0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #480 -: Юли 29, 2020, 11:57:40 am »
Да, така е.Аз за Т имах в предвид, за болки съм давала и без Т или при ниска.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #481 -: Юли 29, 2020, 12:09:18 pm »
Кажете какви подложки за колички ползвате?Много си харесвам количката,Зори спинка много там,лека е като перце,ама са им скъпи аксесоарите.Има мека подложка,малко като матраче е,но не се сваля да се пере,искам универсална подложка,ама тия които виждам са или дебели и няма как да я сгъвам с тях,или само един цвят.А на Макларън са по 60 лв,в краен случай ще вземам такава.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #482 -: Юли 29, 2020, 14:41:21 pm »
Слънце, аз си поръчах от една страница във фейса, даже май и от Варна ми я пратиха, но не съм много сигурна. Страницата е В страната на аксесоарите за бебе и мама. Пускат ги и в базара, може да ги разгледаш. Моята е овалната, с капитон. Поти се по малко, а май тези с мемори нацяло спират потенето.
« Последна редакция: Юли 29, 2020, 14:47:03 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #483 -: Юли 29, 2020, 14:54:21 pm »
Танче,ще ги видя,с хавлия май е най-добре.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #484 -: Юли 29, 2020, 15:41:20 pm »
Слънчице, докато беше по - хладно и аз ги слагах на крачето с ваксината, но с панталонки не падаха, а сега като е по - голичка ги слагам на гръбчето под блузката или бодито и не пада.
Павла, супер, че бързо се преборихте.
Ох и аз днес имах много тегав ден. Дари има огромен белег от бцж-то още от началото, но уж нормално и не е създавал проблеми. Обаче днес, не знам дали се е чесала, ама май не е, защото и гледах пръстчетата и ноктите и нямаха кръв, прокърви белега. А и след като я наблюдавах с часове да не би да се чеше, той продължаваше да си кърви, за това си мисля, че не е. Педиатъра ни изпрати до белодробната болница и казаха, че при някои деца е много по - бурна реакцията, да я промивам с риванол, да мажа с дефламол и след две седмици на контрола. Но умрях от притеснение  :(
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #485 -: Юли 29, 2020, 16:07:15 pm »
Мише и Моника и Габи имаха такава реакция.Спокойно.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #486 -: Юли 29, 2020, 16:36:06 pm »
Мише, една година след БЦЖ Сими имаше подобни епизоди. Нищо страшно. С нищо не се обработва. Поне тук е така. Даже ни го казаха 10 пъти, че само се промива в физ.р-р  и не се сапунисва и това е.

Сега трябва да вземем час за Борис за БЦЖ, но ще видим кога ще е, че с тази пандемия вече аман.


Слънце, аз имам една на Телио. Не знам дали ги има и в България.  2 страни е. Аз хавлия не бих ползвала. Тя топли. Само попива добре.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #487 -: Юли 30, 2020, 08:54:16 am »
Ехха, една година по -късно... аз мислех, че доста по - рано би трябвало да заздравяват белезите. Е, поне се успокоих. И при вас ли е имало кървене? Мен главно това ме притесни. И по колко време продължава това разраняване? Кога спира кървенето и започва да заздравява?
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 09:50:22 am от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #488 -: Юли 30, 2020, 09:41:24 am »
Мише,това второ БЦЖ ли е?
Вие как давате АМ на поискване ли?Четох и Спок какво казва,на моя страна е ,пак пробвах на три часа,да не би да бъркам,ми не става.Почва да се дави .
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #489 -: Юли 30, 2020, 09:44:55 am »
Не, първото е, от родилното. Няма да и правят и проба, защото по - явен няма накъде да е белега  :D
Аз в началото давах на поискване, много скоро обаче тя сама си изгради режим. Започна от доста малка да яде на 4 часа, но винаги е хапвала по - големи количества от препоръчителното и явно я засища за по - дълго време.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #490 -: Юли 30, 2020, 10:02:31 am »
Да, Мише. Прокървява, коричка и после пак. Няколко месеца спокойно и после пак.
То има само една БЦЖ. Не знаеш, че има реимунизация като бебе. После е при нужда.


На поискване давам. Все пак гледам да не е съвсем на често. Симеон много бързо се направи режим. Борис е своеволен, но ориентировъчно пак си има режим. По час не давам. Никога и не съм давала насила. 
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #491 -: Юли 30, 2020, 11:49:26 am »
И аз така,насила нищо не правя.
Никъде го няма ръководството за недоспали родители.Ще пусна една тема,не знам кой къде чете,дано някой я има и ми я прати.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #492 -: Юли 31, 2020, 18:57:31 pm »
Хайде цопвам при вас,и веднага с въпрос 😂
Още нямам кърма,слагам малкия на гърда,но със силиконови протектори на авент и честно да си кажа като прави вакуум и ме болят зърната. Почнах и с помпата да се стимулирам и има по капчица коластра. Усещам и гърдите топли,дали всичко това е нормално или трябва да предприема нещо друго ?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #493 -: Юли 31, 2020, 21:44:54 pm »
Круела,мен зърната ме боляха много.Все едно ме режат десет бръснарски ножчета,като захапеше в началото,стисках зъби и след няколко минути минаваше,след десетина дни спря да ме боли,но беше кошмарно,протекторите за зърна не ми помогнаха,Лансинох и на Авент крем мажех.Топли бяха и моите гърди,май е нормално.Мисля,че ти е рано за помпа,слагай на гърда често.Кърменето според мен не е лесно,или поне за мен не е,но е най-неангажиращо,храната е винаги в теб по всяко време,има си своите предизвикателства,с които аз лично не се преборих,но вината е моя.Нищо,да сме здрави и щастливи.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #494 -: Август 01, 2020, 09:16:39 am »
От днес гърдите ме болят,изцеждам с помпата и има нещо което не знам мляко ли е,коластра ли е,после слагам студен компрес на гърдите. Мисля че без консултант няма да се получат нещата,още повече че той не засуква въобще без зърна, даже вече и със зърна не иска. Немога да схвана позата правилна за кърмене,въобще пред отчаяние съм,защото искам да кърмя.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #495 -: Август 01, 2020, 10:16:17 am »
Обади се още сега на Ла лече.
https://lllbg.org/kontakti/
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #496 -: Август 01, 2020, 10:56:59 am »
Круела, изписаха ли ви? Вкъщи ли си? В болницата всяка акушерка можеше да ти помогне и с позата и с напътствия.





*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #497 -: Август 01, 2020, 14:16:56 pm »
Kruela, позата трябва да е коремче към коремче т.е. цялото бебе трябва да е обърнато към теб, не само главата му.Давай на често не на три часа, ако заспива буди.Това което тече е коластра.Аз с Моника действах така в началото давах и да суче по 30-40 -50 минути после цедях с помпата, за да предизвикам по-голяма лактация, това го правех около 2-3 седмици докато се уверя че имам кърма.Като с цедене не целях количество, а да стимулирам гърдите и цедях около 10-20 мл максимум не повече.Пак казвам не целях количество!

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #498 -: Август 01, 2020, 14:45:09 pm »
Аз давам гърда,но зърната ми са плоски и не се случват нещата. Спрях да изцеждам и слагам само студен компрес. В понеделник ще звъня на консултант.
Rumito в болницата всяка акушерка казваше различно,едната казва добре са ри зърната,другата казва няма да стане плоски са ти зърната вземи протектори,въобще толкова съм разочарована в това отношение че няма накъде.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #499 -: Август 01, 2020, 15:37:35 pm »
Круела, послушай Маги. До понеделник давай често да суче, помагай си с ръка, хващай гърдата да му е по-удобно да захване.