0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #800 -: Ноември 26, 2019, 13:22:11 pm »
Един въпрос към тези,които са минали вече през това... момичета каква марка козметика мислите да ползвате за бебчовците
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #801 -: Ноември 26, 2019, 14:04:44 pm »
Аз ползвам Клоран измиващ гел, Клоран мляко за тяло, Биодерма мицеларна вода или физ.р-р за очите, Бочко или Бепантен за дупе. Нищо друго. После взех и други неща, но доста късно. Клоран колд крем и Биодерма за край устата, 6ато се лигави много.
С измиващ гел дупето, мокри кърпички не ползвам. Сега само по пътищата ползвам или pampers pure или water wipes. До сега, 15м, 5 пакета съм използвала.
Друго не се сещам.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #802 -: Ноември 26, 2019, 14:12:06 pm »
Аз с Моника ползвах Веледа измиващ гел и мляко за тяло.За подсичането судокрем слагах.Кърпички ползвах на вън, в къщи на мивката.Сега ще ползвам Уриаж, защото каката има такъв крем и да не се пълня със 100 козметики.
Заложете на хубава козметика, защото бебешката кожа е много чувствителна.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #803 -: Ноември 26, 2019, 14:23:05 pm »
Аз ползвам за малката мустела измиващ гел, лосиона тяло и крем за дупе и за сега вече близо месец няма никакви проблеми с кожата
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #804 -: Ноември 26, 2019, 14:27:33 pm »
Аз имам още доста време,ома да си кажа-Павловича мас против подсичане мисля .
Water wipes са много добри,на последното училище имаха презентация,те са 99%вода мисля,има такива и на "Violeta".
Еличка,как я карате вие?
Като родите още някои направете тема-Тема на майките с бебета или нещо от сорта .
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #805 -: Ноември 26, 2019, 14:48:07 pm »
То си има тема за най- малките. Не е много активна, но ще се активизра скоро.

С толкова вода са и Памперс pure, ДМ имат също, Бочко имат.

Аз съм на мнение, че колкото по- малко неща се използват, толкова по- добре.
като се родят бебетата са покрити с верникс. В болницата ги забърсват и позамиват, но 24ч след това ги къпят. Ако можете, настоявайте да е само с вода (освен дупето, че мекониумът е много мазен и няма измиване). Верниксът подхранва и хидратира кожата чудесно за 2-3 дена. Реално тогава е и първата баня, като аз сапунисвах само косата и дупето. След първия месец кожата става много суха и тогава мажех обилно с мляко. До 5м някъде и престанах. Цяло тяло с измиващ гел мия 2 пъти седмично (лятото май всеки ден, че го оставях да пълзи на всякъде- земя, пясък и тн), дупето всяка вечер, гушка и другите- при нужда, другото с вода е достатъчно.
Новите течения препотъчват да се къпе бебето в така наречената покрита вана. От 24ч след раждането може да го къпите във ваничка. Пъпа не се пази, а се подсушава добре. Вече отричат спирта, а препоръчват хлорхексидин, но и спирт не е грешно. Покрита баня е да потопите бебето във водата с пелена увито. Така температурата не му се променя и няма шок от течащата вода.Аз не съм къпала така, но къпех във ваничката от раждането. После подсушавам пъпа с марля, но не класическа с нишките, после с тампонче за уши и пръскам хлорхексидин, подгъвам пелената да не се опира на пъпа и да диша. За 1 сед. му падна. Мокренето няма значение, ако се полагат добри грижи.

В България малко се преиграва с къпането, мазането, грижи за пъп и подобни. Всичко е като от учебник от 83 година.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #806 -: Ноември 26, 2019, 15:09:47 pm »
 На мен за мазането на пъпчето ми препоръчаха живот и здраве да ползван Цикабио. Една позната каза,че акушерка и го е препоръчала
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #807 -: Ноември 26, 2019, 17:55:26 pm »
И да знаете, че първоначално бебетата много реват като се къпят, после започва да им харесва и да се радват.Аз оставих моя мъж да я къпе от първия ден, седях до него в началото да му вдъхвам кураж, но го оставих него.И това им беше ритуал докато стана на 5г. Голяма игра беше в тая баня, голямо чудо.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #808 -: Ноември 26, 2019, 22:09:10 pm »
Добре сме гледаме се. Като цяло е много спокойна отвреме на време само я мъчат колики, но ми донесоха Лефакс от Германия и туширахме нещата. За съжаление с кърменето нищо не стана и сме на адаптирано мляко, но важното е че бебка се чувства добре и си качва за 2 седмици беше качила 400гр  и беше пораснала с 1см сега на 03.12 ще видим колко сме пораснали
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #809 -: Ноември 26, 2019, 22:30:14 pm »
Браво на малката, Еличка. Нека си расте сладурката и да има за щипане 😋
Нашия преглед мина. Имаме си надарен господин, приличащ на манекен по думите на доктора. Има си бузки за щипане, едни сочни устнички като на вуйчо си, ама много сериозен беше и едвам го накарахме да се помръдне. Голямо бутане и ръчкане падна. През целия път риташе и като влязохме в кабинета и почна прегледа край с мърдането. Вече е 1800гр, малък мечо ☺️
Ето го нашия бузанчо ☺️
« Последна редакция: Ноември 26, 2019, 22:36:25 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #810 -: Ноември 26, 2019, 22:41:25 pm »
Много е хубааав :D :D,пу пу.
И аз имам на нашата госпожица клипче с това същото не знам колко D е,ама е една мъничка маймунка а той направо е голям човек.
От кога трябва да я усещам ?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #811 -: Ноември 26, 2019, 22:57:34 pm »
Слънчице, аз почнах късно да го усещам малкия. Докато разбера той ли ме рита или ми къркори корема, вече бях в 25 седмица някъде. При всяка е различно. При някои по рано, при други по късно. Ще почне да те рита госпожицата, не се притеснявай 😉
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #812 -: Ноември 26, 2019, 23:06:03 pm »
Снощи сънувах,че ми удря такъв юмрук,че се вижда през кожата и се събудих много щастлива.Искам постоянно да ме рита и да ме блъска :D
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #813 -: Ноември 26, 2019, 23:52:13 pm »
Къде ти е плацентата?
Още месец и ще я усещаш вече.

Татяна, голям сладур е. Браво на момчето!

Еличка, кога мина. Гушкайте се. Нищо, че не кърмиш.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #814 -: Ноември 27, 2019, 08:06:53 am »
Танче, много е хубав малчо. Аз започнах да го усещам някъде към 22 седмица
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #815 -: Ноември 27, 2019, 08:19:19 am »
С Моника бях със задна плацента и я усетих към 20-та г.с., сега с тези двечките по-рано беше някъде 15-та.Ама те са и две, има си значение.

Ели, важното е да сте здрави!

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #816 -: Ноември 27, 2019, 11:49:26 am »
Пухчета, как сте?
Ние днес най накрая отидохме да пазаруваме основните неща за бебко. Много вълнуващо било, макар и на бързо, че Гошо имаше работа. Обикалях из магазина с тетрадката, той върви след мен и беше съгласен с всичко, което взема 😂 Разбира се и той взе участие. Останаха ни още някои работи, но тях май и сама ще отида да ги купя. Иначе малкия снощи такова карате ми метна в корема, горкия от толкова бутане в кабинета си го върна с лихвите.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #817 -: Ноември 27, 2019, 12:14:37 pm »
Момичета, здравейте и от мен. Много се чудих дали не е рано да се включа да пиша в тази група. Още се страхувам, имам един спонтанен аборт преди 2 години и за сега след второ инвитро нещата са успешни, но не смея да се зарадвам. Сега всякаква седмица съм на преглед и не го мисля, ама като дойде денят преди прегледа и почвам да се притеснявам дали всичко върви добре. Още съм в началото на бременността, 8 г. с. Успех и дано да се задържа в тази група.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #818 -: Ноември 27, 2019, 12:19:44 pm »
Нели, отпусни му края малко 😉 И аз все още не мога да повярвам, че ще ставам майка, въпреки че съм на финалната права както се казва. Ако не е малкия да ме рита нон стоп, просто не знам. Всичко ще е наред, бъди спокойна и вярвай в това.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #819 -: Ноември 27, 2019, 12:28:05 pm »
Нели,добре дошла при нас. Този път всичко ще е наред,не се притеснявай, наслаждавай се на този хубав момент.
Аз да попитам за матрака за бебче освен всички други изисквания има ли някакво изискване колко дебел трябва да бъде?