0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #960 -: Февруари 14, 2019, 11:29:12 am »
Благодаря, Павла. И аз така мислех да е- вечер аспирин сутрин НМХ. Имам и утрогестан вкъщи. Ще го започна и него. Ама въобще нямам същите " симптоми" като предните два пъти. Охх вълнувам се и ме е страх в същото време.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #961 -: Февруари 14, 2019, 11:59:30 am »
При трите неуспешни бременности имах едно усещане странно, не мога да го опиша, ама все едно няма за какво толкова да се грижа. С последната- ами включи се един закрилнически рефлекс. По- различно беше. Прогестерона вагинално, нали?
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #962 -: Февруари 14, 2019, 12:09:34 pm »
Хелиантус, супер новина! Този път всичко ще е наред, вярвай!

Маги, честита да е рожденичката! Да е здрава и чудесно детство!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #963 -: Февруари 14, 2019, 12:35:35 pm »
Тези, май направо си ми дойде, като се бърша  цялата салфетка си е изцапана. Ще звъня в болницата да си запазвам час за инвитро без стимулация първо както каза доктора щ. Успех на всички
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #964 -: Февруари 14, 2019, 12:42:54 pm »
teri_90 , кога е най-добре да се направи кръвният?  Аз четох 14 дни след потенциалната О? :ask:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #965 -: Февруари 14, 2019, 12:48:17 pm »
Ако си имала хормонален дисбаланс, е нормално. Аз заради Пролактин бях в цикъл на 13ти ден.
На 7-10 ден след оплождане е имплантацията. След имплантацията започва навлизане на ЧХГ в кръвта. Тоест към 14 ден след овулация кръвен тест. По-рано просто няма смисъл. Но не се тормозете с тези тестове за бременност преди закъснение, просто се тормозите сами.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #966 -: Февруари 14, 2019, 12:55:19 pm »
 напълно права си teri_90 , но знаеш какво е да чакаш  :bfp1: .. особено с моя 33 дневен цикъл  osi_13
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #967 -: Февруари 14, 2019, 12:57:33 pm »
Знам, от 2 години правим опити. Правила съм само два теста за бременност: първият след закъснение от 5 дена и вторият след инвитро. Чакайте си закъснение, за ваше добро го казвам :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #968 -: Февруари 14, 2019, 13:16:00 pm »
Тери е права, не се измъчвайте.Аз съм казвала много пъти, но мразя пикливите тестове, значи като я видя тая една черта и ми иде да вия от болка.Някак ми се визуализира всичко много по-ясно от едно число на екрана.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #969 -: Февруари 14, 2019, 14:00:10 pm »
Хелиантус, лелеееееее, каква хубава новина! Честито миличка, всичко ще бъде наред! :goodluck: Е, кажи ми после, има ли по-хубав подарък за празника от този :)
Лейди,вчера си мислих за теб и Вени,как я карате?
Слънчице, как да я карам. :? Никак... Сега съм вече втори месец на противозачатъчни и чакам да мине лечението (3месеца) и да се задействаме и ние. Гадно е, като не чакам всеки месец овулация. Иначе доста странно, Ц ми идваше на 30-31 дни, а сега с хапчетата на 24  8O Чудя се чак, дали е нормално. Днес пуснах ТСХ, май ми е нисичък, защото се появи едно сърцебиене. Лошото е, че нямам време и нерви да ходя по доктори и сама си регулирам хормона.
И отново една приятелка ми съобщи щастливата си новина и на мен пак ми потънаха гимиите, както всеки път... Такива работи около мен.
Благодаря ти, че се интересуваш, много мило  :bighug:
Тери, с две ръце съм да се пазиш от принтера. Аз също съм работила с идентични машини и хората от поддръжката ми казаха, че са доста опасни, особенно миризмите от тях. Добре си  предупредила колегите.
Ама наистина пишете много и на мен не ми остава време да ви изчета  :lol:
Добре дошли на всички нови момичета :)
Маги, честит празник и на твоето семейство :) Живи и здрави бъдете!
Павла, дано крака ти е по-добре и не създава повече проблеми.
Палците на всички ги стискам и ви мисля  :goodluck:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #970 -: Февруари 14, 2019, 14:08:11 pm »
Lady01, като спреш противозачатъчните и до няколко дена идва цикъла. На мен са ми предписвали противозачатъчни дори до 16ти ден и на 19тия ми дойде цикъла и си ми казаха, че е напълно в реда на нещата. Така, че ако имаш противозачатъчни за 21на дена е нормално на 24ти да ти дойде.
Като го свършиш мислите ли за инсеминация или пак вкъщи ще работите?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #971 -: Февруари 14, 2019, 14:15:01 pm »
Благодаря ти, Тери за бързото включване.
Да, ще действаме с инсеминация. То вече няма какво да го бавим. Утре става една година откакто ме оперираха и няма резултат. Хубавото е, че няма кисти и ендометриозата все още не се е появила.
Ти до къде я докара с хомеопатията? Започна ли?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #972 -: Февруари 14, 2019, 14:25:47 pm »
А като имате с Мишето ендометриоза вас стимулират ли ви растеж на лигавицата с Естрофем?
Започнах я, то скоро месец ще стане. Как да кажа има ли ефект или не. Аз симптоми нямам. Та пия си хомеопатията и след 2 седмици ще пусна пак микробиология. Хомеопатката каза поне 3 месеца, че щяло да отнеме. Края на март, ако още съм с бактерии, ще започна да си събирам документи за ЦАР и ИАТ.
Иначе съм много доволна от моето Алое. Не знам дали ми чисти организма от бактерии, но освен, че ми махна старческите петна от инвитрото, заглади ми някои бръчки и косата ми порасна ужасно много (това на доста жени се случвало като го пият). Откакто съм на хомеопатия и алое постоянно чистя от едната сливица някакви гадости. Тя е структурно нарушена и според интернет е пълна с храна. Всеки път като започна хомеопатия и след 20на дена започвам да чистя сливицата. Чак се чудя колко неща съм събрала там. Всеки ден имам. Та си мисля, че щом кожата ми е добре, сливицата се чисти, косата расте, то поне тялото се чувства добре и се надявам това да помогне. Освен това слагам Гинофит за нормализиране на ПХ-то. МНооооого съм доволна. Препоръчват го и при вагинална сухота, забравяте се за лубриканти просто.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #973 -: Февруари 14, 2019, 14:39:36 pm »
teri_90, нали знаеш че за да е оптимален ефектът от хомеопатията не бива да консумираш,кафе, мента, месо?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #974 -: Февруари 14, 2019, 14:52:23 pm »
Благодаря за пожеланията за моята госпожица.

Лейди, и аз мразя противозачатъчните, ужасно ми действат.

Тери, радвам се, че се чувстваш добре от хомеопатията и алоето.Давай в същия дух, аз си знам че ще стане и при теб много скоро!

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #975 -: Февруари 14, 2019, 15:45:48 pm »
Благодаря ви :bighug:
Не съм го мислила за прогестврон още. Вагинално ли е по- добре? И 3 пъти по едно ли е?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #976 -: Февруари 14, 2019, 15:48:52 pm »
Вагинално, средната доза е два пъти по две.Но не съм сигурна, ако искаш пиши на Мели да ти даде консултация.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #977 -: Февруари 14, 2019, 15:49:20 pm »
Helianthus, вагинално се усвоява по-добре. В България чест изписват Утрогеста вагинално. След инвитрото ми бяха предписали Утрогестан 3x3 вагинално, но може би това е прекалено висока доза.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #978 -: Февруари 14, 2019, 16:13:43 pm »
Моят беше 3х1 вагинално, но после  бях и на инжекции без да съм го изследвала, за всеки случай.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #979 -: Февруари 14, 2019, 22:14:05 pm »
Колко много сте изписали, момичета!
Хелиантус, честито! Стискам палци за щастлив финал! :) А ние да те последваме скоро ;)
Маги, честита рожденичка! Да ви е жива и здрава!
И макар и почти в края на деня: Честит Свети Валентин и Трифон Зарезан! :lol:

Нашите опити този месец май поприключиха. Евентуално и утре вечер и после предстои чакане

Тери, моля те да споделиш каква хомеопатия прилагаш и кое е Алоето, защото имам същия проблем със сливиците - на дупчиците са и съответно се пълнят с храна. Опасявам се, че може да ми вреди това и че е развъдник на какво ли не. Даже се замислих дали да не ги махна. Дебна един УНГ специалист да си запиша час при него да обсъдим положението.