0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #940 -: Юни 18, 2020, 09:33:52 am »
Егати, 17ти ден, много подранява. Доста са се поразмърдали хормоните явно.  Овулацията наистина е била много рано, колкото и да не ми се искаше. Нищо, Тери, започва нов цикъл и подготовка за следващия трансфер  :D Нали трябваше само един цикъл да изчакате  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #941 -: Юни 18, 2020, 09:36:14 am »
Аз точно затова ще ида още днес, за да говоря ще правим ли трансфер или ще ми изпише някакви хормони.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #942 -: Юни 18, 2020, 10:07:11 am »
Вистал,  благодаря ти  :bighug: И аз се виждам с момче  :D  Пия си аз но шпа, докато лежа съм си ок, но като взема да ходя и много силно ме присвива корема 🤷‍♀️ Хубавото е, че поне биохимична май няма да е, теста става все по- тъмен, а такива тлъсти черти никога не съм имала толкова рано, преди такива имах на 10 дена закъснение , че ако не и повече. Обаче от снощи имам леко като бежово зацапване, мислех че може да е от прогестерона, но тази сутрин има и малки кафеникави жилки, мнооого е малко, не знам какво да мисля. Дали може да е от доимплантиране? Вчера пък повръщах, което никога не ми се е случвало. Ох, май леко се вълнувам, много дърдоря (в случая пиша).

Тери, много къс този цикъл.... Дано поне може да започнете подготовка.
« Последна редакция: Юни 18, 2020, 10:34:35 am от HELIANTHUS »
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #943 -: Юни 18, 2020, 10:39:06 am »
Бая са се поразбъркали хормоните, Тери явно. Въпреки, че от моя опит- знаеш... Мини да те види и да каже как ще процедирате за подготовката за трансфер- дано може и тамън по-раничко :)
Хелиантус, сядай или по-скоро си лягай на Д-ъто. Не мандахерцай сега гащи.  Хубаво е че имаш запаси от лекарства докато ти оправят рецепитите.Ами говори си, нали затова сме тук! Колко  и какъв прогестерон приемаш? Орално или?
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #944 -: Юни 18, 2020, 10:43:02 am »
Лина,  вагинално приемам 400 мг два пъти дневно, циклогест се казва.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #945 -: Юни 18, 2020, 11:57:25 am »
HELIANTHUS почна ли НМХ? Щом имаш зацапване прогестерона през устата го взимай и ако биеш инжекциите на мен ми ги спряха за по ден и на двете прокървявания. Няма ли как да се свържеш с АГ?
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #946 -: Юни 18, 2020, 12:04:27 pm »
Круела,  започнах НМХ и аспирин пия, чудех се дали да не спра поне аспирина за няколко дена. Прогестерона няма как през устата , защото са си вагинални песари. То беше толкова малко зацапването...буквално капка и то дори не кафява, а жълто бежова,  чак се чудя дали да се притесня. Ако продължи ще звънна в клиниката , ако не утре така или иначе ще говоря с тях.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #947 -: Юни 18, 2020, 12:09:10 pm »
Щом е толкова малко, Хелиантус, бих го отдала или на прогестерона, или на нещо незначително.

Тери, познайте подготовка. Много ми е странно как реагира тялото ти на малко натоварване. Чак пък толкова.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #948 -: Юни 18, 2020, 12:46:26 pm »
Тери, пиши после, какво сте говорили  :crossfingers:
Аз забравих да пиша вчера. Минах през клиниката, трансфера ще е другия четвъртък (пада ми се 18 ден). Миналия път беше на 16 ден, а след като попитах доктора дали това е свързано с овулацията, той ми каза, че няюа значение, защото те изкуствено я създават. За това трябва да започна прогестерона от определен ден. Та въпроса е, сега като се случват нещата с два дни по-късно дали не пробва доктора за по-късен имплантац. прозорец? Или са мои измишльотини :D
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #949 -: Юни 18, 2020, 16:03:51 pm »
Лейди, при ЗЕТ с Естрофем всичко е контролирано и зависи от лигавицата ти. Докторът е преценил, че ще е нараснала достатъчно на определен ден и ти казва тогава да включиш Прогестерон. Така имитира овулация. Би се целял към изместен имплантационен прозорец, ако те накара да пиеш примерно 8 дена Прогестерон и ти трансферира тогава 5 дневни ембриони. Но при прием на 5 дена прогестерон и трансфер на 5 дневни си имитира "естествено" зачеване.
Аз сега бях при докторката. Не ме прегледа. Попита ме само съсиреци ли има или и тече. И аз казах, че само съсиреци. Каза, че ще е нисък прогестерон. Каза, че не иска да ми изписва хормони и ми даде някакви витамини за яйчниците. И каза на втори ден да отивам при нея за трансфер. НО аз докато си дойдох видях на превръзката не само съсиреци. И все пак няма истински "теч". Та знам ли и аз какво е и кога да ида на преглед.
Иначе минах и през КИРМ Пловдив. Пуснах доста имунологични (300 лв, толкова доста, последен трансфер и се изследвам като за последно), пуснах и Прогестерон, та като излезе ще видя какво е положението.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #950 -: Юни 18, 2020, 16:17:48 pm »
Тери, на 5 дневни, нали?

Имам едно усещане, че този път ще е. Стискам палци на малките бойци да стигнат 5ги ден само.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #951 -: Юни 18, 2020, 16:26:08 pm »
На 5ти ден, да. Само трябва да оцелеят хайваните. Ако стане от този път, би бил най-добрия  резултат за мен. То всеки път имаме чувството, че ще стане при мен :D :D :D То да стане, пък когато е, няма отказване.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #952 -: Юни 18, 2020, 18:30:00 pm »
Моят тест е отрицателен, ще чакам да ми дойде и към клиниката.

Лейди, Тери, стискаме палци за вас!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #953 -: Юни 18, 2020, 19:21:32 pm »
Robin, съжалявам. С немалко момичета сме писали из форумите, които са с "неизяснен стерилитет" и минават 4 инсеминации, не става и забременяват с инвитро. Мисля, че и Слънчицето беше така.

Ти имаш ли изследвани ИР, някакви добавки за яйцеклетките взимаш ли?

Да споделя, защото може да е полезно на някого. Изписа ми докторката днес Герикапс (аналог на Геритамин е) за ниския Прогестерон. Не искаше да изписва хормони, че с моят "крехък" хормонален баланс. Потърсих в интернет и на други жени е изписван. Тя каза, че ще подсили на яйчниците и оттам нормалните хормони. Аз забравих, че пия Фертил Ейд Фх Про и там ги има същите дози от тези Витамини и явно не са ми помогнали. Освен това, сега в тази тема прочетох за витамин А, че можел да е доведе до вродени дефекти при плода според тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6830.20 , но това са нечии твърдения, няма да ги проверявам, така или иначе  го спирам при трансфер. Но дори в листовката на Фертил Ейд пише, за витамин Е да не се превишават тези дози.
« Последна редакция: Юни 18, 2020, 19:37:16 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #954 -: Юни 18, 2020, 19:47:23 pm »
Да ,забременях след първо интвитро,втори трансфер .И аз имах четири инсеминации неуспешни.
Няма страшно ,Робин.И аз като теб правих всеки месец ,само и само да не губим време.Ще стане ,успех!
Тери🤞🤞🤞
Герикапс пих преди първата бременност,сама си го дадох.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #955 -: Юни 18, 2020, 19:57:21 pm »
Робин, много съжалявам! Това коя поред инсеминация ти беше? Кураж и смело напред, ще стане при всички!

Лейди, Тери 🍀🍀🍀🤞🤞🤞

При мен изчезна това така наречено зацапване , почивах днес и вече, и болките намаляха, повръщам си и съм много изморена...тотално различно от друг път.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #956 -: Юни 18, 2020, 21:26:49 pm »
Благодаря, момичета. Това беше втора инсеминация. Иначе пия и аз FH Pro, ИР не съм изследвала. Предполагам, че няма да е лошо да изследвам. Аз ли трябва да си купя и нося в лабораторията глюкозата и каква точно трябва да бъде?
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #957 -: Юни 18, 2020, 21:51:43 pm »
Благодаря, момичета. Това беше втора инсеминация. Иначе пия и аз FH Pro, ИР не съм изследвала. Предполагам, че няма да е лошо да изследвам. Аз ли трябва да си купя и нося в лабораторията глюкозата и каква точно трябва да бъде?
Ти трябва да си я купиш, не са ми казвали някаква конкретна, че трябва да е. Като съм правила обременяване няколко пъти съм отивала в аптеката и съм казвала, че ми трябва саше глюкоза за обременяване и това е :)...
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #958 -: Юни 18, 2020, 22:34:41 pm »
Тери, благодаря за обяснението, вече схванах  :D Започваш подготовка и ще сме заедно   :balk_46: Супер, сега е време да си прибираш бебетата ❤
Робин, съжалявам  :bighug: Хубаво е да направиш обременяването, защото ако има отклонение е възможно да се влошава качеството на яйцеклетките.
Хелиантус, страхотни неразположения имаш  :D Мисля, че ти завижидаме благородно на повръщането 🥰😁 Почивай сега, не се напрягай с дълги разходки, а пази буболечето ❤
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #959 -: Юни 19, 2020, 09:16:11 am »

Хелиантус, страхотни неразположения имаш  :D Мисля, че ти завижидаме благородно на повръщането 🥰😁 Почивай сега, не се напрягай с дълги разходки, а пази буболечето ❤

Пожелавам на всички ви, от сърце, моите неразположения съвсем скоро ❤❤❤