0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #480 -: Октомври 09, 2019, 08:37:11 am »
Слънчицето, за асансьора нямаме шанс, стар и тесен е и въобще не мога да си помисля да влезе в него.Сега правим схеми с едно общо помещение във входа.Гледах ги Монстърите и другите дето влизат в асансьор, ами те отесняват бързо.Ако тия двете девойки вървят като кака си, значи на 6 месеца ще трябва да купя нова количка.Никак не съм съгласна с това и предпочитам упражнения и една количка от ден 1 до края.Кварталните магазини съм ги отписала отдавна, ще пазарува моя мъж.Важното ми е сега да дойде до БГ тая количка.

Аз писах и по-горе до сега съм качила 11 кг.Почти стигнах килата от първата бременност.Моника я родих на 84-85 кг, сега съм 83.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #481 -: Октомври 09, 2019, 09:16:03 am »
Ще дойде, има време. На кой етаж сте? Хубава е количката. Колко килограма е?

Аз не съм качила още. 1кг ходи нагоре- надолу, но аз не го броя.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #482 -: Октомври 09, 2019, 09:55:37 am »
Здравейте момичета, мина ми ФМ всичко с бебче е наред и се присъединявам към групата на мамите с момченца
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #483 -: Октомври 09, 2019, 10:11:51 am »
Честити сини гащи, Джули💙 
Маги, браво на девойките и честита количка.
Танче, браво и на твоя бебо. Добри са ни бебчетата, слушкат и растат 😁
Павла, успех на ехокардиографията днес.
Аз съм вече около +7 кг. Оказа се, че имам някаква кистичка, но не може много да се види дали е от влагалището или е уретрална и ще трябва да мина и през уролог, за да си каже и той мнението.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #484 -: Октомври 09, 2019, 10:16:30 am »
Джули, честито и от мен. Ей Мише, това пък от къде? Аз пък съм се сдобила с е. коли в голямо количество и утре ще си взема антибиограмата. Знам че е упорита, но дано да мине бързо. Сега ще има да го мисля цял ден. Павла, успех на ехокарфиографията 🤞 Еличка, готови ли сте вече за големия ден? ☺️
« Последна редакция: Октомври 09, 2019, 10:18:39 am от Татяна Павлова »
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #485 -: Октомври 09, 2019, 10:37:24 am »
Готови сме всичко сме накупили, куфара е стегнат, чакам само в петък доктора да каже крайната дата. Аз за цялата бременност качих 2-3 килограма , като за последния 1м качих 1кг
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #486 -: Октомври 09, 2019, 11:28:17 am »
Какво количество е, Татяна? Имаш ли симптоми?

Джули, добре дошла при нас. Увеличава се конкуренцията 😆😉

Еличка, добре е, че не си качила щом си имаш от преди бременността.

Ние сме на път цялото семейство. Дано да пуснат мъжа ми да влезе на прегледа.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #487 -: Октомври 09, 2019, 11:32:23 am »
Павла, голямо количество пишеше. Имам парене и малко по обилно течение. Утре АГ ще реши какъв антибиотик да ми изпише.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #488 -: Октомври 09, 2019, 11:36:31 am »
Аз нямах микробно броене. Имах/м леки симптоми- леко дразнене, но не минах антибиотично лечение. Даже френският ми лекар каза, че в никакъв случай не трябва, ако не е инфекция-инфекция.
 
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #489 -: Октомври 09, 2019, 11:44:32 am »
На кантар съм за лечението. Ако се наложи ще искам и второ мнение, да видим и там какво ще кажат, че не ми се пият антибиотици, макар и да са за бременни. Паренето ми е основно при уриниране и бърсане. Като седя или се движа почти нищо не усещам.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #490 -: Октомври 09, 2019, 12:02:01 pm »
Аз ти го казват от другата гледна точка- ако не ти изпишат нищо да не се притесняваш. Слушай си лекаря, който си те следи. За подобно нещо няма нужда от много мнения.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #491 -: Октомври 09, 2019, 13:36:17 pm »
Танче, провери за следващите неща, които ще ти напиша за противопоказания при бременни:
Като ме налегна цистита първата седмица бях без назначен антибиотик, докато чакахме антибиограми. Урологът ми се фокусира върху механичното ограничаване на Е.колито в урината.
- минимум по 2 л вода на ден, за я изкарваш механично
- не се напъвай, докато пикаеш. Винаги има едно чувство за 2-3 капки останали, но като се мъчиш да ги изпикаеш пикочният мехур е празен и се търкат стените, което влошава нещата
- Витамин Ц 1000мг на ден. Прави урината кисела и това ограничава средата на бактерията
- Феминела Форте имам за 1 месец. Това е червена боровинка

Препоръча ми да спра цитруси, защото алкализират урината, както и млечни продукти.
За една седмица с тези препоръки ми спря кървенето от уретрата и на ехограф бяха изчезнали утайките в пикочния мехур.
За млечните, ако е възможно направо ги спри за момента. В тази тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1104862.msg39448241#new (съжалявам, че е от друг форум, но има доста информация по темата) обсъждаме точно цистити и момичетата споделят, че след млечните продукти кризите им много силно се обострят.
Четох, че жените също се киснат в разтвор със смрадлика.
« Последна редакция: Октомври 09, 2019, 13:54:54 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #492 -: Октомври 09, 2019, 13:49:03 pm »
Танче 100% ще ти изпишат антибиотик и ако мен питаш си го изпий без много да му мислиш, нито един гинеколог няма да ти изпише антибиотик който би навредил на бебето. Даже не лекуването и не дойзлекуането могат да доведат до далеч по страшни неща като преждевременно пукване на околоплодния мехур и преждевременно раждане
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #493 -: Октомври 09, 2019, 14:27:56 pm »
Благодаря ви много момичета ☺️ Утре каквото ми изпише ще си го пия и ще го питам за пробиотик, да не взема пък да гъбясам. Тери, имам го това усещане за 2-3 капки, ама не се напъвам като ходя, като седна и си теква. Ама и малкия като ме ритне отивам, че имам чувството, че ще се напишкам преди да съм стигнала до тоалетната. От цутрусите само банани хапвам, млечните малко сирене и прясно мляко. И на мен ми мина през ума, че може да имат връзка с това. Сега го карам на чайчета, вода и сокове, но само на вечеря.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #494 -: Октомври 09, 2019, 20:45:44 pm »
Джули, честити сини гащи.Сега имате яснота поне за цвета на дрешки :) Ауу много кандидат зетьове стават, аз с тия две девойки все ще уредя едната, хахаха.

Ние още нямаме имена, не че ми е важно ама преди на Моника в корема и говорех на име а сега викам бебе  :?

До края на месеца съм на работа и вече нямам търпение да остана в къ
и да преглеждам дрешки и да оправям.Наистина вече взех да гнездя :)

Лекарката иска да ми бие в 32-ра седмица инжекции за бебетата за дробчетата, аз ще се събразя, но не искам да влизам в болница за тази манипулация, та ще видя как ще го направим.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #495 -: Октомври 09, 2019, 22:48:56 pm »
Всичко, което може да се види с новото е наред. Добре му е сърцето и съдовете.
Старото пак беше герой. Цял ден на път, но пак проспа айфеловата кула😆 всеки път като минем край нея и спи.

Ние имаме 2 имена, но и със Симеон и сега не им викам с име. Аз съм фаталист. Не мога да си представя, ако не дай си боже, го загубя, да си е и мало име.
Направихме и първа покупка за новото- терлички. То още 2-3 ще са всички покупки, така или иначе де😁

Татяна, ти вагинално имаш дразнене, нали?
95% ще им излезе бактерия. Това не винаги е инфекция. Не се шашка. Песни и една урина. Прави каквото каже лекарят и всичко ще е наред.

Маги, с твоята мб какво стана?
« Последна редакция: Октомври 09, 2019, 22:52:52 pm от Pav-la »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #496 -: Октомври 09, 2019, 23:49:24 pm »
Момичета, аз съм пила 3 аб като бременна (и да, при всичките беше крайно наложително). Всичко беше наред с бебето. Все пак и на някои бебета се налага да им дават аб.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #497 -: Октомври 10, 2019, 07:59:46 am »
У нас всички са болни,колкото и да се изолирах тази сутрин и на мен леко ми тече носа и имам леко дразнене в гурлото. Взех да смуча нео ангин,миналия път като бях настинала док ми каза за него. Направих си и мед,лимон и джинжифил и ще взимам по една лъжичка, пък дано стопирам нещата навреме.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #498 -: Октомври 10, 2019, 08:03:56 am »
Павла, да имам леко дразнене. Вагинално излезе колито. Урина също пусках, но за нея нищо не казаха, може там нещата да са ок. От снощи паренето ми намаля. Днес отивам за антибиограмата и да ми назначат антибиотика. Радвам се, че всичко при вас е наред.
Джули, пази се,че в това време лесно се настива. Аз тъкмо се закрепих и пак се мъчи да ме повтори.
« Последна редакция: Октомври 10, 2019, 08:26:44 am от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #499 -: Октомври 10, 2019, 09:00:26 am »
Павла, много се радвам за малкия, че всичко му е ОК.А Симеон е герой :)

Джули, пази се, но не се шашкай, ако се разболееш, ще попиеш малко хапчета и ще мине.

Моята МБ е чиста, само ме разхождаха три пъти, всичко излезе наред.Чак аз се учудвам.