0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #340 -: Септември 18, 2019, 11:03:25 am »
Хубаво е всички да го правят около 24-28гс. Или поне бременни с повишен риск.
Мише, само кашлица ли имаш или си си болна? Храчки? Отиди на специалист.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #341 -: Септември 18, 2019, 11:27:16 am »
Слънце, няма причина. Както е казала Павла го назначават на всички между 24-та и 28-ма седмица.
Павла, настинах на морето. Хремата мина и остана само кашлица, имам храчки. Иначе на кръвните не излезе инфекция. От седмица някъде съм така и от тогава си пия сироп за кашлица. Иначе ми изписа Зинат за 10 дни.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #342 -: Септември 18, 2019, 12:03:27 pm »
Ако имаш възможност отиди на пулмолог все пак. Ти за цяла бременност кашляш половината. Толкова време да те държи от обикновено вируси.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #343 -: Септември 18, 2019, 12:13:15 pm »
Ми аз в момента съм в 16 г.с. и няколко дена. По време на следващия преглед ще съм в 19 горе долу. Т.е. не е ли рано да го правя сега или не е толкова важно кога се прави?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #344 -: Септември 18, 2019, 20:34:11 pm »
Не знам за рано дали има проблем. Тук от 21гс започват с ОГТТ.

Маги, тази количка гледала ли си я:
http://baby-world.ie/twin-prams-and-tandems/409-kees-twin-k2-plus-double-stroller-twin.html#/

Нямам варицела. Излязоха изследванията, а хубавото е, че 100% съм преболедувала и имам имунитет.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #345 -: Септември 18, 2019, 21:40:29 pm »
Браво ,Павла! А какво е било все пак разбра ли се?Слънцемое (гуш) аз съм в 17 та , спирам метфогамата и ще правя натоварване другата седмица. Отделно ще си взема апаратче за мерене на кръвна захар.
« Последна редакция: Септември 18, 2019, 21:56:32 pm от Lina88 »
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #346 -: Септември 19, 2019, 06:59:00 am »
Павла браво! Много се радвам, че се размина всичко.
Лина щом и теб те карат толкова рано да правиш обременяване значи да не се панирам толкова. Иначе от последните изследвания захарта ми беше 5.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #347 -: Септември 19, 2019, 08:23:00 am »
Павла,много се радвам, че си добре и няма сериозен проблем. Дано това да ти беше последното главоболие и от тук нататък да няма проблеми до края на бременността. Имам един въпрос от коя до коя седмица се прави втората фетална морфология? Ранната неможах да я направя,защото малкото лекари,които я правят в нашия град точно тогава бяха в дълги отпуски и сега искам да отида
« Последна редакция: Септември 19, 2019, 08:24:55 am от djuliq922 »
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #348 -: Септември 19, 2019, 08:52:48 am »
Браво Павла. Радвам се че всичко е наред. Аз в понеделник бях на преглед бебка вече е 1850гр. Вече си взех и 45 дневния болничен преди раждане и сега само си чакам датата за секциото
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #349 -: Септември 19, 2019, 08:56:14 am »
Павла, радвам се!

Джули, някъде от 16-20 г.с. се прави, като най-добре е да е около 19 г.с.Тогава най-добре се вижда всичко.Мен ме викаха с близнаците в 15-та г.с. защото после се виждат по-трудно.

На мен снощи ми бяха оттекли краката.Отдавам го на седенето седнала по цял ден на работа и на това, че ям доста солено.Ще променям хранителния режим явно!

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #350 -: Септември 19, 2019, 09:00:17 am »
Благодаря Маги. И аз като теб на работа седя по цял ден и имам същия проблем с отичането. Ако имаш възможност прави леки разходки на всеки час. Аз лично няма къде и обикалям в офиса само и само да се раздвижи малко кръвта.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #351 -: Септември 19, 2019, 09:08:16 am »
Обикалям и аз офиса, напред назад, но вече ми е трудно.Не мога да си кривя душата с тези двете в 25-та седмица съм, като с Моника в 32-ра.Корема ми е много голям, ама то няма и как.При мен вече е опасно, пусках урина, отделно следя кръвно, защото кръвоотока е по-голям и въобще ме наблюдават. :) Утре чакам да излезе урината и се надявам да е чиста, че не ми се пият хапчета.Ама каквото такова сега, нищо не мога да направя.

Сагата с количката продължава.Харесала съм една в Английския ебей, ако всичко е наред ще ви я покажа.Вече взе да ми писва от тия колички, но нямам избор.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #352 -: Септември 19, 2019, 09:57:40 am »
Пусках кръвни изследвания, трябва сега да пусна и урина. Има ли значение нали ще е първа сутрешна урина или не
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #353 -: Септември 19, 2019, 10:38:05 am »
Джули, според мен няма. Така или иначе едва ли би устискала до лабораторията за първа сутрешна. Аз вече харесах и количка, показах я и на мъжо и още от сега иска да я вземем. Ама ще си изчакам до края на ноември някъде. Не че не ме сърбят ръцете де, но все още не искам нищо да купуваме 🙂 Ей Павла, браво че си се разминала, и по важното че си я изкарала и имаш имунитет.
« Последна редакция: Септември 19, 2019, 10:40:46 am от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #354 -: Септември 19, 2019, 11:01:35 am »
Ако можете изчакайте намаленията ноември. По нашите и по чуждите сайтове има голяма разлика в цената.
Не се знае какво е. Докторът имаше теория, която хич не се връзваше, та нищо.

От известно време усещам леки побутвания. Явно се е активизирам малкият :)

Маги, ти имаш ли възможност да си вдигаш краката на табуретка или нещо? Обмисли и чорапите.  Знам, че е неприятно, но са много от полза. Веднага се вижда и усеща разликата.
Дано да уцелите с количката.

Момичета, споделяйте какви сте си харесали. Няма как да няма повтарящи се :)

Чакам с нетърпение Слънцето да се присъедини съвсем скоро!
Както и другите момичета, естествено!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #355 -: Септември 19, 2019, 11:32:50 am »
Аз за лабораторията, взимам си в къщи стерилен контейнер и пишкам, ако се сетя, ако не в лабораторията поредната урина.То каквото е имало в предната, това ще го има и в следващата.Само за кръвта трябва на гладно и жадно, че се разреждат или добавят някакви екстри там.

Танче, наистина изчакай намаленията ноември.Може и он лайн да поръчаш или на място да я вземете.Каква си хареса?

Павла, вечер в къщи си вдигам краката, на работа съм на бюро по 9 часа, кажи речи.То вчера ми беше за сефте ама ми стига да ме уплаши нали?!

Значи при мен списъка е малко по-голям, че са две.Не че всичко ще е по-две, но да кажа, че с едно някой неща не съм ги взимала.
Освен дрехите, козметиката, тоалетните принадлежности и т.н. си мисля за ел. люлка.Шезлонг имам, и за това една люлка, че ако някое реве повече да се тръска там да му се разбута главата.Обещаха ми тъкан слинг, ще пробвам как е с него и ако ми е удобно и на мъжът също, ще вземем още един, че двамата да ги носим в него.По-натам раници ако им е удобно на децата.Чувалчета за спането нямам и ще трябва да взема.Много по-лесно е, особено с две, да са в чувалчета и да не се чудиш отвито ли е, завито ли е.Гледам да си облекча нощните ставания.Обещаха ми възглавница за кърмене, ей това ще ми е много важно ако успея да кърмя.
Общо взето не знам де ще го сложим тоя всички багаж!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #356 -: Септември 19, 2019, 11:49:02 am »
Чувалчетата са задължителни. Завивките могат да са много опасни. По последни изследвания за предотвратяване на СВДС(синдром на внезапната детска смърт) има няколко условия:
-да спят по гръб
-да няма нищо в леглото, нито обиколници, нито завивки, нито възглавници, нито играчни, нищо
-да спят в чувалчета
-да спя в една стая с родителите си, дори в началото се препоръчва споделено спане или за близнаци в една кошарка
-да спят на твърд матрак
-по възможност да се кърми
-поддържане на подходяща температура, а не да спят на 25С
имаше и други, но трябва да ги проверя
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #357 -: Септември 19, 2019, 12:21:34 pm »
Ох с Моника спяхме на 20 градуса, всички бяха в потрес.То и през деня и беше в стаята 21 градуса.Тя от бебе не понася топлото.Не обича да е завита, не обича да е облечена, въобще всички баби бяха ошашкани, че детето е по-леко облечено от тях.Елечета никога не съм и слагала.Е сега е с къс ръкав, клин и якенце което облича при нужда, а тук си е хладно днес.Та мили момичета не прегрявайте стаята, над 23 градуса не е полезно за детето.Дори преди баня е хубаво да се проветри добре помещението в което се носи детето след баня, също преди сън се проветрява добре.Няма нищо че е зима, поколения са оцелели в къде-къде по-лоши условия от нашите.

Иначе всичко описано от Павла го спазвахме с Моника.Само спането и беше на леко повдигнат матрак, заради повръщането.А сега близнчките ще спят в едно легло в началото, физически няма как и двете да са при мен.
Моника спеше сама в леглото си до към края на втория месец.Тогава открих топлата вода и това колко е удобно да кърмя докато спя.Така откарахме доста време.После просто залепих нейната кошара до моето легло и тя спеше в кошарата, но ме усещаше и беше спокойна.Отделянето в нейна стая стана на 4,5 г, спи в стаята си от първия ден, само ако сънува нещо ни вика или идва при нас.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #358 -: Септември 19, 2019, 12:27:05 pm »
Може, на 13-15С слагах Симеон да спи зимата. Аз не понасям да спя на топло, а малкото го свикнах или е като мен. Майка ми беше потресена. Като беше на гости тайно пускаше парното в спалнята ни :D
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #359 -: Септември 19, 2019, 12:54:11 pm »
Харесахме тази в Айко https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=54&pid=128956&sgid=54 Днес ходих и до Бебе центъра в нашия град и си набелязах няколко набързо, които са сходни с тази от Айко. Нашата стая е топла и не знам как ще се справяме. Намира се по средата и е с източно изложение. Нашите предлагат да вземем тяхната спалня, обаче е крайна стая, със северно изложение, м/у хола и кухнята. Преди беше всекидневна и е с две врати. И много не съм навита да се местим там.
« Последна редакция: Септември 19, 2019, 13:20:53 pm от Татяна Павлова »