0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #640 -: Ноември 04, 2019, 17:34:06 pm »
Мише, лежи там и почивай.Разбирам я аз лекарката ти, в 34-та седмица си остана още малко.Тя ще иска да те добута до 37-ма че да си родиш в 9-тия.Не остана!Ей не е лесно въобще да станеш мама, а после е още по-весело.

Аз от днес съм болничен.Взех си две седмици преди полагащия ми се, но вече нямам сили да ходя на работа и не ми е комфортно.Много нарастнах и не мога да седя на стол вече. Та днес се разходих по центъра, прибрах се, спах, сега готвя и си чакам детето.Госпожиците ме ритат и се опитват да се въртят ама няма място и боли вече.

Не знам вие как сте, но аз не мога да спя нощем.Като се събудя към 4-5 и се оцъкля и край!Ей така си седя до 6.После върви прави нещо през деня.И не е защото не ми е удобно ами просто се събуждам.Луда работа!

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #641 -: Ноември 05, 2019, 07:11:46 am »
Мише  :bighug: лежи и си почивай.  Знам , че всичко ще бъде наред. Докторите си знаят работата. Дано си изчака госпожицата времето за излизане. Погледни го от хубавата страна... явно няма търпение мама и татко да си я гушкат и обсипват с любов, целувки и внимание. Пиши ни да знаем как си, че ще те мислим  :bighug:
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #642 -: Ноември 05, 2019, 08:04:23 am »
Мише, почивай си и всичко ще е наред, малката принцеса ще изчака още малко.
Маги и аз имам проблеми със съня, будя се постоянно и немога да заспя, като включа и схващанията на краката посред нощ става цяло приключение.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #643 -: Ноември 05, 2019, 08:43:35 am »
Още имах контракции снощи и ми добавиха още лекарства, както и кортикостероиди за бебето ( Павла все едно те чуха  :D). Много ми е странно с тези контракции, при положение, че отвреме навреме усещам слаба болка, която си изглежда нормална. Иначе доста повръщах, не знам дали от вече ужасните киселини или от някое лекарство. Абе бебка да задържи до когато трябва, пък мама ще издържи и това 😁
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #644 -: Ноември 05, 2019, 08:49:00 am »
Мише, когато тръгвах да раждам МОника имах съвсем леки стягания на корема.Аз не мислех, че е нещо сериозно.Оказаха си се контракции и дори имах разкритие.Но тъй като бях в началото на деветия ме приеха и родих.Та наистина са си странни тия контракции в началото, ако имаш по-болезнен цикъл.

Стискаме палци и сме с теб и госпожицата.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #645 -: Ноември 05, 2019, 09:47:39 am »
Мише,успех и от мен.Малко остана,всичко ще е наред,то добре че си била на преглед да видите контракциите.
Маги,почивай колкото можеш сега,че после ще е голяма веселба.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #646 -: Ноември 05, 2019, 10:03:19 am »
Мише, от контракциите повръщаш. Аз започнах да повръщам със Симеон чак в 8-9 месец, а преди раждането повърнах поне 2-3 пъти. Много често се случва, защото бебето избутва стомаха.
Да ти пускат. Аз си знам, че ще изчака госпожицата. Толкова послушна беше до сега.
Разкритие имаш ли? Водите ти как са? Щом не усещаш много контракциите- значи няма да раждаш. Тези, родилните, не могат да се сбъркат. С леките можеш и цял месец да откараш. Ако водите с добре и тоновете са- ще си изчака детето. :)
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #647 -: Ноември 05, 2019, 10:56:53 am »
Павла, ти как си?Нищо не пишеш.

Моите девойки тия дни са много активни, голямъ връткане и ритане.В петък съм на преглед да видим какво правят и колко са пораснали, та и майка им колко е пораснала.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #648 -: Ноември 05, 2019, 12:28:03 pm »
Маги, добре съм. Благодаря, че пита. Нормалните неволи. Аз също не спя много добре. Даже толкова леко спя, ме мъжът ми се измести в другата стая, ме иначе не виждам и го бутам и така и той не спи.
Май си намерихме къща. Всичко да е наред ще се местим или в 9м или малко след раждането. Голяма лудница ни е. Няма и изгледи да се успокои.
Ще мръднем за малко скоро, ако не ни спрат, че преди пътя съм на консултация.
И така. Не пиша, че иначе само ще мрънкам.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #649 -: Ноември 05, 2019, 14:34:04 pm »
Да ти кажа човек има нужда да помрънка.Хормони, неразположения, струпване на много дейности в най-неочакваните моменти.Всичко това товари.

Аз днес излизах пак, взех тензухени пелени, че искат за болницата, обзаведох каката с чорапогащници, че иска с рокли да ходи и зяпах бебешки дрехи, ама само зяпах.Гледам и какви са цените на памперсите.Ще взема едни Памперс 1-ка, че не ги знам все пак колко големи ще се родят и колко ще качат в началото.После ще видим, има време.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #650 -: Ноември 06, 2019, 15:23:43 pm »
Здравейте милички, как сте? Мише ти как си, как вървят нещата при вас с бебка? Аз да ви кажа вчера и днес много много неусещам бебче. На моменти многоооо леко. Утре съм на преглед и се надявам всичко да е наред. Изчетох много теми, в които пише че има и такива дни,в които бебето не е много активно,но все го мисля и се притеснявам
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #651 -: Ноември 06, 2019, 16:30:39 pm »
Спокойно Джули, има такива дни наистина.Важното е да има по едно побутване.Ако се ошашкаш много пии нещо студено или студена кола, ще го активизираш.

Аз тия дни пък съм на опаки.Девойките много ритат и се разпъват и направо е лудница при мен.Бъбунки по корема, ритници, тичане до тоалетната, изкарват ми и дъха дори.В петък съм на преглед да видим какво става с тях, колко са големи и да насрочим дата за секциото.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #652 -: Ноември 07, 2019, 18:34:56 pm »
Маги и ти си на финалната права вече, още малко остана. Аз днес бях на преглед, всичко е наред с бебето, обаче е застанал сега седалищно, но док каза, че има достатъчно време да се завърти.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #653 -: Ноември 07, 2019, 20:51:05 pm »
О, има време да се обърне спокойно. И моите девойки днес бяха по-спокойни. То и като цяло на мен не ми беше добре. Малко ми е притеснено утре какво ще стане на прегледа. Днес цял ден корема на кокал твърд, притесних се. Дано е било нещо моментно и не се налага влизане в болница.

Мише как си? Пиши, че те мисля!

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #654 -: Ноември 08, 2019, 09:50:49 am »
При мен овладяха вече контракциите, но бебка от вчера само спи и не иска да се буди, та я следят по - често. Аз също се оказа, че съм се сдобила с доста камъни в двата бъбрека и задръжка на урина в единия. Абе общо взето бутам го...

Маги, успех на прегледа днес и всичко да е наред.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #655 -: Ноември 08, 2019, 10:41:26 am »
Мише,радвам се че си по-добре,бебка с кола не можете ли да я събудите.Всичко ще е наред🤞.Честит имен ден,най-хубавата и здрава девойка да си родиш!
Аз съм в понеделник на  пренатален тест,на 20.11 ще е готов резултата,доктора тогава ме вика за преглед.Вече май с коремен ехограф ще е,и диск ще ми дава .
Вчера пък бях на училище за родители,много интересно беше,много ми хареса.Взех си и дънки за бременни,моите ми стягаха на корема,не ми е толкова голям,ама не знаех че вътре има връви и се стяга парчето и като го наместих заспа работата.
Маги,успех днес!
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #656 -: Ноември 08, 2019, 10:44:49 am »
То се е изтощило ддетето от контракциите. Дано най-лошото до е минало. До кога ще те държат в болница? 

Маги, да пишеш как са девойките.

Джули, моето също е седалищно. Ще се обърнат, има много време. Също е нормално да не го усещаш еднакво всеки ден. Важно е да го усещаш.

Аз имам брутални крампи.  Чак мускулна треска имам от тях.

Хубав ден на всички!
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #657 -: Ноември 08, 2019, 10:49:35 am »
Павла,много е кофти това с крампите,ти не пиеш ли нещо от рода на магнезии?
Малкото ходи ли на гледачка още?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #658 -: Ноември 08, 2019, 11:37:13 am »
Момичета въобще да не ви притеснява че са седалищно бебка беше седалищно до края на 7 началото на 8 месец и после си се завъртя. Мише незнам какво е мнението на лекарите, но според мен проблема с бъбреците е предизвикал контракциите
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #659 -: Ноември 08, 2019, 11:52:31 am »
Аз не се притеснявам за седалищното. Ще се обърне. Място има все още.

Слънце, ходи. Увеличихме от 1ч на 1ч30мин-2ч. Започна да свиква, вече не плаче. Само малко като го оставям.

При теб не е останало за 2ти триместър. Ех, как бързо минава времето.