0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #840 -: Септември 21, 2020, 13:59:24 pm »
Не знам как ще изкарам следващото инвитро, честно,. На работа ми късат нервите младежите, за които отговарям. Излязох 3 дена в отпуск и откакто съм се върнала ми скъсаха нервичките, все едно не съм била в почивка изобщо.  А ми бяха първите 3 дена отпуск за годината.
По настояване на моя мъж и по предложение на докторката, в четвъртък съм на репродуктивен психолог. Много леко приех загубите, но според мъжа ми защото не си позволих да страдам и ме избива на други места. Започна се с плъховете, след това със змиите (не излизах от вкъщи без той да огледа преди това) и последно е карането. Не искам да се кача в колата, страх ме е, че ще блъсна някого, ще го убия, абе панически страх. Постепенно все повече намалявах периметъра си на каране и сега изобщо не искам да се кача. И понеже мога да преценя опасни ситуации след като имам книжка, сега ми е неприятно и да се возя. Много ме изби, напрежението на работа определено не помага. Усещам се, че когато съм спокойна се замислям да карам поне из село, но напрегната ли съм и там ме избива.
Та така ще посетя жената няколо пъти, не съм фен на психолози, защото като ученичка ме натъпкаха с хапчета (директно ме пратиха на психиатър заради кошмари и инсомния), а аз просто съм била с висок Пролактин. Но ще дам шанс.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #841 -: Септември 21, 2020, 14:04:03 pm »
Според мен има кисти от време на време, просто не са ме гледали на ехо в правилният момент, иначе по броя на фоликулите в първата фаза на цикъла ми казаха, нередовния цикъл, в моя случай в последствие и ИР. Спомням си веднъж се. Калчев ме гледа на ехо и бях в О и брои някакви дребни фоликули и сестрата веднага възкликна "O като при ПКЯ значи" 🤷‍♀️
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #842 -: Септември 21, 2020, 16:05:05 pm »
Тери, Грейси, успех с фонда и дано завършите годината в другата тема. По мои спомени в правилника на ЦАР е упоменато, че се разглеждат всички заповеди постъпили до момента, което значи, че няма как да те оставят за другия месец, Тери. Грейси е на кантар малко, но и тя има шанс още този месец да си вземе одобрението.
Тери, понякога психологът помага неусетно, аз също не бих посетила психиатър лесно, но за психолог съм изцяло "за". Все пак при мен преди години се получи първо голям срив след посещенията, но след това наистина бях нов човек. По същия начин задържах емоцията в себе си.
Хрис, чакаме новини и от теб ♥ и от всички по принцип и по всяко време ♥♥♥

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #843 -: Септември 21, 2020, 18:34:45 pm »
Момичета, имам няколко запечатани кутии фраксипарин, ако някой има нужда пишете
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #844 -: Септември 21, 2020, 23:04:24 pm »
Слънце, за гинеколог в София по Здравна каса - преди репродуктивната клиника ходех при д-р Тошева в МЦ Пентаргам, доволна бях. За ендокринолог - ходя при д-р Яначкова в Щерев не по ЗК.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #845 -: Септември 22, 2020, 00:09:13 am »
Робин,благодаря!Тя е малка и още не мисли за деца,така че не й трябва репродуктивен лекар.Ще я насоча,тя пак да си проучи.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #846 -: Септември 22, 2020, 00:31:26 am »
Лекарят на Лина също не е репродуктивен, но много го хвалят. Д-р Вецев, но не му знам първото име и не помня освен в Шейново къде още работеше.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #847 -: Септември 22, 2020, 08:35:00 am »
Лекарят на Лина също не е репродуктивен, но много го хвалят. Д-р Вецев, но не му знам първото име и не помня освен в Шейново къде още работеше.

Иван, д-р Иван Вецев.
Има за какво да го хвалят, подкрепям  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #848 -: Септември 22, 2020, 12:38:27 pm »
Слънце, тази лекарка не е репродуктивен специалист, при нея си ходех преди да мисля за деца и аз. Не се изразих правилно май в предния пост.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #849 -: Септември 23, 2020, 13:27:36 pm »
Мина цветната снимка. Сега чакам за коментар от доктора. Но ми дадоха резултата. На бележката пише, че матката е с идеални форми (сигурно благодарение на хистероскопията), тръбите са нагънатите, пропускат. Но накрая на диагноза пише: салпингитис хроника билатералис. От гугъл разбирам, че е възпаление на двете тръби. Много кофти. Имам снимка от миналата година, юли в друга клиника - заключение проходими, но за възпаление не са казвали. Точно след снимката същия месец забременях, макар и само до 9 г.с. Предната година февруари 2018 също бях правила снимка и следващия цикъл забременях. Та си мислех дали нямат нещо общо снимките със забременяването. Това само си го мисля. Сега доктора не виждаше смисъл пак да правя снимка, защото от последната снимка виждал, че са проходими. Да видим какво ще каже сега. Докато чакам питах дали са пуснали документите към фонда и казаха, че още петък са ги пратили (а аз в четвъртък ги пратих). Много са бързи. Сега се надявам да хвана последния влак, ако разглеждат всички до момента. Но и да не е така, съм се приготвила да чакам поне месец.
Сега видях на сайта на Фонда, че одобряват подадени заявления от 14.08. до 31.08. Тъй че аз си оставам за другия месец дано.
« Последна редакция: Септември 23, 2020, 13:51:15 pm от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #850 -: Септември 23, 2020, 14:18:37 pm »
Грейси, това е от миналия месец, не са го обновили, но не очаквам да влезеш в този месец. Почти съм сигурна, че ще си за следващия.

Това възпаление на тръбите ме притеснява. Възпаление ли е или хидросалпингс? Защото хидросалпингса е необратим май и доста краен, докато възпаление и аз съм имала и съм го лекувала и след това на цветна снимка бях идеална.

Иначе цветната снимка има общо със забременяването, продухва пътя и сперматозоидите лесно стигат до яйцеклетката. Често явление е забременяване след цветна снимка.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #851 -: Септември 23, 2020, 16:11:50 pm »
Издадена заповед за финансиране  osi_12 osi_12 osi_12
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #852 -: Септември 23, 2020, 16:37:58 pm »
Честито, Тери! Да ти е на късмет и скоро да си успешно бременна!

 :babydust: :babydust: :babydust: :babydust: :babydust: :babydust: :babydust:
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #853 -: Септември 23, 2020, 19:27:23 pm »
Тери,айде на късмет да е!Днес и моята приятелка видя това ,ще стискам палци и за двете ви!
Направо на втори ден ли отиваш?Кога щяхте да почвате?
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #854 -: Септември 23, 2020, 19:38:32 pm »
След две седмици отивам за противозачатъчните. 21 дена противозачатъчни и началото на ноември съм пак в играта. Благодаря много за прашеца, Хелиантус <3
Бебоците този път ще искам да ги чакаме всички до 5ти ден, та като дойде време ще ви впрегна всички да стискате палци. И свеж трансфер само, ако има ембриони, които няма да оцелеят размразяване или ако имам нечетен брой ембриони.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #855 -: Септември 23, 2020, 20:21:34 pm »
Тери,това за мен е точния план,с петдневни ще успеете.
Ще ти оцелеят ембрионите  osi_9
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #856 -: Септември 23, 2020, 21:03:25 pm »
Тери, честито! Много късмет и този път да стане!

Диагнозата е: салпингитис хроника билатералис. Докторът обясни, че това означава, че някога в миналото е имало възпаление. За това какво е било се съди от това, че тръбите били нагънати на места. А такова нагъване се случвало при някаква инфекция. Обаче в момента са проходими и според него са си наред. И проблемът не е от тях, а според него от НК клетките. Аз нещо се бях заблудила, че са 17% при граница не повече от 12%. А те били 16%. Така малко по-малко имам да смъквам. Ако преди процедурата са към границата - ще ми вливат Октагам. Ако са значително под границата, може би няма да вливат нищо. Но каза, че с високи НК клетки, както са от това изследване, не може да се започне инвитро.
Иначе като цяло докторът каза, че е доволен, че предстои инвитро. Аз му отговорих пък, че не съм доволна... Как да съм след толкова неуспешни опити и откъде да съм сигурна, че инвитрото ще даде резултат...
« Последна редакция: Септември 23, 2020, 21:05:40 pm от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #857 -: Септември 23, 2020, 21:28:32 pm »
Gracy, единствения ми трансфер с имплантация беше при най-високите ми НК клетки. 21% при граница 12%. Бях с една вливка интралипид, но няма имунолог, който да ми е казал да спра трансфери заради НК клетки
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #858 -: Септември 24, 2020, 08:39:34 am »
Значи как злоупотребяват с тия НК клетки.Ние на Тери от години говорим, че в чужбина въобще не им се обръща внимание и е важно за евентуална превенция на спонтанни аборти, а не на имплантация и износване.Аз съм с високи НК клетки, имам Хашимото, не съм правила никога вливания.Всяко едно възпаление в организма, каквото и да е зъб, сливици, лека Т, сопол ако щете, ще вдигне НК клетките.
Грейси, в коя клиника беше ти?

ПП. Най-важното забравих Теринце, прегръщам те това е твоята заповед, сега е време на бебетата.Айде тъкмо да предавам количката на друга майка на близнаци :*
« Последна редакция: Септември 24, 2020, 12:00:07 pm от magi_st »

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #859 -: Септември 24, 2020, 10:26:46 am »
Честита заповед, Тери! :)
Много късмет и успех! Вярвам, че това е последният ти опит, който ще завърши с ревящ финал :)
Успех на всички момичета! :)