0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #600 -: Ноември 25, 2018, 15:43:59 pm »
Jecy много ти благодаря ! На своя глава реших да ги пусна,защото имам едина извънматочна и един спонтанен аборт е 6-та седмица. Януари ще правим хистероскопия да махнем един малък септум в матката,и след това ще правим ендометриална биопсия. Искам ми се и тези изследвания да си направя затова питам. Май ще е по добре първо да отида до генетика в болницата и той да ми ги назначи. Чудно ми е в този пакет какво е включено,пише пакет имунология- 265лв
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 15:47:05 pm от Милиарда »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #601 -: Ноември 25, 2018, 15:55:05 pm »
Да, генетичката работеше само в понеделник след 17ч, по спомен. Това беше докато аз бях там, сега може да видиш дали няма промяна :)
Иначе, за имунологията, по- скоро се консултирай преди да пуснеш нещо. При мен, на консултацията ми задаваха въпроси за неуспешните ми опити и за фамилна обремененост някаква и на тази база ми пуснаха изследвания. След няколко часа бяха готови, изпратиха ми резултатите на мейл. В заключението пишеше, че по преценка на лекуващия лекар, може да се направи ендометриална биопсия. Направих и нея, тя струва 250лв.
За кариотипите и тромбофилията, резултатите излязоха след 3-4седмици.
В Надежда резултатите се получават само лично и само на място. Не дават инфо по тел.
Консултациите са безплатни, така че по-добре питай :)
Тези загуби, които имаш, от инвитро опити ли са ?

п.п. Не мога да кажа какво включва пакета. На мен след консултацията ми казаха, че са ми назначени в компютъра изследванията, да отида да ги платя на касата и с бележката да отида до лабораторията да ми вземат кръв. Попитай на регистратура, там ще ти кажат :)
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 15:56:39 pm от Jecy »
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #602 -: Ноември 25, 2018, 16:00:02 pm »
Jecy много ти благодаря,помогна ми много. Със сигурност първо ще направя консултация и после ще ги пусна. А относно бременностите  бяха по естествен път. За първата чакахме около 8 месеца,втората на втория месец след като спряхме да се пазим.
Имам и още един въпрос(за което се извинявам) другия месец ще пускам полово предавани болести някакъв пакет,мога ли в същия ден да пуснем кариотип и тромбофилия?
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 16:08:34 pm от Милиарда »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #603 -: Ноември 25, 2018, 16:06:32 pm »
Ахам, защото на мен след 1вата стимулация ми казаха да пусна кариотип и имунология. Попитах, защото ми стана странно, че лекаря не ти ги е назначил, но може би, защото не правиш инвитро.
Защо не се консултираш първо с лекаря си за тези изследвания, доста пари са, може да не се нуждаеш от тях.
Следващия път, ще стане  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #604 -: Ноември 25, 2018, 16:11:05 pm »
При последната консултация Да видим дали съм се изчистила от аборта,говорих с нея за тези изследвания,тя  и каза че няма против да ги пусна ако искам,тя така или иначе щяла да ми направи имунология при ендометриалната биопсия. Чудя се дали има разлика в двете изследвания? Предния пост си го редактирай с друг въпрос но и в този пост ще го задам.
Имам и още един въпрос(за което се извинявам) другия месец ще пускам полово предавани болести някакъв пакет,мога ли в същия ден да пуснем кариотип и тромбофилия?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #605 -: Ноември 25, 2018, 16:23:40 pm »
Милиарда, за имунологичните е хубаво да ги пуснеш след няколко месеца, скоро е след аборта и ще отчетат неправилни стоности.Генетичните може по всяко време да направиш, кариотипа е на човек, не за двамата, освен кариотип пусни и тромбофилии.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #606 -: Ноември 25, 2018, 16:24:26 pm »
От биопсията имам заключение, ето това - https://imgur.com/a/wLoeiDx
Предполагам, че лекаря ти говори за НК клетките.
Иначе, другите имунологични се пускат с кръвна проба, не с биопсия. Ето моите - https://imgur.com/GZmzXIg
Попитай, точно какво има предвид.
Моите са пускани преди година в Надежда, може да има промени.
Този пакет за полово предавани болести, не съм го пускала. Ако е кръвна проба, не виждам пречка да ти вземат кръв за всичко на куп.
Ако е секрет, също няма отношение.
Генетичните изследвания /кариотип и тромбофилия/ не се променят и нямат отношение с моментното ти състояние.
При имунологията е съвсем различно. Може да я пускаш всеки месец и тя да е различна всеки месец. Затова има много различни мнения, дали имунологията има отношение към забременяването и трябва ли да се "лекува" или по скоро "подтиска" при наличие на завишен показател.
Моето лично мнение е, че това бяха пари на вятъра, за имунологията конкретно.
Аз пуснах в един ден всичко. Не виждам пречка да пуснеш и другия пакет за болестите.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #607 -: Ноември 25, 2018, 16:33:16 pm »
Златни сте ! magi_st за имунологичните ще изчакам със сигурност. Другия месец ще пускам полово предавани болести,кариотип аз и ММ и тромбофилия. Jecy и аз чета противоречиви мнения относно имунологията,ама както всички знаем,когато се борим с този проблем искаме да изследваме всичко което можем за да стигнем до заветната цел. А целта за ендометриалната биопсия е заради аборта и извънматочната,обясни и нещо от сорта,че проблема може да е в самата матка за да отхвърля плода.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #608 -: Ноември 25, 2018, 16:36:11 pm »
Така е, аз също поради тази причина пуснах имунологичните :)
А направихте ли изследване на абортивния материал ?
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #609 -: Ноември 25, 2018, 16:38:38 pm »
При извънматочната правихме на ембриона и на самата тръба хистологичен анализ и отговора беше че е хронично нагъната тръбата и затова се е случило така. По време на лапароскопията доктора беше огледал другата и е била наред. Въпреки това направих цветна снимка и резултата е проходима тръба. А втория аборт нямаше как,защото го изхвърлих в къщи.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #610 -: Ноември 25, 2018, 16:43:29 pm »
Което значи, че проблема е бил в тръбата, щом ембриона е бил здрав..
А при спонтанния, може да е било шанс. Според мен щом забременяваш и имаш имплантация, проблема не е в матката. Аз нямам медицинско образование, което значи, че само си разсъждавам :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #611 -: Ноември 25, 2018, 16:47:43 pm »
И аз така разсъждавам,но нямам живо родено дете,така че борбата продължава до ревлив финал. 🙂
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #612 -: Ноември 25, 2018, 16:57:36 pm »
Здравейте момичета ,не съм писала тези дни и виждам ,че доста сте подписали сега се връщам да прочета  . Дано всички сте добре  ❤️❤️
Милярда
На мен ми предстоят такива изследвания и Кременски ми каза в клиника Малинов да ги пуснем  ,там са най евтини и каза ,че ген. са се учили при него . Кариотипите са по 110лв на човек излизат от 14 до 21 дни . Виждам,че има и имонологичен пакет в сайта им .
Аз утре ще се чуя с него да видя дали ми е записъл час в Щерев , че вече си взехме билети за др седмица . 🤗🤗🤗
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #613 -: Ноември 25, 2018, 17:05:01 pm »
Chocholinka благодаря ти за информацията,но ако се изместим с мм в още една клиника,може да ме изгони вече 😁😁 първо тръгнахме от малинов,но там направих само 2 прегледа,след това се преместих в Щерев и там не останах никак доволна и сега сме в Надежда,за сега съм доволна от отношение и начин на работа. Затова няма да рискувам Хаха. А на теб успех с изследванията !
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #614 -: Ноември 25, 2018, 17:06:53 pm »
Милиарда, пожeлавaм ти го от сърце 💛
Чувала съм, че заради септум, може да няма място в матката за бебчо и да стане проблем. Но имам близка, която има бременност с ревлив финал и сега е пак бременна със септум.
Чочилинка, много полезна информация. Напоследък чета, че в Надежда било много евтино 😃 а аз не съм останала с такова впечатление, но ето че имало и по евтино.
п.п. Мисля, че няма значение къде ще ги пуснеш, чела съм че много хора пускат в национална генетична лаборатория.
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 17:11:41 pm от Jecy »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #615 -: Ноември 25, 2018, 18:16:52 pm »
Милиарда, ще успееш с ревлив финал, стискам палци! :-)
 Чочолинка, в Щерев ако ти се наложи по нататък да си записваш отново час, можеш и през вайбър. Много е удобно и напомнят един ден преди това.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #616 -: Ноември 25, 2018, 19:11:40 pm »
Аз всички инжекции по време на стимулация съм си ги слагала в 20ч.
Моят съвет ( да си се похваля- над 400 инжекции без синини и подобни неща) е да се поставя там, където не е болезнено. Почиствате по- голяма площ. Изчаквате да изсъхне и преди да пробие кожата, ако боли повече от силно ощипване- сменяте мястото. След това не се разтрива като при мускулна, а само се натиска за кратко.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #617 -: Ноември 25, 2018, 19:43:25 pm »
Леле, Павла, 400! А аз се шашкам :-) благодаря ти за подробното описание.
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 19:50:37 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #618 -: Ноември 25, 2018, 20:04:17 pm »
Зависи и от иглата. Малките игли като на Гонал (тънки и към 2см) ги биех на 90 градуса и смело. Нищо не усещах. Менопур мъжът ми ми биеше. Иглата там е по-сериозна и се бие под 45 градуса. Понеже е по-дълга ме посъветваха първо да издърпаме малко, ако влезе в спринцовката кръв, да сменим мястото. Страх голям (мъжът ми, не аз 😁). Наистина голямата цел действа като обезболяващо. Биех всеки ден след трансфер Фраксипарин и бях щастлива, че го правя. Трябваше да продължа да го бия 4дена след отрицателния тест. Чак тогава осъзнах, че ме боли от инжекциите. Когато го правите за бъдещето бебе и чакате даже с нетърпение тези инжекции. Те се превръщат в най-важната мисия. Знам, че звучи странно, но си спомням с много мили чувства моята стимулация. Едни такива две седмици на надежда. Пък и от нея си имам 6 снежковци.
Слънчице, успех утре. Пожелавам ти коледно чудо  :bighug: :bighug: :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #619 -: Ноември 25, 2018, 20:15:52 pm »
Да, Тери, така е. Днешната игла е наистина малка, за следващите незнам. Целта е голяма и каквото трябва, ще се прави. Ти докога си на регулон? Ще гледаш ли скоро дали са изчезнали задържаните фуликулчета?
Сетих се нещо - хората около мен, които работят на бюро, прекарват много време седнали. Знам от познати за повдигащи се плотове на работните маси, които се вдигат нагоре и може да се работи в изправено положение. Правят го заради проблемите, свързани с продължителното седене. Ако прекарваш повече часове седнала, това може да е някакъв фактор, влияещ на микробиологиите.
Това, което съм виждала, е плот с нещо като ръчка, която ръчно го повдига на удобната височина.

« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 20:31:00 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.