0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #700 -: Октомври 04, 2020, 00:00:30 am »
Лято, пробвай с парацетамол, ако досега не си, разрешен е по време на бременност. И лягай и почивай колкото можеш.

Хелиантус, наистина странно действат английските лекари със спирането на лекарствата. Трудно е така сама да прецениш какво да спреш и какво не. Ако нещо не би навредило, а се приеме за всеки случай, може би не бих го спряла аз.

Яничка, как си, още ли ти е лошо постоянно?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #701 -: Октомври 04, 2020, 08:22:07 am »
Лято, съжалявам, че не ти е добре, но ще се оправиш за раждането, тялото толкова се мобилизира, че ще си бомба. Помогни си със сън, много течности, парацетамол при нужда, лимони. Още малко остана, мамче!
Робин, Хелиантус, Яничка стискам палци леко да си бременеене!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #702 -: Октомври 04, 2020, 10:08:43 am »
Благодаря, Кукапетъл ♥
Рових се из старите си писания тук, нали се разболях точно след теста и преди първия преглед и тогава ми бяха изписали парацетамол. Купих си панадол, но сега не го намирам. Миналата седмица подреждах кутията с лекарства и беше там, но май съм го хвърлила погрешка с други лекарства с изтекъм срок. Навивам моя мъж да иде да ми купи, но той е категоричен, че иска лекар да каже. Аз отде да му намеря лекар в неделя? Спорим, че то ако е опасно е било точно в първите седмици, а сега всички органи за формирани и могат да функционират самостоятелно, т.е. рискът от някакви увреждания е незначителен в 37 седмица. Но той е проклет инат, а на мен не ми се излиза само, за да ида до аптеката. Иначе тази сутрин се събудих за тоалетна към 5 и се почувствах свежа и щастлива. Без запушен нос, спала цяла нощ без да кашлям и да се задушавам от сополи. Станах и точно след 5 минути се почна пак - на всяко кихане се изпускам по няколко капки, за 5 часа 2 пакета носни кърпи отидоха... И все пак съм по-добре от вчера.
Ровя се из фейса сутринта и ми излезе реклама на прахосмукачка. Не ми трябва особено, моята си работи, но тая е по-хубава и сега се чудя как да обясня на съпружеското тяло защо "ми е нужна" нова. Не че ще ме разбере каквото и да измисля, не че ще го послушам, но поне опит да направя...

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #703 -: Октомври 04, 2020, 10:33:29 am »
Робин, не ми е лошо. Просто ми става гадно от вида на всякаква храна. Много трудно ям, само с лимони и айрян става. Ама не се оплаквам де, важното е че не повръщам.
Иначе в петък направих хипоглекимия след обременяване с глюкоза и много се изплаших. Но всичко мина.

Лято, аз за прахосмукачката ще съм като мъжът ти  :lol: Никога не купувам нещо ново, ако старото работи и новото няма някакви критични преимущества. Например сега си взех нов доплер, защото старият е някаква куча марка и може да хване пулса на бебето чак 18-20-та седмица, а новият е от 12-та.
Иначе прахосмукачката от много време искам да я сменя и знам коя точно искам, ама ще чакам да се прецака старата. И като се има предвид, че е Миеле, едва ли ще е в следващите 10 години  :lol:

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #704 -: Октомври 04, 2020, 11:18:22 am »
Яничка, до много сложно при нас с електроуредите. Аз обичам да ми е комфортно и лесно за употреба. Моят мъж троши каквото хване. Тази пролет си взех парочистачка, а моят за 2 месеца я прекърши на 2. Понеже от миналата година само той чисти, но сега като го излюпя туй бебе се взимам в ръце и спирам да се глезя. Та така прахосмукачката ми сега е с прецакан маркуч и той си я е лепил с тиксо. Изобщо не знаем къде се намира металната тръба и четката, той чисти само с пластмасовата скъсана и лепена част и това е. За него не е драма, то и така може наистина. За мен е драма, че съм зле с кръста и гръбнака и ако не се пазя после пазя леглото дълго. Та аз искам да ми е удобно и смятам, че мога да си го позволя, но той е инат и стиснат и е готов да се мъчи, но да не купи нова докато не останем без прахосмукачка и не затънем в прахоляк.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #705 -: Октомври 06, 2020, 12:57:54 pm »
Какви сте тихи само, ще ви разбудя. Тая сутрин ми падна тапата и водите ми изтекоха. В болницата съм и съм гладна, но не може да ям. Евентуално чакам за индукция, но докато чакам може и сама да си родя вече. Стискайте палци скоро да хапна, тоест първо да родя 🤞
« Последна редакция: Октомври 06, 2020, 13:34:08 pm от Лято »

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #706 -: Октомври 06, 2020, 13:38:28 pm »
Контракции имаш ли?
На мен в 21ч започнаха да ми текат водите, около 5ч започнаха контракзиите и в 13,05ч родих. Чак накрая пуснаха малко окситомин и то защото аз помолих. Той отговаря и за лактацията.
Всичко ще е наред. Скоро ще се срещнете.  :)
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #707 -: Октомври 06, 2020, 13:47:06 pm »
Лято, успех и всичко да мине леко и бързо! Много вълнуващо 😊

Аз се разпадам 😁, много ме болят кръста и тазобедрените стави,  защо си мислех, че това се случва в по- напреднала бременност  :D?! Знам, че е хормонално , разхлабват си се ставите. Бебо е доста активен, рита много силно, но таткото все няма късмет да го усети.
« Последна редакция: Октомври 06, 2020, 14:07:17 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #708 -: Октомври 06, 2020, 16:03:27 pm »
Лято,леко раждане!Чакаме те с новината.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #709 -: Октомври 06, 2020, 17:54:45 pm »
Кристина е тук. Ще пиша може би утре, но и двете сме добре и развълнувани от срещата.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #710 -: Октомври 06, 2020, 18:01:29 pm »
Честита Кристина! Да е здрава и късметлийка.
И бързо да се приберете вкъщи.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #711 -: Октомври 06, 2020, 18:02:46 pm »
Честита госпожица, Лятоо! Да е много здрава, щастлива, усмихната и да носи само радост на цялото семейство. Бързо възстановяване.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #712 -: Октомври 06, 2020, 18:10:06 pm »
Лято, честита радост! Много щастие ви пожелавам и бързо възстановяване!





*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #713 -: Октомври 06, 2020, 18:24:55 pm »
Честита да ви  е Кристина,много да е здрава и късметлия!Лято,възстановявай се,гушкайте се и после разкажи подробности!
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #714 -: Октомври 06, 2020, 18:47:40 pm »
Лято, честита да ви е Кристина! Много здрава да бъде с много късмет във всичко! Много щастие на цялото семейство!
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #715 -: Октомври 06, 2020, 19:00:33 pm »
Честита радост Лято ! Да е жива и здрава Кристина и много да ви радва! На мама бързо възстановяване !
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #716 -: Октомври 06, 2020, 20:27:58 pm »
Честита да е Кристина!
Да расте много здрава и щастлива! <3
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #717 -: Октомври 06, 2020, 21:12:54 pm »
Добре дошла, Кристина! Да ви е здрава, щастлива и благословена! Бързо възстановяване на мама! 😘❤️🍀
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #718 -: Октомври 06, 2020, 22:57:48 pm »
Бързо възстановяване е чакаме да пишеш!
Кристина да е много здрава!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #719 -: Октомври 06, 2020, 23:36:04 pm »
Честито, Лято. Да ви е здрава Кристина и баткото дано се влюби в нея, за да ревнува по-малко
Бъди промяната, която искаш да видиш в света