0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #860 -: Септември 19, 2019, 11:52:01 am »
Ами ние с добър късмет още другия месец почваме да оформяме документи за фонда, но според доктора витамините трябва да си ги продължим. Всъщност нещата се развиват главозамайващо бързо.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #861 -: Септември 19, 2019, 13:47:29 pm »
Намерих ги, МЦ. Благодаря ти :)
Благодаря, че ме мислите бременелки. Почакайте ме още малко, може да купувам от вас втора употреба аксесоари :bighug: :bighug: :bighug:
На Мишо стерилната урина е чиста. Каза, че няма превантивно да пие АБ, щял да си купи нещо с червена боровинка.
Павла, за водата и аз мислих, но в офиса. Ще спра да я пия. Бях ви казала, че от същия снабдител са се оплакали от бактерии в една лаборатория. Не сменят диспенсера.
А чешмяната не смея да изследвам. Ако е заразена, как ще се къпя?
Ще изчакам да ми спрат лекарствата и ще си купя от стимуланта с коластра, който д-р Мели ми препоръча.

Лято не помня неговите показатели. Освен  лоша морфология беше ли намалена и подвижността. Трябва поне два показателя да са под норма за фонда. И трябва да се прикачат две спермограми с поне един месец разлика между тях, направи в две различни лаборатории, одобрени от ЦАР.
На теб ще ти трябва АМХ, но оригинал с печат на лабораторията. Ако не си го взела, те могат да ти принтират по всяко време и да сложат печат
« Последна редакция: Септември 19, 2019, 13:53:46 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #862 -: Септември 19, 2019, 15:46:20 pm »
Неговите показатели са малко на брой, още по-малко на брой подвижни и съвсем малко на брой с правилна морфология. Краен резултат имаше като обобщение, че на мл има около 300 000 здрави и подвижни. Следващата СГ ще е за 15-16. 10. и веднага с резултата за оформяне на документи. Аз АМХ си имам и е в норма. Стана ми интересно, че днес не го преглеждаха с ехограф или да му назначат някакви кръвни, но доктора все пак каза, че след втората СГ ще назначи и друго лечение, така че двете неща да вървят успоредно и което стане първо-това ще е (лечение и фонд).

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #863 -: Септември 19, 2019, 17:28:23 pm »
Здравейте момичета,
Днес бях на гинеколог на 11 ден от цикъла и се видя доминантен фоликул.
Според Док обаче лигавицата "хич я няма" или изразено с цифри - 6,1мм. Попитах го за лекарства, но ми отговори, че имало време да се развие.
Останах с впечатлението обаче, че и той не си вярва много, много.
Поразрових се и видях, че наистина за 11ти ден това е ниска стойност. 
В тази връзка исках да питам, каква е минималната стойност, при която може да се получи имплантация? И с какви темпове може да се очаква нарастване на лигавицата за 1 ден?

Очаквам овулация след 2-3 дена и се надявам, че има някакъв минимален шанс да стигне поне 9-10мм, но не знам колко реално е това очакване.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #864 -: Септември 19, 2019, 17:40:41 pm »
Под 9мм не правят процедури. Предполагам това е минимума. На мен след овулация за два дена ми се вдигна веднъж с 2мм и направихме трансфер
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #865 -: Септември 19, 2019, 17:57:18 pm »
Мерси за отговора, Тери. :)
Като го видяхме този доминантен фоликул много се обнадеждих, но тази лигавица ми разби фантазиите.
А на кой ден реално се гледа окончателно дебелината, за да се предцени преди трансфер?
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #866 -: Септември 19, 2019, 18:11:26 pm »
По принцип преди да ти имитират овулация, но аз овулирах изненадващо. Моята лигавица беше 8.1 и се очакваше, че ще я вдигна до 9, просто никога не съм имала толкова тънка. Но овулирах и нарасна.

Можеш след като овулираш да взимаш естрофем. Той е за лигавицата. Но задължително след като овулираш, за да не я подтисне и се консултирай с лекар, защото това си е хормон и не бива да се взима на своя глава. Предписвали са ми го след таймирани овулации, за по-хубава лигавица.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #867 -: Септември 19, 2019, 18:17:36 pm »
Задължително ще го коментирам с лекар - и за тази дебелина и за лекарствата.
Имам записан час за д-р Калчев от Адела след 10 дни и тъй като не съм от София, реших да си направя този месец една фоликулометрия, за да коментираме с него резултатите. :)
Твоята лигавица пак е била много добре и много близко до 9мм.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #868 -: Септември 20, 2019, 14:05:54 pm »
Привет на всички!
Пуснах хормони и ПКК, зле са нещата. ALAT пак е леко висок, а GGT доста - 3,5 пъти над нормата. Лошият ми холестерол е 5,38 ( норма до 3).
 TSH - 3,59 и пролактин - 482. Бях спала 5-6 часа преди изследването, дали има значение за хормоните.
Слънчицето, прекрасен резултат! Дай Боже само такива хубави новини да има в групата!
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #869 -: Септември 20, 2019, 14:31:28 pm »
Кукапел, единствено за пролактина може да има значение. Колко са референтните? Ходи ли на хепатогастроентеролог? Диета спазваш ли? ТСХ задължително трябва да се бутне. Ендокринолог?


Тери, изследвай, а пък ако има бактерии ще се вземат мерки от ВиК и ще си сложите вкъщи филтър. Да не кажа, че филтър може да си сложите така или иначе.
« Последна редакция: Септември 20, 2019, 14:38:21 pm от Pav-la »
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #870 -: Септември 20, 2019, 15:24:34 pm »
 Тъъъййй, моята сага
Днес 7 ден от предполагаемо О. ( в снимка ще прекача резултатите)

 Тези са от 2-ри ден на МЦ
LH 9.18 mIU/ml Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4,Мено:до58.5
FSH 11.48 mIU/ml Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
Estradiol 34.48 pg/ml Фол:12,5-166:Ов:85.51-498;Лут:43.8-211;Мено:5.0-54.7
AMH Plus /ECLIA/ 5.100 pmol/l 2.890 - 49.700

 
 Вит Д за двадесетина дни е 39.62 ng/ml 30 - 70; /дефицит:<20,недостиг:21 - 29 /
беше 29.8  пия по 5 капки на ден.( добре, че не я послушах да пия само веднъж в седмицата)
 
 Драмата ми с ТСХ ... 4.1 след неуспешните трансфери ( как и защо никой не знай)
до сега съм пила 1/2 еутирокс 25 ( от 5 г и поддържах ТСХ 2 и под 2)
 Позволих си през ден да пия цяло хапче до срещата ми с едндокринолога.
На 28.08.19г.  ТСХ  1.3 . Ендото ме накара да пия по цяло вече. Казах и че се притеснявам да не ми изчезне ТСХ и че в началото докато налучквахме дозата съм пила по цяло хапче еутирокс 25 и ТСХ ми се срина до 0,02
 Днес  ТСХ е 0,46.... и какво правя сега  няма и месец от предното изследване. Да не говорим, че до сега анти телата на ЩЖ бяха около 150 сега вече са 328 :-( .

 Имам нужда и в тълкуването на прогестерона, пролактина и естрадиола...
« Последна редакция: Септември 20, 2019, 15:33:31 pm от Hris_80 »
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #871 -: Септември 20, 2019, 16:40:55 pm »
Павла, какъв е този филтър  8O 8O 8O И защо не си казала досега.
Хрис, ТСХ-то много бързо лавира. Намалете дозата, дори 4.1 може да е било моментно. При мен се беше сменило за 10 дена 4 пъти, бях тогава на антибиотик и не знам има ли отношение. За антителата, моите се бяха вдигнали заедно с ТСХ и те, но това от стрес. Ти не че не си стресирана де. На мен ми ги сваляха със Селен, но не за всеки е препоръчително.
Но пък Прогестерона, Прогестерона... Овулирала си, булка. Много се радвам за теб, ама много. ДЯ, ама на кукуво лято.
Кукапетал, само на Пролактин може да окаже влияние, но и да ти е завишен, то ще е много леко като гледам стойностите. Така че Пролактинт е добре.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #872 -: Септември 20, 2019, 16:47:47 pm »
Хрис, антителата не са от значение. И в България, и тук никой не им обръща внимание. Искат ми 6 седмици на дадена доза, за да се прецени дали е добра. Желаното ниво на ТСХ е между 0,5-2 (1,5). Ти си леко гранична и може би ще се наложи корекция на левотироксина, но това трябва да го обсъдиш с лекаря си.
Прогестеронът е чудесен. Показва, че е имало О.

Витамините са ти добре.

Тези добавки са някакви вълшебни, да знаеш!


Тери, напиши антибактериален филтър за чешма или за къща и ще излязат резултати. Аз се интересувах да сложа, но като дойдохме тук и се размина. Като си вземем наше жилище тук ще му сложа.
« Последна редакция: Септември 20, 2019, 16:50:13 pm от Pav-la »
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #873 -: Септември 20, 2019, 17:09:18 pm »
Павла и Тери, благодаря ви за отговорите! Пролактинът е 482.00 mIU/l  (125.00 - 635.00). Проблемът е, че аз пия достинекс за поддържане на пролактина и пак е скочил, но и бях сърдита сутринта, изобщо не бях спокойна. Но напоследък гърдите ми нараснаха и ме болят, което го свързвам с по-стари вълнения, когато пролактинът беше 1500, пак така имах болки и подутост. Много съм напрегната и изнервена, чак в четвъртък съм при Тони Георгиев за скъсания минискус, да минава вече този проблем. Павла, за TSH - приемам еутирокс, редовно проследявам и ходя на ендокринолог, сега на морето се случи да не ми стигнат лекарствата и прескочих два дена, дали толкова може да се е отразило. Ще отида пак на консултация.  Не съм на диета. Не съм ходила при такъв хепатогастроентеролог, при обикновен гастроентеролог бях, а във вторник при личния и да дава направления, че и кетони в урината излязоха. Това пък е напълно ново. От четене в нета си мисля за диабет вече или хипоглекимия, че треперя често, ако не съм яла. Но няма да поставям сама диагнози, просто ровя, че ми е напрегнато.  :(
Павла, благодаря, че винаги помагаш, съветваш, бременна и с малко детенце - страхотна си! Благодаря! Тери, още малко и ще дойде и нашия ред! Хрис, не съм наясно с тези въпроси, но стискам палци, да се оправят нещата и при теб!
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #874 -: Септември 20, 2019, 17:36:35 pm »
Кукапел, пусни си гликиран хемоглобин, ако искаш, но задължително виж лекар, гастроентеролог, който е с чернодробна насоченост. Тя специалността е обща.
Кетоните сигурно също са от ч. дроб. Те се образуват като няма или не могат да се използват въглехидратите.
Успех!
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #875 -: Септември 20, 2019, 18:46:39 pm »
 Верно ли може да е имало О , лелееее   :D. Аз се притесних, че пролактина ми в горна граница и викам да не е подтиснал О.
 Факт, че цяло хапче еутирокс 25 ми е много, явно трябва да съм на 1/2-ра, а на 2-3 дни да съм цяло.... ама да му се не на види и на ендокринолозите.... Факт, е че винаги се допитвам до лекар, но много ме е яд като не се вслушват в мен... все пак 38 г. живея с това тяло да му се не знае. Така и с вит Д... 5 години трябваше да минат да се престраша да го пия...
 Благодаря ви момичета за подкрепата.
 :bighug:
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #876 -: Септември 21, 2019, 06:36:11 am »
Добро утро!
Събудих се от силни болки в корема и много изненадващо ми дойде 3 дни по-рано. Обикновено 27 дена ми е цикъла, а сега 24. Нещо се е побъркало тялото ми. :( Дали от завишените хормони може да е промяната?
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #877 -: Септември 21, 2019, 12:42:20 pm »
Кукапетал, и моят цикъл след трансфера се побърка. Имам ранна овулация, на който ден му скимне. А може и да ти е бил ановулаторен месец.
Замислих се за твоя проблем с черния дроб. Не знам вярваш ли на хомеопатия, но моят лекарка хомеопат ми изписва някакви дренажи за черния дроб вече втори път заради химията, която поглъщам.
Ето, ако се интересуваш. На мен тя сама ми забърква дренажен разтвор, но е оставила и рецепта в този линк как се прави
 https://www.homeopathytoday.eu/%D1%85%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B8-%D1%85%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F/item/172-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%8F%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%81-%D1%85%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #878 -: Септември 21, 2019, 13:05:52 pm »
Благодаря, Тери, ще прочета информацията.  :bighug:
Струва ми се странно за цикъла, понеже беше се понормализирал след инвитрото на 27 дена, но може да е ановулаторен.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #879 -: Септември 21, 2019, 13:48:50 pm »
Кукапел, 2-3 дена може наистина да си нямало О. Единичен случай не е за притеснение.

За черния дроб трябва малко по-сериозно отношение от сок и вит Ц. ( Тери, без да се обиждаш). Жлъчката ти как е? Някакви лекарства за холестерол или за черния дроб взимаш ли? 

Хайде да ти се маха и коляното от главата.
Успех на всички!