0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #800 -: Септември 14, 2019, 16:08:55 pm »
Не мисля. Ако е имало фоликул и съответно О ще си се покаже на прогестерона. Иначе е догадки и хвърляне на пари. Само с УЗИ може да е 100% сигурна колко и какво е имало.

Ех, Тери, морето даже ти даде желание и за десерти ли? Много ме радваш. Как си?
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #801 -: Септември 14, 2019, 16:23:49 pm »
Благодаря, Тери  :bighug:

Аз бях изключително позитивен човек, сега съм повече мрънкаш такъв , но се надявам с едно бебе да се оправят отново нещата!

Хубаво доизкарване на морето и хубаво да се заредиш. Времето лети страшно бързо!
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #802 -: Септември 14, 2019, 16:44:28 pm »
Helianthus, честит рожден ден. Пожелавам ти в най - скоро време да сбъднеш мечтата си за бебче (както и на всички тук) и да бъдете едно здраво, щастливо и спокойно семейство. Весел празник и целувки от мен 😘
Слънчице, палците са силно стиснати за високото ЧХГ, което чакаме.
Лейди, съжалявам за неуспеха. А защо не пробвате все пак ин витро със стимулация? До колкото знам доста жени със силно намален резерв все пак изкарват по някоя яйцеклетка? При теб с тази ендометриоза не е добре да се губи време, а както каза Павла, инсеминация на естествен цикъл си е като секс в къщи. Все пак стискам палци и ти скоро да видиш двете чертички, без значение по кой начин.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #803 -: Септември 14, 2019, 18:22:38 pm »
Хелиантус, честит рожден ден! Пожелавам ти да си здрава, да бъдеш себе си в най-добрата си форма и догодина на този специален ден да гушкаш най-сладкото пухкаво бебче!  :bighug: Иначе за чакането те разбирам много добре... Вече три години... Но много добре си решила да се консултираш с Калчев -той е уникален лекар и човек. Направете план за действие, а през останалото време планирай почивки, наслаждавай се на всеки момент, защото времето лети... Пиши какво те посъветва Калчев. А тази вечер да си изкараш мноого весело, защото те очаква една нова година , изпълнена с много хубави емоции!

Лейди, много съжалявам за този резултат. Аз плаках най много след второто неуспешно инсе... Продължавай с плана - но ако можеш наистина опитай с лека стимулация, или инвитро на ЕЦ, ако не е голяма разликата в парите. Пожелавам ти от сърце успех следващия опит или още по-добре да не се налага дотогава :*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #804 -: Септември 14, 2019, 18:45:56 pm »
 HELIANTHUS, Честит рожден ден!
 Бъди здрава, желая ти в най-скоро време да сбъднеш мечтите и целите си.
 Весел Празник!  :happy_birthday_1:
 Слънчицето ни голямо търпение има  :bighug: за разлика от нас  :oops:

12 ден от МЦ НТ 36,60 градуса
13 ден от МЦ БТ 36,30 градуса( тук ми е спада) сърчице сутринта.
14 ден от МЦ БТ 36,40 градуса ( положителен ТО )
15 ден от МЦ БТ 36,60 градуса ( отрицателен ТО)
16 ден от МЦ БТ 36,60 градуса  вечерта (сега е 37)
 Почвам да клоня прогестерона да го пускам на 22  ден от МЦ . Да видим какво ще е утре положението на БТ.
 Благодаря, че ни мислите момичета  :grouphug:
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #805 -: Септември 14, 2019, 18:54:54 pm »
олигоастенотератозооспермия, доколкото разбирам сме доста зле. Моля, някой да ми каже какво да правим. Казаха антиоксиданти за детокс и лекар, но...
Хелиантус, честит рожден ден. Бъди здрава и щастлива. А щастието носи всичко хубаво със себе си.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #806 -: Септември 14, 2019, 19:50:56 pm »
Хелиантус,честит рожден ден!Бъди здрава и се радвай на живота,скоро ще сбъднеш мечтата си🤗.
Четири месеца не са кой знае колко,но добре сте се ориентирали,дано пък стане до тогава!
Тери не е яла десерт,само е гледала милата!
Не съм пускала ЧХГ,размислих,не искам да се тормозя с това,имам си два положитни теста.Какво ми трябва друго?Единия път не растеше,другия беше по учебник,и все свършвах в болницата.Ще отида на датата на която ми е казал доктора и ще си пусна ЧХГ тогава.
Ние с мъжът ми не говорим по темата,ние сме се нагледали на положителни тестове,тоя път ще го направим по тоя начин,пък барем успеем.Само вчера ме пита"има ли малко бобче?",до там.
Лято,не е розова картинката,момичетата които имат опит с МФ ще кажат повече.
Инвитро не ви ли предложиха?
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #807 -: Септември 14, 2019, 23:27:18 pm »
Хелиантус честит празник и от мен.  :happy_birthday_1: Бъди най вече здрава и щастлива. Сигурна съм и ти пожелавам съвсем скоро да сбъднеш мечтата си и да гушкаш бебче.
Слънце както се чувстваш добре така го направи. Но живей като бременна до тогава. Много се радвам за теб.
Лято съжалявам за лошите резултати. Хич не е цветущо, но поне вече имате някаква яснота  защо не се случват нещата при вас. На мъжа ми С беше подобна и директно ни казаха ин витро. Запишете час за Кацаров или Бъчваров (двата най-известни)   да го прегледат, да пусне изследвания за инфекции (уреаплазма, хламидии и т.н.) и ако има проблем да се лекува. Може да пробвате и с  добавки, но ще е трудно по естествен път. Съжалявам. Нека и другите момичета изкажат мнение.
Успех на всички.
 :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #808 -: Септември 15, 2019, 06:42:05 am »
Вчера директно обсъдих с него първо възможността за инсеминация, но явно самочувствието му е доста наранено след този резултат и отказа. Щял да приема антиоксиданти и след 3-4 месеца да повтори изследването, а дотогава не печело да продължим с опитите. Нещата се случиха доста бързо, тъй като отивахме на рожден ден на свекър ми и дори не погледанхме резултатите, а се доверихме само на лаборантката, коятобеше доста позитивна в това отношение. По-късно се запознах с нещата и директно му казах, че трябва да помисли за ин витро, защото аз не съм ОК да чакам нещо да се случи случайно. Не съм навлизала в подробности, беше доста късно, но той като чу ин вотро и веднага се съгласи на инсеминация. В крайна сметка му казах, че отиваме първо на лекар и каквото каже той това ще правим, но няма да отлагаме нищо във времето, тъй като моите годинки също минават и дори след няколко месеца аз влизам в 37, а евентуална бременност ще приключи към 38 най-рано. Всеки изминал ден не е в моя полза и докато чакаме неговото "естествено" възстановяване аз мога да намаля способностите си също.
Засега чакаме за коментар на СГ от мястото, където бях донор. Те ще ни препоръчат лекар, а след първа консултация ще решим дали и кога да направим и проверка на моите тръби. За всичко друго на този етап имам уверението им, че мога да бъда спокойна, но това не значи да чакам до безкрайност.
А всичко започна на шега едва ли не, и макар да очкавах не добри резултати не бях подготвена точно за това. Все пак той се хвана за позитивното отношение на лаборантката, докато аз съм по-черногледа от страх, че времето няма да ни чака да се наумуваме, да екпериментираме с по-леки и щадящи терапии и т.н.
И досега си знаех, че детето ми е цяло чудо, че го имам, но от вчера сякаш вече не вярвам да се случат нещата с второ и се боя да не го обсебя и задуша с майчина обич знаейки, че той остава единствено дете и скоро шанс няма да има за друго.
Ще се справим, няма начин, но първоначалният шок е доста силен.

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #809 -: Септември 15, 2019, 09:20:15 am »
................................
Anti HBs 62.7 mIU/ml под 10 -отр; над 10 -пол,  Това значи ли, че ММ има Хепатит Б....???????
 
 От една седмица са му готови резултатите и аз съм сигурна, че сме здрави и не ги проверих до сега...

 Оф, това са били анти телата му, че има имунитет нали... ?
« Последна редакция: Септември 15, 2019, 10:09:48 am от Hris_80 »
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #810 -: Септември 15, 2019, 10:15:53 am »
Антитела има ако е боледувал или в момента е болен. Тоест антителата се появяват до 6 месеца след като човек се разболее и остават в тялото доживот. Аз имах хепатит Ц, намерен чрез излседване за антитела. И до днес при изследвания ми казват, че съм болна, но при търсене на самия вирус се установява, че вече не съм и нямам рецидив. Моето лечение приключи през 2012 година, а последно съм изследвана миналата година за последната донорска процедура. Внимавай, защото Б се предава и по полов път.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #811 -: Септември 15, 2019, 10:20:21 am »
Направете повторни изследвания Хрис.И двамата!

Лято, мисля че порокът му е дал голямо отражение и сега ще носи последствията.Среща с уролог, антиоксиданти, спорт.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #812 -: Септември 15, 2019, 10:24:37 am »
Хриси,
Антителата може да са положителни в следствие на поставена ваксина.
Изследването, което може да покаже дали се е срещал с вируса е Hb core total. При всички
положения наличието на антитела показва, че има изграден имунитет.
Ти имаш ли поставена ваксина за хепатит В
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #813 -: Септември 15, 2019, 10:30:20 am »
Лято, антителата за хепатит С остават до живот, но те за разлика от антителата при хепатит В, не са протективни, т.е. не те пазят и повторно заразяване с вируса е възможно.
При HCV единствено PCR може да установи или отхвърли наличието на вируса в кръвта.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #814 -: Септември 15, 2019, 10:36:49 am »
Лято, мисля че порокът му е дал голямо отражение и сега ще носи последствията.Среща с уролог, антиоксиданти, спорт.
Антиоксиданти приема вече трети месец (около 70 дни пием и двамата pregnacare for him and her conception) и се разбрахме тази сутрин, че продължаваме с тях. Както казах в очакване съм да ми дадат коментар на резултата от Надежда, но идея нямам кой лекар ще е, но се надявам след това и на лична среща. И, да, наясно сме и двамата, че това идва от пиенето. Мисля че в този момент той се чувства съсипан, тъй като сам си го е причинил, а в момента доста силно иска бебе. Този човек не искаше да си прави СГ преди 6 години, а днес дори е съгласен на инсеминация. Ще се навие и на инвитро предполагам. Добре че аз съм минавала през тази процедура, за да не знам колко не е страшна, защото иначе сега щях да съм изпаднала в отчаяние вече. Но има надежда, поне навреме започнахме с изследванията, че можеше и просто да гледаме безучастно как времето минава, а бебе няма.
Междувременно ще пиша и в темата с въпроси на доктор Даскалова.

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #815 -: Септември 15, 2019, 11:13:20 am »
 Това са неговите от миналата седмица
HIV1/2 NEGATIVE
HCV     NEGATIVE
HbsAg/Liaison/   0.29 Index      под 0.9-отр.;0.9-1.1 сива зона; над 1.1- пол.
Anti HBs          62.7 mIU/ml     под 10 -отр; над 10 -пол,
Ставал е многократно кръводарител никой до сега не му е казвал, че е болен?!

Това са част от моите, които ми искаха за София това лято преди пункцията на кистата и трансферите:

ВИРУСОЛОГИЯ И СЕРОЛОГИЯ
HBsAg NEGATIVE -
Anti-HCV NEGATIVE -
HIV 1/2 (-) NEGATIV -
Сифилис TPHA(-) NEGATIV -
 
 Нямам само пуснат този Anti HBs който ми изкара акъла сутринта.
 Ще го пусна да. Това са част от изследванията които искат за Турция.
Доколкото разбрах от "д-р Гугъл" това е че имаш изграден имунитет срещу  хепатит Б или греша?
 Понеже HBsAg  е негативен.
 Май излиза, че не е болен нали?
  "...Вероятно Вашият лекар е назначил извършването на лабораторен тест на кръвната Ви проба, за да види дали има някакви знаци за настояща или минала инфекция с вируса на хепатит В (НВV). Лабораторният тест обикновено търси два ключови антигена, или протеини, съставляващи вируса:
Повърхностният антиген на хепатит В (HBsAg):
Този антиген обвива вируса. Ако теста за него е положителен, това означава, че в момента сте инфектирани. Ако дадете положителен тест за повърхностни антитела (anti-HBsAg, означава се и като HBsAb), то значи, че имунната система успешно се е преборила с инфекцията. Това антитяло присъства и ако сте били имунизирани срещу хепатит В.
 
Е антиген на хепатит В (HBeAg):
Този антиген често присъства, когато вирусът се репродуцира (размножава) бързо. Ако имате “е” антитяло (anti-HBe, означава се и като HBeAb) значи имунната Ви система е изчистила този антиген, но имате нужда от повърхностни антитела (anti-HBs) за пълно изчистване или преодоляване на инфекцията..."

« Последна редакция: Септември 15, 2019, 12:11:51 pm от Hris_80 »
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #816 -: Септември 15, 2019, 11:49:02 am »
Много ви благодаря, мили момичета. Да ви се връщат пожеланията!  :bighug: 

Лято, съжалявам за лошия резултат от СГ, вярвам че ще се преборите за второ детенце. Вижте какво ще кажат лекарите .

Лейди, съжалявам и за твоят неуспешен опит.

Хрис, повторете изследванията и според мен .
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #817 -: Септември 15, 2019, 12:00:12 pm »
Това, че ще повторим ясно... ама болен ли е? При положение, че HbsAg/Liaison/ е негативен?
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #818 -: Септември 15, 2019, 12:06:39 pm »
Слънчицето, влизам и чета за теб, много се развълнувах! Стискам палци всичко да се развие както трябва и след 9 месеца да си гушкаш сладкия бебок!
Лейди, съжалявам за неуспеха, борбата продължава и надявам се скоро при всички ни да имаме щастлив финал!
Лято, не се отчайвай, със спорт, правилните лекарства се подобрява спермограмата, ако ли не, АРТ процедурите са затова.
Момичета, откриха на моя позната херпесен вирус и покрай това се замислих, че на мен в Щерев не са ми пускали подобни изследвания. Какво мислите, не е ли задължително при инвитро да си ги направя? При наличие на такива вируси, има опасност от спонтанни аборти.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #819 -: Септември 15, 2019, 12:57:56 pm »
Хрис, ваксиниран е.

Лято, не губете време. Нито морфологията, нито подвижността са ок. Може пиенето, но може и да не е от това. Въпросът е, че нямате време за губене.
Не се притеснявай за неща, които не са станали- обсебваща майка и подобни. Има хиляди сами деца.

Кукапел, хубаво е да се направят - микробиология, хламидии и подобни, ПКК, токсоплазмоза, рубеола, варицела, генитален херпес, серология, ХИВ.

Успех на всички!
« Последна редакция: Септември 15, 2019, 13:04:51 pm от Pav-la »