0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #540 -: Октомври 17, 2019, 08:38:50 am »
Момичета вие сами преценявате как се чувствате и дали ще почивате или не!Важното е да се чувствате добре.Никой в нищо не ви обвинява!

За мен вчера беше кошмарен ден.Натоварих се психически, което е много по-зле от физически, корема ми се стегна на топка, девойките ритаха като луди цял ден без почивка, та ме довършиха и те.Вечерта нямаше място което да не ме боли, само легнах и заспах от умора, емоции и болки.Толкова зле до сега не се бях чувствала!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #541 -: Октомври 17, 2019, 10:19:41 am »
Никой, никого не обвинява. Има ли я тази вратичка- тогава, ако можете и се чувствате така- възползвайте се.

Ох, Маги, като има такива дни е ужасно. На мен започва да ми натежава, че сме с 100 дини под 1 мишница. Професионални начинания, търсим къща, малкото, вкъщи, за капак и трябва да връщаме една визита, че и гости чакаме. Мъжът ми работи по цял ден и вече го виждам за 2 часа най-много. Малкото се затъжава за него и му се ядосва, че го няма. Мъжът ми е изнервен от всички глупости и детето усеща. Абе, чудно...
Изключи дразнителите. Скоро излизаш в болничен. Мисли как ще си гнездиш и ще си почиваш. Скоро и две чакани и прекрасни девойки ще гушкаш.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #542 -: Октомври 17, 2019, 10:22:06 am »
Аз бях днес на преглед,бебче е добре. Пуснаха ми изследвания за урина,кръв,хив и още нещо плюс влагалищен секрет. Изписа ми и магнезии заради схващането на краката. Да ни кажа започна вече и кръста да ме боли
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #543 -: Октомври 17, 2019, 19:33:18 pm »
Джулия,бравос за резултатите - само така. Дано и на изследванията всичко да е ток. Дарк, супер е количката и цената- какъв цвят взе? Тези видеа са много полезни, супер че ги сподели. :hello: Маги_ст явно вчера е бил кофти ден- звездите ми го говорят  :D Шегувам се, и аз имах дертове и за първи път, тази бременност, усетих какво е целият корем от под гърдите до венериния хълм да се стегне (вярвате ли ми че това беше ежедневие при първата бременност).Магито, какво стана при вас-сподели ако искаш?Така или инак, малко остана при теб <3 Павла, трудно е да си сам, с детето, отделно да домакинстваш, пък и краката- и това ще мине.  Поне като се виждате ще ви е по-сладко . A за визитациите- по-добре, според мен сега да ги отметнете, отколкото след бебето.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #544 -: Октомври 18, 2019, 09:03:03 am »
Аз съм най-спокойния човек на земята!Нищо не сме купили или приготвили още, само си повтарям има време!С Моника по това време на бременността бях напазарувала, като за казарма.
От началото наноември съм отпуска, записах се за Мини академия за родители, набелязала съм какво трябва да купувам и къде са чувалите с бебешки дрехи.
Ще ми бият началото на ноември инжекции за дробчетата на децата, така се разбрахме с докторката и днес ще преговарям да не влизам в болница за това, а само да ходя за инжекциите.
Имена не сме измислили още, моя мъж е абдикирал и за сега съм го оставила на мира, да си мисли на спокойствие, знам че ще ги измислим за 5 минути.То и с едната буква няма много варианти, та няма какво толкова да се мисли.
Ей такива неща от нас.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #545 -: Октомври 18, 2019, 09:08:52 am »
Маги,колко остава при теб до болничен?Психическото натоворване наистина е по-кофти работа,много неприятно.Аз се усещам май че съм станала по-нервна напоследък,дано е временно нещо,или да е от ретроградния Меркурии :D
Почнах да си мажа гърдите,че доста порастнаха,направо чак ми е неудобно като съм навън по риза примерно.За сега се мажа с кокосово масло,такова имам в къщи,някой ползвал ли е Био ойл,за него се замислям май.
Павла,не ви е лесно,добре че малкото е кротко,много ли ще ти стоят гостите?
При нас така беше натопорчено август и септември,сега е добре,мъжът ми кара нормални смени,повече време сме заедно.Едните ни квартиранти се изнесоха с гръм и трясък,та сега там той прави ремонтни дейности,ама пак намира време и за мен.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #546 -: Октомври 18, 2019, 09:58:14 am »
Слънчице, аз точно така ги редувам, кокосово с био ойл. И от двете съм доволна, за сега нямам стрии, дано така да си остане до края.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #547 -: Октомври 18, 2019, 10:19:40 am »
Аз се мажа с един лосион на Mixa за най-суха кожа и за сега средата на 5 месец нямам стрии,а корема значително си ми разте. Дано изобщо да не ми се появят до края. Да ви кажа от два дни усещам едно побутване в корема от време на време,но немога да разбера това бебче ли е или газове
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #548 -: Октомври 18, 2019, 11:13:06 am »
Аз се мажа с какаовото масло на Палмърс.Корема ми е огромен, за сега без стрии.Да знаете от мен, продължавате да мажете и след раждането, защото голямото нацепване се случва точно тогава.Кожата изведнъж се отпуска и се нацепва!

При мен 45-дневния е от 16.11.19, но аз от началото на ноември ще съм болничен вече.То не че е много ама са си две седмици.

Така говорих с докторката няма да влизам в болница, може и да ми се разминат тия инжекции за дробчетата.

В началото на бременността нервността е нещо нормално.По-натам като натежи също.Най-готиния период за мен беше 4, 5, 6 месец, сега вече хич не ми е забавно и леко, напротив.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #549 -: Октомври 18, 2019, 11:35:40 am »
Маги, направи ги. Само помагат. Ако трябва стой на дневен стационар и да се сп еш вкъщи. Според мен е грешка да се прескочат заради едната болница.

Няма да се заседяват. Майка идва средата на ноември, януари ще имаме гости за 10 дена. После майка пак ще дойде средата на февруари за раждането да е тук, че на мъничкото ще му е много гадно без нас. Мъжът ми пак иска, то и аз де, да присъства на раждането. Първата вечер и да остане при нас.
За мазането- хубаво е да се мажеш, то си е до кожа. Аз не съм се мазало никога. Много мразя да съм мазна. За сега всичко е наред. А и ме знаеш. Не съм слаба, имам си мазничко, за да поддържа кожата еластична.  :D

Той Симеон е спокоен и си играе сам, гушка се, абе лесно за гледане дете е, но си иска неговото и ми е гузно, че май го пренебрегвам. За капак плаче от бавачката. Явно не може да разбере, че няма да го изоставя. За по 1ч седи там, а аз го чакам в колата (сега е там) и се побъркам.
Наоплаках се. А и не усещам често бебето и редовно му 'звъня' по  доплера.

Вчера водих малкото на лекар, че хърка. Толкова хубави неща ми наговори лекарят, че всеки месец ще давам по 30 евро, за да ги слушам. Много хубаво беше.

 Аз пак се отплеснах.  :oops:
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #550 -: Октомври 18, 2019, 13:00:49 pm »
То не заради лежането в болницата няма да ги правя.Те не изискват болнично лежане.Просто след 32-ра г.с. дробовете се разгъват сами, а ако се наложи, не дай си боже, инжекциите помагат в рамките на 6-8 часа.Та в 34-та когато ми е прегледа не виждам смисъл вече от тях.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #551 -: Октомври 18, 2019, 13:25:36 pm »
Маги и на мен в 34г.с. ми се вижда, че малко се губи смисъла повечето бебета е тази седмица при раждане си се хранят и дишат самостоятелно. 
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #552 -: Октомври 18, 2019, 13:37:50 pm »
Мели беше качила една статия и статистика за инжекциите. Беше когато бебешок беше бременна. В нея се казваше в най-общи думи, че само биха помогнали, не може да се разчита, че 100% ще се жизнеспособни при раждане преди термин, намалява се престоя в кувьоз (така се пише, нали?). Намаляват риска от усложнения и тн. Абе само биха помогнали, особено за близнацци, които очаквано се раждат преди термин.
Ти си решаваш. :)

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #553 -: Октомври 18, 2019, 16:22:45 pm »
Имам време ще го мисля, ще говоря и с докторката.Дано намеря и статията, ще ровя утре от в къщи.


*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #554 -: Октомври 18, 2019, 16:41:26 pm »
Аз го намерих. Ще ти пратя като съм на лаптопа.
Кога е секциото?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #555 -: Октомври 18, 2019, 16:48:49 pm »
Не сме говорили с дати.Началото на декември да вляза в 37-ма, но всичко ще е според това как вървя аз и девойките най-вече.Иска да изчака максимално, да пораснат и да са доносени.Те растат де, и се въртят в корема, и аз раста :D

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #556 -: Октомври 19, 2019, 11:21:34 am »
Джули сигурно е бебенцето,време му е да го усещаш.Аз хем че съм с предна плацента и вече от 2,3 дена вечер като се заседя и я усещам,най-хубавото чувство на света,поне за сега,докато все още не е пораснала и не ми натиска много органите. :D
Маги не остана, още малко и ще се гушкате с принцесите.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #557 -: Октомври 19, 2019, 15:26:33 pm »
Момичета, случи се най-лошото. Оставям малко празно, за който не иска да не чете.












В петък бяхме с Митко на ФМ и с ужас установиха че бебето няма пулс, вече е почнало да се деформира. Тоест предполагат, че от поне пет дни няма пулс.  Бях и в майчин дом и шейново. Потвърдиха. В шейново ще предизвикаме раждане, утре. Понеже знам, че всички много са изчели какви изследния генетични и имунологични препоръчвате да се направят. Аз изрових бг мама и всичко. Необяснимо е за всички- преди 10 дни имах здрав плод без ни най-малко опасение. Не имало кървене и тн. Знам че хромозомен анализ е хубаво да направим. Аутопсия-едва ли ще даде много инфо, защото вече е почнала некрофилна тъкан да се образува. Не искам да изпусна нещо, което би могло да ми даде важна информация.

Бъдете много здравички всички. Маги, направи инжекциите.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #558 -: Октомври 19, 2019, 15:31:18 pm »
Боже Лина,като прочетох какво си написала и всичко ми се преобърна,сърцето ми се сви . Незнам какво да кажа..... бъди силна миличка
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #559 -: Октомври 19, 2019, 16:28:04 pm »
Да, Джули. Мислех да не пиша тук, за да не ви разстройвам, но все щяхте да питате какво става с мен. Писах на Др Мели ако може и тя да даде насока.