0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #300 -: Септември 12, 2019, 10:23:09 am »
Джули, браво на бебчо. Дано да не се повтаря тази болка повече. Справих се с лентичката  :) :D
Еличка и аз взех от тези шишенца, дано да вършат работа, ако не, както казваш, ще ги сменяме.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #301 -: Септември 12, 2019, 11:50:03 am »
Павла, аз съм също проблемна там и няма да рискувам мастити и още усложнения- да не говорим, че след раждането имам в най-добрия случай две операции на гърдите.Пия хапчето след като родя за пресичане на кърма и няма да го мисля. Иначе за повивалника, това имах предвид - да имат твърдо отдолу, за да е малко или много опора на бебето да не се върти. С Лори ползвах до 2г. един твърд голям повивалник. Еличка, и аз мисля антиколик, въпреки че казват, че срещу колики нищо не помага. Въпроса е да не е с най-големите дупки на бибите, за да нe се нацокват прекалено бързо и после да ги боли корема. В Тина Киркова, имаше една гадна акушерка,която им разпробиваше бибите по-бързо да ядат и при нейната смяна Лори се късаше да реве. После осъзнах, че на тая ( да, казах "тая", защото ако ми е сега пред очите направо ГРРРР) не й се чака да се нахрани бебето. Джули, ти някакви проблеми с червата досега имала ли си?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #302 -: Септември 12, 2019, 12:14:57 pm »
Ми доколкото имам познания от университета най-честата причина за колики е погълнатия въздух по време на хранене така че предполагам ще има някакъв ефект.  А при кърмачетата колики причиняват някой от храните с които се храни майката
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #303 -: Септември 12, 2019, 13:27:31 pm »
Лина, ти си знаеш, но нали си наясно, че кърменето лекува много от проблемите на гърдите. Няколко седмици болки могат да се отплатят много. Според мен се консултирай и с лекар, и с консултант по кърменето. Аз въпреки всичко ще се пробвам.

Повечето шишета имат антиколик системи. А за дупките. То детето си показва. Ако са много големи не може да яде, защото е все едно да се опитате да налеете от шише с голямо гърло в малко- влиза, но повечето излиза. Те не са фуния, за да поемат голям дебит.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #304 -: Септември 13, 2019, 09:05:33 am »
За кърменето специално, се оказа че си трябва малко четене, и то опит на други майки, че учебниците в БГ са за боклука, ще ме извиняват всички учени глави, плюс добър консултант по кърмене.Моника беше с рефлукс, независимо от него качваше по кило на месец.Консултанта по кърмене ми показа пози и начин на кърмене при които тя просто намали или изцяло спря повръщанията.Масово лекарите при деца с рефлукс препоръчват АМ и кърменето се спира.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #305 -: Септември 13, 2019, 10:07:32 am »
Момичета, имате ли още болки ниско долу? Аз като че ли като влезнах в 4 месец по-често ме боли корема отколкото преди
« Последна редакция: Септември 13, 2019, 11:00:06 am от djuliq922 »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #306 -: Септември 13, 2019, 11:09:22 am »
Има да се разтягат всякакви връзки и подобни. Ако не е болезнено стягане не е проблем.

Маги, ако ти обясня какво чудо беше тук, ще махнеш БГ от изречението.
Хиляди поколения са оцелели без консултанти и са кърмени поне по 2 години. Ако каналите са си на място, макар и оперирани, с пластики или някои прекъснати, не е предпоставка да не се кърми. Остър абсцес е единствената причина да се спре кърменето. Вярно, че понякога детето просто отказва още в началото няма кърма, а веднага се даде шише. Симеон беше с хипогликемия, заради моя диабет и още няколко часа след раждането му дадох шише, защото нямах кърма. След това го слагах, засега добре, но пак нямах кърма. Когато вече си мислех, че имам , но на голямата ел. помпа водих едва 30мл, а понякога и 5мл за 30мин от двете гърди, той отказваше да засуче и просто си отмина така. Колкото абсурдни съвети и идеи имах от всякакви акушерки, бебегледачки и подобни, не ми се описват. С това бебе пак бих и ще направя всичко, за да мога да го кърмя. Въпреки болката, кръвта и неудовлетворението, че не става. Ще знам, че съм направила всичко.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #307 -: Септември 13, 2019, 14:49:00 pm »
Павла, аз не говоря за ексцесии.При мен Моника също е захранена с шише.Нямах кърма в началото, но с упоритост, и да кажа гърдите ми са ОК, просто тръгна и така си вървеше.А и тя захапа веднага и не пусна.Имахме период дето я слагах на гърда да суче на сух ход, колкото и да боли и после я дохранвах с шише, а аз помпех с помпата, да стимулирам.С мен в болницата имаше жена дето и течеше от гърдите като от чешма, но пи хапчета и отказа да кърми.Друга, която реши, че моето упражнение и е трудно и се отказа и така.За това казвам, че дори да е трудно в началото не е невъзможно.После става много по-лесно.

Не съм за кърмене на всяка цена, но съм виждала и нежеланието, не знанието и слушането на баби и акушерки дето хабер си нямат от кърмене.Такива абсурдни съвети съм чувала, че лошо да ти стане.Като това, че бебе се кърми 15 минути и край.Моника в първите месеци ядеше по 45-50 минути, само за пример.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #308 -: Септември 15, 2019, 10:37:03 am »
Здравейте, момичета. Как сте днес? Джули поотмина ли гаденето? Маги как са девойките. Павла, мина се време и се чудя какво става с чорапа-слагаш ли го? Мился да почна да гледам темата за количките :)
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #309 -: Септември 15, 2019, 12:22:12 pm »
Добре са девойките ротата, започнах да усещам като хълцат много е весело целия ми корем се тресе.

Аз още не знам каква количка искам. Ужас!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #310 -: Септември 15, 2019, 13:03:58 pm »
Слагам ги чорапите (и на двата крака, до бедрото) при по-дълги от 30м пътувания и със самолет. Трябва да се носят постоянно :oops:

Аз накрая няма да взимам количка- слинг и тази, която имам. Ще го мисля в движение. Отчайвам се от липсата на избор за двойни.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #311 -: Септември 15, 2019, 14:42:27 pm »
Говори ми Павла, говори.Аз трябва да взема нещо.Намерих едно Бъгабу в БГ за 500 лв, втора ръка и ми го отмъкнаха под носа.Сега продължавам от там където съм т.е. от никъде.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #312 -: Септември 15, 2019, 14:46:23 pm »
Еха, такава цена. Жалко. Дебни да намериш нещо, все ще изпадне.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #313 -: Септември 15, 2019, 21:59:30 pm »
Ще го усетиш, Павла. Ако дойде много зор ще вземете нещо. Е, носи ги , де! Нали не маате гащи вече. Маги, да, много е смешно. Аз мислех, че ще изпадне Лори от мен хаха гледах едни двойни на hauck- не знам дали стават.. около 500 лв са?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #314 -: Септември 15, 2019, 22:10:22 pm »
Хора, май имам варицела- изглежда така, на такива места е. Утре ще отида на лекар. Дано не е. Направо ще се побъркам. Толкова злокобни и фатални могат да са последствията...
От вчера само ми мина през главата като видях пъпките, но днес съм почти сигурна.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #315 -: Септември 15, 2019, 22:38:30 pm »
Стига бе! По меките части има ли- мишници, корем и тн?!? Температура имаш ли?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #316 -: Септември 16, 2019, 00:05:24 am »
Като пита я измерих. Лека. На такива места е. Утре лекарят и ной-вече изследванията ще покажат.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #317 -: Септември 16, 2019, 08:31:46 am »
Pawla, моля те пиши след лекаря.От къде си я хванала, това е ужасно!Стискам палци да е просто някакъв обрив.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #318 -: Септември 16, 2019, 09:40:16 am »
Павла, дано не е варицела и утре изследванията да те успокоят. Много силно стискам палци и чакам да пишеш.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #319 -: Септември 16, 2019, 10:54:29 am »
Павла чакам да пишеш какво стана с лекаря.