0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #800 -: Септември 11, 2020, 21:05:38 pm »
Грейси, дано и ти се изненадаш от резултата, пожелавам ти го от сърце.

Благодаря на всички за положителната енергия 🤗 Симптоми особени нямам, вчера вечер започнаха да ме наболяват гърдите отстрани (обикновено ако ме болят е към 10-7 дни преди да ми дойде, а сега чак около датата на следващия цикъл започна. След инсеминацията още на следващия ден пък се появи чувствителност на зърната, която престана напълно след седмица. Но аз всеки месец уж усещам различни неща и си казвам "а, това може да значи нещо" и никога нищо не е означавало, затова не знам. Ще чакам вторник и дано е ок резултата.
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #801 -: Септември 12, 2020, 09:03:04 am »
Робин, много се развълнувах за теб, стискам палци вторник да ни зарадваш отново! 🍀🍀🍀
Грейси, успех, мила и на теб! 🍀🍀🍀
Яничка, дано всичко се развие по най-хубавия начин и скоро да си отдъхнеш от всички трудности! ❤️❤️❤️
Успех на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #802 -: Септември 12, 2020, 09:56:16 am »
Робин, стойността е супер. Успех, но стойността е достатъчно висока, та мирише на добре развиваща се бременност.
Gracy, дано се изненадаш. Ти малко я отписа тази инсеминация, защото беше на спукан фоликул, но и това си е протокол за работа и си има успеваемост.
Лейди, генетичните изследвания си пуснала. Това са тромбофилиите. А имунологични няма логика да пускаш сега, защото си след аборт, поне три месеца след аборт не се пуска имунология, защото е имало реакция в тялото, което е изхвърляло плода и хвърчат стойностните. Затова не ти препоръчвам да ходиш при Русев, първо нямаш време преди трансфера за ново лечение, второ ще излезе, че има имунологичен отговор в тялот,  ще ти изпише вливки, а може да нямаш нужда от тях. Твоят доктор не ги тачи имунологичните изследвания по принцип, така че и да му покажеш резултати,няма да ги вземе особено под въпрос.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #803 -: Септември 12, 2020, 09:57:27 am »
Робин, честито и до финал 🤰♥️. Чакаме те в темата на бременните като се почувстваш сигурна (идвай още сега там). Останалите също да не се бавят, че скоро темичката ще се изпразни без Лина и кукапетъл, а искам преди да напусна и аз Хелиантус да не остава и миг сама 🥰. Яничка, стискам палци и съм с теб - в понеделник всичко трябва да е наред 🤗. Принцес се изгуби май след нейния плюс тест, но ако чете все още да идва и тя при бременните вече. 💐💐💐

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #804 -: Септември 12, 2020, 15:07:32 pm »
Робин, много хубава новина, много!

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #805 -: Септември 13, 2020, 11:11:04 am »
Робин, супер новина, пу-пу тлъстичко ЧХГ! Във вторник ще е още повече и можеш да ползваш калкулатора на ‘зачатие’, както е казала Павла да се ориентираш как се удвоява. Дано и Грейси ни зарадва! Лейди, както казва Тери, и аз не мисля че тепърва ако ходиш при Русев имаш време за изследвания и терапии, предвид скорошния ти опит.Момичетата тук ( а и в други теми) казват че от изследвания до терапия минава бая време. А и след аборта винаги има отговор на организма ти. Нали заради тъпия кросматч дето ми правиха в Надежда след аборта ми назначиха кортикостероид до 16 гс, дето до голяма степен е повлиял в дагътисване на бебето.
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #806 -: Септември 13, 2020, 12:41:19 pm »
Здравейте,
Не намерих по-подходяща тема, моля, ако не съм в правилната, модератор да се намеси.
Та, правим опити за бебе, аз съм с проблеми, операция от ендометриоза, която има вероятност да се окаже неуспешна, различни лекари са на различно мнение по този въпрос. Золадекс ми беше предписан за 6 месеца, но и той не ми повлия добре - седмица след четвъртата инжекция ми дойде цикъл, не зацапване, а цикъл, с болки и нормално количество и консистенция, след което ме посъветваха да го спра.
От първия ден на операцията досега - 8 месеца по-късно съм с ежедневни тъпи болки в оперирания яйчник, като един от лекарите на първия месец видя киста с големи размери точно на мястото на операцията. Най-озадачаващото е, че друг лекар няколко месеца по-късно не видя нищо. Назначена ми е цветна снимка, но исках да изкарам едно спокойно лято, въпреки че изначално си мислех, че проблемът ми след операцията е липса на овулация, този месец за пръв път установих белтъкообразна слуз, но температурата, мерена ректлано, май не е много наред.

Бих ли могла да помоля за вашето мнение?


http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #807 -: Септември 13, 2020, 13:00:08 pm »
Hirondelle_blanche, имаш ли установена овулация, чрез ултразвук? Защото при ендометриоза е много вероятно липса на такава. Каква степен показа хистологията? Золадекса точно на 28 дни ли го слага? Защото и няколко дни закъснение може да повлияе на резултата. Иначе е много силен препарат и ми е странно как се е появил цикъл. Мислили ли сте за ин витро? Ендометриозата не е шега и влияе на всеки един аспект от забременяването. При репродуктивен специалист ли ходите?
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #808 -: Септември 13, 2020, 13:16:46 pm »
Благодаря ти за включването, Михаела!
Реално нямам установена овулация.
При репродуктивен специалист ходим, който ни е назначил цветна снимка на първо време, въпреки че по време на операцията са проверили тръбите, изглеждаха наред тогава. След снимката ни казаха, че ще започнем да следим овулацията с ултразвук. В епикризата не пише стадий, но според това, което са правили, доста сериозно е положението. Аз бих го определила като 4-та степен. Махали са сраствания от всякъде. Пълен мармалад е било и много сериозна операция.

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #809 -: Септември 13, 2020, 13:50:02 pm »
В такъв случай, според мен първо установете дали имаш овулация, за да знаете дали има смисъл да опитвате нормално. А операцията ти е била скоро и след като тогава са проверили тръбите, можеш да изчакаш със снимката. С ендометриоза не трябва да се губи време, казвам го от личен опит. 
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #810 -: Септември 13, 2020, 17:33:39 pm »
 Hirondelle_blanche, задължително се свържете с лекаря който ви е оперирал и поискайте да ви даде епикриза със степента на ендометриозата, щом според вас е била сериозна операцията и я окачествявате на 4 степен.
Епикризата ще ви послужи за кандидатстване по фонда, ако се наложи. Така няма да се налага да правите 4 инсеминации ще имате право директно на ин витро по фонд.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #811 -: Септември 14, 2020, 10:08:50 am »
Инсеминацията не съм я отписала заради спукания фоликул. Чувала съм, че по принцип инсеминация се прави на току-що спукан фоликул. Отписала съм я заради наличието на завишени НК клетки (субпопулация) - 17% при граница не повече от 12%. На терапия съм с Агапурин, но сигурно трябва време да влязат в норма. Ядосана съм, защото още юни (например) можеха да ми пуснат НК клетки. Април месец бях вливала Интралипид на своя глава, но докторът не го признава Интралипида. Хубаво не го признава, но защо дори след инвитрото май месец не ми пусна НК клетки юни месец, при положение че е ясно, че явно имам някакъв проблем? Пълен абсурд!
Благодаря за пожеланията, но днес (13-ти ден на л.ф.) тестът е отрицателен.
Успех на Яничка днес и на Робин утре!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #812 -: Септември 14, 2020, 10:23:33 am »
Робин, честит положителен тест и успех до здрав и пухкав финал.

Грейси, какво значи 13-ти ден от л.ф.? От инсеминацията ли?

Момичета, аз отивам в бременната тема колкото и да не ми се иска. Реших, че така или иначе ще ме е страх да се прехвърля дори и да съм в 39+6, така че все тая кога ще стане. Ще пиша повече за прегледа там, но си имаме хубаво тупкащо сърчице.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #813 -: Септември 14, 2020, 10:29:11 am »
Честито, Яничка, и успех!
Да, 13-ти ден на лутеалната фаза - 13-ти ден след инсеминацията (овулацията).
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #814 -: Септември 14, 2020, 11:02:55 am »
НК клетките са малко бля бля. Изследват, бяха завишени и повече не съм изследвала. 2 деца родих с високи НК клетки и без лечение.

Яничка, дано всичко да е наред до края!
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #815 -: Септември 14, 2020, 11:03:53 am »
yanicka,  :bighug: :cheerleader:
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #816 -: Септември 14, 2020, 13:47:37 pm »
Грейси, съжалявам за отрицателния резултат. Сега следва фондът, там вече трябва да стане.

Яничка, браво за сърчицето, кървенето спря ли?

Аз съм вече в България и успях да пусна теста днес, до довечера трябва да излезе резултатът. Иначе голямо пътуване пада - първо 3 часа с кола до летището, после полет 2 часа и нещо и сега влак Варна - София 😵 Стана така заради отменени полети до София, затова взехме самолет до Варна.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #817 -: Септември 14, 2020, 17:11:27 pm »
1137,84 е резултатът, много се радвам 😊
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #818 -: Септември 14, 2020, 18:17:55 pm »
Супер резултат, Робин. Официално честито и лека и безпроблемна бременност.
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #819 -: Септември 14, 2020, 19:38:34 pm »
Супер резултат, Робин! Много се радвам! Кога ще си на преглед?