0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #160 -: Януари 06, 2020, 16:33:24 pm »
Хелиантусче, това щях да пиша че при Павла свърши работа. Аз доста време си мислех следното " "Прави каквото трябва, но да стане к'вото ще" .Разбира се, в нашата ситуация, не е толкова лесно да кажеш, с лека ръка, да става каквото ще, но поне знаеш , че си направил каквото можеш. Всяка загуба боли. Аз помня колко ми беше криво след биохимичната Април.  Леле, Теринка, аз днеска ти изрових постовете за алоето, да ти кажа :) Можe и аз да стана фиктивно дистрибутор  за да ми е по-евтино.
« Последна редакция: Януари 06, 2020, 16:41:12 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #161 -: Януари 06, 2020, 18:00:32 pm »
Ама сте смотани. Казах ви, че имам код за намаление за iherb. Идваше с около 25евро по-евтино за 2 кутии.
Всички ли си поръчахте вече?

 
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #162 -: Януари 06, 2020, 18:02:18 pm »
Аз имам от преди едно алое, дето и майка го мота. О,, ще те използвам като дойде време да поръчвам значи :)
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #163 -: Януари 06, 2020, 18:05:03 pm »
И ние си имахме план Б, ако не забременея след аборта. Той беше декември 2018 и казах на Гошо, че ако до май 2019 нищо не стане почваме с процедурите, без значение какви ще са. Но така и не стигнахме до него ☺️ И сега един малък мечо пух е на път 😍 Някак си като имаш някакъв план всичко ти минава по лесно и се вглъбяваш до някаква степен в него, и тогава бам, стават всякакви изненади 😄
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #164 -: Януари 06, 2020, 18:12:56 pm »
Павла, аз тези дни ще поръчвам нова опаковка от iherb и бих се възползвала от кода, ако може.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #165 -: Януари 06, 2020, 18:31:31 pm »
Ще видя като съм в нас, дали е активен, че аз по коледа го получих.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #166 -: Януари 06, 2020, 22:12:13 pm »
Момичета тези кпитп сте с ПКЯ защо не опитате с лапароскопия и фенистрация на яйчниците. При мен това помогна. Акп ислате ще.ви дам координати на моя лекар, работи със здравната каса така че ви трябва само направлвнив от личния за прегледа. Лапарото при него в 500 или 700 не си спомням с точност. Пък Тери ако се решиш може и да те посъветва и с бактериите как да процедираш. Мен че оперира на 29.10.18г. и секциото ми беше на 29.10.2019г. Даже последния път като се видяхме каза че в годината когато ме е оперирал е направил общо 130 лапароскопии от които 128 бебета. При останалите 2 мъжете са отказали да пуснат спермограма и най-вероятно там е проблема.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #167 -: Януари 06, 2020, 22:19:50 pm »
Величка, то моето е по-скоро придобита от стимулацията и вероятно ще отмине. А и ние правим инвитро, но твоят случай беше много подобен на този на Хелиантус, не бях се замисляла. Много хора отричат фенестрацията, но при теб определено сработи. Няма как да се каже на черното бяло
Писах на др Карлъкая от Бахчеджи, за му обясня нашия казус. Реших, че няма смисъл да ходя на първоначален преглед, ако той не смята, че е редно да правя процедури.
Не ми отговори и писах на координаторка. Тя каза, че той е споменал нещо за мен. И видях, че час преди това ми че писал имейл "I will call you with our Bulgarian translator as soon as possible"
Затрепери ми под лъжичката. Не ми казва:"да", не ми казва:"не". Сигурно ще имат въпроси към мен.
Ако ми откажат, смятам, че ще има причина за това и ще вляза в болница на венозен антибиотик.
И само да се замислим как в някои клиники гониш лекар да ти обясни защо нещо не се е получило, а този лекар ще ми звъни, за да говори с мен и да не ме разкарва, ако няма смисъл.
Дано има смисъл, че само те ми останаха като надежда
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #168 -: Януари 06, 2020, 22:24:47 pm »
Ми моят лекар ми каза, че ако бях отишла в някоя инвитро клиника отдавна да са ми направили няколко неуспешни опита. Тери ако при вас до сега е бил неизяснен стерилитет защо и ти не прпбваш нищо не губиш. Няма да навреди може само да помогне. Знае ли човек от къде ще му излезе късмета
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #169 -: Януари 06, 2020, 22:27:23 pm »
Тери,в Турция правят ли ендометриална биопсия ? Аз все си мисля че трябва да направиш за имплатационен прозорец,защото имаш 2 опита и все нямаш дори имплантация. А и така ще видиш дали имаш бактерии нагоре.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #170 -: Януари 06, 2020, 22:28:55 pm »
Круела, отдавна исках да направя, но за това трябва чиста микробиология. Просто задънена улица отвсякъде съм аз.
Не сме с неизяснен, Ели. С мъжки фактор сме. Факторът "бактерии" е в следствие на процедури, лечение, нерви и т.н.
Но пък защо да са неуспешни процедури. Фенестрацията не помага ли за самата спонтанна овулация. Какво точно ти обясниха, защо преди фенестрацията ембриончетата не са били качествени?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #171 -: Януари 06, 2020, 22:32:57 pm »
Може би е грешка на Надежда,но на мен не са ми пускали микробиология нито на цветната снимка,нито на биопсиите. На на едната биопсия ми излезна гарднерела пихме с Ицо антибиотик и това е.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #172 -: Януари 06, 2020, 22:36:32 pm »
Освен за спонтанната овулация помага и за качеството на яйцеклетките, защото фоликулите се пукат когато трябва и яйцеклетките не престаряват
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #173 -: Януари 06, 2020, 22:45:06 pm »
Аз мислех, че фенестрация се прави, ако няма овулация или, ако няма редовна овулация, а аз овулирам на всеки 30 и няколко дена....почти.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #174 -: Януари 06, 2020, 22:47:11 pm »
Еличка овулираше, но ги губеше в много ранен етап. Поне два пъти се случи мисля
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #175 -: Януари 07, 2020, 00:07:08 am »
Това, че нещо е сработило за даден проблем не означава, че ще сработи при проблем със същото име. Отделно и самата фенестрация е доста спорна. За пкя като при Тери и Хелиантус без кисти,  с О и без реални хормонални проблеми- ами няма смисъл.

Ако няма симптоми тук не пускат мб. 6 инсеминации, ЦС, биопсия и 0 мб. Ако имах оплаквания- тогава.
Матката не е капсулиран орган. Санирането преди манипулация се смята за достатъчно.
Преди ЦС имах прием на АБ.


Тери, няма да те отсвирят. 

Успех на всички.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #176 -: Януари 07, 2020, 08:03:33 am »
Аз за пореден път съм съгласна с Павла.Фенестрацията е много спорна в днешния научен свят и все повече се отрича.Прилага се все още при много задебелени обвивки на яйчниците.Това се получава при много лоша поликистоза, но лекарите предпочитат да лекуват поликистозата, а не да оперират.Друг е въпроса до колко в България се работи за превенция, лекуване, а не се престъпва директно към оперативно лечение.

Тери, много интересно и вълнуващо звучи това.Ще ти се обади, според мен няма да те отсвири, напротив!

Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #177 -: Януари 07, 2020, 09:31:19 am »
При мен не се пристъпи директно към операция. Дълги години се мъчехме.да я лекуваме.с противозачатачни, след това утрогестан, оргаметрил. И при мен не започна.с кисти а с нередовен цикъл когато бях 9-10 клас. Кистите се появиха когато бях 12 клас. Никога не съм имала разбъркани хормони. Само дето с времето се повиши серумния инсулин, кръвната захар и ОГТТ винаги са ми били в норма. Просто дадох съвет да потърсят още едно мнение. А и да се стигне до фенистрация тя е много по щадяща и няма нищо общо с преди практикуваното „ обелване на яйчника”. А Тери не знам при вас какъв е мъжкия фактор, но на спврмограмата на ММ излезе тератозооспермия и пи профертил 3м и 4 м след моята лапароскопия забременях.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #178 -: Януари 07, 2020, 10:50:02 am »
334,90 Бета ЧХГ!!!
Не мога да повярвам, момичетаааааа.....
Сто пъти го гледам резултата.  :smiley_abxb:
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #179 -: Януари 07, 2020, 10:52:28 am »
Божеееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее, напълно бях изключила.
Кукапетал, много се радвам за теб.  8O 8O 8O 8O 8O Боже, това е най-хубавто нещо, което може да види човек. Господ да е с теб и да те пази.  :bighug: :bighug: :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света