0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #380 -: Септември 24, 2019, 09:45:56 am »
И ние ще чакаме с теб. Ти в клиниката ло го прави? Ти ли си взимаш предварително глюкозата? Имаш ли проблеми с стомаха след изследването? Мише питам толкова много че и аз мисля тези дни да го правя.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #381 -: Септември 24, 2019, 11:18:05 am »
Да, слънце, в клиниката. Взимам си от аптеката долу глюкоза, те знаят колко и в лабораторията след взимането на кръв ми я разтварят и там я пия за около 5мин. Не съм имала проблем със стомаха, даже ми се отразява добре, защото съм с ниско кръвно и като съм гладна дълго време ми прилошава. Но като изпия тези две чашки се чувствам екстра  :D
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #382 -: Септември 24, 2019, 11:24:46 am »
Мерси за инфото Мишее. Ще мина тея дни да го направя нищо че хич не ми се искаше ама няма начин.
Колко време да си отделя? Около 2 часа и половина някъде може би?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #383 -: Септември 24, 2019, 11:27:25 am »
На 1ч колко ти е? Принципът е, че ако имаш и 1 стойност над норма се води гестационен диабет. Ще се наложи режим. Аз с диабета си позволяват сутрен с кафето нещо сладичко. Малко преди да родя ядях и сладолед, че голямо жега беше, а аз много обичам. Не е драматично с режим.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #384 -: Септември 24, 2019, 13:37:08 pm »
Слънце, точно толкова време ми отне, но имаше само една жена преди мен. Хубаво е поне 3ч да имаш свободни, защото знаеш, че понякога се чака доста за лабораторията.
Павла, качвам скрийншот. Иначе аз и без това в последно време доста се отплеснах със сладкото, така че малко ограничаване няма да ми навреди. Въпреки че след първоначално по - бързо натрупаните кг, сега спрях да качвам и съм си все още  +6 в почти 29-та седмица и малко се изненадах от резултатите, но не знам има ли общо това.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #385 -: Септември 24, 2019, 14:34:49 pm »
Въпреки, че си извън референтните стойности, нямаш гестационен диабет. Не пречи да ограничим сладкото.
Аз качих 8-9 КГ със Симеон и имах диабет, при условие, че спазват някакъв режим от преди да забременея.  При малко кг пак може да се развие.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #386 -: Септември 24, 2019, 15:50:18 pm »
Здравейте, девойки. Сега изчетох. Ние пък, сме болни (бляк) бяхме на един рожден ден, Лори се разболя, върнахме се в детския режим, с неспане, промиване на нос през час-два през нощта. Общо взето досадна работа,защото има и училище- т.е. ходене за домашни освен всичко друго, та нямаше как да пиша. Аз съм на кантар пия чайове, промивам носа. Боли ме гърлото ама не е фатално.татяна, готина е много количката. Кога ще я взимате? Преходна стая и то северна не знам колко е оферта. Стаята, в която ние спим, с Митко, и в която ще е бебето живот и здраве  ще бъде,също е северна и искам да ти кажа, че отсега търся овлажнител за въздух,защото каквото и да ползваме за отопление ще е сух въздуха а пък иначе си е студ.
magi mei- засега съм там, колебая се с Майчин Дом. Аз съм при Д-р Кайрякова и да ти кажа съм доволна. Единствено от имунолога се отказах и си ходя, в Пловдив при Доц. Конова. Бях ви писла, че искаше, тази в Надежда, отново крос матч, в 16 гс за потенциално спиране на кортикостероида. Говорих с Конова, отхвърлихме го и го спирам по схема, без крос матч. На 31 Окт съм в Пловдив, може едни НК клетки да ми пусне и туй то.
Павла, освен другите кръвни, Конова ,заради НМХ-то ми назначи на 4-6 седмици коагулационен статус, АПТТ + INR.Слънцемое, на мен натоварването с глюкоза ми отне около 3 часа. Аз спрях метформина, тази седмица и аз ще правя натоварване и трябва да си следя захарта с това боцкащото апаратче- бляк.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #387 -: Септември 24, 2019, 16:04:09 pm »
Лина, няма да се местим, ще си останем в нашата спалня, макар и да е по малка. Ще махнем някои мебели, поръчахме по голяма спалня, ще има място и за кошарата. А за количката, ще изчакаме до декември, рано е още за каквито и да е покупки. Надявам се да ни чака, ако ли не някоя друга ще е. А на теб и Лори скорошно оздравяване.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #388 -: Септември 24, 2019, 16:59:14 pm »
Вчера ми пусна разни неща. Ще повторя варицелата, ПКК и редовните- токсоплазмоза и рубеола.

Лина, по време на бременност или не се изисква специално следене на показатели при терапия с НМХ, или се следят тромбоцитите (в изключително редки случаи може да доведе до тромбоцитопения) и анти фактор Ха. Ти спря аспирина, нали?
Дано ти се размине разболяването.
Вземи си първо влагомер, че не знаеш каква е влагата и да можеш да я контролираш. Лесно се овлажнява, по-трудно се обезвлажнява. Ние взехме по-миналата обезвлажител и пречиствател на въздух и съм доволна, ако работи и някои малки хора не искат да напъхат всичко в него  :D
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #389 -: Септември 24, 2019, 19:30:40 pm »
Лина, дано се оправи бързо Лори,а ти продължавай с чайчетата и дано наистина не се разболееш. Аз нали реших да поизчакам преди да започна антибиотика и стана по - добре, защото вече имам съвсем лека кашлица и общо взето пооздравях.
Маги, како стана с твоята урина?
Павла, Милчева ме изпраща на ендокринолог, но нещо хич не ми се дават 50лв за преглед при тези стойности. Та, мислиш ли, че ще е достатъчно, ако не ям сладко и да пропусна прегледа?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #390 -: Септември 24, 2019, 19:43:26 pm »
Татяна, не се притеснявай. Аз с Лори съм била в 4-5 стаен апартамент с арки, фонтани и барове. Файда- йок. Дефакто дори и детската не ползвахме. Бяхме във хола, на един голям диван. Като поотрасна спа, в нейната стая, и то закратко. Когато се развеждах, спях при баба ми на дюшеме, а детето откара до 5, ту в мойто легло ту в кошарка (от тези сгъваемите). Дефакто за малчо е важно да има хубав матрак, другото здраве му кажи. Щом сте го решили логистично, няма какво да го мислиш. Павла, пречиствател на въздух исках да кажа, с овлажняваща функция, но аз му казвам овлажнител - не знам защо хахха Иначе си права абсолютно. Влага трудно се бори, после и конденз- абе разправия си е. За анти ха то, имам още изследвания, ще ти ги напиша, можеш и ти да пуснеш (това от Кардиологичната ми го искаха), но папката е в колата а вали и не ми се слиза.Утре ще я кача. Аспирина, след прокървяването ми го спря Конова. Бия Фракси всеки ден. Радвам се че риска от прееклампсия е добър, защото се притеснявах потенциално каква е алтернативата на аспирина (увериха ме, че има такава).
Мише, нали ти бях писла какво ми каза ендокриноложката , че апаратче за мерене на кръвна захар, по следния начин:
1- сутрин, на гладно трябва да е под 5,3
2- един час след хранене, трябва да е под 7,8
3- два часа след хранене, трябва да е под 6,5
Така една седмица, след което което й се обаждам. Да ми каже, евентуално диета, или друга корекция. Но глюкомера+ лентите пак около 50 лева ще е :/ https://epharm.bg/medicinska-tehnika/gljukomeri-i-test-lenti/gljukomeri.html
Благодарим, с Лори, за пожеланията ви. Тя много се зарадва  :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader:
« Последна редакция: Септември 24, 2019, 19:45:33 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #391 -: Септември 24, 2019, 20:10:36 pm »
Ох, как да ти кажа. Защо 50лв? Мини по каса при ендокринолог. Всеки би бил компетентен. 
https://extranet.who.int/rhl/topics/preconception-pregnancy-childbirth-and-postpartum-care/antenatal-care/who-recommendation-diagnosis-gestational-diabetes-pregnancy-0
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #392 -: Септември 24, 2019, 20:35:19 pm »
Значи няма да се размина с прегледа, дано поне каже, че няма нужда да следя постоянно с глюкомер.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #393 -: Септември 24, 2019, 21:00:17 pm »
Отиди си на преглед, но по критерии нямаш гестационен диабет. Също така не виждам смисъл да минаваш платено.

Лина, нашият е Филипс и сме доволни. Аз съм с хрема и надути очи от влагата и цяла есен съм така, че и зимата тук, а машинката ме спасява поне през деня да дишам нормално.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #394 -: Септември 25, 2019, 17:32:11 pm »
Здравейте, момичета. Павла, значи при мойте мутации (тромбофилия, 4G/5G I/D хетерозигот, MTHFR хетерозигот) e писла Конова Thr- брой /ПКК/.аРТТ,фиброген, INR3 + (от кардиологичната) anti-Xa/точно 4 часа след апликаця, d-dimer и фиброген. Кой модел на Филипс, ползвате?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #395 -: Септември 25, 2019, 18:08:59 pm »
Ми добре, Лина. Не мога да разбера защо толкова на сериозно те метнаха тебе, но е важен крайния резултат. С твоите мутации и 6та бременност на мен са ми пускали нищо за мониториг на дози. Ако има проблеми на УЗИ тогава, поне така разбрах. Моите мутации са като твоите плюс още 2-3 хетерозиготни, но кои бяха не помня.
На теб размина ли ти се? Лори оправи ли се?

https://www.philips.fr/boutique/appareils-domestiques/traitement-de-lair/series-5000-deshumidificateur-2-en-1/p/DE5205_10?origin=7_700000001589279_71700000057520203_58700005320139025_92700047256825521&gclid=EAIaIQobChMIjYSMrKDs5AIV0_hRCh0G1g5GEAQYASABEgJHx_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Ей това е.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #396 -: Септември 25, 2019, 21:54:38 pm »
Привет и от мен.
Лина, дано ти се размине болестта.Много е гадно сега.Аз спирам да работя с хора и ще съм само вътре в службата.Едно, че идва сезона на грипа, трудно ми е да обслужвам клиенти, а и ми тежи.Стани-седни, отиди до нам си къде да питаш за нещо си.А и такива идиоти има, за секунди ми вдигат нервите.

На мен днес не ми е никак добре.Боли ме глава, схваната съм, гади ми се, вие ми се свят и имам ужасни киселини!Предполагам, че една от двете девойки се е загнездила така яко около стомаха ми, че съм като огнедишащ дракон.Какво ли не пробвах, ми не става.Вземам да се примирявам с положението.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #397 -: Септември 25, 2019, 21:57:17 pm »
Ае здраве да е. Те не са нещо особено като парички. Важното е да го добутаме. И аз бях гледала някакво такова, ще го отворя на компа, че от френски не хващам :) аз съм още спорна, малчо уж е по-добре. Утре я карам на училище :*
Маги, как са оттоците? Другите - днес ви изгубих нещо.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #398 -: Септември 25, 2019, 22:17:45 pm »
Ами нещо моментно са били.От тогава гледам да вдигам крака, пия много вода, почивам и нямам оттоци.

Моя мъж взе да се притеснява за мен вече.Говорим си тук за спиране на работа, лежане в къщи.Той принципно не показва загриженост, ама сега май сам преценява че с тия две госпожици е различно.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #399 -: Септември 25, 2019, 23:09:40 pm »
Радвам се, че си по-добре, Маги. Ами ако се осигуряваш на реалната заплата, няма да усетиш разликата. Знам, че много работодатели не го правят обаче. Защо не си починеш няколко месеца ? То не остана- поне да се наспиш?