0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #560 -: Октомври 12, 2018, 16:52:44 pm »
Тери, мисля, че вече някъде писах, но това с подлогата беше най- неприятната част от моя трансфер. Просто и двата пъти не успях да я нацеля и всичко беше по мен и леглото.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #561 -: Октомври 12, 2018, 16:53:20 pm »
Тери, съвсем те разбирам за пишкането. Много е гадно, на мен ми слагаха параванче - едно синьо... Та едва се справих. Може да опиташ така по - скришно  :?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #562 -: Октомври 12, 2018, 17:44:52 pm »
В тази клиника не държат на препълнения мехур. Искат да си пил вода, но не прекалено че чак да ти се пишка много. Така че тук е пишкай в подлога, а след като лежах около 40 минути отидох до тоалетната.

Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #563 -: Октомври 12, 2018, 17:56:27 pm »
Да, както казва Маги и при мен не държаха да е много пълен мехура и за това не ми се пишкаше и след това.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #564 -: Октомври 12, 2018, 19:00:28 pm »
Нас в Ню лайф ни искат с пълни мехури. Казаха ми на 7 от 10 да си кажа и докторът дойде на 8.5.  После се загледах в един сериал и забравих, та устисках, но този път ще си я искам. След първия неуспех, сега ще минимизирам.
Аз и този път не смятам да се затворя вкъщи. Не ми се отразява добре. Ще си взема 2 дена отпуск и после ще работя два-три дена от офиса и два-три от вкъщи, когато на Мишо смените позволяват да ме кара. Миналият път криех, че съм процедура дори от родителите си. Сега на всички съм казала. Само сили ще ми трябват за дните след трансфер, защото усещам, че този път съм опарена веднъж и встъпвам със страх в този трансфер.
Точице, усещам как ще си на пункция, а аз на трансфер по едно и също време :) предписаха ли ти този път по-силна стимулация или от мутацията яйчника толкова си дава?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #565 -: Октомври 12, 2018, 20:42:53 pm »
Здравейте момичета!
Знам ,че имате далеч по важни неща от моя въпрос,но ако все пак някой може да ми обясни какво се слумва,ще съм ви мн благодарна.
Уж ми свърши,вчера на плегледа нямах нищо,освен леко течение премесено с кървави жилки,а днес имам кафяво течение и болки в десния яйчник. В неделя трябва да почна дуфастон и нз сега,мога ли или не мога да го пия.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #566 -: Октомври 12, 2018, 20:52:28 pm »
И на мен ми се е случвало, не се притеснявай. Пий си лекарствата, както са предписани. Предписаха ли ти нещо за гъбичките?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #567 -: Октомври 12, 2018, 20:55:01 pm »
Благодаря,Тери за отговора! Ами аз не пуснах микробиология,нямам проблем на този етап,с цикала всичко се оправи,дано е било моментно.
На теб успех с предстоящото събитие,стискам палци 😘
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #568 -: Октомври 13, 2018, 11:29:46 am »
Тери, и аз имам едно такова усещане, че ще се засечем. Същата ми е стимулацията - както предния път 225 менопур, не съм разпитвала докторката, оставям и се на преценката. Всъщност миналия път тръгнаха така доста фоликули, дано се напълнят с яйцеклетки.
Аз обаче съм хремава и вчера ме боля гърло.. Пия чай и смуча билкови прополки, изпих и два парацетамола за всеки случай, ама повече не ми се иска да приемам нищо... Според вас дали ще окаже тази настинка лошо влияние на стимулацуята? Малко съм се притеснила...  :?
« Последна редакция: Октомври 13, 2018, 11:33:43 am от To4ica13 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #569 -: Октомври 13, 2018, 12:00:43 pm »
На стимулацията няма да окаже, ама гледай да се оправиш до трансфер. Не го мисли това. Аз помня, че бях на Менопур 150. Д-р Георгиев ми обясни, че слабички и млади като мен и теб на теория отговаряме бурно на стимулация. Първо заради възрастта и второ, че на човек с повече мазнина около талията по-леко понасят инжекциите. Затова и някои жени ги карали да отслабват пък, защото не реагирали на стимулация. А относно бройката: сама видя миналия път, че бройката няма значение. Късмет е нужен, е хубаво е да има ембриончета за замразяване, но дано не ти трябват. Пожелавам ти и на теб едни близнаци. Слушай докторката и бъди спокойна. Сама знаеш, че с нея си в добри ръце.
Аз все още пътувам по автобусите, дано се опазя още една седмица. Всички кихат, кашлят. Но най-много се ядосвам на кашлящите жени из клиниката. Хем знаят колко е важно за жените в процедури да са здрави, хем се дерат като магарета без дори да си прикриват устата. Те хората затова са измислили маски. Аз съм се заредила с няколко, ако усетя някой много болен до мен в автобуса. Но в България нямаме тази култура да пазим хората, като видят човек с маска и мислят, че е силно заразен. Както казва един колега: "Тъкмо да бягат с бацилите си от мен".
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #570 -: Октомври 13, 2018, 12:17:50 pm »
Ще се пазиш Тери, мисля, че и аз до трансфера ще се оправя. Даже по-рано трябва. Същите проблеми имам и като теб с пътуването и бацилите, само че в служебната кола в която пътуваме до работа. Кихат кашлят колегите, но идват на работа и всичко се пренася от човек на човек.  :?
Относно килограмите, направих всичко възможно да кача два, толкова ми предписаха, именно заради тлъстинките, които нямам на корема. Сякаш направих сланинка, но само по дрехите преценям, следващия път ще се кача и на кантара да видим.  :D
« Последна редакция: Октомври 13, 2018, 12:20:39 pm от To4ica13 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #571 -: Октомври 13, 2018, 16:07:01 pm »
Добре, че съм на Бромокриптин, че така вдигнах пролактина. За първи път през живота си видях змия на свобода. След плъхове се страхувам най-много от змии. Знам, че трябва да замръзна по принцип, амааа като подпалих маратонките. Чак се чудя защо преди имах все двойка по физическо на 50 метра бягане :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #572 -: Октомври 13, 2018, 21:41:02 pm »
Леле, Териииии, къде видя тази змия  8O
Айде сега, късмет да пожелая на всички ни този месец! Давайте да се оплодим  :lol:
Овулацията ми мина, зърната ме болят. До сега не съм забелязвала, ДАНО :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #573 -: Октомври 13, 2018, 21:51:48 pm »
Тери,мъжа ми има един израз-"една жена видяла друга змия" :D.Плюй в пазвата и да не се случва пак.
Лейди дано е признак това.И мойте ме болят ,ама аз си чакам инсеминациите и съм много дзен.
Момичета,като има толкова бацили слагайте маски.Аз съм много против болни на работа.Не им ща бацилите,ма като се затръшкат ,че щяла да им падне заплатата и край.То голямото падане.
Тери още малко ще си по автобусите,нали ще ставаш шофьор догодина.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #574 -: Октомври 13, 2018, 22:14:57 pm »
http://www.img-share.eu/main/image_view/20181013_200621vNqDSPlgPAlCiXpY3y0r1539457976.jpg.htm
Днеска беше + теста, после бихме Прегнил 5000,опити до 15.10 и от вторник за 13 дни дуфастон и тест за бременност  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #575 -: Октомври 14, 2018, 07:17:46 am »
Добро утро :-)
 Орхидея, Лейди дано + да има! Почивайте си и се пазете :-)
Кукапетал, Слънчице то, документите си ги продавахме и ние в Щерев. На 6 август ги подадохме, септември ни одобриха и сега октомври чакам да звъннат за заповед през ноември-наистина става вече по-бързо. Аз се бях притеснила за чакането, но доколкото си спомням Тери ме успокои тогава за сроковете. И аз ставам след няколко месеца на 37 и вече се чудя дали ще се получи. Бог дано да ни подари бременности по Коледа :-)
Лейди, твоята приятелка с ендометриоза и хидросалпингс, кога е разбрала за хидросалпингса? Имам предвид, че аз май месец минах лапароскопия за ендометриозна киста и ми казаха, че имам за пушена дясна тръба, но нищо не споменаха за хидросалпингс. Аз обаче взех да се притеснявам.
Тери, като казват лекарите да е пълен мехура, казват ли примерно предния ден колко да се пие вода? Аз често пишкам и сигурно няма да издържа и аз и въпреки, че съм имала такива ситуации покрай операциите, сигурно пак ще е особено.
Вени, сънищата са интересен начин ( за мен голяма доза интуиция, подсъзнанието да ни даде отговори и да успокои притесненията ни. :-)
Маги, успех!
« Последна редакция: Октомври 14, 2018, 07:22:14 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #576 -: Октомври 14, 2018, 09:19:53 am »
Wide, благодаря но този месец не го мисля изобщо,убиха моя позната журналистка и ми е, много мъчно, не знам къде се, намирам. Всеки ден се питам.. Защо? 😐😟😢😢😢😢😢 Някак си мисля за нея, и ми е все тая дали ще стане нещо, а ти не се отчайвай, вие на опити ли сте или ин витро направо, ще се получи, убедена съм!  😍
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #577 -: Октомври 14, 2018, 09:59:47 am »
Лейди, твоята приятелка с ендометриоза и хидросалпингс, кога е разбрала за хидросалпингса? Имам предвид, че аз май месец минах лапароскопия за ендометриозна киста и ми казаха, че имам за пушена дясна тръба, но нищо не споменаха за хидросалпингс. Аз обаче взех да се притеснявам.
WideD, до колкото съм запозната, при самото лапаро са установили проблема и са премахнали и двете тръби :( Не мисля, че трябва да се притесняваш, защото щяха да видят, ако има проблем при теб.
Орхидея, всичко което се допусна до нас, изказа и показа по случая с твоята позната е безумно. Аз пък не се питам защо, а се питам: Защо този изрод е здрав и прав, а толкова дечица страдат от всевъзможни болести??? Но естествено, не съм аз човека, който трябва да съди... Жалко е!
Точице, аз изкарах хремата без капки. Нали не трябва да приемам никакви лекарства и се блъсках с витамин Ц по 1000 мг дневно, стисках си лимони и грейпфрут, и смучех осцилококцинум и инфлуцид. Всичко това доста ми помогна. Пробвай и ти, дано се оправиш по-бързо  :goodluck:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #578 -: Октомври 14, 2018, 10:06:33 am »
Орхидея, съжалявам за загубата ти! Това жената, за която говорят по новините ли е? Незнам защо веднага за нея се сетих... Жестоки неща се случват на този свят и сега покрай опитите започвам все повече и повече да ценя всеки един човек. Представям си как родителите му са очаквали бебето и са се грижили и жертвали за да го отгледат и в мен се надига гняв към съществата, които не ценят другите души около тях!  Този тип нелепи и преждевременно загуби са силен шок за близките и ти пожелавам да успееш да се успокоиш и душата ти да успее е преодолее и приеме загубата. Наистина е нужно време човек да се върне към нормален ритъм на живот. Нали казват, че близките са винаги живи в сърцата на хората, които ги обичат- така, че пази близко до сърцето си хубавите спомени за нея и се помоли за душата и. Мисля, че това ни остава и можем да направим за тях.
Ние отиваме директно на инвитро-дълъг протокол, понеже съм а ендометриоза 3-4 степен и сега чакам след золадекс да ми дойде надявам се скоро цикъл и да вземем заповедта и започваме.
Като ви чета момичета, осъзнавам, че е бонус, че съм в София. Мога и в обедната почивка да отида на преглед както се казва..в този ред на мисли, ако някоя от вас е извън София и има нужда от някой тук за някаква помощ или търсене на информация  тук в София ( стига да мога да помогна), пишете ми.
Мерси Лейди и аз се надявам, че щом не са казали нищо, вероятно няма за момента проблем.
« Последна редакция: Октомври 14, 2018, 10:09:02 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #579 -: Октомври 14, 2018, 11:08:15 am »
Капки за нос не ползвайте момичета. След трансфер ми дадоха списък с лекарства, които мога да приемам и строго беше забранен Ксилометазолин и производните му. Не съм се поинтересувала защо, но всяка нощ сега ми се запушва носа от сухия въздух и не посягам към капките.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света