0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #720 -: Октомври 07, 2020, 08:49:59 am »
Честита радост, Лято! Да е много здрава и усмихната малката Кристина! 🤗
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #721 -: Октомври 07, 2020, 09:28:55 am »
Честита Кристина!Да е много здрава и щастлива!Бързо възстановяване на мама и чакаме скоро да пишеш в бебешката тема :)

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #722 -: Октомври 07, 2020, 09:34:02 am »
Благодаря ви, момичета. С Криси сме добре, след малко ще си я взема. Вчера имах час за жк от 8 и 20. Станах, пих кафе и при няколко посещения до тоалетната ми се стори, че тапата пада. Беше бистра като белтък и не бях сигурна дали е тя, но то нямаше какво друго да е. Приличаше точно на слузта която е в овулационни дни. Минути по-късно сменях пози на стола и сякаш се изпуснах в гащите. Малко, но... Проверих в тоалетната и ежедневната превръзка 0еше мокра, но нямаше мирис на урина. Количеството малко. Хванах си рейса и към жк. Повече нищо не тече, нямах контракции. Пред кабинета вече започна повечко да изтича и като ме повикаха аз направо казах, че водите ми текат. На преглед имах 2 см разкритие, но не ми позволиха да се върна за багаж и директно ме приеха. Контракции се появиха часове по-късно и по обед вече имах на около 10 минути, то слаби все още. Към 14 ме свалиха в родилна зала, към 15 и нещо вече виех от болка и лекарят предложи упойка. Гледах го като спасител, много мил човек. По това време сложиха и окситоцин система и час по-късно Криси се роди. Двете раждания бяха коренно различни, нямам спомен с първото дете да е било толкова болезнено, а тоя път лигавех ли се не знам. Малката е дребна, 2850 и 50 см. А беше голямо плашене, че ще е голямо бебе и ще ме режат дори. Имам 1 вътрешен и 1 външен шев, сядам нормално и без никакви болки. Ако всичко върви все така в петък ще се приберем у дома. След малко ще ми я дадат и ще разпитам повече за нейното състояние, но тази сутрин беше спокойна и приятно розова бонбонка.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #723 -: Октомври 07, 2020, 11:06:06 am »
При нормално раждане и без усложнения, защо не е при теб?
Нахрани ли се? 😉
Малка Криси! Чудесна сте се справили и двете.
Скоро вкъщи и всичко си идва тогава на мястото.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #724 -: Октомври 07, 2020, 11:07:09 am »
Браво, бе Лято! А секцио уж щяха да правят.Да ти е жива и здрава,Кристина! Да ви радва и да намери конструктивния и светъл път,за нея, в живота!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #725 -: Октомври 07, 2020, 17:35:43 pm »
Ще направим темата на момичетата, но... Павла, нощес не беше при мен, за да поспя уж. А днес е голямо разкарване - сутрин я дават, после за закуска и визитация я взимат, връщат я и я взимат за моя обяд пак, като се нахраня сама си я взимам и я връщам към 3 за баня, връщат ми я към 4 и след 7 аз ще я заведа, за да вечерям. После ще си я взема за нощта и утре ще повторим това разкарване отново.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #726 -: Октомври 07, 2020, 17:39:59 pm »
Ми откажи. Яж си с нея. Голямо  разкопаване. То детето не знае къде е.
Хайде в детската тема, че съвсем я объркахме.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #727 -: Октомври 07, 2020, 17:58:44 pm »
В Надежда неможе да ядеш с детето,задължително го оставяш в неонатологията.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #728 -: Октомври 07, 2020, 18:18:09 pm »
В Надежда неможе да ядеш с детето,задължително го оставяш в неонатологията.

Това е сигурно, за да не почне да се облизва и наднича в на майка си чинията  :lol:

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #729 -: Октомври 07, 2020, 19:15:26 pm »
Хахаха току виж изяло яденето на майка си 😂😂
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #730 -: Октомври 08, 2020, 11:26:04 am »
Лято, честита да ви е Криси! Да е здрава и много да ви радва :).
Бързо възстановяване на теб и дано утре да се приберете! :)
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #731 -: Октомври 08, 2020, 15:37:16 pm »
След като се сдобих с домашен доплер и подишах малко, защото вече мога да чуя сърцето на бебето когато поискам... Вчера от болницата решиха, че ми е скучно и добавиха в апп-а резултата от двата хормона за БХС. И аз съм в див ужас от вчера.
BHCG е 106 при горна за моята седмица от около 60. За съжаление още не са ги преизчислили в МоМ и аз само чета и се панирам. Видях жени в нета със стойност 250, ама като не знам какво се е случило с тях.
Знам, че не само кръвните са важни и че като няма още преичислена стойност, нищо не може да се каже. Ама аз вече се виждам как влизам за ФМ и ми казват, че нухалната е 2 метра и половина...
До вторник ще откача или ще изперкам. Направо ми е на топка стомаха.

Но пък иначе урината ми е чиста. CRP е със супер стойност. И витамините се ядват. От понеделник започвам Д-то и Б12, че да ги кача малко.
(и тамън слушах сърчицето)

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #732 -: Октомври 08, 2020, 17:26:40 pm »
Яничка, съжалявам за притесненията ти, аз нямам никакъв опит с БХС и не мога да кажа нищо за тези стойности. Слушай си тупкането на сърцето и опитай да бъдеш спокойна, каквото зависи от теб го правиш. Сигурна съм, че всичко ще е наред.

Аз да попитам за Фраксипарина, с каква концентрация беше вашият? На моята рецепта няма уточнена концентрация и ми дават 0,3 мл, предполагам най-ниската доза. Дали е достатъчно? Успях да си запиша час за Паскалева в края на месеца чак.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #733 -: Октомври 08, 2020, 17:53:27 pm »
Няма как да се каже дали е достатъчно или не. Странно, че не е уточнена. 0,4 е най използваната доза.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #734 -: Октомври 08, 2020, 18:01:02 pm »
Преди първите контролни изследвания е хубаво НМХ да е слаган поне 3 седмици. Паскалева най-вероятно ще ти пусне Анти Ха, така че си направи поставянето така че в денят на преглед инжекцията да е бита 4 часа преди него.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #735 -: Октомври 08, 2020, 18:14:00 pm »
Аз бях на 0,3 фраксипарин, но съм с нискорискова мутация и според някои лекари не съм и за фраксипарин.Не съм ходила при никой лекар, защто това означаваше пътуване, което бременна с близнаци беше равно на абсурд.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #736 -: Октомври 08, 2020, 20:28:55 pm »
НМХ не изисква никакво специално следене. УЗИ е достатъчно. Единствено и много рядко усложнение е тромбоцитопения.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #737 -: Октомври 08, 2020, 23:30:19 pm »
Да, предупредиха ме да бия инжекцията в 6:00 като часът ми е в 10:00. И бяха малко учудени като казах дозата каква е, аз оттам се усъмних дали е Ок. Ще карам така до прегледа и после ще видим.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #738 -: Октомври 09, 2020, 08:50:23 am »
Момичета имам 2 или 3 малки шишета стъклени на Нук, не ми трябват и ги подарявам.Подарени са ми и искам да ги подаря на някой друг.Ако някоя от вас ги иска да свирка!

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #739 -: Октомври 09, 2020, 10:31:43 am »
Робин, само имай предвид че ако я биеш в 12 на обяд примерно, няма как да я поставиш в 6 часа изведнъж. Трябва да започнеш постепенно изместване и доколкото помня 4 дни преди прегледа да се поставя близо до 6 часа или в 6.
Не знам дали са ти обяснили подробно за действието на НМХ и за часът на биене и затова така обяснявам.
А ти колко инжекции 0.3 имаш?

Павла, тя Паскалева май проследяване не прави. Само проверява дали са достатъчни дозите, което на Робин й е необходимо с тази доза, която са й дали.

Маги, благодаря! Аз имам стъклени бутилки от Димана. И силно се надявам да не ги използвам пак.

26.09.2019