0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #880 -: Юни 11, 2020, 10:55:51 am »
Лейди, шом са те проверили по време на лапаро значи всичко е ОК.Аз говорих с Владимиров дали има смисъл от хидротубация при мен преди опита, за да видим втората тръба как е.И двамата решихме че няма смисъл, защото най-вероятно е запушена и тя вече.Когато нещата са две, като две тръби, много бързо и второто пострадва.Това са ми го казвали няколко доктора.Но ако всичко е ОК, както е при Тери, не виждам смисъл от повторение на ЦС.В много клиники вече не правят ЦС ако се окаже, че двойката е с мъжки фактор.Не знам защо така става, може би защото пациентите роптаят срещу многото "ненужни" изследвания.

Хелиантус, добре звучиш, чакам прекрасен резултат при теб.Небето ми говори!

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #881 -: Юни 11, 2020, 11:15:55 am »
Аз изхождайки от моя опит,не подценявам ЦС.Ако бяхме с мъжки фактор,а не бяха проверени тръбите,не ми се мисли.По-добре 300 лв за снимка или 800 за лапаро,отколкото стрелба на сляпо.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #882 -: Юни 11, 2020, 12:51:37 pm »
Аз съм примера за това как не направих ЦС, въпреки че питах трима доктори тогава. Късмет или не имам прекрасни бебенце. Всеки си решава сам и преценява.
Аз пак да кажа, че на мен ми върнаха три ембриончета. И за миг не съм се замисляла, какво ще правя ако се захванат повече от едно. Е само едно се захвана и въпреки ниското ЧХГ в началото тя се оказа доста борбена. И да... И в момента е с страшен характер, но да е жива и здрава.
На нас чак след година ни дават зелена светлина за нови опити. Иначе всичко е наред след секциото. Остават още няколко килца да сваля и всичко ще е наред.
Късмет момичета  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #883 -: Юни 11, 2020, 13:12:41 pm »
Слънцемое, тъкмо да се порадвате повече на бебонка и после другото.
Аз никак ни съм за връщането на три, особено бластоциста, макар и някои да са с по-бавно развитие. На едно момиче, с което доста си пишем, й върнаха 3: бластоцист и 2 почти бластоциста. Еми и трите се хванаха.
Аз не бих позволила никога да ми върнат три, защото редукция не бих правила, а да ги износя е прекалено рисково.
Иначе за ЦС. Не е ли "задължителна" дори въпреки лапароскопията. От това, което съм чела, хидросалпингс се вижда само на рентгена и на лапаро не се виждал.
Една жена в България имала три опита без имплантация, отива в Турция правят й ЦС: хидросалпингс. Забременява от първи опит там, но то и в България е можело да направи.

В групата във фейсбук се създаде една дискусия за стимулация с много яйцеклетки и се оказаха много жени с изкарани по много яйцеклетки. Наскоро започнах да си пиша с една жена. Тя е минала три опита (на последния е при др Владимиров) и на трите опита изкарва по над 20 яйцеклетки. Явно не винаги зависи от лекарите бройката. На мен в Ню Лайф ми казаха 14 е максимума, над това е съмнително качеството на Я и е опасно. (аз имах 14Ф при стимулация и 10 качествени Я).  Докато като отидох в  Турция, др Карликая ми каза: "Другия път ще се опитаме да изкараме повече" и аз ей така клепам  8O 8O 8O
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #884 -: Юни 11, 2020, 13:26:16 pm »
Аз съм изумено от бройките, които пишат. Над 20Я. Ужас е това. Нямам думи. Тук, на консултацията преди инвитро, говорихме до 10-12. Като това е максимумът, който се цели. Рискът е толкова горям, че е безумно по 20,25, 30 Я.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #885 -: Юни 11, 2020, 14:30:19 pm »
Тери на мен ми ги върнаха трите защото не бяха с перфектно качество и със сигурност нямаше да оцелеят да се замразят. Предполагам заради това решиха да ми ги върнат всичките. И може би това е помогнало едното да се захвана. Първия път ми върнаха двечки и нищо. В крайна сметка нямаше замразени при мен - нито от първия нито от втория. Ако не се лъжа Христинчето прави редукция нали? Но всеки сам си решава. Но според мен е важно и мнението на доктора, на когото би трябвало да имаш доверие.
Иначе за бройката на Я и аз мисля че 20 са много.  По добре да се гони качество а не количество.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #886 -: Юни 11, 2020, 18:17:20 pm »

Хелиантус, добре звучиш, чакам прекрасен резултат при теб.Небето ми говори!

Благодаря , Маги! Дано :)
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #887 -: Юни 12, 2020, 12:47:05 pm »
Бомболини, радвам се, че си по-добре  :bighug: Консултирай се с лекаря си, какви изследвания можеш да пуснеш още. Може би ще те насочи за нещо, за което ние се се сещаме.
Момичета, чудех се защо трябва да се пие вода преди трансфер? Някъде виждах, че водата действала като лупа за видеозона по време на трансфера, но при мен нямаше видеозон. Доктора ме прегледа преди трансфера само. Та ако не е необходимо няма нужда да се наливам.
Тери, какво стана, улови ли овулацията?
« Последна редакция: Юни 12, 2020, 12:51:58 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #888 -: Юни 12, 2020, 13:03:00 pm »
Lady, нямаше ли ехограф  8O По принцип се ползва ехограф по време на трансфер , за да следят лекарите къде слагат ембрионите. Затова и се пие вода, защото се надига матката и се вижда по-добре, общо взето за улеснение на лекарите е, но много го правят и без да е пълен пикочния мехур.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #889 -: Юни 12, 2020, 13:23:18 pm »
И при мен нямаше видеозон.Така действа Владимиров.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #890 -: Юни 12, 2020, 14:03:22 pm »
Тук нито при инсеминация, нито при трансфер няма ехограф.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #891 -: Юни 12, 2020, 15:02:50 pm »
Лейди,моя лекар прави трансфер на пълен мехур,някъде на празен,ето че и без ехограф може и пак се раждат деца.Той си знае работата доктора.
Успех на всички!
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #892 -: Юни 12, 2020, 19:32:17 pm »
На мен и двата трансфера ми бяха на празен мехур, въпреки че бяха с ехограф. Което за мен беше голямо удобство, защото не се чудех после как да се изпишкам.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #893 -: Юни 12, 2020, 22:25:15 pm »
Интересното е, че ми дадоха един лист преди това и на него пишеше, какво трябва да се направи преди трансфер. Пишеше, че трябва да съм с пълен пикочен мехур. Непосредствено преди трансфера ме погледна с ехографа, който беше вагинален. След това трансфера беше без ехограф. А аз усетих драскане от катетъра.
Знам, че доктора си знае работата и му вярвам, но няма нужда да се наливам с вода и да се чудя, как да стана до тоалетната, за да не разместя ембриона  :lol: Движих се сякаш имам кора с яйца на главата и ги пазя да не паднат  :lol:
Как сте вие, момичета? Хелиантус, Робин, вълнувате ли се  :D
Тери, ти този месец си почини и събери сили за трансфера другия месец.
 :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #894 -: Юни 12, 2020, 23:47:30 pm »
Лекарката ми обясняваше, че предимство на 5 дневните е, че ги 'поставят'. Те са по-тежки и не ходят много много. 3 дневните било почти все тая, защото са леки.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #895 -: Юни 13, 2020, 00:36:00 am »
Лейди,за пореден път ще кажа-на успешния ми трансфер не лежах и две минути,доктора отиде да провери катетъра,каза ок и скочих и право в тоалетната.Щях да гръмна от вода,няма как да паднат ембрионите,ако и с парашут да скочиш.Тя матката не е кофа.
Да,точно това което е писала Павла ми казаха и на мен.
Успех на всички!Дано скоро някоя отиде в бременната тема!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #896 -: Юни 13, 2020, 10:29:01 am »
Лейди, благодаря, че питаш :) Добре съм, нямам големи очаквания, не знам дали ще стигна до тест, инсеминацията беше на 18 ден, доста късно ми се струва, може би от хапчетата овулацията се забави, възможно ли е? Някъде четох, че с такава късна овулация качеството на яйцеклетката не е добро и шансовете са малки. Иначе си планирам море между 3та и 4та инсеминация и още едно пътуване след 4та 😀
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #897 -: Юни 13, 2020, 10:55:00 am »
Robin Не знам дали има връзка,но да ти кажа че аз съм с късна овулация,на 17-18 ден. А пък имам 3 забременявания,така че шанс винаги има !!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #898 -: Юни 13, 2020, 14:50:30 pm »
Не съм чувала да има връзка между хапчетата и закъснялата овулация. Нали говориш за Кломифен... ух че хубаво, мисли си за морето, че аз все съобразявам с процедури и овулации и всичко отлагам  :D
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #899 -: Юни 13, 2020, 15:41:24 pm »
Лейди, аз гледам много да не го мисля, че ми омръзна да се разочаровам. Занимавам се с други неща и така. Разбира се любопитна съм да знам, но има време.

Робин, не е задължително да са лоши яйцеклетките при късна О, всичко е комплексно.  Хубаво е, че имаш планове и други вълнуващи неща за мислене.

Аз забравих да ви похваля клиниката пак  :D. Бяха казали, че засега ще зачетат старите спермограми на мм от България и, ако не стане 3 месеца нова, но преди няколко дена му се обадиха да кажат, че все пак са решили да му направят нова заради лекарствата, които приема от 3 месеца, и заболяването. На листовката на лекарствата пише, че може да намали броя на сперматозоидите  :?