0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    y

  • *
  • 21
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #920 -: Февруари 13, 2019, 11:46:32 am »
Явно ще трябва да ги сменя и аз, защото нещо хич им нямам вяра. Иначе днес не спазих, но ще направя още един довечера след 18 и след 3 часа без течности :) Благодаря ви!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #921 -: Февруари 13, 2019, 11:49:50 am »
Момичета има много клиники особено в София, няма нужда да се бутате, да чакате с часове за преглед и да губите време и нерви за нещо.Казвам го от личен опит.Лекари да искате и то с добри отзиви за тях!

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #922 -: Февруари 13, 2019, 11:58:01 am »
mary cherry, благодаря за отговора. Това се чудя Надежда или Щерев :ask:

Ами аз избрах Щерев, защото не чакаш 5 месециа за час и е близо до нас.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #923 -: Февруари 13, 2019, 12:26:15 pm »
Посткоиталния тест се прави около О, след секс. Взима се проба от шийката и се проверява дали има сперматозоиди, които са преминали към матката. При нас нямаше. При добра СГ и чиста МБ при мен.
Аз съм на същото мнение като Маги. Не чакайте година за среща с репродуктивен специалист. В София има поне. Също не правете скъпите изследвания на своя глава. Макар да си мислим, че сме много наясно- не сме. Лекари без да работят в сферата на репродукцията не са много наясно даже. НК клетки, тромбофилии и тн не са причина за липса на бременност. Хормони, ЦС, СГ, МБ и прегледи. Това е важно в началото, а после се допълват. Казвам го и от опит. Назовете изследване и го имаме. При напълно нормална СГ, мъжът ми прави и ДНК фрагментация, заради абортите.
Факторът стрес не е причина за липса на бременност. Не се осланяйте на него и да чакате да се успокоите и да стане. Ако беше така човечеството да е изчезнало преди хиляди години. Търсете проблема с лекаря, който чувствате като ваш партньор в това начинание, а не се заривайте с безразборни изследвания.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #924 -: Февруари 13, 2019, 12:27:48 pm »
Съгласна съм с Маги. В София има страшно много клиники и лекари. Да, в Щерев не се чака за първоначален час, но пък никога не се спазват часовете. Лекарите не са виновни, защото докато са на кабинет ги викат за спешни операции и раждания и може да ги няма 3/4 часа. Освен това поради многото хора, често се случва да пропуснат я изследване я някаква информация да ти дадат. Аз съм доволна от доктор, при когото ходя и за това се примирявам с тези неща и съм все още там. Но проучете и по-малките клиники. Там съм забелязала, че обръщат доста повече внимание на пациентите си.
Слънчице, палците не се пускат  :bighug:
Маги и за теб стискам за резултатите   :kiss:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #925 -: Февруари 13, 2019, 13:16:46 pm »
Аз преглеждах темите и не мога да намеря сегментирано, освен по имена на лекари. Освен Щерев https://ivf.bg/bezplodie-jena  и Надежда, не виждам други. Знам , че никой не желае да се ангажира с мнение но ще съм благодарна за такова. Почнала съм на 29, вече мина и 30тата .Така искам пухкаво бебче.. знам че поста е по-скоро за " Емоционална Подкрепа" във форума, но ще ме разберете.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #926 -: Февруари 13, 2019, 13:25:49 pm »
По повод клиниките,аз съм доволна от Надежда,чаках 3 месеца за час. Специално от Щерев не съм доволна ходех при Александров,но този човек го видях само на първия си преглед,след това ме е преглеждала само неговата специализантка,което за мен е недопустимо. Чувам хубави отзиви за Адела,и там май не се чака много за час.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #927 -: Февруари 13, 2019, 13:27:45 pm »
Клиниката на Димитров, на Владимиров, Адела, Малинов, със сигурност пропускам някоя.Важното е да си паснете с лекаря и да видите какво ще ви каже!

Павла е права за изследванията!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #928 -: Февруари 13, 2019, 13:44:34 pm »
magi_st и Милиарда, благодаря ви за мненията! Почвам да проучвам! 8O
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #929 -: Февруари 13, 2019, 15:30:13 pm »
Здравейте момичета за щерев чакането е доста по малко от Надежда.Д-р Александров е добър специалист ,но малко е по дръпнат.Д-ката която работи с него е специализантка и страхотен човек.Много е компетентна.Момичета спермограмата в щерев е по крюгер сега ще кача втората страничка която съм пропуснала,а тsh го смъкнах самичка и него ще ви го кача да го погледнете.Мислите ли че причината може да е в спермограмата?  :oops:Забравих да добавя че имам интрамурален лейомиом на матката,но докторите ми казаха че не е на такова място на което да прави проблем.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #930 -: Февруари 13, 2019, 15:49:50 pm »
TSH 2.28 е добре, както и морфологията по Крюгер. Бързината на момците не добра, но може да е временно нещо. Мисля на първата спермограма беше добре бързината. Направете още една контролна. Ако пак са бавнички, аз бих пробвала с инсеминация или добавки. Ако пушач, това също оказва влияние, както и заседналия живот.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #931 -: Февруари 13, 2019, 16:03:39 pm »
Дами, бях забравила и да кача пролактина и прогестерона. Пак е изследван във времевия прозорец...  леко е завишен
« Последна редакция: Февруари 13, 2019, 16:05:34 pm от apbt88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #932 -: Февруари 13, 2019, 16:16:59 pm »
Фани, ти при Александров ли ходиш?
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #933 -: Февруари 13, 2019, 17:38:25 pm »
Да при Александров ходя.Първо бях се записала в надежда но чаках много време и затова минах към щерев.Горе долу около година ходя.Благодаря много за изследванията които сте ми пратили още утре мисля да направя АМХ и Инхибин Б че съм точно в този период,но дано този неспукан фоликул да не ми попречи за резултатите
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #934 -: Февруари 13, 2019, 17:43:30 pm »
Не си прави на задържан фоликул.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #935 -: Февруари 13, 2019, 17:54:34 pm »
Павла е права, АМХ не се прави на задържан фоликул и в месец с противозачатъчни. Аз го правих точно в такъв месец, не даде особено отклонение, но по-добре изчакай.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #936 -: Февруари 13, 2019, 18:14:54 pm »
Толкова много пишете тези дни, че направо не смогвам да ви изчета, ама и аз много работя...

Маги, не остана при теб. Колко бързо минава времето....

Павла, от сърце ти желая сестричката на Симеон да стане много, много по бързо и лесно.

Късмет и на всички останали.

На мен днес ми е 10 ден след О ии засега удържа фронта с тестовете хаха, не вярвам да се е получило честно да ви кажа... Не знам, ще видим.
Да ви попитам за нещо странно, което забелязвам напоследък. По принцип съм с много къдрава обемна и суха коса, от есента насам нещо не е вече чак толкова къдрава, съответно си загуби обема, а от няколко седмици започна и да се омазнява, което....  8O. Та аз 30 години се боря със супер сухата коса... Някъде бях чела, че подобно нещо е възможно от метила във витамините. Как мислите, дали може да е това? Направо не знам... Супер странно.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #937 -: Февруари 13, 2019, 19:16:15 pm »
Ок момичета няма да го правя щом така ме съветвате.Другия месец мисля да пробвам инсеминация.
*

    y

  • *
  • 21
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #938 -: Февруари 13, 2019, 19:18:42 pm »
Момичета благодаря ви за съветите! Днес си направих ову теста както ме посъветвахте след 18 и резултатът беше 2 черти, като този път се вижда ясно, но за съжаление днес не можем да действаме, така че явно този месец изпуснахме момента! Предполагам, че точно днес е пикът и вчера или утре вече моментът е изпуснат  :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #939 -: Февруари 13, 2019, 19:22:26 pm »
У,те спермитата имат известно време преживяемост ,ако сте се обичали вчера ,или тая сутрин пак има надежда.