0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #360 -: Септември 19, 2019, 13:43:20 pm »
Танче и аз си падам по този модел колички,една приятелка има и е супер маневрена,лека и не я усещаш даже като я буташ.
Аз да се похваля днес бяхме на първа женска консултация в Надежда (Лина ти не знам последно там ли остана или се насочи на другаде) при доктор Христова,много съм доволна.Пусна си ми всичките изследвания,мери кръвно,гледахме бебчето на ехограф,взе ми натривки.Всичко е наред с бебето и се нареждам в графата с госпожиците,днес за първи път видяхме пола.На мен ми казаха повече да почивам,че се видя някаква издутина към матката и докторката каза че е контракция,не знам дали правилно го обяснявам.Определено обаче ме посъветва да се кратна още повече.Имам полип на шийката,но каза че не е опасен и сам ще падне с разждането.И пак не ми изписаха витамини,след 20 седмица изписвали,ние сега сме 14с4д.Чудя се дали да не си взема някакви и после да пия каквито тя ми изпише или въобще да не копувам?Аз пък съм на вълна сега да си намеря възглавница за бременни.Казват че са доста удобни.
Хубав ден на всички от мен и леко бременеене.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #361 -: Септември 20, 2019, 12:21:53 pm »
Ох, аз май ще се окажа с някаква бактерия, както си и мислех.Предния път по телефона ми казаха, че всичко е ОК, сега ме викат да си взема резултата.Пфууу, ще се пие АБ гадост!

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #362 -: Септември 20, 2019, 12:31:06 pm »
Маги,тъкмо щях да питам какво стана с урината? И аз днес пуснах
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #363 -: Септември 20, 2019, 20:35:58 pm »
Взе ли резултатите? Какво излезе?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #364 -: Септември 20, 2019, 22:22:05 pm »
    Съжалявам, че сега пиша но бяхме на детски рожден ден. Урината е замърсена, ще повтарям. Което е по-добре от АБ. Във вторник ще пусна пак. Дано този път всичко е наред.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #365 -: Септември 21, 2019, 09:21:57 am »
И моите резултати излезнаха. Урината е чиста и при кръвните  всичко е в норма
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #366 -: Септември 21, 2019, 09:26:03 am »
Браво, Джули.
Маги, стискам палци и твоята да е чиста.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #367 -: Септември 22, 2019, 10:37:39 am »
Ей, каквото такова.Ако трябва ще пия.Просто това разкарване ме дрезна ама какво да се прави.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #368 -: Септември 22, 2019, 10:48:03 am »
Маги, оплаквания имаш ли? По- добре да те върнат, отколкото да се прибърза.

При нас вали и е ужасно. Как ще изкараме, не знам.
Със Симеон чак последните месеци ми се стягаше коремът, а сега започна от сега. Лошото е, че е болезнено. Вчера чак с доплера проверихме дали тупка милото.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #369 -: Септември 22, 2019, 10:56:53 am »
Нямам никакви оплаквания, ама никакви за това съм спокойна някак.

Тук е слънчево все още, уж щеше да вали ама не го видях тоя дъжд.Девойките ритата много силни вече, наместват се и на моменти боли.Веселбата е пълна.Почнаха в главата да ми се въртят мисли,  на тема "Къде сложих тия дрешки" и "Тук някъде май имаше лигавници"  :lol: Другата седмица влизам в седмия месец и вече нямам търпение да отдъхна леко, че до сега все ме стягаше сърцето.Имам си Бракстърн хикс контракции, но не са болезнени и са само като се преоуморя.

Каката и тя преживява нещо, та и там имам драми и някак по-бързо и неглижирано ми минава тази бременност.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #370 -: Септември 22, 2019, 11:19:07 am »
Дано ти се размине. Само урина ли изследваш? Вагинална МБ?
Изчакай още 3-4 седмици и започвай да оглеждаш кое става, кое не. Аз така съм решила. Около средата на 7м да видя кое става и кое не, че ми се разминават сезоните малко. Поне за първите 3-4 месеца нищо почти няма да купувам от към дрехи.
Те са послушни момичета и ще си изчакат до когато трябва.
Иначе и на мен тази бременност ми минава някак между другото. Може би се преуморявам- излизаме по 2-3 пъти, което е носене на малкото по стъпалата, колата, за да отидем да се разходим или напазаруваме, после количка, да се изпере, простре, сготви и като го вдигна още 1000 пъти днес и ето ти стягане. Понеделник ще кажа на лекаря на консултацията, но той ще се ухили и ще ми каже, че е нормално.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #371 -: Септември 22, 2019, 11:50:45 am »
Аз нали съм на работа от понеделник до петък.Тая седмица имахме много работа, ама много.Народа е полудял.Аз работя и с клиенти и мога да кажа, че сме особенно тъпа, неграмотна, нахална и арогантна нация.Но вече започнах да се забавлявам с тях, а не да се ядосвам, което е напредък.
Вечер като свърша взимаме Моника и на игра нанякъде ако времето позволява.Ако не сме по улиците сме в къщи и готвене, пране.Добре че Мерал много помага, че иначе ще се гръмна.Е сега събота и неделя го давам по-мързеливо и лежерно.
Два дни ми се надуваха прасците на краката, от седенето седнала на бюро е, защото вчера в къщи като вирех крака и вечерта си бяха 6 прасците.Та ще търся варианти и за работа да си повдигна краката.И трябва да намаля соленото, защото само на такова налитам.
Болят ме кокалите вече, таза се разширява и започна да ме боли.Неприятно е, но е част от приключението.Всички сутиени ми умаляха и сега ще търся нов.Мислях да отложа това за началото след раждането, защото тогава бюста съвсем се уголемява, но нчмам един удобен сутиен и ме болям гърдите чак.
Но това са бели кахъри!Добре сме и трите, аз съм подвижна, не се налага да лежа в болница, значи всичко е прекрасно!

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #372 -: Септември 23, 2019, 11:45:13 am »
Маги  пуска ли пак урина?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #373 -: Септември 23, 2019, 15:27:23 pm »
Утре, в тез почивни дни няма къде.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #374 -: Септември 23, 2019, 16:32:23 pm »
Хора, на вас колко често ви пускат кръвни изследвания?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #375 -: Септември 23, 2019, 17:05:00 pm »
На мен за сега само веднъж. От кабинета ми дадоха един лист с това, което ми се полага по ЗК. През трите триместъра по веднъж кръв и урина, в началото и края на бременността микробиология. Цитонамазка, HIV, хепатит и останалите еднократно. Другия месец като ходя на консултация ще трябва да пуснем вторите, защото вече влязох в шестия месец.
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 17:28:28 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #376 -: Септември 23, 2019, 17:25:06 pm »
До сега два пъти ми дадоха направление за ПКК и урина, а за ТСХ всеки месец, заради Хашимотото.Май имам право още веднъж на ПКК и урина, също така микробиология веднъж до сега и цитонамазка в началото.юпонеже ми е нисък хемоглобина предполагам ще ми пуснат пак изследване този месец.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #377 -: Септември 23, 2019, 18:20:56 pm »
На мен ми се полагат по каса 2 пъти, но лекарят ми не ми е пускал нито веднъж. Ще го мисля после.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #378 -: Септември 23, 2019, 19:35:19 pm »
Маги и на мен два пъти ми дават направления за ПКК и урина- миналия месец правих и преди няколко дни пак. Незнам по колко се полагат обаче
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #379 -: Септември 24, 2019, 08:56:01 am »
На мен ми пускат кръв и урина на около 6-7 седмици, сега правих и обременяването и на 60-та Мин е над горната граница, а на 120-та е точно на горната и чакам да ми се обади Милчева, за да ми каже дали има проблем, защото все пак отклонението е малко. Но предполагам, че ще ме лиши от сладкото  :( :D