0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #720 -: Ноември 14, 2019, 16:30:51 pm »
Правете като мен, не се обяснявайте много какво ще правите а просто си го свършете и ще видите че няма да има кой да ви дава акъл
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #721 -: Ноември 14, 2019, 17:16:57 pm »
Момичета,лекарката на ЖК ми даде изследванията днес,имам нисък хемоглобин,изписа ми Феретаб и Магнерот,последното  не знам защо,никой не е видял контракции.
Но беше озадачена от следния резултат:
Beta Hcg 97014.00
AFP 9.46 В лаборатория Статус е правено,тогава бях 9 г.с.мисля или 8ма,не съм сигурна,преди един месец е.
Казах й че съм била на ФМ при Александров в 11 г.с.,и беше нормално всичко,тя ме прегледа пак й се стори нормално,но ехографа й не е уау.
Какво означават тия стойности,за каква малформация говорят?
Тери се оказа права.Тя нали ми "видя" гъбички,имам чиста МКБ,наистина е видяла кринона.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #722 -: Ноември 14, 2019, 17:18:54 pm »
А то има още много работи. Да не прескачаш маркуч, защото ще се оплете пъпната връв(ми по двора ни баба ми постоянно е опънала някой маркуч и полива нещо, няма да го навивам я), да не ритаме животни, че ще се роди космат бебе. За подстригването бях се отказала в началото, но май ще отида.
На мен за хемоглобина ми изписаха феро фолгама и другия месец ще правим контрола, иначе е нормално да е нисък през бременността.
« Последна редакция: Ноември 14, 2019, 17:23:11 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #723 -: Ноември 14, 2019, 17:44:34 pm »
Слънчице говори с Александров, не вярвай на тая лекарка. Не я знам какво се е притеснила.

Преди 12 г.с. магнезия не действа за това го изписват в 4-ти месец някъде. Желязото си го пии. Аз съм на Сорбифер дурулес и продължавам да го пия, че тия двете ще ме изядат. Отделно що цвекло, месо и дроб изядох не е истина.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #724 -: Ноември 14, 2019, 17:57:48 pm »
Слънце, аз съм правила афп със Симеон. За проблеми с неволната тръба е. Ама ти си ок. Афп започва да се произвежда около 8-9 седмица.
Пий си желязото и си изследвай микроелементите.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #725 -: Ноември 14, 2019, 18:03:20 pm »
Оф,ще говоря с него,утре ще се обадя и за час при Балев за ФМ,ама Алексансров си следи всички бременни до края,преглежда по цял ден,апаратурата му е добра,вярвам на преценката му.
Това AFP  трябва да е по-малко от 5.8 а моето е 9.46 и отношението му към ЧХГ не било много добро.
От това което четох,има две вероятности-Даун или Спина бифида,първото влиза в НИПТ ,ще го разбера скоро,второто четох че се вижда на ехограф,но не намерих в коя седмица,някой има ли идея?Мисълта ми е ,в 11 дали би се видяло?
Павла,благодаря,дано е наред всичко.Сега ги изпих хапчетата,ама желязото и магнезия трябвало да се пият в разстояние 3-4 часа,предполагам не е проблем.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #726 -: Ноември 14, 2019, 18:28:07 pm »
Слънце, каквото мога да видя от телефона на моето започва от 10. Изследва се свободен мпс. Пусни си 100% БХС. На НИПТ пусна ли и другите? Те синдромите са ясни.
11гс трябва да се е затворила неволната тръба.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #727 -: Ноември 14, 2019, 18:42:59 pm »
Пуснах още 5 показателя освен синдромите,другата седмица ще видя Александров какво ще каже,ама мисля че ако имаше нещо щеше да го види.Не знам колко D му е ехографа,ама в 11 г.с така хубаво се вижда всичко,и при Балев ще си запиша час,то там май се чака много,ще видим.
Къде да го пусна тоя 100 % БХС,в терапията ли?
Павла,много ти благодаря!Вярвам ,че всичко ще е наред.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #728 -: Ноември 14, 2019, 18:55:32 pm »
Слънчицето, първо се успокой.
Така, след като вече си спокойно, виж къде според мен е проблемът.
Първо, не ми е ясно защо изобщо изследват хормоните на бременността в толкова ранен срок. По цял свят се изследват при навършена 11 г.с. Дори номограми нямаме за по-ранни срокове.
В 11 г.с. нивото на АФП е около 10 IU/ml при ендоплодна бременност и постепенно се покачва с напредване на бременността.
Второ, пусни си БХС, безплатно е. Прави се в Генетиката във Варна, ето ти тел. на д-р Левкова, да я питаш - 0885692182. Има бланка за попълване от гинеколога и ще ти вземат малко венозна кръв.
Трето, оценката на феталната морфология се прави от АГ специалист. :)

Не знам защо всеки в тази ш....а държава прави това, за което не е учил, по начин, който не се практикува никъде другаде по света. А има толкова ясни и прости правила за спазване!

P.S. Някъде в текста имаше "мамка му", 4-5-6 пъти, ама го изтрих, че ще ме накажат модераторите. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #729 -: Ноември 14, 2019, 19:13:39 pm »
Ех,д-р Мели,благодаря много!Утре ще звънна на телефона,който сте ми дала.Все повече ми се струва,че всичко ще е наред!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #730 -: Ноември 14, 2019, 19:41:16 pm »
Много ясно, че всичко ще е наред. Само излишни нерви. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #731 -: Ноември 15, 2019, 12:31:39 pm »
Много ,много благодаря на Мели,за отделеното време и труда,който си направи!
Обадих се на д-р Левкова,много отзивчива дама,говорихме надълго и широко,ще отида другата седмица на скрининг,тя ми каза че само АФП,само по себе си не говори нищо,пуска се с още две неща,чиито имена забравих и тогава се тълкува.И естествено,това не става в 8-9 г.с. а в късния скрининг 15-19 г.с.Ако има повишение,то може да има доста причини,и че в днешно време лекарите с добра апаратура много добре виждат невралната тръба,и ако има нещо обезпокоително щях да знам до сега.Камък ми падна,тя иска да й занеса ехографска снимка най-късно до 4 дни след прегледа и изследванията които имам.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #732 -: Ноември 15, 2019, 14:15:32 pm »
Ето, всичко ще се нареди. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #733 -: Ноември 15, 2019, 15:46:15 pm »
Аз днес съм ужасна.Нервна съм, събудих се с надути ръце и само мрънкам.Бях обещала на Моника да я взема по-рано от градина и я взех, но само ме дразни и съответно крещя по нея.Не е виновно детето аз не съм в час.
Абе не ми е ден.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #734 -: Ноември 15, 2019, 18:55:20 pm »
Слънчице, не можахме да вземем бяла шапка. Единствената беше на розови сърца и за момченце не става 😁 А от Сливен нямахме време. Иначе купихме количката. На Zarra Ultimo, една със златиста рама, сив кош със златисти петънца. Сравнително лека ми се стори и маневрена, с гуми с пяна, така че няма да се притеснявам дали ще се спукат 😋 Бяхме я харесали предния път още и Гошо се насочи направо към нея, пробвах още 1-2, но не бяха моите колички. Вече и ние почваме с пазаруването малко по малко 😊 Радвам се, че си се успокоила. Когато излязат резултатите от пренатеста ще чакаме да се похвалиш и с пола на бебчето.
Маги, има и такива дни. И аз съм така понякога и си го изкарвам на който видя. Ама какво да се прави. Предполагам Моника разбира в какво състояние си и няма да ти се сърди 🙂
« Последна редакция: Ноември 15, 2019, 19:00:07 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #735 -: Ноември 15, 2019, 19:49:36 pm »
Маги, като се падне такъв ден е много гадно. Хем ти е нервно, хем ти е гузно.

Татяна, честита количка.

Слънце, всичко ще е наред. Успя ли да запишеш за Балев?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #736 -: Ноември 15, 2019, 20:04:22 pm »
Танче,айде честито возило!
Павла,отказах се от него,записах за Цонев май беше младичкия в Майчин дом,но чак за 16.12 имаше свободен.Замислих се и за Давидков,който е ходил при него казва че е много добър и подробен,като се абстрахираш от другото.Та и при него ще звънна в понеделник.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #737 -: Ноември 15, 2019, 21:03:51 pm »
Слънчице, вярвам, че всичко ще е наред и стискам палци.
Мен утре сигурно ще ме изпишат. Но два пъти спираме за по около два часа системите, за да отида на преглед и после сумати контракции. Шийката още се е скъсила и общо взето нещата май ще се случат скоро. Иначе тук с това лежане и тези лекарства се чувствам доста зле, а нямах никакви оплаквания. Сега съм със страшно подути крака, имам сърцебиене, повръщам, понякога треперя и ми е супер отпаднало. Ходих днес и до нефролога, имала съм хидронефроза 2-ра степен и уж трябвало да слагам стенд до раждането. Но после моята докторка се обади на някаква друга жена, също нефролог и според нея след бременността ще се оправят нещата и не се налага стенд, особено сега. Освен това яко съм се паникьосала с това нормално раждане, защото винаги съм мислела, че ще раждам секцио. Абе направо нямам търпение вече всичко да свърши и да си се приберем в къщи.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #738 -: Ноември 15, 2019, 21:20:30 pm »
Не се плаши от нормалното. Мисли си, че като си нормално, няма да се отделиш от бебето си. Толкова си го чакала, няма да искаш са е далеч от теб и за час.


Слънце, Цонев и свестен и аз го харесвам много. Млад е, но е с много опит из Германия и Швейцария. При Давидков не бих отишла. Ще ти измисли нещо и ще те извика още 5 пъти, ще обижда колеги. Абе, не си го причинявай.
Ако можеше за Балев, щеше да е добре, но няма голямо значение.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #739 -: Ноември 15, 2019, 22:14:33 pm »
Мишенце доста дълъг път изминахте и вярвам, че всичко ще е с хепи енд. Доверявай се на лекарката ти и не се страхувай от нормалното раждане. Какво по хубаво от това, ако може и е без рискове за теб и бебка. Всичко ще е наред, вярвам.  :bighug:
Слънчице дръж ни в течение. Много прегръдки и за теб. Дишай спокойно, всичко ще се нареди. Мислиме си само да забременеем и после ще е лесно, ама не е. Все мислим, все се притесняваме. Това е живота.  :bighug:
Поздрави и на всички други бременелки от групичката :)