0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #680 -: Октомври 19, 2018, 10:45:48 am »
Писах и ми го затри.

Минах на преглед, идеална лигавица. Продължавам с естроферма. Пуснах прогестерон и чакам обаждане кога да включим Утрогестан и за деня на трансфера.

Тери, ти как си?

Точица, стискам палци.

Лейди, и теб те мисля!

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #681 -: Октомври 19, 2018, 10:51:14 am »
Маги, много се радвам за теб.

Аз де се отчета днес минах преглед, борим се за 9 бр. Яйцеклетки. В понеделник пункция с надеждата да  измътя и деветте. Започва ми притеснението, ама гледам да се овладея...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #682 -: Октомври 19, 2018, 11:00:21 am »
Точице, защо така се спичаш на пункцията. Лягаш и заспиваш. И послееее има кисело мляко с бисквити <3 Дано всичко е наред и да има дори за замразяване. Май засега това ти е най-добре тръгналата стимулация (пу-пу), браво на яйчника борец. Какво казва докторката, ще има ли трансфер този месец или яйчника се е преработил и ще почива? Ядеш ли гадната извара :D
Маги, браво на теб. Аз от понеделник вероятно ще включа прогестерон. Колко ти е лигавицата? Моята вчера беше 8,2 мм. Борим се за минимум 8.5мм, но до четвъртък ще станат нещата. Само микробиологията ми е свила една топка в гърлото, че имам бяло течение. Но се успокоявам, че преди години, когато нямах никакви бактерии лекарите ме водиха с нормално обилно течение, та все си припомням думите на Павла: "Откъде знаеш вече кое е нормално при теб, ти толкова лекаства изпи". Сигурно и естрофема си дава някакво отражение. Уж няма фоликули от него, пък си ме наболяват яйчниците и се надува матката.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #683 -: Октомври 19, 2018, 12:11:19 pm »
Успех, Тери, Точица и Маги! Лейди, дано не ти идва и скоро да ни зарадваш!
Чували ли сте, че при жени с тромбофилия, не са подходящи прогестеронови препарати? Примерно д-р Сигридов е против? А винаги след процедура се изписват такива. Толкова различни мнения, че не знам на кой да вярвам.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #684 -: Октомври 19, 2018, 12:48:13 pm »
Успех, Тери, Точица и Маги! Лейди, дано не ти идва и скоро да ни зарадваш!
Чували ли сте, че при жени с тромбофилия, не са подходящи прогестеронови препарати? Примерно д-р Сигридов е против? А винаги след процедура се изписват такива. Толкова различни мнения, че не знам на кой да вярвам.

Няма различни мнения, има препоръки и правила за добра медицинска практика. Няма връзка между прогестероновите препарати и повишената скронност към тромбози. Точно обратното е - при жени с повишен риск от тромбози се препоръчват само прогестеронови препарати, а не комбинирани с естроген, защото естрогеновите препарати повишават риска от тромбози.

Слушайте си репродуктивните специалисти - едва ли в целия свят тези хора, които се занимават с асистирана репродукция и изписват стандартно прогестеронови препарати, са невежи.

Успех на всички! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #685 -: Октомври 19, 2018, 12:52:09 pm »
Кукапетал, аз бях на терапия с НМХ и аспирин и до 12г.с. бях с прогестерон. Първо вагинален, а после на инжекции. Симеон си спинка с баща си жив и здрав🤗 Ползите са повече от вероятните вреди. Пък и да ти кажа  Сигридов малко бяга в страни от общоприетата наука с някои свои твърдения.

Маги, няма да пусна палците поне до регистрирането на бременността.
Точице, добре вървят фоликулите.
Стиснати палци на всички и много късмет.  :)
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #686 -: Октомври 19, 2018, 13:16:51 pm »
Тери, каза ми че леко отивам към хиперстимулация... Та не знам за трансфера какво ще правим, може би ще има, така си мисля... Ама нека първо да изкараме материал, че това ме притеснява повече.  :?
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #687 -: Октомври 19, 2018, 13:24:07 pm »
Здравейте, момичета!
Един въпрос имам,ако някой може да ми отговори.
Пия дуфастон в момента,вече 5ти ден,до сега нямаше проблем,но днес много ми се вие свят,възможно ли да е от него.
Кръвното и захарта ми са добре,яла съм,нз защо мибсе вие свят обаче 🤔
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #688 -: Октомври 19, 2018, 13:24:44 pm »
Това е спермограмата, тератозооспермия, изписаха му профертил 2*1 за 3м
« Последна редакция: Октомври 19, 2018, 13:50:16 pm от Eli4ka93 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #689 -: Октомври 19, 2018, 13:31:05 pm »
Вени, на мен Дуфастон така ми влияе. Един месец съм добре, на другия съм много зле с него. Съвсем вероятно е да е от него.
Ели, ние сме с мъжки фактор. Има голяма вероятност причината за спонтанните аборти да е в това. Бързи сперматозоиди, но с лоша морфология. Ако такъв се случи да оплоди яйцеклетката, то ембриона има голяма вероятност да не е с добро качество и да се стигне до не добър развой.  Моят мъж започна с 3% морфология, след операция и сумати илачи е докарал до 6%. Нека си направи хормонални изследвания и за половопредавани болести. Да пие лекарствата, но ако не излезе отнякде заека, аз бих помислила за инсеминация. Промени при него може да очаквате примерно след 3 месеца. Но задължително да се изследва. Една инфекция може да е причината за този резултат. И посещение при уролог забравих да спомена, за да провери за Варикоцеле.
Tочице, Ще има. Имаш 9 фоликула, поне 5 ще изкарате, сигурна съм. Разбирам те и аз да съм на твое място ще се притеснявам и ще се шашкам, но ти поне си минала вече два пъти през това и знаеш. Миналия път бройкатан е беше решаваща. И двете яйцеклетки се оплодиха и делиха добре, че даже и имаплантация имаше. Успокой се. И пункцията ще мине леко, още малко остана. Иначе аз бях с лека хиперстимулация. 4600 ми беше естрадиола при допустим 3600. Преди пункция ме караха да ям извара и между пункция и трансфер ми вдигнаха дозата даже, за да се приберат малко яйчниците. При мен изкараха 8 от единия и 6 от другия.  Денят преди трансфер ми казаха, че това дали ще се прави трансфер зависи основно от мен, не от цифрите. На мен стомаха ми не беше подут и се чувствах добре, така че действахме. Докторката отдава голяма част от състоянието ми на изварата, сигурно и ти си я ядеш, но аз да напомня. Само си почивай уикенда, успокой се и ще мине всичко в понеделник. Мисли за понеделник като за деня, в който ще направят вашите бебета. Аз все повтарям, че д-р Димитров ми е направил бебета. Мишо е давал материал само :D
« Последна редакция: Октомври 19, 2018, 13:41:39 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #690 -: Октомври 19, 2018, 13:38:14 pm »
” Вени, на мен Дуфастон така ми влияе. Един месец съм добре, на другия съм много зле с него. Съвсем вероятно е да е от него. ”
Благодаря,Тери .
Сега четох и листовката,където пише че възможна лека замаянист,а понеже на мен направо светът ми се върти, исках да чуя и друго мнение. Благодаря ти!

Точице,успех в понеделник ии на всички на които им предстио някаква процедура.
Не съм много на ясно със всичко което пишете,но съм с вас и стискам палци.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #691 -: Октомври 19, 2018, 13:40:25 pm »
Еличка, скрий ЕГН-тата на теб и мъжа ти!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #692 -: Октомври 19, 2018, 13:50:53 pm »
Махнах ги не бях видяла че съм ги хванала на снимката
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #693 -: Октомври 19, 2018, 13:58:38 pm »
Благодаря за отговорите, много полезни за мен!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #694 -: Октомври 19, 2018, 16:42:44 pm »
Момичета,стискам ви палци ,да ви направят най-хубавите бебета.
Моя цикъл дойде сутринта,обадих се на едната акушерка,и тя ми каза на 8мия ден ,другия петък,да отида да видим как се движи овулацията.Освободих се до обяд от работа,наистина не беше трудно.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #695 -: Октомври 19, 2018, 18:08:20 pm »
Момичета, много се радвам, всичко върви чудесно при вас. Пу, пу, стискам палци за огроомни чхг стойности  :goodluck: :crossfingers: Тери аз не съм сигурна, че от естрадиола се определя хиперстимулацията. Моя беше 10000, но нямах.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #696 -: Октомври 19, 2018, 21:50:10 pm »
Много се радвам, че прегледите са минали успешно и нещата вървят добре при вас. Хубаво е, всички сме положителни  :bighug:
Мише, ще стискаме палци за теб в понеделник  :crossfingers:
Страхотен бум ни чака другата седмица 😍
Момичета, днес пуснах за първи път В12 и D. D е добре, но В12 е нисичък. Поне до колкото четох из нета, трябвало да бъде над 500. Бяхте писали за някакво спрейче, което приемате. Мисля, че Тери беше споменала (ако не ме лъже паметта). Моля, да ме посъветвате, какво мога да взимам. Резултата ми е 223 pmol/l при реф. стойности 145-569.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #697 -: Октомври 20, 2018, 12:38:02 pm »
Тери от утре започвам Утрогестан 2х4 броя вагинално. Трансфер в петък. Айде сега ако не изкараме бебетата успоредно пък на!

Точице, супер вървиш, браво на теб!

Лейди аз смуча на Солгар Б12 подезичен, метилкобалмин.

Аз се разболявам и съм на чайове, лимони, супа и т.н.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #698 -: Октомври 20, 2018, 12:49:00 pm »
Аз съм на витамин Б12 метилкобаламин на Natural factors на гладно под езика.
Моето бяло течение ме притеснява вече, дано се окаже някакъв страничен ефект от Естрофема. В понеделник ще си кажат резултатите. Тогава пак съм на преглед и ще ми изпишат Утрогестан, ако има трансфер (зависи от лигавицата и от микробиологията, която повече ме притеснява).
Ние бяхме за една вечер на хижа Здравец. Както се разхождахме в гората и се стъмни. И объркахме пътя. Пролактина го вдигнах до горна граница. Според Мишо вълците нямало да ни изядат и ни спаси 😁
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #699 -: Октомври 20, 2018, 14:41:08 pm »
Еййй майка ми ме подкукороса да си сменя датата, ако има трансфер. В петък било Св Димитър и май ще избера тогава
Бъди промяната, която искаш да видиш в света