0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #700 -: Октомври 20, 2018, 15:28:07 pm »
Тери, аз на Никулден забременях. Може да ти е на късмет и на теб :)
Аз взимах б12 метилкобаламин на хапчета. Под езика се усвоява по- добре обаче.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #701 -: Октомври 20, 2018, 18:33:32 pm »
Аз не обичам да е на празници, после ако не се получи и го мразя тоя празник. Та като е един обикновен ден го преглъщам. А и не ти избираш датата, а докторите  :wink:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #702 -: Октомври 20, 2018, 19:03:04 pm »
Не, Маги, аз я избирам. Каза ми Докторката да си избера в четвъртък или в петък.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #703 -: Октомври 20, 2018, 20:53:45 pm »
Ааааа, не знаех че може така. На мен ми казват директно ден, ама сигурно защото са 5 дневни, знам ли.

Аз съм петък по обед, когато и да си ще се редуваме със симптоми и кръвни тестове.

Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #704 -: Октомври 20, 2018, 21:40:03 pm »
Добра вечер! Май колективно ще се преместите в друга тема. От сърце ви го пожелавам.
Бихте ли погледнали последната спермограма на моя мъж?
« Последна редакция: Октомври 20, 2018, 21:42:33 pm от mary cherry »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #705 -: Октомври 20, 2018, 22:18:24 pm »
Благодаря момичета, ще избера един от тези, които приемате.
Тери, избери датата, която вътрешно усещаш. Може би майка ти, само те подтиква, а не подкукоросва  :D Така ще имаш някой да те пази ❤
Мери Чери, нищичко не разбирам от спермограми. Доктор Мариела Даскалова - Мели има тема, в която можеш да помолиш за разяснения.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #706 -: Октомври 20, 2018, 22:25:25 pm »
mary cherry, на четене и сама виждаш, че не е добре. Според мен най-притеснителна е концентрацията на сперматозоидите. Не помня преди какво си писала, дали сте правили други изследвания. Бързината при една добра бройка сперматозоиди не е оптимална, но е приемлива. Морфологията е нисичка определено. Но това, което прави впечатление е, че пише "Бактерии: да", говори за наличие на инфекция. При наличие на такава не може да се говори за реални резултати на спермограмата. При проблемна спермограма се назначава: консултация с уролог за Варикоцеле, микробиология, изследване на хормони и търсене на причини в начина на живот за влошените показатели. Обезателно пиши в темата на д-р Мели, ще ти даде насоки. Нека намерите какви са бактериите, да ги излекува и това да пусне отново една спермограма. Една единична спермограма не е присъда. Трябва да бъде потвърдена поне още веднъж.

Точицата днес трябва да е била последната инжекция. Пожелавам ти много кураж и късмет, момиче  :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #707 -: Октомври 20, 2018, 23:07:58 pm »
Благодаря, Тери. Там е работата, че нищо не разбирам- гледам проценти и нищо. А тая бактерия изобщо не я видях. Той ходи на уролог, но си е загубил рецептата. Явно ще трябва пак да иде. Микробиолгията му август беше ок.
Ние бяхме при лекаря онзи ден, той гледа спермограмата и само каза никакви инсеменации при тази спермограма, направо ин витро. Изписа ми противозачатъчни за следващия месец и да почваме. Даже не попита и не спомена за лечение при него.
« Последна редакция: Октомври 20, 2018, 23:09:48 pm от mary cherry »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #708 -: Октомври 20, 2018, 23:12:28 pm »
Тери,аз  съм човек,суеверен,като се явявах на изпити все ги вземах с лекота на 7мо число,или на сбор 7 :D,ами когато усещаш направи трансфера.Може да звучи налудничаво,ама и аз бих избрала ден на светец.Всеки има странностите си.
В този ред на мисли,аз ходих  тази вечер да гримирам една приятелка за моминско парти,и дойде съседката й,супер странна птица,и тази моята й каза "я хвърли едни карти на моята приятелка",и въпросната дама се върна с картите и пусто любопитство седнах аз и тя ми каза доста неща ,които са си истина .И накрая -"лекар ще ти помогне да забременееш ,от втория път ще стане".И ме хвърли в оркестъра,мъжа ми каза,да не бъда толкова руса,и да не отписвам първия път.И пак си каза-или 2,или до момиче,ако ще и до 8мия път да стане.
Абе,каквото сабя покаже.По принцип  не вярвам на врачки ,ама тази ме замисли.
Мери,тук доста дами борят мъжкия фактор,ще дадат съвет,но пиши и в темата на Мели.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #709 -: Октомври 20, 2018, 23:32:46 pm »
И аз на гадаене не вярвам, но много ги обичам тези мистични материи. Сама не бих искала някой да ми гледа, ми хареса баячката като ми каза, че ме чака добра вест Сега отново си намирам хубави поличби, които уж ми вещаят късмет. Ти каза ли на това момиче, че имаш репродуктивни проблеми или тя сама позна. Дано е говорила за втора инсеминация. Нека ти минат леко нещата, че и ти много си полежала из болниците.
Ако има трансфер, определено ще избера Димитровден.
Павла, ти щом на Никулден си забременяла, значи си изкарала една много хубава Коледа. Даже си спомням, че аз като се включих тъкмо забременя едно момиче Теди и после беше ти. Мина си времето, сигурно сега си спинка сладко втората ти чертичка <3
Мери, при тази спермограма няма за инсеминация. Ако обработят този еякулат, ще останат под 3 млн сперматозоиди за инсемниация, което е крайно недостатъчно. Минимум 5 млн и при 5млн е пак много съмнителен резултата. По принцип искат поне 10млн да има. Вие как така започнахте изведнъж инвитрото, имаш заповед от фонда? Защото с още една спермограма и можете да кандитатствате за финансиране
« Последна редакция: Октомври 20, 2018, 23:35:09 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #710 -: Октомври 20, 2018, 23:49:23 pm »
Скоро ще вземем заповедта. Ама викам една инсеминацийка, ако може, докато чакаме (малко ме е шубе от инвитрото). Ние правихме една в друга клиника. Сега тази бактерия, дали докторът не е видял, или смята, че не пречи. Писах в другата тема, както ме посъветвахте. Благодаря!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #711 -: Октомври 21, 2018, 00:38:12 am »
Мери,инвитрото е по-натоварващ и физически и психически метод,но пък с по-висока успеваемост.Не разбирам от спермограми и мъжки фактор ,но една безмислена инсеминация ще ви натовари емоционално.Аз бих се доверила на лекаря си.От гледна точка,на това,че има по-богат опит със проблемното забременяване от мен.Да не те е шубе,хиляди деца се раждат от инвитро,успех ти пожелавам!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #712 -: Октомври 21, 2018, 00:56:05 am »
Мери и аз да се включа, че нали и ние сме с мъжки фактор. Нека мъжа ти пак си пусне микробиология и за хламидии, микоплазма и уреаплазма също (аз като последно бореща уреаплазмата вече силно препоръчвам тези изследвания). При него нямаше, а при мен има но пак и двамата се лекувахме. И аз съм на мнението че от инсе няма смисъл с тези стойности. Ние сме с същата диагноза и лекарката категорично отхвърли инсето като вариант.
Предишните спермограми с какви заключения са били? По добри ли са? Да не би да се е влошил от бактериите? Да си пусне и хормони. Щом сте били и при уролог значи сте отхвърлили варианта за варикоцеле?
Успех да всички момичета в процедура.
Следя и силно стискам палци. Мисля ви и се моля за вас.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #713 -: Октомври 21, 2018, 10:22:01 am »
Доживях да давам обяснение защо съм си зарязала детето и съм дошла да живея при майка и татко. По подразбиране бабите на село са решили, че съм разведена и съм си оставила детето на бившия съпруг 😁 поне обяснението им било, че защото много уча и Затова
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #714 -: Октомври 21, 2018, 10:39:56 am »
Здравейте!
Реших да си пусна Тсх,Т3 и Т4. Чуденката ми е дали мога да ги пусна,докато съм на дуфастон и дали и трите да са наведнъж или мога и в отделни дни?
Много мибсе спи тези дни,направо откачам,дремя по цял ден на работа,не ми се става сутрин,което ме навежда на мисълта за щотовидн жлеза...пфф,то щото другото ми е малко,че сега и това
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #715 -: Октомври 21, 2018, 14:01:09 pm »
Здравейте, момичета!
Както знаете при нас има влошаване на мъжкия фактор, утре мъжът ми ще пусне хормони и с тях направо при Кацаров, за да даде и становище за инвитро. Освен тестостерон, пролактин и LH, друг хормон кой да изследваме? TSH нужно ли е при мъжете?
« Последна редакция: Октомври 21, 2018, 14:03:53 pm от Kukapetal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #716 -: Октомври 21, 2018, 14:47:59 pm »
Здравейте и от мен. Успех на Маги, Тери и Точица другата седмица.
Аз направих своята цветна снимка в петък. Проходими са ми тръбите. Но днес започна едно кървене, слабо е, нищо не ме боли, но се притеснявам. Четох, че е нормално, но ме гложди защо почна чак в неделя...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #717 -: Октомври 21, 2018, 15:28:23 pm »
Кървенето е нормално. Нещо се е разранило при триене и е започнало. Поне седмица-10 дена е нормално да се появява.
Кукапетал, д-р Мели предписа на мъжа ми ТСХ, Тат, Мат, ЛХ, Фсх, естрадиол, пролактин
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #718 -: Октомври 21, 2018, 15:48:18 pm »
Благодаря много   :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #719 -: Октомври 21, 2018, 18:44:00 pm »
Теpи, скапана Коледа беше. Аз не я обичам особено по принцип, а тогава не знаех още какво става. ЧХГ не се беше удвоил като хората на големите числа, прегледът ми беше чак 6 или 9ти януари... мъка голяма. Отидох на преглед при другия си доктор преди нова година и тогава вече бях по- спокойна.
Започва голяма седмица за повечето. Забременявайте и се пазете!
Късмет!
« Последна редакция: Октомври 21, 2018, 20:20:18 pm от Pav-la »