0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #500 -: Октомври 10, 2019, 09:35:53 am »
На мен урината ми е чиста. Левкоцити 5-6, което не знам какво значи, но казаха, че не е проблем. Изписаха ми бисептол за 5 дни по 4 таблетки на ден, невробекс и клотримазол за мазане.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #501 -: Октомври 10, 2019, 10:23:29 am »
Супер. Щом урината ти е чиста- не се притеснявай.

Маги, важното е, че няма нищо.

Джули, пази се!
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #502 -: Октомври 10, 2019, 10:50:41 am »
Павла, не бях влизала няколко дни, че трябваше да се помага на майка покрай операцията на крачето, 3та или 4та подред (делкатен намек- не се подмотвай с чорапа), отделно Лори, училище и малко поработих. Много се радвам, че всичко е било добре на бебето.ПуПу ! Джулка честита синя панделка. Аз все си мислех, че ще е мАж, ама си траех. Маги- много яка количката!!! И аз се оглеждам в нещо цвят капучино,въпреки, че при теб беше въпрос да се намери изобщо. Големи са девойките- какво по-хубаво от това?<3 Хайде да стига вече, да я огледаме :)Еличка, утре ли влизате, че не разбрах. Ах, как се вълнувам. Татяна, ето има лечение сега, бързо ще мине. Спазвай си терапията и всичко ще е чук. Мише, кога ще ходиш на уролог? :?
 Аз бях на преглед , вторника, от миналата сряда бебка е от 200 на 250 гр, но апарата на тази докторка я изкара с 5 дни по-малка,което каза че не е пролем, защото зависело от поза, и тн. Ако намалявало и недай си Боже други неща тогава било притеснително. Пуснахме, за всеки случай една МБ да видим дали сме излекували Кандидата и трябва да дам стерилна урина. Относно килограмите, аз съм вече плюс 2, спрях да повръщам и сигурно ще почна да качвам. Разрешиха ми йога и гимнастика за бременни:) Ако знаете как ми липсвахте, чак ми беше шугаво,че не пиша.
« Последна редакция: Октомври 10, 2019, 10:52:13 am от Lina88 »
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #503 -: Октомври 10, 2019, 11:14:56 am »
Лина моя доктор и този при който ходих вчера за ФМ казват че забавяне до една седмица е нормално. Нашият мъж е 281 гр каза вчера доктора. През цялото време си държеше ръцете пред лицето доктора едва му измери главата.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #504 -: Октомври 10, 2019, 11:40:58 am »
Лина, расте си детето. Просто ще е финна мома.
Аз съм с чорапи вече. В момента не, че закъсняхме за гледам като и в бързината каквото хванах. Днес Симеон е за първи път без мен. Не плака на раздяла, дано да не плаче, че на мен ми се стяга корема и получавам контракции само кято си представя, че ме търси, а ме няма.  :( 😭
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #505 -: Октомври 10, 2019, 15:26:35 pm »
Браво, Джулка! Супер новини :) Павла, на ясла ли ще ходи Симеон? И аз се чувствах така, когато оставях Лори, пък и сега с хормоните e коктейл от емоции. Бравос за чорапите. Ти с каква компресия слагаш сега?
Аз забравих да кажа, че след 40 дни от последния тест,пак ще пуснем ТСХ,засега щом е под 3 няма нищо да правим. Б12 през ден  ми каза АГ да пия и това около докторите. С това спешно ходене до Майчин Дом да ви кажа се отказах да ходя там. Беше зверска лудница  и не ми допадна. Аз бях до Джъмбо да взимам на малката неща за училище и мисля, че беше последния път, в който се спрях да купувам нещо, особено като имам цвят.И мен, все е е страх, Павла, но преди малко вече в цялата компания се разбра,защото им трябва бройката за заместник. Не ми е много приятно, но работата си върви и няма как.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #506 -: Октомври 10, 2019, 16:33:40 pm »
Ми не знам, че имало различни степени.
Не е на ясла, а при гледачка. В накои отношения са бетер българските ясли-35 деца, спят в чувалчета по земята и тн. Днес не е плакал. Разплака се като отидох да го взема. Ще ходи два полудни в седмицата. Най- вече да учи език. Страх ме е, а и не виждам смисъл да ходи за повече, че и да образуваме всички.
Все пак Майчин дом обслужва голяма спешност. Няма как да очакваш спокойствие.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #507 -: Октомври 10, 2019, 19:26:21 pm »
Ще се адаптира. Браво на вас- добре сте се справили! Има различни компресии, да. В зависимост какъв е проблема, имало ли е интервенция и тн. Ако искаш ще разпитам майка?
Да, за съжаление няма да има спокойствие, което не бях мислила до сега.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #508 -: Октомври 11, 2019, 12:50:37 pm »
Момичета сега се връщам от доктора отложиха секциото за 22 понеже според ехографа бебка е 2050гр и да попорасне още малко. Доктора е на мнение че е малко по-голяма, но все пак да не рискуваме
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #509 -: Октомври 11, 2019, 13:08:11 pm »
Кога ти е терминът? И да тръгне норвано не е драма, важното е детето да порасне и да е готово за външния свят. Не остана :)
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #510 -: Октомври 11, 2019, 13:15:03 pm »
30.10 ми е термина. Надявам се да си седи кротко и да не тръгва нормално, че са си малко над 100км до Плевен
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #511 -: Октомври 11, 2019, 14:17:55 pm »
Аз раждат на 1ч път. Отначало се бях шашнала, че е далеч, но не е.
Да си е по план :)
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #512 -: Октомври 11, 2019, 19:20:57 pm »
Еличка, ще си изчака послушно детето :* лежункай си повече ако можеш. Мойта МБ излезе- всичко чисто- да не повярваш!
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #513 -: Октомври 11, 2019, 20:08:57 pm »
Еличка,направо не остана,още малко и ще се гушкате!
Павла,много се радвам че и ти и всички налични бебета сте добре.Каква е тая гледачка,ама той си е геройче Сими,не се и съмнявам че се държи мъжки.
Тук се напълни темата с мъже,дано аз се похваля с мома,вече съм почти 9г.с,нямам разположения само тежък запек,който вече храна не повлиява,само Лактулозата ме спасява.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #514 -: Октомври 11, 2019, 20:17:49 pm »
Слънце, пиши по-често тук.
При бавачка. Гледа 5 деца. Искам да свикне малко да е дели и най-вече с езика, че после ще му е много трудно. От 3г задължително тръгват на училище (градина).
Знаеш, че теб за момче те гласях, но май момиче ще е. Да ви е живо и здрава пък каквото дойде :)
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #515 -: Октомври 12, 2019, 17:32:21 pm »
Еличка, щом е преценил тази дата, значи бебето няма да излезе по-рано.Почивай си и всичко ще си е на мястото.

За запека си трябва постоянство.Всеки ден плодове и фибри.С близнаци е още по-зле повярвайте ми, размърдали са ми всички органи и червата не са си на мястото, и на тях им е некомфортно.Е сега бяхме на кръщене, издържах до някое време и се прибрах.Не става иначе.

Павла, много, много се радвам за добрите новини!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #516 -: Октомври 12, 2019, 18:44:55 pm »
Маги,всичко що се сетих пробвах.Няма и няма,голяма мъка,плодове ям,зехтин пих,фрешове в изобилие,нищо не помогна,предполагам като спра кринона ще се облекчи положението малко поне.
Аз мислих,че само ти се гади....
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #517 -: Октомври 12, 2019, 19:07:42 pm »
Екстрите са много, но запека е задължителен. Гадене, повръщане, ниско кръвно, запек, това са бели кахъри.Радвайте се, че е така!Аз мърморех, беше ми гадно, но осъзнавах, че това е малкото зло.

ПП. Сетих се нещо което на мен ми помага: смути с червено цвекло, то е по-скоро от рода на таратор, но с червено цвекло.Имам шейкър кана, в нея слагам червено цвекло на кубчета и кисело мляко, разбивам хубаво да стане еднородна смес, прибавям сол и вода, може и чесън ако обичате.Става странно нещо за пиене, обаче разхлабва и червеното цвекло съдържа желязо.Като излязат хубави цитруси може да си правите сок от портокал и червено цвекло.
« Последна редакция: Октомври 12, 2019, 19:48:37 pm от magi_st »

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #518 -: Октомври 14, 2019, 08:10:28 am »
Къде се изпокрихте всичките?Времето е хубаво и вие хукнахте по разходки.Я кажете на какви училища за родители ходите, кое ви е най-интересно, кое ви се струва най-странно и страшно.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #519 -: Октомври 14, 2019, 09:06:02 am »
Здравейте, момичета! Наваксах отгоре-отгоре от 10-ти септември насам... Първо да кажа, че много се радвам за включването на Слънцето в темата  :bighug: Пожелавам една лека и безпроблемна бременност до края :-* Надявам се скоро и другите момичета да се разпишат тук!

При мен е доста натоварено последния един месец и се очертава да става още по-забавно :) Мъжът ми е на път да изпуши, че трябва да се разпокъса на 100 парчета, на мен все още ми е добре, но като се роди бебето и при мен ще е интересно. Вече сме готови с почти всичко. Остана само да реша къде да раждам... Амааа, дреболия... нали  8O  osi_15 Аааа, и име не сме измислили още  osi_13 Отивам да чета отзиви за болници в мамата. Ще се включа пак скоро. Поздрави, целувки, прегръдки  :lol: