0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #460 -: Октомври 04, 2019, 15:37:47 pm »
Леле Маги, а как спиш изобщо? Пу-пу да сте живи и здрави. Танче, радвам се че си добре. Мен ме отпусна корема, почивам си. Хубаво е че пиеш магнезий. Моя е нещо с Д- трябва да погледна. Слънца, в началото и мен на две седмици ме викаха- после на месец. И на мен ми беше мега странно да не видя бебето :)Аз пак имам течение грр въпреки че след като слагах гелчето за кандидата беше поспряло вече си има отново.Най-вероятно ще ми пусне пак МБ.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #461 -: Октомври 04, 2019, 15:45:15 pm »
Пий си витамините. Ако искаш си вземи биозин мама, но продължавай с фолиевата. Аз пия за бременни и си взимам допълнително фолиева, защото не я усвоявам. Тя само помага, не пречи. Почивай л. Щом е на място и тупка, всичко е наред.


Минах преглед днес. Расте момчето и то голямото момче. 320гр, 25см е вече. Едната маточина артерия не е съвсем ок, но и със Симеон имаше работен проблем. Всичко му е наред. Аз също съм добре, малко ме присвива от тук, от там, но бива. Скараха ми се за чорапите, но поне за къси се разбирахме.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #462 -: Октомври 04, 2019, 15:53:59 pm »
Павла, радвам се че писа.Вие на ехокардиография ли бяхте?Ще носиш чорапите няма как.

Лина, просто приеми, че ще си с течение цялата бременност, така е.Почивай и гледай да не мислиш глупости.

Аз в началото имах всеки месец по 2 прегледа, но сега са веднъж на месец, предполагам до другия месец, когато пак ще зачестят, а и мерене на тонове ще се включи в един момент.Мамка му , наближава ми термина с бясна сила.

Днес оправях едни дрехи и намерих две нови шишета на Авент в кутиите, идеално си реших проблема с шишетата за сега, намерих и хавлиени кърпички за попиване на повърнато.Взех да търся тук там по нещо.Моя мъж ме ядосва, не иска да мисли имена за бебетата, имало време.А аз искам вече да знам как ще се казват.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #463 -: Октомври 04, 2019, 16:09:26 pm »
Не, другата седмица. Сега си беше нормалният преглед.
Маги, виж да не са с изтекъл срок на годност, ако са пластмаса. Също бибероните трябва да смениш.

Мислете името. Ние имаме 2-3 наум и ще решим лесно.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #464 -: Октомври 04, 2019, 16:35:37 pm »
Аз пия Прегнакеър и когато се сетя вземам и пчелен прашец с малко кисело мляко. Иначе за имената сме харесали няколко, но ако се падне на някой празник май ще се съобразим с него, че януари месец не са един и два именните дни. Ще го решаваме по нататък.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #465 -: Октомври 04, 2019, 16:44:55 pm »
Брат ми е роден на имения си ден и не е хубаво. Като малък все се ядосваше.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #466 -: Октомври 04, 2019, 18:43:10 pm »
Аз съм на Ивановден по стар обичай, благодарна съм че не съм Иванка. Моника се роди на 14.02.  нито е Валентин а нито Трифонка. Името е това което ни хареса. Така го чувствахме. Детето има няколко дни преди РД и имен ден.

Павла в срок на годност са, само буните ще сменя май. Ще видя. Дано не стигам до шишета де.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #467 -: Октомври 04, 2019, 19:32:38 pm »
При брат ми така се е случило. Подранил е, а вече са били избрали име.

Не бързай. За 15 мин ще имаш биберони и за още 5 са готови за използване.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #468 -: Октомври 04, 2019, 19:44:56 pm »
О, не бързам.Толкова съм лежерна че чак не мога да повярвам, че това съм аз.Та аз съм човека план.  :lol:

В понеделник съм на преглед, много ми е важен.Имаме да си говорим с докторката, да ги видя тия дивачки колко са пораснали и как са застанали.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #469 -: Октомври 07, 2019, 10:56:06 am »
Здравейте, момичета 🙂 Как сте днес? Консултацията ми мина. Бебко е около 30см, 597гр, разположен седалищно и срамежлив. На майка си ще прилича 😁 Беше си сложил ръчичките пред лицето и не ги махна. По едно време ни се поплези малко. Утре чакам резултатите от кръвта и урината, в сряда ще е готова и микробиологията. Маги, чакаме и ти да кажеш как е минал прегледа на госпожиците ☺️
« Последна редакция: Октомври 07, 2019, 11:06:59 am от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #470 -: Октомври 07, 2019, 11:11:06 am »
Браво за добрите размери на беб!

При мен всичко е наред, имам две големи девойки.Поне според докторката са по 1200 и 1300 гр.Което е супер, защото растат големи за близнаци.Общо взето размерите им са като на едно бебе, а не на близнаци.А според мен ще имат големи глави като баща си и дълги крака като мен :) Тя и лекарката вика, ау какви дълги бедра, като тебе(аз съм висока и с дълъг крак).Иска началото на ноември да вляза в болница за инжекции за дробчетата на бебетата и да ми пуснат пак всички изследвания и ако се наложи нещо да ми влеят.Даде ми някаква добавка за по-добро усвояване на желязото, защото на мен това ми е проблем.Каза да увелича магнезия на 3х1, даде ми направление за ТСХ да го видим как е.Общо взето това е от мен.А качила съм 11 кг, от началото на бременността, общо взето един голям корем е!

Започнах да разчиствам, майка ми почнала да заглежда комплекти за изписване, аз и обяснявам, че ще са отделни части събрани на едно, тя да си гледа каквото иска.Пазаря се за помощ от нейна страна покрай прането и гладенето, имам и да сортирам сумата му и дрехи от каката и племенниците.Абе веселбата предстои :)

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #471 -: Октомври 07, 2019, 12:34:45 pm »
Танче, Маги браво на вашите бебоци. Как се изкушавам и аз за пазаруването,но ми е рано още. Аз в сряда на съм на ФМ да видим как е бебче и дано вече да узнаем момченце или момиченце ще е.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #472 -: Октомври 07, 2019, 18:27:13 pm »
Джули, присъедини се към отбора на мъжките мами 😋 За сега сме май само аз и Павла, но пък имаме да си избираме снахи 😁 Маги, те ще излязат манекенки с тези бедра 😉
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #473 -: Октомври 07, 2019, 19:46:18 pm »
Браво на момичетата, Маги. Да се хранят и за седят на топло. Какво става с количката?

Из групите са масово момчета. Стига толкова, снахи да има 😉
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #474 -: Октомври 07, 2019, 21:29:18 pm »
Количката е взета от на моя мъж братовчед му, който се оказа че живее близо до града в който са собствениците и.Сега остава да стигне до БГ :) Ей това е чудото дето го купих.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #475 -: Октомври 07, 2019, 21:43:04 pm »
Ех, че късмет. каква марка е, че не си личи?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #476 -: Октомври 08, 2019, 09:20:33 am »
Количката е FirstWheels City Twin Stroller. Както се вижда е с всички части. Моя мъж ми обяснява как няма да тръгнем с децата през зимата по разходки, аз познавайки се ако не е супер студено и не духа на втората седмица съм на вън.

Павла, мина ли прегледа? Как сте момичета много е тихо тук?

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #477 -: Октомври 08, 2019, 11:30:30 am »
За предния писах, а феталната ехокардиография е утре.
Защо да не излезеш? Ако не е някоя зима -20С и не са виелици и ветрове. Те мъжете са особени понякога. Малко стават като свекърви😁
Моят включително.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #478 -: Октомври 08, 2019, 12:29:44 pm »
Маги,много е важно да ти минава през врати,асансьори и т.н.Че не знам как ги мислят тия колички близнашките,вътре са по-тесни от единичните,отвън широко и наникъде не пасва.Вземаш едни универсални термочувалчета и сте готови.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #479 -: Октомври 08, 2019, 13:19:02 pm »
Маги,супер е количката. Момичета да ви питам как вървите с килограмите  :D азсъм качила 5кг