все пак си била на толкова мнения.То е неизбежно, човек като е изпатил да не се притеснява. Аз в един момент, спрях да гледам/чета всякакви неща, които потенциално могат да ме разстроят,защото иначе съм stone cold но на тази тема плюс деца, никога не мога да изключа емоциите си. Като спрях да гледам по-добре се чувствах.
Робин, пиши ми на лични за доплера. Изчистен е със спирт целия и чака в пликчето. Имам и 1 бр контактен гел.  Само слушалки с аудио жак трябва да си вземеш.  Аз се въздържам да препоръчвам лекари, дано да си допаднете.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #755 -: Октомври 14, 2020, 19:27:28 pm »
Яничка, Лина, благодаря ви, и аз ги гледах тези апарати и им се чудех. Те от коя седмица хващат? Аз съм в 8+4, май е твърде рано, но ще пиша на Лина по-натам.

Моята поредна лудост - въпреки, че утре съм на преглед, днес отидох на друг доктор, тъй като от 1-2 дни гърдите спряха да ме болят, спря да ми се спи и да ми е лошо и се шашнах, че развитието е спряло. Слава богу всичко е наред, видях бебето за първи път толкова ясно, лежеше си по гръб и се движеше, има глава, ръце, телце 😀 Лекарката ми обясни, че е нормално в един момент да спрат неразположенията, тялото приема чуждия организъм и свиква с него. Трябва да спра с шашкането и да се стегна, но камък ми падна като го видях.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #756 -: Октомври 14, 2020, 20:07:59 pm »
Robin, този който ползвам в момента го дават от 12-та седмица, но на мен ми хвана в 10-та. Този при Лина не помня точно от коя беше.

Иначе симптоми изчезват и се появяват непрекъснато. Това зависи от нивата на хормоните ти и как тялото ти ги приема, а не дали е свикнало с бебето. Мен лично ме е страх от толкова чести прегледи, заради това че бъркат вътре. И аз като бъркам 3 пъти всеки ден за Утрогестана и ми идва прекалено много.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #757 -: Октомври 15, 2020, 09:01:04 am »
Робин, мисля че всички сме били с първото бебе така, а и не само с първото.Всеки организъм е различен и не се знае как ще протече при теб бременността и дали ще имаш неразположения като другите.Дано нямаш ти пожелавам аз.
С Моника имах такъв апарат и ми даваше голямо спокойствие на моменти.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #758 -: Октомври 15, 2020, 09:30:04 am »
Робин,аз нямах никакви неразположения,ни гърди ,ни нищо ме боля.Ма ей го на,родих.
Не се тревижи,по-добре е така,отколкото да си парцал постоянно.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #759 -: Октомври 16, 2020, 11:14:22 am »
Маги, Слънце, знам, че симптомите не са при всеки, ама честно страхът взима превес над разума и логиката. Добре, че сте вие да ме сваляте на земята, когато се налага.

Минах вчера при доктора на Лина и се записах при него на ЖК. Добре мина, май никога не съм имала толкова обстоен и дълъг преглед, говорихме доста и за тромбофилията, доволна съм. Благодаря за препоръката ;) Записа ме за първа фетална морфология в 12 г.с.