0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #500 -: Октомври 10, 2018, 10:49:36 am »
Благодаря,Тери!Дано този месец е вашият ,момичета.Маги,да си вземеш болничен и да мътиш на спокойствие.След всички нерви и средства  ,които хвърляме трябва да мислим за себе си!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #501 -: Октомври 10, 2018, 11:20:19 am »
Аз съм много разочарована за пореден път, но не ми се искаше да губя още време в смяна на клиниката и нови изследвания и т.н. Може би няма да има инсеминация или ако е утре, ще е претупана... В понеделник лекарката не ми се обади, както обеща, когато звъннах аз, бях я изпуснала. Вчера не беше на работа, а днес от 8 часа звъня, в 10 часа пак, обясняват ми, че са й предали, но тя не ми връща обаждане. Висим с мъжа ми сутринта и чакаме обаждането, накрая той тръгна на работа. LH ми е 7,98, а естрадиола - 427,70 от понеделник, това искаше да види лекарката и да ми каже кога правим инсеминацията. Зле ли са тези резултати, нямам стимулация, 16 мм беше фоликула. А навсякъде чета, че хориомон се поставя 24-36 часа преди процедурата, а на мен ми каза в деня на инсеминацията, дори час не ми каза. Ох, защо трябва да е толкова сложно и не са всички стриктни за такива сериозни неща.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #502 -: Октомври 10, 2018, 11:35:43 am »
Леле, много несериозно. За хориомона е малко относително. Зависи какво е гонила докторката. Може би не е искала да идеш точно преди овулация, а е искала сперматозоидите да стоят и да чакат О и след това да ти направи реинсеминация. Въпреки, че по често съм чела, че искат 24-36 часа преди това, както беше и при мен.
Сега като се замисля на мен хормони не ми изследваха преди инсеминация, както и на Павла, и на Таня. Така че не е страшно. Но отношението й е крайно несериозно. Днес ще ходите ли?
Успокой се и да претупат нещата, ти гледай да си спокойна, надежда винаги има. Ако в понеделник е бил 16мм, днес да кажем ще е 18мм. Скоро ще има овулация, яйцеклетката е зряла от 18 до 24 мм. По мои сметка на мен все на 20-22 мм ми смятам, че настъпва овулацията. На мен лично LH ми се струва добре. На мен ми е толкова в първите дни на цикъл, та май не е било тръгнало да прави овулация. Но идете днес в клиниката задължително да те погледне. Не чакай някой да се сети за вас.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #503 -: Октомври 10, 2018, 12:04:37 pm »
Кукапетъл,и на мен не ми казаха че ще ми изследват хормони,но явно всеки лекар като си знае пациента действа според случая.Отивай и настоявай за разговор с лекарката.И на мен ми казаха-инсе на 22мм,нищо не е загубено.Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #504 -: Октомври 10, 2018, 12:24:09 pm »
Звъннаха ми... Точно ви се оплаках и се обадиха. :) В 11 ч утре - мъжът ми дава материал, а в 13 часа съм аз за инсеминацията, попитах за хориомона, казаха сега да го бия. Преди 10 мин ми го поставиха. По-спокойна съм вече, че бях много изнервена от неведението.
Благодаря ви за всичко, прегръдки!
Маги, честит цикъл и успех! 💖💖💖
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #505 -: Октомври 10, 2018, 12:43:18 pm »
Ох, Кукапетъл радвам се че има развръзка.


Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #506 -: Октомври 10, 2018, 12:54:33 pm »
Момичета може ли да кажете малко повече за това изследване на хормони,досега не съм правила. От ендокринолог ли се назначава
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #507 -: Октомври 10, 2018, 13:15:45 pm »
За полови хормони-Естрадиол,пролактин,FSH,LH.
Репродуктивния лекар ги назначава в 3ти-5ти ден от цикъл.
Кукапетъл,нареждат се нещата;)
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #508 -: Октомври 10, 2018, 13:23:10 pm »
Кукапетал, ще стискаме палци утре, както и на всички през следващите дни.
Маги, никога не съм се съмнявала в това  :bighug:
Между другото не съм забравила за презентацията на учениците, но тази година започна много ударно  :D и е страшна лудница, не м стига времето за нищо  :(
Wided, фемостан се казват хапчетата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #509 -: Октомври 10, 2018, 14:09:21 pm »
Мише, когато се поуспокоят нещата ще ми пишеш.Аз ги правех в Плевен имам опита вече :)

Ох хора много смотан ден ми е.Направо съм като пребита, всичко ме боли и ми се спи цял ден.

Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #510 -: Октомври 10, 2018, 14:50:57 pm »
Привет бъдещи мамчета. Дано крачка по крачка стигнете заветната цел. Искрено ви го пожелавам.
Инхибина ми излезе и такъв шамар ми удари  8O,не че не го очаквах де,но се надявах да не е толкова зле - 1,8 е про референтни стойности от 10 - 270. Утре трябва са е готов и АМХ,не очаквам да е нещо по различни. Май аз ще приключа рано,рано с борбата.
Имам час за утре след обяд при гинеколожката!
Успех на всички вас!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #511 -: Октомври 10, 2018, 15:07:11 pm »
Ех, Вени, гледат се нещата комплексно, изчакай и АМХ-то. На тази възраст е трудно да очакваш по принцип нещо различно. Но това не пречи да провате със стимулиран опит. Но ако решите да го направите, аз бих предпочела най-малкото инсеминация, че си е загуба на яйцеклетки всеки месец. С една жена съм си писала преди. В Турция беше забременяла с 0.4 АМХ. Малък е шанса, ама е опитала. Сигурно само, че е била на някаква зверска стимулация. Но ако решиш да продължиш борбата, според мен възможно най-бързо се премести при репродуктивен лекар. Ако имаш шанс, да не го изпуснеш.
Маги, същото е и при мен днес. Не ми е ден.
Шефовете от България и от Белгия ме гледат като писано яйце. Дават ми работа: "Ако я искам". Надявам се опитът ми да е успешен, че още малко и ще осъзнаят, че могат и без мен. А аз толкова дълго ги убеждавах в обратното :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #512 -: Октомври 10, 2018, 15:20:46 pm »
Тери и аз не очаквах нещо по различно от изследванията,но..шамар си беше. Иначе лекарката при която ходя е точно репродоктивен. Ще стане ясно утре,как ще продължим,надявам се със стимулацуя да се получи,все пак и последния път така забременях. Ще опитаме,не съм загубила надежда все още,но ми стана тъпо. Въпреки че не съм първа младост и знм какво да очаквам, но  искм бебе . :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #513 -: Октомври 10, 2018, 15:29:00 pm »
Вени,коя е твоята лекарка?Щом си успяла със стимулация,защо да не успееш и сега?Горе главата!Щом искаш бебе ,ще имаш.
Тери,хората се молят за шефове като твоите.Тъкмо да ти е по-спокойно при опита сега.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #514 -: Октомври 10, 2018, 17:11:58 pm »
Слънчице,при Росица Мурад съм в Олимед клиниката за инвитро.
Благодаря за подкрепата ви!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #515 -: Октомври 10, 2018, 17:21:26 pm »
Вени,отдавна ли си й пациент?Наистина адмирирам желанието ти за още едно дете.Аз също започнах от нея,от всеки има доволни и недоволни.Тя помогна на мои познати с мъжки фактор.
Вярвай и успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #516 -: Октомври 10, 2018, 17:31:46 pm »
При нея съм от 2013г,тя установи последната ми бременност и тя я проследи до послед,доволна съм. Бях подложена на всички необходими изледвания,всичко беше адекватно  тогава бях на 39г. Надявам се и сега да е така.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #517 -: Октомври 10, 2018, 20:32:18 pm »

Wided, фемостан се казват хапчетата.

Мерси :-)
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #518 -: Октомври 10, 2018, 20:46:46 pm »
Стига лоши новини, я по-ведро, аз да разведря темата да се отчете, повлияла съм се много добре на стимулацията с Фемара като по учебник.Днес ме гледа доктор Минев 11 ден ми е в дясно един доминантен фоликул 14,8 мм, в ляво два прекрасни 1: 15,8 мм 2: 16,8 мм мат.лигавица 9 мм, каза на 11 и 12 да пропуснем опити, на 13 ще бием Хориомон 5000 и опити на 13,14,15 от 16 да почна Дуфастон за 13 дни 3*1 ,Q10 2*1 ,Фемибион 1*1 и на 28 тест за бременност. Този месец ще забременявам и това е, друго не приемам като вариант!!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #519 -: Октомври 10, 2018, 21:00:12 pm »
Орхидея,прекрасни новини. Пожелавам ти положителен тест на 28мия ден.