0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #20 -: Юли 05, 2019, 22:35:06 pm »
Еми това е че НЕ ново двайсе. Конова си държи на  НК интралипида или квото е там. В надежда не. Две различни терапии и ще трябва да избера.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #21 -: Юли 05, 2019, 22:54:25 pm »
Ами не са различни терапиите май. От това, което гледах пак изписват или имуноглобулин, или интралипид, или кортиткостероиди. Кой за НК клетки, кой за крос мач, ама все е да се елиминира нежелан имунен отговор.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #22 -: Юли 05, 2019, 23:00:29 pm »
Сложна работа. Едно и също за различни изследвания, май е в крайна сметка. Не намирам в нета някой два пъти крос матч да е правил. Хммм чуденка
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #23 -: Юли 06, 2019, 10:24:32 am »
Крос мач тестове съм чувала д асе правят изключително рядко, а във форума съм виждала какво ли не.Наистина не знам какво очакват да покаже теста и като го направиш какво следва?

Конова я разбирам за НК клетките, тя е имунолог, яхнала е вълната на НК клетките и съм сигурна, че дори е учудена, че не си ги пускаш.Но смисъл в момента няма никакъв, те ще са високи заради бременността.Ще паднат от вливки, много ясно!

Аз съм с високи НК клетки от Хашимотото, не знам дали съм ви казвала, веднъж ги пусках в Надежда и това беше!С Владимиров ги обсъдихме и двамата решихме, че няма смисъл да се занимавам с тях.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #24 -: Юли 06, 2019, 10:37:14 am »
Моите НК клетки също са високи. Поне последните път като ги изследвах бяха. Последно са били 21,9 при норма до 15. Нищо не правя за тях, а и не намирам смисъл.
Лина, задай си въпросите и настоявай за отговори. Пари за това, за онова- добре, но поне трябва да разбереш защо и какво е поведението при различните резултати.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #25 -: Юли 06, 2019, 10:42:02 am »
Добро утро на всички!
Павла, как си? Успя ли да полежаваш повече вчера?
Маги_ст , добро утро. Погали коремче от мен. Ами и аз това мисля.. какво ще излезе на крос матча, пак Б положителен, защото той най вече влияе при донорство, тоест той ще си е константа. Явно се презастраховат да не излезе Т положителен. Отхвърлят НК клетките, които Конова се оповава на тях. Четох за интралипида възможните реакции и хич не са леки. Единствената ми надежда е да спрем кортикостероида, ако всичко е наред. И пак, тъпото е че не сме компетенции... питах я при Б положителния ( за разлика от минали пъти , този хич не ме беше срам или притеснено, че едва ли не я обиждам , искайки повече информация) . Каза че също били важни защото , да отнасят се за донорство, но трансплантацията може да е неуспешна защото тялото не приема трансплантираното и го третира като тумур. Тоест отхвърля или опитва с антитела. Какво било плацентата ? Можело да бъде третирано по този начин от организма и трябвало да се провери. И тук млъкнах.  Явно пак ще има крос матч. Просто вчера бях толкова фрустрирана че отново лекари тестове и тн че не можах да ви разкажа всичко а и бях труп. Но въпреки че е по-скъпо пак ми е по-логично от тези НК клетки дето Конова ги бае.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #26 -: Юли 06, 2019, 10:55:40 am »
За мен има разлика между плацентата и трансплантирано.Плацентата е от твоята плът, в нея се развива организъм със смесени клетки наистина и той може да се разглежда като трансплантирано.
Не знам много сложна материя и да ти кажа след една загуба на бременност постигната по естествен път.И според лично мен чиста биохимична бременност(за мен това беше твоята и тогава не говорим за никакви крос мач тестовете защото на този ранен етап няма дори плацента, просто то спира да се развива).Веднага да те хвърлят в толкова сложни и скъпи изследвания е малко, дайте да направим опит, да видим какво ще покаже изследването.
Но те разбирам защо ще го направиш.Ние за това дадохме пари за генетични, макар да ни каза доктора, че не вижда абсолютно никакъв смисъл при едно живо и здраво дете.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #27 -: Юли 06, 2019, 11:09:46 am »
Вчера успях, но за напред не знам как ще стане.

Изследвай си го. Но питай. На мен поне ми е много интересно какво очакват. Плацента в 6 седмица няма. Не знам.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #28 -: Юли 06, 2019, 12:24:19 pm »
Маги_ст, ами да просто няма да си го простим ако пропуснем нещо. Иначе Павла, пробвай да го заиграваш на земята, голяма работа. Важното е да си добре. Ами тя каза че от 3 та седмица почвала да се образува. И да видим за антитела . Това само. Сряда пак ще я разпитам, но така или иначе след това няма да сме в София тъй че ще ги направим . Нямаме време.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #29 -: Юли 06, 2019, 12:34:06 pm »
Да, образува се малко след имплантацията. Те си знаят. Просто питай!

Иначе си живеем на земята. Даже няма нужда толкова да го заигравам. Понякога се дразни, че му се меся. Златен е.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #30 -: Юли 06, 2019, 12:44:28 pm »
Пу пу! Браво на детето. Ще видиш как ще си бременееш и ще си гукате със Симеон.
О, да ще питам. Какво търсим. Как процедираме, защото няма да съм в Сф, сигурно ще трябва до Бургас да ходя. И какъв план има за лечението ми. Всеки ‘контрол’ ли ще е крос матч за нея ? Ако се сетите, допълвайте, ще съм благодарна.
« Последна редакция: Юли 06, 2019, 12:49:07 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #31 -: Юли 06, 2019, 13:32:12 pm »
Привет от Италия от мен, ММ ме изненада по случай 10тата ни годишнина онзи ден и ме доведе в Италия (пътувахме с колата без да знам къде отиваме). Вчера ме заведе във Венеция, возихме се във гондола, чувствах се вълшебно ксто в приказките.
Защо пиша това, именно по повод на търпението, преди 3 години мислех, че този момент никога няма да дойде, преди 3 години мислех, че да имам второ дете е най-невъзможното нещо на света, а отново да пътуваме да се чувствам полузавършена и щастлива беше накаква химера такава за мен, но ето че след куп жертви, известно чакане, дойде и този момент.
Знам, че повечето от вас се борят едва за първо детенце, знам, че част от вас чакат вече години, а на мен тази една година от смъртта на бебето до забремебяването ми се стори като 100 години до раждането д
на живо и здраво бебе даже повече, сега като си помисля не знам и как съм го преживяла това време да изчакам. Но е факт, че жената е силно и търпеливо, борбено същество, а вие сте такива жени, ще се съхраните, ще съберете сетни сили, ще се преборите и ще дочакате щастливата развръзка. Прегръщам ви всичките  :bighug:!

П. С. Една снимчица от вчера  :)
« Последна редакция: Юли 06, 2019, 13:53:10 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #32 -: Юли 06, 2019, 14:10:30 pm »
Vistal страхотни сте ! Бъдете все така влюбени и всеотдайни един на друг ! Пожелавам ви дълъг,щастлив и светъл семеен живот !
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #33 -: Юли 06, 2019, 15:02:22 pm »
Ама Вистал,много си хубава!Заслужавате само хубави неща да ви се случват!Още 10×10 години ви пожелавам!
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #34 -: Юли 06, 2019, 16:06:41 pm »
Страхотна изненада, Вистал! Изкарайте си супер и бъдете живи и здрави цялото семейство!
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #35 -: Юли 06, 2019, 16:51:20 pm »
 Венеция е приказна и много магнетична :-).
 Вистал, заслужавате да бъдете много щастливи от тук нататък и всичко лошо да остане зад гърбът ви.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #36 -: Юли 06, 2019, 17:54:38 pm »
Здравейте, момичета и на късмет да ни е новата тема. И аз чакам да ми дойде и да ми правят крос мач изследване, имунологични и биопсия на матката.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #37 -: Юли 06, 2019, 18:20:14 pm »
Благодаря ви момичета, много сте мили ❤️❤️❤️❤️!
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #38 -: Юли 06, 2019, 19:00:53 pm »
Nelita, къде ще ги правиш изследванията?
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #39 -: Юли 06, 2019, 21:16:41 pm »
Аз ходя в Надежда и там ще ги правя.