0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #800 -: Февруари 07, 2019, 11:35:25 am »
Аз май бях пускала снимка но ето какво ми написал доктора и Тимева каза да се следва това . Аз си пия това за фолиевата киселина само с този аспирин ще изчакам да се видя с Тимева в понеделник и ще я питам кога да го почвам и него .
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #801 -: Февруари 07, 2019, 11:40:41 am »
Здравейте, вчера ми правиха цветна снимка. Колко време е нормално да кървиш?
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #802 -: Февруари 07, 2019, 12:08:29 pm »
Дарк, радвам се, че пада ЧХГ-то. Това беше най- добрият вариант.

Слънчице, много успех утре и дано е успешна и семинарията.

Павла, хубаво е, че е зараснал кракът, дано направят нещо и за болката.

Чочолинка, аз доколкото съм чела за НК клетките те не пречат на забременяването, а атакуват евентуално ембриона при бременност (може и да греша). Аз също имах повишени след втория аборт, но реших нищо да не правя по въпроса, защото бяха изследвани когато имах инфекция и много скоро след аборта.
Дано имате подобрение в спермограмата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #803 -: Февруари 07, 2019, 12:42:08 pm »
Arilena, до 10-на дена след ЦС е нормално да имаш кървене.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #804 -: Февруари 07, 2019, 13:06:24 pm »
Helianthus сега ме вкара в размисли , аз се съмнявам (както каза и Тери мисля ) че може да съм имала това завишение заради уреаплазмта (тогава не знаех ,че я имам когато са пускани НК клетлите ) но може и да не е От това .... знам ли вече . Ами наредила съм се на хорото ще направя една вливка дано стане естествено в тези два месеца ако не стане инвитро и нови изследвания да ги видим пак тези НК клетки и така ... :/
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #805 -: Февруари 07, 2019, 13:07:53 pm »
Arilena, добре дошла. Аз при първата ЦС си зацапвах почти 2 седмици. При втората не повече от 3-4 дена. Ако не е силно кървене придружено с болка- не е проблем, а ако е- трябва да отидеш на лекар.

Chocholinka, този Аспирин през ден не прави нищо. Каква е целта му? Натаспин не е одобрен за ползване от бременни. Д-р Даскалова го каза, а аз на нея ѝ вярвам на 100%.
Извинявай, ако вече ти звучи като натякване и повтаряне, но вие сте с мъжки фактор. Твоите НК клетки не влияят на забременяването. Те са изследвани при наличие на инфекция. Ти имаш ли ЦС? Подготвяйте документи за фонда, според мен, а ако стане естествено- чудесно! Мъжкия фактор няма да се пребори с вливки и Аспирин през ден.
Желая ти късмет!

Много ми харесват телефоните какви ги поправят- Памела, семинария и тн.  :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #806 -: Февруари 07, 2019, 13:14:12 pm »
Pav-la благодаря. Доктора каза да не спираме с опитите, затова попитах.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #807 -: Февруари 07, 2019, 13:15:22 pm »
Teri_90 благодаря.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #808 -: Февруари 07, 2019, 13:27:46 pm »
Тери въобще на го приемам като натякване , съгласна съм с теб за мъжкия фактор и за това съм решила само една вливка за сега , моя мъж ще пусне в средата на този месец още една спермограма и ако е пак по 14% док. каза ,че само с неговите 3 спермограма може да кандидатствахме по фонда това ще е следващятата стъпка . Да аз имам правена ЦС. с проходими тръби съм .
Много благодаря за мнението ви момичета 🤗🤗🤗
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #809 -: Февруари 07, 2019, 18:56:56 pm »
Здравейте, ходих на преглед и имам нужда от вашата помощ. В петък уж имах фоликул 12 мм. Днес ми казаха, че най- големият е 7 мм и не се вижда овулация. Бихте ли погледнали снимките ми?
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #810 -: Февруари 07, 2019, 19:30:24 pm »
Дните след цветна снимка правили ли сте опити за бебче? Лекарят каза да не се пазим и се надявам бързо да спре зацапването, за да продължим с опитите.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #811 -: Февруари 07, 2019, 20:53:54 pm »
Арилена,ние правихме.На рентгеновия кабинет отвън имаше един голям постер с изброени видове снимки и облъчването.Цветната снимка била колкото неколкочасов 2 ли беше ,полет със самолет,моя доктор ми каза да действаме без да се притесняваме.Някои момичета казват пък обратното,че яйцеклетката може да е облъчена.Най-добре е да си слушаш доктора.Аз и при двете ми снимки не съм имала кървене,едната ми приятелка имаше много малко.
Мери,тия фоликули на едно и също място ли ги мерихте.Възможно ли е да е регресирал?

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #812 -: Февруари 07, 2019, 21:13:04 pm »
Благодаря Слънчице. Да ще послушам доктора, но като имаш и други мнения е добре. Макар че има противоположни позиции трябва да изберем една и да действаме. Пробваме и се надяваме да се случи мечтаното бебче.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #813 -: Февруари 08, 2019, 09:34:55 am »
И ние правихме опити след цветната снимка.Не сме спирали общо взето.

Мери, да не са регресирали?Един и същи лекар ли те преглежда?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #814 -: Февруари 08, 2019, 10:14:07 am »
Аз ли не разбирам сниммката на marry, но не виждам измерванията на фоликула.
Иначе по принцип може да регресира фоликул. Забелязала съм, че на мен фоликулите ми вървят със стъпка 1мм на ден и по книгите така ги смятат 1-1.5мм. Ако се развиваше фоликула, трябваше да е станал околко 18мм на прегледа. 18мм е ОК за овулация, но на прегледа щеше да се види освободена течност.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #815 -: Февруари 08, 2019, 10:36:03 am »
Не ги мерих на едно и също място. Нали ви казах, че ми казаха за донорски яйцеклетки, даже искаше веднага да ме праща при специалистите, нямах желание да се върна там. Ходих в МЦ до нас. И съвсем се обърках. Няколко пъти го питах не може ли да се види овулация, а той каза, че няма как да види дали е овулирал фоликула. Поне така го разбрах. Т.е. този месец няма овулация.
 Тери, на първата снимка има някакви измервания.

PS: автоматичната проверка ми поправи донорски на Тодорка. Може би такъв донор трябва да търся :)   
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #816 -: Февруари 08, 2019, 10:40:56 am »
В понеделник и аз ще ходя на фоликулометрия. За първи път ще ми е. Ето, че научих още нещо - регресиране на фолукул... Мда, все по-голямо чудо ми се струва всяко едно забременяване, при толкова усложнения, които могат да изникнат

И да ви кажа, че се разичаровах малко от Щерев. Имаме препоръка за спермограма, но понеже ние сме в другия край на града и локацията на клиниката не ни е никак удобна, исках да спестя разкарване на приятеля ми до там. Исках да се изследва в клиниката на д-р Владимиров, защото му е по-удобно там, но от Щерев казаха, че едва ли не, приемат резултати само от Ин витро клиника Димитров в Младост. И какво? Всички останали са несподобни да направят едно тъпо изследване ли?!

Мери Чери, разбирам те защо не си пожелала да се върнеш в същата клиника, но може би все пак е добре да се повтори на същото място, със същия ехограф и специалист
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #817 -: Февруари 08, 2019, 11:17:03 am »
Дарк, ние отидохме със спермограма от Малинов и нямаше проблеми. Втората я направихме в Щерев, когато кандидатствахме за фонда.
В Щерев ще се върна, само ако се решим на втори опит. Ще си го направя при същия лекар.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #818 -: Февруари 08, 2019, 11:23:35 am »
Дарк, не мисля че ще върнат спермограма от клиниката на Владимиров. А и доктор Тачева е един от най-добрите ембриолози.

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #819 -: Февруари 08, 2019, 11:40:24 am »
Дарк, кой ти го е казал това? Няма никакъв проблем да занесеш спермограма от други място, стига да е пак репродуктивна клиника.
« Последна редакция: Февруари 08, 2019, 12:27:43 pm от Mihaela Viyacheva »