0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #940 -: Октомври 06, 2020, 08:33:31 am »
Здравей, Гали, добре дошла при нас :D Надявам се да не се задържаш много! Не се притеснявай, болката след трансфер е нещо напълно нормално  :D Важното е сега да си почиваш, да не се натоварваш, никакви горещи душове и вдигане на тежко. Стискам ти силно палци и дано се похвалиш с  :bfp: Кога ти е назначен теста и на колко дни са ембриончетата?
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #941 -: Октомври 06, 2020, 09:55:14 am »
Благодаря :). Ембриончетата са на 5 дена, на 02.10 правихме трансфер. На 12.10 трябва да направя тест.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #942 -: Октомври 06, 2020, 10:25:04 am »
Желая ти успех  :crossfingers:
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #943 -: Октомври 06, 2020, 12:55:15 pm »
 :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:
 Минавам само за малко, успех на всички момичета тук.

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #944 -: Октомври 06, 2020, 14:11:43 pm »
Здравейте, момичета! Бих искала вашето мнение за разчитане на резултатите.. Пуснати са 3- ти ден от МЦ. Историята е следната: една година опити с резултат два пъти хим. бременност 😔
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #945 -: Октомври 06, 2020, 14:41:50 pm »
Gali, според мен ПМС са даже добър знак.

Лято, успех. Скоро ще имаш много вълнуваща среща <3

Сиси, Пролактинът ти е висок. Спазени ли са всички условия: след 20 мин лежане, без секс и стимулация на гърдите предишната вечер? Не е патологично висок, така че не навежда към проблеми с хипофизата, но ако са спазени всички условия, повтори изследването. Ако пак е висок, може би ще имаш нужда от назначение, защото висок Пролактин може да пречи на имплантация и овулирането.
След две биохимични бременности, аз бих се замислила за качеството на ембрионите. Направи трикратно обременяване с глюкоза с проследяване на инсулина (изследване за инсулинова резистентност), спермограма при мъжа, защото и той има 50% от участието.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #946 -: Октомври 07, 2020, 11:36:18 am »
Леле Тери, оххх толкова много стиснати палчета от мен! Това е един от моментите , в които ми се иска да съм октопод, и да стискам пипала! Няма да прилагате кортикостероид, нали?
sisink@, здравей! Относно пролактина, Тери се е изказала, аз бих допълнила, че бих пуснала контрола на този резултат. Високичък е. При мен имаше подобен резултат, и повторих беше ок. Пролактина е изключително капризен хормон и трябва да се спазват инструкциите преди пробата. Gali, успех!
Да допълня, че в момента има До -32% отстъпка на лабораторните изследвания от МДЛ "Рамус", на който му трябва може да види в сайта им!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #947 -: Октомври 07, 2020, 15:15:04 pm »
Тери,това е правилния план!Успех!
Кога най-рано може да се направи тест след Овитрел,уринен обаче?
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #948 -: Октомври 07, 2020, 15:16:11 pm »
Добре дошла, Гали, и да не се задържаш!  :)

Аз имам 1 инвитро (ИКСИ), трансфер на 3-ти ден. Разбира се, на самия ден преди трансфера бият ношпа (поне в Тутракан е така), не знам каква е дозата. Трансферът беше в 15 ч. На следващия ден следобяд почнах да имам значително осезаеми болки (спазми) ниско долу. Вечерта се свързах с доктора и той каза да пия ношпа (3*2 или 3*1). Значи под въпрос е дали е вреден ношпа при генетични мутации (тромбофилия). Но аз и към ден днешен си пия, като усетя спазми. Инвитрото беше м. май т.г. А иначе през 2018 имах неуспешна бременност до късна седмица. Тогава ношпа не ми действаше. Действаше ми спазмалгон, но казват, че бил вреден. При мен тогава проблемът е бил тромбофилия - проблем с плацентата, като не бях на никаква терапия.
А инвитрото не беше успешно. Резултат ЧХГ 14 дни след трансфер - 0.
Мен много ме притесниха тези болки на 1-ден след трансфер - или организмът ми е отхвърлил ембриона (имам и завишени НК клетки), или ембрионът е спрял да се развива.
Разказвам моята история по-скоро, за да се оплача за моя неуспех, а не за да правиш асоциации с мен и да мислиш, че и при теб няма да има успех. Много забременели споделят, че точно преди положителен тест много ги е боляло все едно всеки момент ще им дойде. Но уви при мен не е така. Когато ме боли - идва, когато съм имала + тест, не ме е боляло.
Успех, Гали!

Аз днес пуснах контрола на НК клетки. Надявам се до края на другата седмица да са готови. Пуснах и прогестерон, тъй като се пада 7 ден след засечената от мен овулация. Прогестеронът е 18.86 при горна граница 18.56. Не съм на никакви лекарства този месец. Според вас добре ли е? Ако от прогестерона зависи да се задържи нещо, ако изобщо има, достатъчен ли е? В една група една жена беше показала резултата си на 3 дни закъснение и положителен тест - прогестеронът беше 59 при същите граници, ЧХГ - 3000 и нещо.
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #949 -: Октомври 07, 2020, 16:16:48 pm »
Пускала съм пролактин и преди това два пъти като резултата пак беше долу горе толкова висок, може да се каже, че съм спазила указанията без лежането в лабораторията, седях десетина мин. и това беше. За всеки случай ще го потретя разбира се. Имаме и спермограма там заключението ни е олиготератозооспермия. Едновременно лекуваме и уреплазма с вече трети курс АБ.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #950 -: Октомври 07, 2020, 16:42:55 pm »
Грейси, кое точно в но шпа може да има отражение върху тромбофилията? Питам, защото
аз от седмици съм на 3х2 и никъде не съм го срещала това като инфо.
Иначе прогестеронът подкрепя бременността и би трябвало да се покачва, но нямам идея как. Аз лично никога не съм изследвала.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #951 -: Октомври 07, 2020, 17:06:57 pm »
Сисинка коя уреаплазма лекувате, че е упорита гад. Никъде не съм срещала инфо за ношпа и отношение към тромбофилия? Гъде го получи това инфо, Грейси?
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #952 -: Октомври 07, 2020, 17:13:55 pm »
Това с но-шпа е пак теория на Сигридов. Аз до 12гс бях на 3х1 но-шпа,3х1 дуфастон и 2х3 утрогестан пък съм жива и здрава!
Редакция: А съм с високорисков фактор 5 Лайден,но-шпа не съсипва кръвта !
« Последна редакция: Октомври 07, 2020, 17:37:02 pm от Cruella De Vil »
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #953 -: Октомври 07, 2020, 17:15:59 pm »
Лина, лекуваме уреаплазма паврум. Да за съжаление не се махна гадта от първи и втори прием на АБ, надявам се вече този път да я утрепим☺️
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #954 -: Октомври 07, 2020, 18:20:09 pm »
Круела, само кажи че е теория на Сигридов и няма нужда от повече обяснения  :D

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #955 -: Октомври 07, 2020, 19:19:31 pm »
Да,аз като чуя някакво подобно твърдение и без да ми казват знам че става въпрос за Сиги белото 😂😂
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #956 -: Октомври 08, 2020, 09:00:49 am »
Или е Сигридов или Русев, то аман от професори в тая страна.Вчера в една група във ФБ какви теории се вихреха за това но шпа и за утрогестана.Направо се чудя на тия двамата пишман лекари, ама така е, никой от тях не работи в родилно отделение и не се е мъчил да задържи бебе в ранни седмици в организма на майка му и да я спаси от аборт.Ще приказват глупости, а народа не чете, той слуша някой самопровъзгласил се всезнайко и кима.Няма да забравя една жена която беше загубила бебето си, заради Сигридовите предписания беше писала в една група, неговите последователки я направиха на 5 стотинки.Толкова заслепени бяха.

С Моника бях на но шпа и после минах на Папаверин почти цялата бременност.Родих живо и здраво, доносено момиченце.Пък колко утрогестан слагах и тогава и сега с близначките, няма нищо, че съм с нискорискова тромбофилия....Да се неначуди човек как оцеляха тия двечките?!

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #957 -: Октомври 08, 2020, 09:33:27 am »
Да, ходила съм при доц. Русев след последния аборт и той каза за някои лекарства. И при д-р Сигридов след това, но за лекарства не стана дума. От обяснения и всичко изчетено разбирам, че проблемът е за хора с мутация в MTHFR 677. Аз съм хомозигот по мутантен алел. За хора с мутация в този ген се препоръчва избяхгване на синтетични лекарства, например дуфастон (препоръчва се утрогестан). Тъй като но-шпа е синтетика, предполагам за това е добре да не се прекалява с него, тъй като бавно се преработва в организма и може да стане токсично. Не е свързано със съсирването точно.
В интерес на истината във всяко нещо, което се споменава, има доза истина.
Иначе за успелите при д-р Сигридов - така е. Ама не само при него. Всяка, която е успяла при някого, го възхвалява. Късметът не се отчита като фактор. Много ми е интересно дали д-р Сигридов би успял да ми помогне... Но не мога да разчитам на това.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #958 -: Октомври 08, 2020, 10:12:08 am »
Грейси, много зависи от здравия разум на хората.Това за синтетиката и за мутацията е само за витамините от група Б, към които спада и фолиевата.Интересно е, че няма нито една научна статия в подкрепа на токсичността на тая фолиева киселина, но в нашата родина във всички групи я проповядват доста усилено.Същото се твърди за но шпа и за препаратите от рода на прогестероните.Пак без научни статии и изследвания има заключения.

Колкото до лекарите, аз съм била в Надежда, не съм доволна, но и не клепя лекарите.Да кажем, че не съм била техния случай, а те не са били моите лекари.Успях при д-р Владимиров, но не съм го превърнала в божество в очите си.За мен той е един много спокоен и последователен доктор, с голям поглед върху нововъведенията, но и малко консервативен за определени лечения.Аз от това имах нужда и още при първи опит при него успях и забременях макар и за кратко.

Извинявай не знам при кой лекар си, но в страната има доста клиники, специалистите са много.Сигридов е чисто АГ, което специализира следене на бременности навремето в Надежда.В един момент си повярва много и се отдели от там и анправи собствен кабинет за следене на бременности, след това изведнъж разбираме, че започнал да консултира и двойки с проблемно забременяване. И от имунология взе да разбира и от генетика....
А катастрофата му надрусан и пиян на магистралата, няма да я коментираме....
Та аз лично не бих отишла при някой самопровъзгласил се за всичко знаещ.Ти сама прецени и направи своя избор.
Успех!

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #959 -: Октомври 08, 2020, 12:25:20 pm »
Вече не малко години следя репродуктивните неволи. И Сигридов  (той е садист за мен) и Русев може да са добри лекари в областта си, но имат голям проблем. Първият понякога измисля пробреви, които да решава, плюе по колеги, плаши бременните. На всяка поставя страшни диагнози и само той може да ги спаси. Това освен неморално е психопатия.
Другият повтаря 2-3 лъжи 1000 пъти и те станаха 'истина'. Меси се в други специалности. Въобще и двамата се изявяват като месии и само те са в правата вяра. В други ситуации им де казва фанатици, но тук и шарлатани става.