0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #880 -: Септември 28, 2020, 14:23:36 pm »
Маги, не е само твое мнение. Точно обяснявах на поредната жена, която ще прави процедура че ТРЯБВА да си слага предписаната доза прогестерон. За мен лично Русев трябва да си действа в неговата област и да престане да се бърка в другите с недоказани твърдения.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #881 -: Септември 28, 2020, 14:59:24 pm »
Яна, и ти не си права. ние кои сме, че да казваме кой какво да пие и да не пие. Просто, както е казала Маги: или намираш имунолог и лекар, които работят по един тертип, или преценяваш кого от двамата да слушаш.
Моята докторка и др Русев работят заедно, ако бях отишла в Турция, изобщо нямаше да слушам др Русев, не защото разбирам от неговата материя и слагам под въпрос мнението му, просто защото е по-важно мнението на репродуктивния лекар в случая.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #882 -: Септември 28, 2020, 15:54:27 pm »
Ренесансови лекари има предимно в България. От всичко разбират. Също, което ме впечатлява при Русев е, че отменя терапии и се изказва много 'колегиално'. Неговият випуск, а и на още няколко 'светила' сигурно не са имали етика и деонтология.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #883 -: Септември 28, 2020, 16:19:13 pm »
Тери, не го казвам аз. Казва го медицината. Просто всички сме свикнали да ни се поднася наготово и никой не търси информация. А такава има в изобилие. Аз лично никъде не можах да намеря потвърждение на изказванията на Русев за прогестерона. Дори и питайки всеки лекар който съм видяла в последните 9 седмици.
Аз лично едно съм разбрала от всичките ми здравословни проблеми и тези на Дими - няма лекар на който да можеш да имаш 100% пълно доверие за всичко. Затуй си има тесни специалисти и при всеки се ходи със съответният проблем. Защото Русев е малко като GP-тата - разбира от всичко и от нищо.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #884 -: Септември 28, 2020, 17:53:10 pm »
Как да ви обясня, за назначенията преди и след трансфер си слушам Владимиров. Имам съмнения относно НК клетките заради хашимотото и ендометриозата, това е нещото, което ме притеснява. Междувременно Русев ми назначи фолиева и фактор 13, които не съм изследвала, а е добре да ги пусна. Фактора излезе ок, както ми беше казала Павла преди, но пък имам яснота за фолиевата, б12 и Д, тъй като пия добавки за тях и се притеснявах дали не съм предозирала. Сега чакам фосфолипиди, НК и още едно, забравих го.
FH pro, ако не го иска Грейси, аз ще ги взема с удовоствие  :D
Тери, знам че и ти трудно понесе случулото се и ако се консултираш с психолог ще ти е по-леко. Мисля, че скайп наистина е по-добрият вариант. Кофти е това, че на фона на всичкото изваждане по лечения, изследвания и процедури, психолога гълта не малки суми, но пък са необходими за здравето ни. Аз също съм посещавала преди (по друг повод) и определено ми помогна много.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #885 -: Септември 29, 2020, 14:33:04 pm »
Благодаря, че ми предлагате FH Pro, но мисля, че нямам нужда от него.
Аз пия:
Л-аргинин
Омега 3 + Е
течен вит. А (бета-каротен), до овулация.
неофолик мета (временно спрян, фол. кис. ми е 39, при горна граница 42)
метилкобаламин сублингвинални (временно спрени, Б12 ми е 905 при горна граница 489)
течен Б6, пия с паузи, не знам колко е в момента, но хомоцистеинът е 5.
Q10
тинктура куркума и/ или куркума+джинджифил
вигантол (временно спрян, вит. Д ми е 109, при горна граница 120)
Б4+Б8 (холин и инозитол).

Входящият ми номер е 53868. Правилно ли разбирам от сайта на ЦАР, че ще получа заповед към 10.10.?
Тери, твоят номер какъв е?

И да ви кажа, че съм с вас  :bighug: , Тери и Лейди, не се отчайвайте! (кой го казва :) )
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #886 -: Септември 29, 2020, 14:46:00 pm »
Грейси, ти няма да получиш заповед сега ще получат:
до 10.10.2020г. - входящи номера от 53195 до 53809

Към средата на месеца ще има ново заседание, на него, ако отговаряте на условията, ще ви одобрят. И вероятно ще получиш заповед към края на октомври.

Аз изобщо не спирам витамини. Намалям им приема от рода на през два-три дена, но тотално не ги спирам. Сега започвам пак по-чест прием на витамин Д. Грейси, на теб също ще ти е нужен за стимулацията.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #887 -: Септември 29, 2020, 14:54:43 pm »
Да, аз се обърках в номерацията. Тъкмо и аз го установих това.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #888 -: Септември 29, 2020, 15:23:51 pm »
Грейси, витамин Д и Б12 трябва да са ти на горна граница при забременяване. А за съжаление и двата падат бързо. Тоест продължи си Д-то, докато стигнеш горната и после го намали до поддържаща.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #889 -: Септември 30, 2020, 10:28:57 am »
Благодаря, Яничка.

И двата пъти, когато забременях за последните вече почти 3 години, вит. Д е бил малко над долна граница. Така че едва ли това е проблемът с незабременяването... Но иначе нищо не пречи да сме здрави.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #890 -: Септември 30, 2020, 10:38:24 am »
Със сигурност не е това проблема, но може да представлява проблем в по-късна бременност. Затова е хубаво да е покрит, та да не се мисли и в тая посока. Пък и не е трудно да се поддържа.

Аз тази бременност я започнах с 48 при горна 60. Сега чакам само да стане 12-та седмица, да направя изследвания и да започвам прием. Ама нямаше кога да го вдигам, че последните изследвания ми бяха на 13 юли, а резултата видях на 20-ти.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #891 -: Октомври 01, 2020, 11:53:45 am »
Здравейте, борбени и мили момичета🙂 нова съм в темата, но изчетох всичко за вас и ще се радвам да споделям и аз моите”болки”.Относно опитите ми са продължение на  6г. по нормален път и от година и половина по пътя на ин витрото. Имам две неуспешни ИМСИ-та и в момента съм на стимулация. Та дали някоя от вас знае колко  трябва да са прогестерон и естрадиол по време на стимулация? 6-ти ден ме притеснява прогестерона 2.190 nmol/l благодаря Ви и да пожелая на всички ни успешен финал❤️💙
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #892 -: Октомври 01, 2020, 18:24:46 pm »
Момичета- кокичета, сега сварвам да напиша нещо не просто отчетно и служебно. След 3 години борба , до мен лежи 3 килограмово, вързопче щастие. Разказ, който иска може да види в бременните. Нещата се случват , и се моля за момичетата на Зачатие! Сигурна съм, че всяка една от Форума ще гушне своето измолено бебче- помнете, че всяка пътека, щом има начало има и край ;)  Е, да... понякога пътят е трънлив, лъкатуши ...може да ни прави малко по-цинични, емоционални и какво ли не, малко да ни пообрули.. важното е да изтупаме коленете от пясъка и отново напред.
На новодошлите желая да не се задържат дълго тук.
На всички останали, знаете че ви мисля! Прегръдки от нас!
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #893 -: Октомври 01, 2020, 21:48:28 pm »
Лина, честита рожба! :welcome_1:
Добре дошло на малкото човече! :bighug:

Кокорчо, добре дошла и бързо да се преместиш в бременната тема :-) .
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #894 -: Октомври 01, 2020, 22:01:09 pm »
Амин!
Бъдете здрави, Лина, сега вече е пълно семейството ви <3
Кокорчо, сигурно си чела в Интернет, че жени се притесняват при Прогестерон над 2 преди пункция и презрели яйцеклетки. Нарочно почетох и аз такива постове и там говорят за Прогестерон над 2, но в мерна единица ng/ml, твоя е nmol/l, като го обърна в ng/ml се получава стойност 0,86, така че мисля, че всичко е наред.
В моята клиника не дават информация за опита, докато напълно не приключи. Чак след това ми дават епикриза и изследвания, точно за да не се ровя в интернет, да проверявам резултати и да се притеснявам. Те хората си знаят работата.
Пожелавам ти добър брой и здрави ембриончета.

Хрисче, вчера те мислих. Даваха някаква градушка в Истанбул, която спряла движението и се надявах да не сте там по това време.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #895 -: Октомври 01, 2020, 22:28:31 pm »
Лина ❤ Честита рожбичка ❤ Успя да ме просълзиш с тези силни думи, ти го умееш. Бъдете здрави!
Кокорчо, радвам се че най-накрая успях да те навия да се присъединиш към нас  :wink: Благодаря на Тери, че ти обясни, за да си спокойна и да си отгледаш хубави яйцеклетки  :lol:
Хрис, как вървят нещата при вас? Взехте ли жилището? Вече трябва и да си в стимулация, нали?
Тери, ти как си, записа ли час при психолог? До къде стигнахте с къщата?
Излязоха ми имунологичните днес. Малко са ми завишени НК клетките и ТЛА. Русев е написал в коментар към резултатите вливане на Интралипид, аспирин и фракси. Както и следене през 3 седмици на определени кръвни показатели. Сигурна съм, че знаете за какво става въпрос, тъй като бях виждала в нета снимки на други жени със същите назначения, едно към едно. Написал е прогестерон не повече от 200 мг дневно, но за това ще си слушам Владимиров. Разбира се ще обсъдя и другите препоръки с него.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #896 -: Октомври 01, 2020, 22:37:24 pm »
Моето назначение е 1 към 1 от д-р Русев. Вливките ги правих този път, Прогестерона аз сама настоявам да ми е под 200 така да кажем, защото искам да слагам Кринон. Отказвам Утрогестана, защото идеята да си бъркам по 3 пъти във влагалището ме побърква заради идеята, че мога да хвана бактерии.
Иначе в моята клиника не винаги следват препоръката му за Прогестерон под 200, след трансфер изписват Утрогестан 3х3 (което прави 300мг) и след положителен тест го намаляват по някое време.
Аз не съм записала час все още, защото чакам цикъл и след него, да не съвпадне с деня за психолог, че няма отработване. Та чакам цикъл да ходя за противозачатъчни.
И аз да си похваля къщата. Няма стени все още, но има покрив. От утре започват да ни редят стените. Аз пазарувам като луда. Чинийки, чашки, ДИВАН. Направо не мога да си представя как ще се изнеса и ще осъзная колко много неща съм имала на готово и за колко не съм се сетила: ренде ще ти потрябва, бъркалка, щипки, всякакви дребни неща, за които по принцип няма да се сетя, защото имаме много други, за които едри да мислим.
Затова си правя списък с какво съм купила и списък с неща, които съм се сетила, че трябва да купя. Поне имам повод да пазарувам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #897 -: Октомври 01, 2020, 22:57:52 pm »
Тери,сега е идеалния момент за инвитро,докато си мислиш за къщата и си избираш корнизи,лъжички и преса за чесън,няма да усетиш кога ще мине стимулацията.
Кокорчо,успех и скоро в бременната тема,не знам за стойностите,не са ми пускали хормони по време на стимулацията.
Хрисче,да ме поканиш на новия диван!
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #898 -: Октомври 02, 2020, 07:59:27 am »
Благодаря Ви момичета, трябваше отдавна да послушам Лейди и да стана част от вас❤️ Тери, успокои ме😘 Лина, честито бебче и от мен🍼
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #899 -: Октомври 02, 2020, 09:31:04 am »
Лина, честито бебче! Да ви е живо и здраво! Много радост и прекрасни мигове да имате! ylinfant

Кокорчо, добре дошла, успешен опит и бързо да ни напуснеш!  :wink:

Тери, Хриси, Лейди успех и на вас с ПОСЛЕДНИЯ ви опит!  :crossfingers: