0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #80 -: Юли 10, 2019, 20:28:20 pm »
Ех... нищо бойци сте вие двенките! Ами 400 и нещо в надежда и 90 и нещо за НК. Абе здраве да е.
Нелита, не ти ли бяха дали някакъв срок?
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #81 -: Юли 10, 2019, 20:41:58 pm »
Лина, четох из интернет какво пише, че бил нормално втория цикъла след неуспешно инвитро да дойде до 60 или 80 дни и уж заради това не се притеснявам.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #82 -: Юли 10, 2019, 20:58:49 pm »
Явно се подтика О и затова закъснява, стават 2 цикъла. Може да звъннеш и да ти подпомогнат цикъла, но може и да оставят естествено да се наместят хормоните.

Лина, здраве да е. Просто бъди критична и задавай въпроси на лекарите. Имаш право да знаеш кое за какво се прави. Ако не разбираш, пак задавай, докато ти се обясни така, че да разбереш.

Хе, всички (вие и ние с мъжа ми, то друг не знае) си мислим, че ще е момиче. Накрая ще ни изненада братче :lol: 8)
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #83 -: Юли 10, 2019, 21:38:07 pm »
Така е Павла. Вярвам че съм направила информирания избор в случая. Туй то. Абе аз девойка я наричам пък да видим след някой друг месец.

Малко страничен въпрос- тези, ползващи Кринон. Аз постоянно съм с ежедневна превръзка. Махна ли я за малко и има капка. Няма цвят или миризма. Ще питам и в петък, но да видим и при вас какво е.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #84 -: Юли 10, 2019, 22:03:09 pm »
Моят Кринон не изтичаше, само отпаднали сухи парчета и то наведнъж следобед. Но аз сложех ли кринона и излизах за 3-4км разходка.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #85 -: Юли 10, 2019, 22:13:56 pm »
Кринона много ми цапаше. Постоянно ходех с превръзка.

Лина, изключително важно е да си спокойна!

Христо, стискам палци.

Нелита, ще дойде. За съжаление след ин витро цикъла е непредвидим.

Тери, браво момиче само така!

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #86 -: Юли 10, 2019, 22:21:18 pm »
Благодаря, девойки . Гушкам всички.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #87 -: Юли 11, 2019, 13:58:53 pm »
Никак не ми остава време за тук.Надявам се, че всички почивате и сте се отдали на топлото време.

Прегръщам ви!

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #88 -: Юли 11, 2019, 15:01:48 pm »
Обадих се в болницата, казаха, че е нормално след блок инжекция да е така и ще чакам да ми дойде. То като гледам май сега е по-добре да не ми идва още, така или иначе са отпускари тези в Надежда. Поздрави 💕
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #89 -: Юли 11, 2019, 15:57:36 pm »
Нелита,щом са казали,че е нормално значи няма от какво да се притесняваш. Отдай се сега малко на почивка. Аз последните няколко дни също невлизам много, от 4 -5  дни такова гадене имам,ужасно е. На 18.08 отиваме на Обзор и дано малко намалее това гадене да мога да почина малко.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #90 -: Юли 11, 2019, 17:43:57 pm »
Нелита ,кофти работа.Аз като бях на преглед,видяхме предстояща О.Дано ми дойде навреме,за втори път нямам търпение да ми дойде.Щом са те успокоили,значи всичко е наред.
При вас как беше след стимулация,корема ми е надут в долната си част,отделно от една седмица задържам вода,халката не мога да си извадя,чаковника преместих с дупка напред,дрехите ме стягат,а в главата съм като мармот.Купих си хидролес,днес го почнах,такова нещо да продължи толкова дни не е било.Пия много-минимум 2.5 литра на ден,солено по принцип не ям..
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #91 -: Юли 11, 2019, 19:23:13 pm »
Слънчицето, изварата ядеш ли я? Джули, съжелявам мила. Вземи си почивка,ако можеш и полежи. То и аз съм парцал. Днес и утре съм почивка, защото едвам гледам. При мен излезе крос матча- негативен е. Тамън се зарадвах и аййде ново 20 sflt1 373.38 от 483-1463 референтни; hp1gf 9,79 от 6,8-70.3 референтни.  това е допълнителното, което не бях разбрала -пуснали за скиининг на прекламсия ( заради ИР предполагам) , е точно на границата съм - рейтинга ми е 38 (sflt1:hp1gf) и ще терапират с привиген (имунорегулатор). Хора, толкова съм притеснена, грам мира нямам, честно.
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 19:26:09 pm от Lina88 »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #92 -: Юли 11, 2019, 20:52:59 pm »
Лина, единственото, което работи като превенция на прееклампсия, е аспирин по 150 мг дневно от 11 до 36 г.с. Аз ти казах и нашите съображения, когато го коментирахме на ДРЗ - ние не го даваме преди да видим затворена предната коремна стена и не го продължаваме след 34 г.с. Имуноглобулинът (привиген) ти е за нещо друго, предполагам. Скринингът за прееклампсия се прави според правилата на FIGO от юни 2019 г. в срокът за комбиниран скрининг, т.е. когато плодът е с CRL от 45 до 84 mm.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #93 -: Юли 11, 2019, 21:09:35 pm »
А, Д-р Мели! Че приятно ме изненадахте, със включването Ви. Благодаря! Да, имунолозите са назначили контрола в 11гс, на sflt1 и hp1gf, максимална доза прогестеронов препарат и привигена. Да, помня коментара Ви.Още веднъж, безкрайно благодаря за включването, само като видях поста и се успокоих ... знаете че сте безценна. <3 <3 <3
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #94 -: Юли 11, 2019, 21:31:38 pm »
Маги мей, как си момиче? Гледам те надничаш :) Кога ти е теста?
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #95 -: Юли 11, 2019, 22:26:08 pm »
Екстра съм Танче :) като изключим че суупер много ми се спи, понаболява ме корема от време на време и яйчниците също иначе съм супер. Понеделник пуснах тес, не издържах до петък. Моя взе картончето от лабораторията и чакайки го да се прибере, бях убедена че теста е 0.00. Рева си аз  и правя планове как да променя яденето, да се пречистя и какви витамини да взимам и той ми се хили и ми вика "130,900 отрицателно ли е?". Позачудих се дали не е остатъчно от инжекциите, но вчера беше 358,100. Днес бях до болницата, изписаха ми още толкова инжекции Зарзио и Прегнил и чаааак на 22 ще ме прегледат, за да видят точката дали си е на мястото.Не знам как ще дочакам седмица и малко. Та така с мен. Ти как се чувстваш?
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #96 -: Юли 11, 2019, 22:39:41 pm »
Юхуу, браво на теб. Виж как хубаво расте. Пу пу да изкараш до край :) Много се радвам за вас. Аз съм долу горе - гадене, от време на време повръщане, усещане все едно някой ме боцка от вътре навън в матката, всичко хубаво на една бременност :D Ама стискам зъби, трай мамо за хубост. Аз на 22ри съм на ФМ и БХС, ще чакаме новини и от теб. Успех и много стиснати палци.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #97 -: Юли 11, 2019, 22:41:58 pm »
Ехе маги мей! То си се удвоило че и отгоре! Браво за двете чертички!!!
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #98 -: Юли 11, 2019, 23:04:02 pm »
И си мълчиш! Ауууу де бой де! Да расте така и скоро да си видите точката!

Нелита, слънце дано следващия цикъл да ви е наред и скоро да ни зарадвате!

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #99 -: Юли 11, 2019, 23:06:21 pm »
Маги, и за теб си мисля. Май твоя преглед беше утре. Ще чакаме един бърз отчет и после може да си почиваш :)