0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #420 -: Октомври 01, 2019, 10:23:15 am »
Здравейте момичета, как сте? Татянче, ти как си ? Поотмина ли малко настинката? Аз днес имам някакви леки болки около пъпа,но мисля че е нормално и няма място за притеснение
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #421 -: Октомври 01, 2019, 11:28:27 am »
Оправям се, Джули 🙂 Гърлото мина, хремата и тя понамаля, но се сдобих с кашлица. Поносима е и гледам да не се напъвам много като кашлям. Личната ми изписа едно кремче за носа и една бабина рецепта за кашлицата. Другата седмица съм на консултация и така. Ти как си? И аз имам леки болки ту отляво, ту отдясно, но са краткотрайни.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #422 -: Октомври 01, 2019, 11:33:20 am »
Аз съм добре, вече ми се гади малко само като стана сутрин и през деня съм добре. Другата седмица съм на преглед и утре ще запазвам час за фетална морфология за другата седмица. Надявам се всичко с бебче да е наред и да разберем вече пола
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #423 -: Октомври 01, 2019, 11:52:00 am »
Танче за кашлица баба ми вари един сироп с орехи, локум, лукчета и босилек много добре действа. Аз утре влизам в 36 седмица и другия петък ми е последната консултация. Най-вероятно секциото ще е на 14 или 15.10 при мен почти не остана
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #424 -: Октомври 01, 2019, 12:06:12 pm »
 Лелеее Еличка, малко остана и ще гушкаш малкото сладурче  :party:
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #425 -: Октомври 01, 2019, 12:36:20 pm »
Еличка, наистина при теб не остана. Още малко и ще се срещнете.


Re: Тема на бременните 101
« Отговор #426 -: Октомври 01, 2019, 12:36:48 pm »
Това което ми написа личната е сходно. Липа, босилек, орехи, картоф и глава лук. И си го пия като сироп. Ей то не останало вече. Още малко и ще се радвате на бебка. Нали беше момиче, да не объркам нещо  :)
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #427 -: Октомври 01, 2019, 15:24:48 pm »
Еличка, колко бързо мина времето. Сякаш вчера разпарчетосваше тестове за бременност :)
Как се чувстваш?

Момичета, кой е последен? Принципно е Слънцето, но тя си чака официално да дойде тук.

Аз имам преглед в петък. Пуснах пак за варицела, че лекарят ми каза, че все пак има раздвижване.
Другата сряда съм на фетална ехокардиография- там също всичко да е наред и наистина ще се успокоя.
Излезе ми и херпес, като това ми е втори път в живота. Направо се чудя какво става. Явно двете поредни бременности си казват думата. Иначе всичко е наред. Вие как сте с коремчетата и килограмите. На мен пак не ми личи, всички дрехи ми стават, дори тези с копчета и цип, но са ми неудобни. Не съм и качила.
Малкото е много кооперативно- заиграва се сам, проходи. Понякога ми надига тениската и ме гали по корема, защото му обяснявам, че там има братче. Вика му "бебо". Голям сладур е.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #428 -: Октомври 01, 2019, 15:45:40 pm »
Нямам представа и аз кой е последен. Моят термин за сега е 05.03.2020 г. Иначе си качвам килограми,като забременях бях 52,сега съм 56. Корема ми разте,но по-скоро е като все едно съм преяла жестоко. Аз следя колко килограма е нормално да качвам ето тук http://www.bebeimama.com/kalkulator-na-tegloto   . За сега се движа уж в нормата,но ще видим
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #429 -: Октомври 01, 2019, 16:12:52 pm »
Ох че е сладък Симеон. Като изключим Слънцето, май Маги Мей забременя последно. Не съм сигурна за Слтнцемое, но май тя е по напред. Аз съм за 21.01.
От време на време корема ми, точно под пъпа е твърд като буца. Това нормално ли е? Пия си магнезият, ама да тичам ли към кабинета или да си изчакам прегледа другата седмица? 🙂
« Последна редакция: Октомври 01, 2019, 17:58:26 pm от Татяна Павлова »
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #430 -: Октомври 01, 2019, 18:13:16 pm »
Да момиченце е. Аз за цялата бременност съм качила 1-2 килограма така че не мога да се оплача не ми тежи. До миналата седмица имах голям проблем с киселините, но вече отшумяха и се чувствам добре
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #431 -: Октомври 01, 2019, 18:54:01 pm »
Татяна, ако няма болка, аз бих изчакала.

Еличка, наднормено тегло ли имаше? Супер, че ти е леко.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #432 -: Октомври 01, 2019, 19:20:17 pm »
Да забременях 78 килограма заради поликистозата последните години бях качила доста
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #433 -: Октомври 01, 2019, 19:49:50 pm »
Аз вече качих 9, ама при мен е различно.Моника я родих и бях 84, сега съм 81 и имам още два месеца.И на мен ми се втвърдява корема, но според мен са Бръкстън хикс.Не ме боли или рядко ме боли, тогава пия повече магнезии.

Тия дни девойките са изключително активни, наместват се, разтягат се, та чак на моменти ме боли.Нататък ще е направо и аз не знам как.Корема ми играе направо на моменти.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #434 -: Октомври 01, 2019, 23:42:43 pm »
Татяна, не знам , боли ли те? Аз съм на 04.03, имаме и чакащи в групата. Еличка- ехееее не останало, бре <3
Ох, момичета, аз много се притесних. Бях днес на натоварване с глюкоза, цял ден супер изморена, и към 5ч реших малко да се раздвижа и да покарам колело. Ей като ме стегна корема на 18тата минута, пих но-шпа и легнах. Не ми мина и към 8 отидох в Майчин Дом. Казаха , че им "се струва ,че са "леко намалени околоплодни води. Направиха някакъв тест, нямало изтичане в момента. Исках да проверя и отидох в Надежда.Направихме Амнио-шуър, пак тест за да се види дали е имало изтичаене-нямало е. Може преди време да е изтекло и да се е затворило- така ми обясниха. 2 Пъти, вечер Утрогестан ми изписаха, магнезий и съм на преглед на 8ми, когато ще се реши дали да не издърпат по-рано Феталната, която беше планирана за 20гс (т.е. на 18ти).Супер криво ми е и притеснено. Грам не съм очаквала нещо да има изобщо.Не искам никого да психирам, само споделям и моля да ми стискате палци,че ми е притеснено за бебка. Видях я-вече си има пухкави пръсти и крачета<3
« Последна редакция: Октомври 01, 2019, 23:59:22 pm от Lina88 »
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #435 -: Октомври 02, 2019, 08:06:55 am »
Лина, не се тревожи миличка, всичко ще е наред с бебка. Почивай и не се натоварвай много  :grouphug:
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #436 -: Октомври 02, 2019, 08:15:14 am »
Гуш, Джулс! Аз осъмнах- на два часа се будех. Изчетох бг мами и кой ли не форум по въпроса. Май, най-важното е доплера е да е добре на бебето, а и се водят леко намалени. Яко вода почвам да пия. Чудя се дали има смисъл да отида в майчин дом - да ме приемат.Те казаха, че ИР повече ги притеснява, но обременяването излезе в норма. От Надежда пък казаха че към момента след като нямам болки или стягания няма смисъл хоспитализация, но ако има нещо да ида. Май така ще направя.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #437 -: Октомври 02, 2019, 08:34:58 am »
Лина, да почна от там "Защо аджеба си карала колело?"Много ясно, че ще ти се стегне корема!Значи за бой си.Почивай, гледай да не се натоварваш.Ако няма изтичане и водите са в норма всичко е наред.С повече течности и почивка се наваксва.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #438 -: Октомври 02, 2019, 10:45:01 am »
Какво показа огтт? От къде знаят, че са намалели? Колко е индексът? Пиеш ли течности? Кръвното как е? МБ? Белтъци?
За колелото  8O разходка му е майката, йога.
Щом не изтичат и всичко е наред, просто почивай.
Пазете се!
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #439 -: Октомври 02, 2019, 12:00:46 pm »
Дами,престраших се да се присъединя към вас.
Днес видяхме сърчицето,малкото човече е 9 мм дълго,в 7 г.с.съм.Обаче толкова се развълнувах,даже прегледа забравих да си платя,камо ли да питам за кринона,да го продължавам ли?Май ми бяха казали до 12 седмица че се слага.
Лина,ти сериозно ли?Колело?През ум не би ми минало,пази се.Аз всеки ден съм навън,разхождам се,много вървя пеша