0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #580 -: Октомври 14, 2018, 11:37:06 am »
Нищо не слагам в носа, и аз знам че не трябва да се ползват капки. Гърлото вече не ме боли, и усещам че носа ми се оправя... Ама изпих 100 000 чая  и мед и лимони, вит. Ц, два три паряцетамола и от вчера реших остиликокцимум да си купя... Абе по добре съм. Само се моля да не повлияе зле тази макар и лека настинка на опита ни, че нали и имунитета играе роля в нещата. Утре ще го обсъдя с докторката.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #581 -: Октомври 14, 2018, 11:50:45 am »
Точица, моя позната като беше бременна и беше наистинала и дадох идея да пита доктора за прополисова тинктура. После тя ми каза, че е помогнало. Има безалкохолни тинктура, които стават за бебета и вероятно не са толкова силни колкото стандартната. Все пак питай доктора, защото за всичко трябва да се внимава. Качвам снимка и на един спрей за гърло с невен и прополис, който също не е лекарство, но помага. Мисля, че и ментол съдържа, но пак повтарям, че съм го ползвала, помагали са ми и тинктурата и спрея, но не съм била бременна.
« Последна редакция: Октомври 14, 2018, 11:55:37 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #582 -: Октомври 14, 2018, 13:33:24 pm »
Благодаря ти за подкрепата, да за Вики става въпрос, толкова красива, млада, интелигентна каза им истината в предаването за еврофондовете, и мислете този понеделник да изададе предаване за това защо са опразнили милионите от Първа инвестиционна банка ,който бяха предназначени за пострадалите хора в Хитрино,беше им неудобна и я изчистиха. Боклуци, и аз си представям как майка и, баща й са я чакали  майка й е съкрушена от мъка. Пази Боже!
Пожелавам ти успех ,и всеки да прави само добрини, за да продължи нейния път, жестоко е.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #583 -: Октомври 14, 2018, 15:27:52 pm »
Много е тъжно :-(   изглежда прекрасен човек на снимките, които показват по новините.
Бъди силна, Орхидея.

Момичета, намерих една тема за подготовката преди инвитро. Може би сте я чели, но ми се струва важна и затова я споделям :

http://www.mamatatkoiaz.bg/article/148/kak-da-povishim-uspevaemostta-pri-art-po-estestven-pat
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #584 -: Октомври 14, 2018, 21:05:05 pm »
Чак пък толкова за капките. Вазоконстриктори са, но локални. Вие няма да слагате по един флакон на ден. Вечер, за да спите по- добре, слагайте си, няма да попречи на нищо. Аз май месец, след последната неуспешна бременност развих около 50 (без да преувеличавам) алергии. От тях- ринит,  а после и доста тежък синузит. 2 месеца пих антибиотици, ендоскопии, обиколих където намерих свестен лекар. Гледах да огранича използването на капки, но по време на цялата стимулация и бременност използвах по малко Ксилометазолин.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #585 -: Октомври 15, 2018, 00:10:38 am »
Аз да се похваля, след вчерашния прегнил, тогава и днес опити и хоп два три часа след днешния усетих болки и после силно течение като вода и много леко бледо розово, овулацията мина, почва голямото чакане :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #586 -: Октомври 15, 2018, 06:14:30 am »
Орхидея, дано да ти е месец. Да знаеш, че на прегнила ще му трябват около 12-на дена да се изчисти от тялото. Докато тялото не се е изчистило от него, тестовете за бременност ще ти показват положителен резултат. Така че с теста не бързай. Чакай закъснение
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #587 -: Октомври 15, 2018, 07:40:01 am »
Успех Орхидея.
Това за прегнила не го знаех.
Момичета, които сте били на золадекс, имали ли сте месец, в който да имате овулация? Нали золадекса подтиска всичко уж. Аз направо си имам бистра слуз като по време на ову. Днес ще си направя и тест за ову де, може и да си втълпявам. Но и с цикъла, който ми дойде миналия месец за 3-4дни.. Започвам да си мисля, че не действа на 100% вече при мен. Последна 5та инжекция е, но все пак ми е странно.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #588 -: Октомври 15, 2018, 07:53:48 am »
Орхидея, маги, тери, точица, кукапетал, лейди, слънчица и всички останали момичета, с вас съм и стискам палци за успех. Много добре се раздвижихме, такче е време да завалят положителните тестове  :)
WideD, аз освен цикъла след първата инжекция не съм имала друго зацапване, мисля, че и овулация не не е имало. Това е за 6 инжекции.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #589 -: Октомври 15, 2018, 08:26:42 am »
Добро утро дами, нова седмица, нов късмет!Как сте?
Аз си пия хапчетата всеки ден, още ми е трудно да свикна с тях.Това е странно при ин витрото си знаех всяко хапче, всяка инжекция, а тук ми е едно лежерно.И аз да изрева, имам чувството, че няма да стане.Не ме питайте защо, някак ми е обречено всичко!Предния път знаех, че ще съм бременна, а сега ми е едно.Все си мисля имам заповед, ще я ползвам по Коледа.Защо така???

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #590 -: Октомври 15, 2018, 08:43:44 am »
Маги!Не така.Ти си толкова силна,даваш кураж на всички тук.И сега си омекнала като печен праз.И защо пък да не стане?Не тръгвай с черни мисли,защото всяка мисъл е енергия.
По Коледа ще си една прекрасна бременна дама.Аз вярвам,ти го заслужаваш просто.
Знаете ли вчера какво ми каза една позната ,чиято дъщеря е минала през стерилитета-имам чувството ,че колкото по-свестни са хората,толкова по-трудно става.
Аз пък 2 нощи сънувам инсеминации :D.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #591 -: Октомври 15, 2018, 08:52:01 am »
И сега си омекнала като печен праз.

Ох оправи ми деня!

Омекнала съм, не знам защо, не ме питай!Надявам се да се стегна и всичко да е наред!

Аз сънувах ин витро, от до.Не ме питай що  8O

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #592 -: Октомври 15, 2018, 08:53:01 am »
Маги, нали и аз преди няколко дена споделих колко ме е страх. Вместо да ми е едно радостно, аз съм със свито сърце и съм подплашена като заек. И след 5 месеца да правя трансфера, пак така ще се чувствам. Страх ме е от дните очакване след трансфер, страх ме е да не видя пак онези нули в период.
И пак опитваме нали? Ако смятахме, че всичко е на 100% обречено, щяхме ли да опитваме изобщо? И твоето си е страх. Страх от развръзката и затова мозъка инстинктивно се настройва без особени очаквания. Дано пък така накрая да се изненадаш още по-приятно :* Хайде аз ще вярвам за теб, че ще стане, а ти за мен :) Виж колко положителна енергия има насочена към нас трите този месец, ако ние си нямаме, то енергията на момичетата ще помогне. Аз затова този път съм казала на всичките си приятели. Да си пожелават да стават лели и чичовци :) И аз съм по същия начин с лекарствата. За първи месец започвам да забравям какво и кога съм пила. Чак си навих аларма за естрофема, че много лежерно я карам.

Иначе ето как се чисти Прегнила от тялото:
ден 1 : 5000
ден 2: 2500
ден 3: 1250
ден 4: 625
ден 5: 312
ден 6: 156
ден 7: 78
ден 8: 39
ден 9: 20
ден 10: 10
ден 11: 5
ден 12: 2,5
ден 13: 1
ден 14: 0
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #593 -: Октомври 15, 2018, 09:00:01 am »
Тери, точно за теб се сетих.Няма как да няма драма и страх, няма как!Знаеш през какво си минал и какво ти е коствало, как се сриваш и как искаш да метнеш всичко през прозореца и после ставаш и тръгваш пак.Няма място за отказване, нали?
Прегръщам ви момичета, страхотна подкрепа сте!
А аз ще вярвам за всяка една от вас!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #594 -: Октомври 15, 2018, 09:28:14 am »
А така, Маги :) Помрънкваме си сутрин до 9 часа и после денят започва, няма място за отказване :* :* :*
Аз в момента преглеждам профила във фейсбук на Точице, че ако я засека в болницата да я позная. Ще търся момиче, което прилича на д-р Куин, да имаше и един Съли (беше ми детска любов. Той и Дони :D)
« Последна редакция: Октомври 15, 2018, 09:31:02 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #595 -: Октомври 15, 2018, 10:00:44 am »
Маги, сетих се, че мама като е била бременна с мен вече е била абсолютно убедена вътрешно, че ще е момче. Цялата и интуиция и психика били настроени за момче, а то-аз съм се родила. Тя ми го  е разказвала това няколко пъти.. Колко е била сигурна. Аз затова спирам да очаквам, да се надявам и мисля за днешния ден да се старая да е идеален, а какво ще бъде утре-живот и здраве.,тогава ще ги мислим.
Тери и аз казвам на моите близки и най-добрия приятели, защото смятам, че позитивната енергия на обичащите ни хора ни помага. А и така ако се държа странно или имам нужда от помощ или откажа да тръгна нанякъде, няма да ме тормозят :-)
Само на шефа не съм казала, че се притеснявам как ще реагира. Като му дойде времето, ще го мисля.
Хубав и щастлив ден :-)
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #596 -: Октомври 15, 2018, 10:05:42 am »
Благодаря за таблицата, мила, но в знам. Ще бъда достатъчно търпелива и ще изчакам 28.10 да са минали 16 дни от Прегнил, на 13 го биха.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #597 -: Октомври 15, 2018, 10:17:02 am »
Ха ха ха.. Тери, много смях с теб. Истината е че Д-р Куин ми беше любимка като малка, даже тайно си мечтаех да приличам на нея, ама че това е така- сега ти ми го казваш.
Маги, аз вярвам и за теб и за Тери че ще успеете. Едно силно го мисля и знам. Тази Коледа и Нова година ще сте с пълни с бебета коремчета. Едно за Моника и едно за Мишо.
За себе си обаче имам едни раздвоения, както казвате от страх е всичката манджа.
Орхидея, дано повлечеш крак. Много късмет от мен!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #598 -: Октомври 15, 2018, 11:35:42 am »
Така, да започна с WideD, не съм засичала овулация, а и не съм търсила, да ти призная. Бях сигурна, че няма начин да има след всички признаци на климакс.
Маги, май това е дежурното за всички нас месечно отчаяние :wink: Все пак за това сме тук, можеш да ни мрънкаш, колкото  имаш нужда. Важното е да помниш, че ще станат нещата!
Сега аз да ви кажа, никога не са ме боляли зърната и не са ми били чувствителни. Сега 4 дни след О (само с тест я засякох) започнаха да стават доста чувсвителни. Вчера - 21 ден от Ц започна да ме боли ниско долу централно, все едно ще ми идва, но е много рано и яко ме заболя кръста. Направи ми впечатление, че пишкам през час. Днес ставам, гърдите ме болят, корема е доста подут, а от сутринта пишкам през 30 мин. До цикъл имам 9 дни. И пак започна да ми се гади. Чудя се, дали не е цистит, настинка, за да не се настройвам и после пак да плача...
Орхидейка, Тери, късмет момичета!
Мише, ти до къде я докара?
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #599 -: Октомври 15, 2018, 12:50:45 pm »
Lady, дано са ранни признаци на бременност, стискам ти палци! Орхидея, Тери, Маги и Точица, нека сега е вашия месец, силни прегръдки и успех!
 :balk_602: