0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #700 -: Ноември 13, 2019, 10:55:03 am »
Да ти кажа  и аз не можах много да се глезя а така ми се щеше.Е чак сега дето лежа, но това е защото вече просто ми е трудно.

Използвай майка си.Моята с Моника не ми е помагала, нямах нужда.Но виж сега нямам сили.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #701 -: Ноември 13, 2019, 11:06:04 am »
Аз да ви кажа успях да си се поглезя. Рано спрях да работя, защото просто нямаше как и като съм и при мама ми е хубаво. Но гледам да помагам във всичко. Прегледа мина. Имаме си една бухтичка 😊 За сантиметри нищо не каза и аз забравих да питам, 1406гр е малкия, и сега е с няколко дена напред. Обърнат както трябва, шава, рита, активен общо взето.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #702 -: Ноември 14, 2019, 07:18:41 am »
Аз ли съм първа сегаа да раждам?Че не всички имате лентички и не се ориентирам.

Вчера прехвърляхме дрехи и останових че имам бая дрехор за бебетата.А шапки имам за едно родилно отделение  :lol:

Днес съм на училище за родители и после ще почивам, че вчера се преуморих с тоз дрехор.Поне до 1г съм ги направила в пликове, подредила и надписала.И майка много помогна.Мъкна, прережда, разглежда.ВЪобще веселба беше.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #703 -: Ноември 14, 2019, 08:00:47 am »
Ами да, Маги, ти си наред или Мишето. Тя милата как ли е? Браво на вас, доста работа сте свършили. Аз онзи ден ходих на лекция за първи грижи за бебето, утре пак, само че ще е за раждането-нормално или секцио. И после отиваме да се възползваме от промоцията в Галикс и ще купим каляска за принца ☺️ Твоята количка пристигна ли вече?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #704 -: Ноември 14, 2019, 08:08:24 am »
Маги вие с Мишето сте първи,после Танчето, Павла и след това се редим май ние останалите :D  така е по мои сметки
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #705 -: Ноември 14, 2019, 08:12:27 am »
О Мишето, как я забравих аз!Ама нейната госпожица ще седи там вътре, не и даваме да излиза :)

Моята количка дойде.Сглобихме я и аз направо щях да падна.Кошовете за новородени са нови, не са ползвани.Кошовете за 6+ месеца са ползвани но изключително малко и там където има дефект са се опитали да го отстранят.Изпратили са резервни части и даже и книжката към количката за упътване.Моя мъж ще я пере като вляза в болница.Сега няма смисъл по-натам ще е.То и тогава ще сглоби леглото, ще изпере кошчето за кола и т.н.

С Моника по това време кошарата беше сглобена и подредена на място, сега съм като на разходка тръгнала  :lol:

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #706 -: Ноември 14, 2019, 08:37:44 am »
Много сте ранобудни,и аз днес съм на училище"Детските страхове и как да ги преодолеем".
Тая сутрин повръщах,нормално ли е в 13 г.с когато хората спират аз да почвам?
После съм на ЖК да видим изследванията.
Браво,Маги,гардероба е готов,колата е готова,първоначално в едно легълце ще ги слагаш нали?Танче,вие купихте ли вече нещо,или това ви е първата покупка?
Моите колежки ми заделили възглавничка ,няколко биби  и едно шише на Авент,дали им ги като подарък към нещо си,ама казах да ги пазят там,че рано още.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #707 -: Ноември 14, 2019, 08:41:34 am »
Слънциче, напълно нормалано е. Аз повръщах до края на 4 месец и сега вече в 6 имам дни с  гадене. Всеки организъм е различен. Ако стане зле положението си прави сок от лимон с малко джинджифил на мен само това ми облекчаваше малко повръщането
« Последна редакция: Ноември 14, 2019, 08:51:34 am от djuliq922 »
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #708 -: Ноември 14, 2019, 08:58:49 am »
Ооо аз съм будна от 6 сутринта 😂
Слънце, това ще ни е първата покупка. Исках малко по късно да почнем с пазаренето, обаче видях промоцията и не ми се изтърва. Може пак да има ама за празниците, а тогава кой ще ти обикаля. Моето гадене и повръщане продължи до края на 5тия месец. Имах месец почивка и сега пак почва да ми се гади, и отново ме мъчат киселините. Всеки казва че било нормално за края на бременността. Но да ти кажа лично при мен е една лека бременност. Само кръста ме мъчи и съм като бъчва когато ставам от леглото 🤣 А и апетита ми стана по голям.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #709 -: Ноември 14, 2019, 09:03:58 am »
Танче,първо купи една бяла шапка,да му е светъл живота,поне според свекърва ми.Тя пък ме кара да не се гримирам и подстригвам,ама карай :D
И при мен е лека,това за пръв път беше и повърнах и мина,абе не се оплаквам,всичко да е наред само.
Хайде дами,хубав ден!
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #710 -: Ноември 14, 2019, 09:34:34 am »
И на мен не ми дават да се подстригвам. Казах че другия месец ще отида да се приведа малко във вид и майка и леля като казаха Не. И да не се караме, казах че няма да ходя. Така че вече след като родя ще се ходи на фризьор. Иначе сега се възползвам само от козметичката си.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #711 -: Ноември 14, 2019, 10:05:32 am »
Таня, разсмя ме. Не знам защо мислиш че след раждането ще имаш време за фризьор. Аз си се и подстригах, боядисаха, само лак не съм слагала. До скоро се гримирай, но очите ми нещо взеха да правят реакция към спиралата и спрях. Аз съм бременна, не съм болна, и искам да изглеждам добре.

Бременностите са различни винаги пък дори и две поредни за са. Ето аз съм жив пример.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #712 -: Ноември 14, 2019, 10:54:50 am »
И аз се подстригвах вече и се боядисвах, лакирам си се,но гледам да има нещо отворено да се проветрява.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #713 -: Ноември 14, 2019, 11:16:52 am »
Слънце, аз повръщах по едно време в България. Значи твоите седмици. Това за това беше. С малкото започнах да повръщам 8м.
Не се оставяйте. Най-добре е да се подстрижите ма.ко преди да родите и то повечко, че после пада много косата, а и няма да имате или време, или желание да оставите бебето. Поне първите 2-3 м ви гарантирам.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #714 -: Ноември 14, 2019, 14:08:32 pm »
А какво лошо или опасно има в подстригването? За грим, лак и т.н. разбирам опасенията, макар да не ги споделям, но за едно подстригване не разбирам - това е само ножица, механично е, нищо друго.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #715 -: Ноември 14, 2019, 14:24:57 pm »
Щото Мели, по нашите ширини върви твърдението, че ако се подстрижеш ще отежеш достпйнството на наследника.Ако е наследничка не знам какво ще и се случи.Това ме навежда на мисълтта, колко ли мъже са без достойнства  :lol: Абе бабини деветини им викам аз и толкова!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #716 -: Ноември 14, 2019, 14:56:44 pm »
Още ли има такива суеверия, в 21 век? Пък аз се напъвам да пиша статии за най-новите постижения на науката...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #717 -: Ноември 14, 2019, 15:23:34 pm »
Ми да, аз затова имам две момичета, явно ...:lol:
Момичета, не робувайте на подобни суеверия, правете всичко, което ви е на сърце и ви доставя удоволствие - било то нова причекса, маникюр, грим и т.н.
На фона на въздуха който дишаме, храната която ядем, ежедневния стрес на който сме подложени, нито миризмата на лак, нито боята имат някакво значение  :)
Аз точно през втората си бременност реших, че ще се подстригвам късо, не беше най-доброто решение което съм взимала, защото изобщо не ми отива, но махнах над 20 см. коса. Повече от 10 г. се опитвам да разбера какво съм й отрязала, ама не виждам, само ината й е в повече, ама той е от бонусите явно  :lol:
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #718 -: Ноември 14, 2019, 15:43:29 pm »
Аз си се подстригвам, но си имам момче с достойнство и едно на път, с не по- малко достойнство (по УЗИ де). Да бях клъцнала на единия поне, че да връзвам панделки :lol:
Да са живи и здрави, но наистина не знам от къде идва това е ножиците.
А че не се простира на високо, защото ще се оплете пъпната връв, знаете ли?

Мели, такива абсурди чета, че не знам колко са хората, които четат статиите за напредъка в науката. Суеверия да искаш, абсурди изказвани от уж медици и тн, и тн...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #719 -: Ноември 14, 2019, 16:26:29 pm »
Абе дудна си аз, не ми обръщайте внимание. Ако толкова настояват роднините ви и е жизненоважно да слушате безпрекословно техните съвети, с цел да не си разваляте роднинските отношения, не се подстригвайте, колко му е да издържите до раждане. Проблемът не е в подстригването, а в това, че ще ви дават тон в живота, ще ви налагат вижданията си дори в такива елементарни житейски ситуации и ще ви карат да правите или да не правите разни неща, а бунтарят в мен това не може да го понесе. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу