0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #900 -: Септември 22, 2019, 22:38:54 pm »
Мц, и аз бях пациент на д-р Даскалов. Ако на някоя двойка не им е нужна АРТ процедура, винаги бих препоръчала д-р Даскалов.
Слънчице, расте коремчето <3 Гърдите заболяха ли те вече или и ти ще докажеш, че не са наложителен симптом?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #901 -: Септември 22, 2019, 22:48:16 pm »
Не,Тери,не ме болят гърдите изобщо,ама са по-обемни.А колко се взирах в тях,тц,тц,тц.
Затова,момичета след трансфери ,инсеминации и всякакви опити ,изобщо не търсете признаци .
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #902 -: Септември 23, 2019, 13:31:30 pm »
Слънчице, ти до кога си в отпуск? С тия болки мен ме стресира, но щом е само леко напрежение ми олекна.
При мен нещата минават в непрестанна работа. Вече съм на работното си място от 08 до 20 и 30 всеки ден.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #903 -: Септември 23, 2019, 14:24:26 pm »
Лято,в болничен съм,аз няма да се върна на работа,не е за бременни работата ми.Но доста трудно се оказа болничния толкова рано,едва намерих една АГ на края на града ,много странна е,тя ще ми дава.
От моите колежки само една изкара до 12та седмица,всички от теста до раждане вземат болнични.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #904 -: Септември 23, 2019, 14:38:09 pm »
Слънце, ти отначало можеше и от личния да взимаш, но просто да не е свързано с бременността. Реално нямаш регистрирана клинична бременност. Лошото е, че не може да те прехвърлят в по- спокойна среда без промяна на заплатата, защото ако не е вдигането, не е лоша работата ти за бременни.
Как си? Болки имаш ли още?
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #905 -: Септември 23, 2019, 15:26:57 pm »
Болките са нормлно нещо в началото така е.По БГ законодателство болничен за година имаш право на 180 дни, всичко над това се минава през ТЕЛК, също така ако не искаш да ти падне майчинството не трябва да прекъсваш болничния т.е. излезеш ли веднъж, няма връщане на работа.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #906 -: Септември 23, 2019, 16:37:28 pm »
Ами нямам болки,добре е положението.
Тая АГ ще ми дава по 30 дни и после знам за ТЕЛК,личната ми даде 5 и ме отсвири,моя познат пък пак АГ ми предложи да ме вкара в болница за 3 дни ,и да ми даде и той един месец,ама трябва наистина да лежа там,той където е нямало ЛКК и не може да ми ги продължи .
По принцип ме осигуряват на много добри пари и майчинството и болничния за бременност също ще са ми високи,та няма да се връщам.Аз сега ако се върна на работа няма какво да правя,ако ме прехвърлят пък в друга длъжност ще ми падне заплатата с 200 до 300 лв,което не ме устройва.
Освен това,на работа знаеха че правим инвитро и още тогава ме питаха и им казах,че забременея ли няма да се върна и не им е гръм от ясно небе.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #907 -: Септември 23, 2019, 16:56:31 pm »
Слънце, моя болничен е 34 дена. 4 ме водят в болницата, а останалите 30 вкъщи. Говори с АГ, който ще те следи.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #908 -: Септември 23, 2019, 17:09:17 pm »
Танче,ти откога излезе в болничен?Утре съм при нея и ще я разпитам.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #909 -: Септември 23, 2019, 17:17:31 pm »
От 1ви юли. Работих една седмица от юни, след това си пуснах отпуска до края на месеца и болничния ми започна от 1во число. Ние май месец разбрахме, че съм бременна, изкарах колкото можах, защото съм споменавала, че работата ми е тежка и на смени. Говорих и с АГ как да го направим и си пуснах 18 дена отпуска и после при него за болничен. Чухме сърцето, поработих още малко и да ме няма :D
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 17:21:17 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #910 -: Септември 23, 2019, 17:31:52 pm »
Слънчицето, лекичко бременеене и от мен ❤ и хич не се напрягай. Щом има вариант за болничен, възползвай се.
Тери, Тери, предусещах аз, че си открила Доктора, който ще ти помогне.
Павла, на мен също ми прави впечатление, че въпреки бременността и дребния, успяваш да помагаш на всички. А и с много от нещата си наясно. Дано не е от личен опит, а да е от образованието ти  :D Благодаря ти и аз!
Исках да попитам, в тази добавка FH PRO, има ли йод? Ако няма директно ще я взема нея. Няма да излиза толкова скъпо, ако пия по 2 на ден да речем. Ще стига за  3 месеца, което е ок.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #911 -: Септември 23, 2019, 18:04:40 pm »
Има йод, но защо бягаш от него. Той е важен елемент.

С удоволствие. Не винаги съм съвсем права, но се старая да не подреждам никого.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #912 -: Септември 23, 2019, 22:33:46 pm »
Да и аз мисля, че съдържа йод. Ако имаш високи стойности на тсх не е желателно да се приема йод.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #913 -: Септември 24, 2019, 10:41:13 am »
Здравейте, след противозачатъчните имам 2 мизерни фоликула. Дали със стимулация могат да се разбутат нещата?
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #914 -: Септември 24, 2019, 11:47:44 am »
В какъв смисъл да се разбутат? Ако е да ема повече фоликули- това й е целта. Противозачатъчните не трябва да предизвикват някакъв бум на фоликули. 
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #915 -: Септември 24, 2019, 11:49:30 am »
  Mary cherry, чела съм, че при някой тръгват и др. по-късно.
 Моите яйчници винаги след противозачатъчни замират още повече и ФСХ ми се вдига. Стискам палци.2,3, 5 фоликула колкото толкова дано да са качествени :bighug:

  На мен днес ми дойде на никъде смахната работа явно втората фаза ми е едва 10 дни.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=73909&userLoginName=hris_80
 Чакам да ми се обадят за час за Турция
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #916 -: Септември 24, 2019, 12:14:20 pm »
Pav-la, то при мен бум няма как да има. Дали ще се появят още е въпросът. Но май клоня да изчакам месец. Напротив, при мен противозачатъчните успиват нещата.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #917 -: Септември 24, 2019, 12:17:02 pm »
При мен на стимулация, след пиене на два броя противозачатъчни на ден, яйчниците бяха тотално заспало. Естрадиол ми беше толкова нисък, че не го ловеше апаратурата. Изкарахме 4 яйцеклетки, като в началото имах 2 фоликули, другите тръгнаха после. От тях 3 се оплодиха, две стигнаха до бластоциста, имах един мисед и една биохимична.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #918 -: Септември 24, 2019, 12:39:16 pm »
mary cherry, недей така с "мизерни". Може точно от тях да ти е късмета. Знам и аз бих била разочарована, но някои хора мечтаят за 1 да видят. Дано тръгнат след това още. Спомням си на моята стимулация все излизаха още. А последния трансфер даже за 2 дена овулирах, а уж нищо не растеше. Явно всичко е възможно.
На мен утре ми е последен ден мазане и антибиотик. За щастие 9 дена на антибиотик не успях да гъбясам. Имах сега 3 дена без мазане и си проверих ПХ-то, предполагам заради хомеопатията (в частност Шуслеровите соли), задържах добро ПХ.
Интересното е, че стерилната урина на Мишо е чиста. А той казва, че му е станала по-тъмна урината, пикае нощем и имал някакви усещания. Но пък е стерилна...
И междувременно днес съобщават във ВиК в нашия град, че ще има МАСОВА ВОДОПРОВОДНА ДЕЗИНФЕКЦИЯ. Какво ли е довело до това... Да го бяха направили преди една седмица преди да започна антибиотиците. Дано, ако го правят заради бактерии, да не съм си повлияла на лечението като се мия по 3 пъти на ден с тази вода.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #919 -: Септември 24, 2019, 12:57:55 pm »
Прекаленото миене не е хубаво. Ти това го знаеш много добре.
Мишо пие ле достатъчно вода? Хората лесно си внушавам разни неща, нали знаеш?
Обади се във ВиК, нищо не губиш.

Мери, не мога да разбера. Пила си противозачатъчни и започвате стимулация ли? Ако е това, то целта им е да се тръгне от 0 с 'гуми'. Какъв е планът на лекарите?