0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #240 -: Януари 08, 2020, 14:33:07 pm »
Аз съм бивша пациентка на Надежда. И мен, там ендото (Хедер) Ми каза , че ако стигнем до инвитро трябва да е около 2, защото после се вдигало но не помня дали покрай процедурата или в хода на бременността. Трябва да видя тефтерчето от опитите довечера. Честит аватар.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #241 -: Януари 08, 2020, 14:38:03 pm »
На стимулация не пречи, а на бременност. На мен двама ендокрионолизи в клиниката са ми казвали, че трябва да е до 2.5 ТСХ-то преди процедури.

Иначе вие не ме разбрахте, аз знам, че трябва да си дам работата, но няма на кого. Така ми се вдигат днес нервите, че трябва да си намеря дзен-а, защото тепърва започват главоблъсканиците и не е добра предпоставка за процедури. Въпрки, че то като му е писано.
Кукапетал, и аз се надявам да са ти двечки. Момиченца, като на Маги.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #242 -: Януари 08, 2020, 14:45:01 pm »
Ще съм благодарна, моля. Всъщност аз нямам ендокринолог. Миналата пролет посетих една дама, случайно, но нещо не потръгна. Правих ОГТТ, но съвсем не по правилата. Излезе, че съм с висок HOMA индекс, подложи ме на диета (аз за диета отидох де, но явно заради грешните резултати и диетата се оказа грешна), от която захарта ми взе да пада до 2, а цикълът ми не дойде почти 2 месеца. Тя изписа глюкофаж, който пих няколко месеца. Заедно с ТСХ пак правих ОГТТ, но този път спазих всички изисквания и се оказа, че съм си съвсем в норма и повече не отидох. Около 2 месеца преди вторият тест бях спряла глюкофажа, а диетата отказах още в началото на лятото. Повече на ендокринолог не съм ходила, въпреки че в семейството ми има доста диабетици.
Тери, значи всичко е наред щом е 2.4 все пак :)
Кукапетал, и аз съм с убждението, че ще са две, но колкото и да са е важно накрая всичко да мине гладко ♥

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #243 -: Януари 08, 2020, 14:51:25 pm »
Ох, Тери- как те разбирам до болка само... и аз съм така- нещо като трябва да се свърши го върша. Но просто се опитвам да кажа, най-вече и на себе си да си гледам себе си най-вече.  Не става ли от дома да работиш,лежейки си на лаптопа или просто обема е голям на работата? За ТСХ-то, преди да забрменея беше 1,8 , въпреки, че е имало и месеци с по-високи стойности. Около 17та седмица беше 2,8+ но ми казаха на 40 дни контрола, без медикаменти.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #244 -: Януари 08, 2020, 15:36:42 pm »
Аз с FH Pro-то пия допълнително само вит.Д, но това е понеже е много нисък и гледам да държа около 8000 единици на ден. Сега като направя изследване ще видя дали съм на прав път. Иначе искам да пия и Б12 допълнително, но не мога да намеря време да търся какво да купя.

Аз питах какво включва пакета за тромбофилия в Майчин дом, защото се загледах по пълният пакет на Геника, но той е над 300 лв. и се чудя дали има смисъл да го пускам. Че с допълнителните изследвания ще отидат сигурно към 600 - 700 лв., + Про + тестове за овулация + допълнителни витамини и ще стане олеле майко... Та затова му се чудя.

Кукапетал, благодаря ти! Хайде дано двечки да са се хванали, че трябва да се поддържа бременната тема с близнаци  :)

Вистал, страхотна татуировка. Аз много исках да си направя нещо свързано с нашето ангелче и се чудя дали да не я свърша тази работа докато чакам да стане март. Няма нищо опасно, нали?

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #245 -: Януари 08, 2020, 15:47:26 pm »
Само аз ли не виждам татуировката на Вистал?  Аз съм за татусите, просото на тази тема ще ми е тъжен-поне на този етап. Яничка, нали ти приложих мойте, виж кои се припокриват в Майчин дом, че са много пари.  За б12, си вземи метилирана формула, докато разбереш имаш ли или нямаш мутации.  За татуировка винаги можеш да вдигнеш температура, имам доста и то големи, но не е било драма. Не можеш да се рисуваш докато си бременна
« Последна редакция: Януари 08, 2020, 16:22:20 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #246 -: Януари 08, 2020, 16:20:05 pm »
Аз също много обичам татуировките, а за късмет имам и тауировчици в семейството и сред приятелите си. Едва се въздържам за още. Имам двечки - едната е по-голяма от рамото дълбоко в деколтето между гърдите и една мъничка - пръстенче. Сега се замислям, че и двете са в лявата част. Както и да е, не бих правила поне 6 месеца преди процедури. От първата си татуировка (била съм 15-16 годишна) имах хепатит Ц. Вярно, че не я правих в студио, но хората в болници се заразяват дори. Е, отървах се от хепатита, но никога няма да мога да дарявам кръв или органи (винаги съм искала). Сега непрестанно трябва да предупреждавам, а в последствие и да давам обяснение защо и как. И заради това пък в родилното ми взеха детето веднага след раждането, че ме взеха за наркоман. Голяма разправия за няма нищо. А лечението беше кошмарно, макар че с новите лекарства няма нищо общо с ада, през който минах.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #247 -: Януари 08, 2020, 18:23:21 pm »
Yanicka, аз също приема б12 на Natural Factors, хубав е препоръчвам ти го с две ръце, метилирана форма е, таблетките се смучат
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #248 -: Януари 08, 2020, 19:20:23 pm »
Яничка, и аз съм на Б12 на Natural factors, има го в амазон.

Вистал, много хубава татуировка.

Да попитам аз по- посветените кога се изследва тестостерон ? В началото на цикълът или няма значение? Днес най- сетне ходих да си взема резултатите от хормоните от преди близо месец и както по тел. ми казаха, че всичко е наред така тестостерона  е висок. Изследван е на 21 ден от Ц. LH и FSH са пълна каша, но не знам дали има значение на този ден от Ц. А цялата им идея за изследване на хормони беше да ми видят прогестерона , за да видят овулирам ли, е не са ми изследвали прогестерон 🤷‍♀️, но то така или иначе беше 2 дена след О. Рецепционистката не можа да разбере изобщо пратили ли са ми писмо за специалист, т.к са забравили да ми сменят адреса в системата им, каза да звъня направо в болницата, но нищо няма да стане без писмо.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #249 -: Януари 08, 2020, 21:34:51 pm »
Хелиантусче, не мисля, че тестостерона е на определн ден. По принцип знам, че при ПКЯ не е рядко явление, както й, че измества овулацията. На теб над горна граница ли ти е? Аз не бих гледала ЛХ и ФСХ по това време на цикъл. ЛХ се вдига при наближаване на овулация, после спада, а с ФСХ какво става си нямам и на идея. Трябва да има графики в интернет
И аз съм на Б12 метилкобалкамин на natural factors, него ми изписа ендокринологът.
« Последна редакция: Януари 08, 2020, 21:39:25 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #250 -: Януари 08, 2020, 22:20:33 pm »
Тери , и аз осъзнах за LH-то малко след като го написах. Над горната граница е тестостерона, прилагам изследванията.  Като изследвах  хормони през Май е бил в норма... Не знам изобщо може ли да се забременее с висок тестостерон, сега ще чета.
« Последна редакция: Януари 08, 2020, 22:22:48 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #251 -: Януари 08, 2020, 23:17:01 pm »
Проверих го този Б12 и има от 1000 и 5000 единици. Кой взимате и колко горе долу е дневната ви доза?

Лина, за татуировката е въпрос на гледна точка. Аз не го възприемам като нещо тъжно, а като желание да имам знак върху тялото си от бебето. Тъпо го обясних, но не мога да намеря по-точни думи. Просто искам да ми остане нещо чисто физически от него.
Ама малко се изплаших от разказа на Лято и май ще изчакам.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #252 -: Януари 09, 2020, 05:54:30 am »
Яничка, в никой случай не искам да те плаша, но наистина не губиш ако малко изчакаш. Аз, въпреки горчивия си опит, пак бих се татуирала, но просто не е сега моментът.
Кукапетал, днес ще повтаряш ли ЧХГ? Записа ли вече час за преглед?

Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #253 -: Януари 09, 2020, 09:51:12 am »
1029 ЧХГ   :smiley_abxb: :smiley_abxb:
Толкова се радвам! Дано всичко бъде наред!
За 17.01 е прегледа.

Сега прочетох, че при високи нива на ЧХГ е възможна гроздовидна бременност и се притесних. Дано не е това.
« Последна редакция: Януари 09, 2020, 10:18:20 am от Kukapetal »
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #254 -: Януари 09, 2020, 10:02:54 am »
Kukapetal, браво миличка, супер резултат
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #255 -: Януари 09, 2020, 10:32:45 am »
Kukapetal не мисли негативно, може и двете да са се захванали, затова и ЧХГ да е толкова високо.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #256 -: Януари 09, 2020, 10:37:35 am »
Да, ще се опитам само положителни мисли да са ми в главата! Благодаря, момичета!
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #257 -: Януари 09, 2020, 10:53:44 am »
Kukapetal браво момиче ! Супер 🤗🤗🤗 сега бъди спокойна,всичко ще е наред ! За гроздовидна бременност,става въпрос за ЧХГ примерно 18000,така че успокой се !
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #258 -: Януари 09, 2020, 10:54:03 am »
Хелиантус, няма значение кога се прави тестостерон. Не ти и чак толкова над норма. Не бих се притеснявала.

Кукапел, супер си е. Не е висок като за гроздовидна. Има още малко до прегледа. За 2 мисли ☺
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #259 -: Януари 09, 2020, 11:07:10 am »
Ех, успокоихте ме, Круела и Павла!   :bighug:
Двечки буболечки!