0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #140 -: Януари 06, 2020, 10:18:55 am »
От днес нямам температура , сега говорих с доктор От болницата , каза че гърдите са ми чисти ако пак вдигна температура ще ми изпише антибиотик от сряда така че до трансфера да съм се оправила . Благодаря ви момичета дано всичко е наред 🙏🏻🙏🏻🙏🏻Късмет и на вас
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #141 -: Януари 06, 2020, 10:22:08 am »
Честит Йорданов Ден! Да сме живи и здрави и всичко лошо зад гърба ни! Chocholinka, за загряването не знам но защо не си правиш чай с джинджифил (от корена директно белиш , режеш няколко кубчета +лимон) .Дано да ти размине. Лято, браво щом така е решено- май си се подобрила здравословно или? Лично аз бих искала да знам за качество на ембриони и бих поискала разговора с ембрионолог ако е опция.
Хрис, аз не я правих, въпреки че обсъждах с една приятелка по телефона- ти нарече ли си?
На всички благодаря че се включихте и за подкрепата!
Хелиантус, де да знам- дай му шанс на прото- да се натрупа мъничко. Напълно те разбирам. Много е подтискащо само нещо да се чака, а пък то и да не идва..пффф

Добавка: тръгнах да пускам аспирин теста в цибалаб , но веч не го правели. Звънях в кардиологочното на токуда, но и там не. Някой да има идея къде го правят. Нарича се “Аспирин-зависима тромбоцитна агрегация
« Последна редакция: Януари 06, 2020, 11:09:59 am от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #142 -: Януари 06, 2020, 11:25:48 am »
Относно добавките. Няколко пъти съм споменавала, че пия pregnacare conception. Не са нещо особено, но докато ги пия имам цикал на 27 дни, а без тях моментално се връща на 25 дни. За мен с тях е по-добре и го регулират. А за FH PRO ще кажа на пункцията за мъжката серия. Пие ги по 6 вечер от началото на ноември и тъкмо за пункцията му се падат да ги приключи (+- няколко дни). Предполагам, че ако мъжките са добри би могло да важи и за женските. Аз съм скептична, нищо че се изръсих с толкоз пари накуп.

Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #143 -: Януари 06, 2020, 11:36:20 am »
Лина правя си и пия такъв чай .
Момичета как ви се виждам хормони на 5 ден стимулация пускам снимка . Не е ли нисък прогестерона . Ние стартирахме на 3 ден от Ц  не знам дали това има значение
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #144 -: Януари 06, 2020, 11:42:55 am »
Chocholinka, дуфастон или някакъв прогестеронов препарат не са ли ти изписали?
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #145 -: Януари 06, 2020, 11:44:40 am »
Още не по принцип , предния път ми го изписаха от трансфера на там да го пия . Гледах си стойностите от предния път мисля и са доста по високи :/
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #146 -: Януари 06, 2020, 11:47:09 am »
казват май, че прогестерона трябва да е нисък преди пункцията за да не презрее лигавицата преждевременно и после трябвало да се вдига. Чакаме и да се включат другите. Аз тези неща само съм ги чела.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #147 -: Януари 06, 2020, 12:14:29 pm »
Прогестеронът трябва да е нисък.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #148 -: Януари 06, 2020, 12:16:19 pm »
Благодаря момичета ! Сега ще видя и докторката какво ще каже
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #149 -: Януари 06, 2020, 13:20:35 pm »
Прогестеронът какво общо има с пункцията? Има ли отношение към качеството на Я или по-скоро за имплантацията. Всичко съм забравила. Би ли споделила някоя с по-добра памет.
Питам, защото днес си получих изследване на Прогестерона и направо ме разби. На 7ми ден от О е 23.66 при горна граница 23.90. Знам, че след О е добре колкото повече, толкова повече, но никога не съм имала толкова високи стойности и може би трябва да го изследвам и в начало на цикъла. Покрай тази поликистоза малко се притеснявам за хормоните и скъпото начинание, което съм решила да поема (особено в плюс, че докторът не изследва хормони при стимулация).
Изследвах и Витамин Д, станал е 34 при препоръчителни дози >30.

Хелиантусче, много на сърце си ми ти. Много прегръдки ти изпращам. Измисли си план, ако това ще ти помогне. Според мен може да се окаже, че О е била, когато е потъпмняла втората черта. Аз в началото нямах коректни резултати, защото не ги правих правилно и само потъмняваше. Около 6 часа следобед, без пикаене и прием на течности няколко  часа ли го прави?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #150 -: Януари 06, 2020, 14:04:00 pm »
Тери  :bighug:, там е проблемът, че ако не забременея до не знам и аз кога после ен знам какво следва, че да си направя някакъв план.

Иначе ги правя сутрин и следобед обикновените, следобеда нещо трудно ми се получава с времето и течностите..., беше по- тъмна чертата събота сутрин. Ще видим какво ще каже дигиталният. Иначе и двата яйчника ме болят яко, като да се случва нещо, ама какво...кога...  Незнам защо се отчаян толкова, нещо последната биохимична, която уж е доста леко приех ме пречупи.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #151 -: Януари 06, 2020, 14:19:57 pm »
Хелиантус, аз мисля, че  първо бих се надявала на НВВМ диета и добавките, след като имаш ИР и ПКЯ. А ако не се получи, бих помислила за инвитро с ПИД на ембрионите. Ти по някой от опциите на ЦАР отговаряш ли по някакъв начин?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #152 -: Януари 06, 2020, 14:35:26 pm »
Да, само трябва да реша колко още време да чакам да не се получава. Не мисля, че отговарям по някакъв начин. Ще видим какво ще стане и лекарите какво ще измислят. Още ми няма писмото за специалист тук. Ще ходя да проверя тези дни какво се случва и дали не са го изпратили на старият ми адрес. То и GP- то трябва да сменям...
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #153 -: Януари 06, 2020, 14:36:03 pm »
Прогестерон се излседвал след доказана овулация. Ако не е имало О, ще е нисък прогестерона. Мойто АГ ми каза , че при опити след О си оставам на дуфастон , след + сменям с кринон заради лигавицата ми, защото прогестеронът подготвя матката за имплантация. Той прави лигавицата по-възприемчива и намалява контракциите .Приема се от деня на пункцията или от предполагаемата О. Обсъдихме, че ако 3 месеца, след опити няма  + ще ме сложи на лека стимулация.  Не питах с какво, защото не съм я докарала до там. One day at a time... Може би някакъв такъв план и на теб ще ти направят Хелиантус.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #154 -: Януари 06, 2020, 14:42:54 pm »
Това е така за прогестерона. Той след овулация се вдига и под негово влияние лигавицата става трислойна. но ти написа, че трябва да е нисък преди пункция и затова питах какво му е отношението към самата пункция, а не към лигавицата.
Хелиантус, от диетата, за да има резултат трябват минимум 3 месеца. Може и някаква физическа дейност да включиш. Аз от този петък мисля на някой пилатес, канго джъмб, нещо таквоа веднъж в семицата да тръгна. Усещам, че имам нужда да се попотя малко като хората. Няма как да издевателствам над Мишо да ме чака два пъти в седмицата, но и веднъж е добре като за начало.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #155 -: Януари 06, 2020, 14:52:57 pm »
А , не съм те разбрала. Това са неща, които помня и намерих в нета. Тук също има инфо https://www.doctorbaev.com/blog/uspeshnata-implantatsia-pri-in-vitro-se-opredelya-ot-medikamentite-predpisani-sled-punktsiyata/  В тази тема, на пациентки на Надежда, пак това коментират https://www.bg-mamma.com/?topic=933685.135  виж мнението на пънче-мънче.  Иначе за тренировките е супер. Аз се кефя на на канго джъмпс но ме боли едното коляно и не бих рискувала. Иначе се оказа, че в Цибалаб теста за аспирина не го правели вече. Разтърсих се по болниците и в Националната Кардиологична го правят само в София- да знаете.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #156 -: Януари 06, 2020, 15:53:52 pm »
Тери, висок прогестерон във ФФ може да доведе до лоши Я и лоша лигавица.
В ЛФ е супер- колкото по-висок, толкова по- добре.

Хелиантус, хубаво е да си имаш и план Б. Аз на моменти имам план Б, за да не стигам до него. Някак си, щом съм подготвена, значи че лошото няма да се случи :) Дано да ме разбирате.  :oops:
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #157 -: Януари 06, 2020, 16:00:31 pm »
Павла, разбирам те. Лошото е, че в момента се чувствам сякаш и план А нямам, да не говорим за Б. И не знам защо съм се сдухала все едно и този месец не е станало, а то още О май не минала ( евентуално)🤷‍♀️ , а де факто ще е първи опит след близо 2 месеца на FH-pro, може пък да помогне.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #158 -: Януари 06, 2020, 16:13:13 pm »
При мен стана на 2рия месец. Дано и при теб. Стискам палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #159 -: Януари 06, 2020, 16:29:06 pm »
Благодаря, Павла. Хелинтус, според мен ще се наредят нещата с О и добавките. На мен ми отнема по няколко месеца Иногинола да ми регулира цикъла. Не става от раз. Приемам го от 3-4 месеца отново и този месец О ми беше на 14 ден, а днес Прогестеронът е висок (не, не правим секс, не съм бременна). Така че предполагам този месец няма да имам и кървене преди цикъл.
И аз поръчах Фертил Айд Про мъжката и женската серия. Доста скъпо идва, особено като ще ходя в четвъртък на хомеопат и тя ще ме зарине със скъпи добавки, и алоето по 150 лв, и като тръгна от другата седмица на фоликолументрия, и.... То да доведе до добър край, пък майната му.
Очакваме скоро и 2 оферти за къщата. надяваме се най-сетне да си намерим строител, че досега само един ни беше отговорил и ни беше дал оферта за 120 000 за груб строеж на къща на село  8O 8O 8O
Бъди промяната, която искаш да видиш в света