0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #860 -: Февруари 11, 2019, 13:32:43 pm »
Павла,искаш да кажеш че от април почвате сестричката😀.
Уау,че хубаво!Ами тогава,дано всичко е наред ,че да имате зелена светлина.
Няма ли някакви упражнения,които да си правиш у вас,не знам как се възстановава метатразална кост,ама примерно да ти покажат нещо и да си го правиш сама?Аз шише търкалях,въртях си крака легнала,седнала.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #861 -: Февруари 11, 2019, 13:37:33 pm »
Благодаря на всички, които писаха за еутирокса! Ще трябва да изследвам тези дни TSH, но в чист ден ли трябва да бъде, че чакам в сряда цикъл, а сега съм болна - гърло и кашлица и не ми се ходи да заразявам хората в лабораторията.
Лейди, пробвай с кокосово масло да се мажеш по кожата. На мен много ми помага и аз имам проблеми, особено зимата от студа.
Маги, стискам палци за добри резултати!
Павла, как лети времето, кога роди, кога опити за второ, много се радвам за вас!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #862 -: Февруари 11, 2019, 13:52:41 pm »
Мисля да изчакам малко поне този месец преди да пиша. Не желая да се изследвам и да ме преглеждат. Имам нужда да си почина психически. Така както разбрах д-р Мели, те ще разгледат единично моя случай. Никой нямало да тръгне да ми разчита закона по принцип и ми звучи сякаш, ако има промяна, то ще е само за мен. А ако е само за мен: това ми е крайна мярка, страх си ме е да правя трансфер в това положение. Когато нямам и капчица надежда вече, тогава бих направила трансфер с бактерии ОТНОВО. Пиша отново, защото на миналия трансфер съм имала бактерии. По мое мнение е правен трансфер отново в контрадикция със закона. Края на юли имах Клабсиела, започнах антибиотик и стимулация. Между стимулация и трансфер не е правена контролна микробиология.
Павла, усещам, че сега ще стане много по-лесно при теб. Усещам, че скоро ще тичаш след Симеон с голям корем.
Маги, и при теб не остана. Един рожден ден на Моника и започваш пак. :crossfingers:
Kukapetal, ТСХ може да си пускаш във всеки ден от месеца. Само не трябва да с яла и пила кафе преди това. Така че, която и да е сутрин отиваш. В деня на изследването не се пие лекарството.
Слънчице, дано мъжът ти е бил на късмет този път. Друго си е да сте двамата. Аз на трансфера лятото бях без него и излизам от залата и сама като кукувица. Друго си е да те чака пребледнял и да те заведе на сладкарница.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #863 -: Февруари 11, 2019, 14:23:35 pm »
Отне ни 4 години  Симеон, така че нямаме време за губене. Дано Тери да е права и да стане по-лесно.
Тери, няма да променят закона, но при взето решение по този казус, после ще взимат по- бързо за подобни.
Тук изискват МБ на мъжа на всеки 6 месеца с актуална СГ, на 12м или по преценка ЦС,  серология и токсоплазмоза на 6м. МБ на жената само при симптоми. Това ме навежда на мисълта, че щом няма инфекция, няма и проблем за процедури.
Първоначално само трябва писмо. Ще мине време до изискването на изследвания, така поне си мисля. Така или иначе подкрепям на 100% решението ти да го удариш на почивка и живот. Малко алкохол, малко гушкане и пътуване правят чудеса.

Аз на 5ти ден го пуснах. Сега 10дена за резултатите заради антителата . Колко време отнемат попринцип? Многото дълго ми се струва.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #864 -: Февруари 11, 2019, 14:35:35 pm »
Павла е права.Няма да променят нищо, но ще имат тълкувание за подобни случаи, както беше със ЗЕТа преди време.Ако си спомняте в началото не плащаха на ЦАР за ЗЕТ при отложен трансфер, поискаха тълкуване от МЗ и сега заплащат.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #865 -: Февруари 11, 2019, 16:05:57 pm »
Наистина е хубаво и партньорът да е с нас при трансфер. При моя трансфер, една позната от Зачатие видяла мъжа ми пред клиниката, каза че крачел нервно.  :lol:

Тери, ти хубаво си почини, но имам спомен, че шофьорски курс искаше да караш.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #866 -: Февруари 11, 2019, 16:15:00 pm »
Тру, дала съм си няколко месеца да забременея и ако не успея началото на лятото ще действам.Лека  по лека, първо колелото да си покарам малко.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #867 -: Февруари 11, 2019, 18:00:56 pm »
То май по-добре преди да забременееш,поне за мен първите няколко часа,около десетина де :oops:,в града беше голям стрес.Исках само газ да давам,хич не ми дремеше за предавки надолу,нагоре,газ ми дай на мен :D.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #868 -: Февруари 11, 2019, 20:12:40 pm »
Имам познат инструктор, та от него съм чувала, че е най-добре да се карат курсове на сняг. Не лятото на чистичко и спокойничко и като падне първия сняг, да не знаеш какво да правиш. И аз мисля като Слънчицето, по-добре преди трансфер. Но ти си знаеш.
*

    y

  • *
  • 21
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #869 -: Февруари 11, 2019, 20:25:53 pm »
Здравейте, момичета :) Чета ви от доста време, но едва наскоро се регистрирах :) Ще съм благодарна ако ми помогнете с графиката - цикълът ми е на 27 дни, до преди няколко месеца  пиех хапчета! Проблемът е, че
Не мога да установя кога ми е овулацията. Днес БТ ми спадна с 0,4 десети и имам въпрос дали е възможно да е минала овулацията , тоест да е била днес или ще настъпи евентуално през следващите 12-48 часа. Просто четох , че при понижение на БТ следва овулация, но пък тестовете за ОВУ, които си правя са отрицателни.
Ще съм благодарна ако можете да ми помогнете с разчитането на графиката :)

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #870 -: Февруари 11, 2019, 20:41:04 pm »
Аз също съм карала курса на сняг. Декември месец се записах. На сухо и баба може. За бъдещите бременни шофьори и пасажери- задължително си купете колани за бременни. Аз почти от началото а бременността бях с такъв колан, имах 2 модела. Дава сигурност и коремът е свободен.

Днес звъннах на АГ, която трябваше да ми води бременността. Даде ми час за 26 юни. Звъннах и на репродуктивния си доктор. Тя поне ще ме вземе скоро- 6 март. На мен ми ще известно време да се поопитваме сами, че с малкото е много сложно по лекари и тн, а и знае ли човек, може да вземе и да стане.


У, добре дошла. Не ти се отваря графиката. Може би е добре да посетиш лекар, за да направите фоликуметрия.
*

    y

  • *
  • 21
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #871 -: Февруари 11, 2019, 20:53:29 pm »
Направих я видима вече, не знаех че не се вижда :) Благодаря за бързия отговор
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #872 -: Февруари 11, 2019, 20:59:37 pm »
Павла,видях сега на be sefe,наистина не знам защо ЗДвП позволява шофирането на бременни без колан,те скубят за щяло и нещяло,ама не задължават колан за бременни.Само да забременея ще си купя.
Значи тъкмо след женския празник и ти влизаш в числото на опитващите☺,до 26ти юни като нищо да е станало.🍀
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #873 -: Февруари 11, 2019, 21:10:42 pm »
y, какво ти е потребителското име, защото не се вижда графиката?

Слънце, не знам. Дано, но не съм чак такъв оптимист.
Аз бях с този колан https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00RM6DJ62/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o04__o00_s00?ie=UTF8&psc=1
и с този
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01N6Q89GD/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o06__o00_s00?ie=UTF8&psc=1
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #874 -: Февруари 11, 2019, 21:17:56 pm »
Ох Пада дано нямате нашия късмет. Ние се пуснахме след като родих и е, две ин витро та и един ЗЕТ  :?

*

    y

  • *
  • 21
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #875 -: Февруари 11, 2019, 21:30:06 pm »
y, какво ти е потребителското име, защото не се вижда графиката?

y - това ми е потребителското име


Слънце, не знам. Дано, но не съм чак такъв оптимист.
Аз бях с този колан https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00RM6DJ62/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o04__o00_s00?ie=UTF8&psc=1
и с този
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01N6Q89GD/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o06__o00_s00?ie=UTF8&psc=1
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #876 -: Февруари 12, 2019, 09:11:06 am »
Привет лейдис, как сте?

У, късмет от мен и дано не се задържиш дълго!Аз тия дни зацепих, че не остана, сега ми е едно развълнувано.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #877 -: Февруари 12, 2019, 09:16:39 am »
y, не ти е видима графиката. Ти тестове за овулация правиш ли? По принцип точно преди овулация на теория пада БТ (при мен не се случваше) и след като мине овулацията след два дена горе-долу започва покачване на БТ заради Прогестерона.
Най-сигурния начин за проследяване на овулация е чрез фоликолуметрия. Аз бих ти препоръчала поне един месец да се проследиш при лекар, за да си сигурна, че овулираш. След това вкъщи може с тестове за овулация, защото БТ ти показва кога е минала овулацията, а не кога настъпва.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #878 -: Февруари 12, 2019, 10:42:05 am »
Не знаех, че има такива колани за бременни. Дай боже в скоро време на всяка да ни се наложи да си купи такъв :D

y, нещо не става, не се вижда графиката. Пробвах на следния линк да ти въведа потребителското име, но не става: http://calendar.zachatie.org/work/DisplayOtherUserGraphicsSelectUser

Маги, ти обмисляше обременяване с глюкоза май? Прави ли го? Аз също се изкушавам, ама пусто, не искам да си го причинявам. От друга страна ме гложи какви ще са резултатите.

Ние отказахме часа за спермограмата. Вчера бях на преглед и се оказа, че има доминантен фоликул в ляв яйчник, но нещо не помних размера, дали 14 мм беше или 17 мм. Казаха да почнем с опитите през ден и вчера действахме. Утре пак. Днес направих и един тест за овулация - отрицателен си е все още.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #879 -: Февруари 12, 2019, 11:08:29 am »
Дарк,нищо сложно няма обременяването.Просто има някои изисквания,които трябва да спазиш и да седиш 2 часа в лабораторията.Аз четох списания,новини и мина времето.
Защо отказахте СГ?
Маги,едно бърдей парти те дели от началото.Сякаш вчера каза,че ще действате март.А то взе ,че дойде.