0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #60 -: Май 02, 2018, 12:30:17 pm »
Аз чакам Христинчето днес да даде отчет, колко броя и какви размери са фоликулите!Мисля днес е на преглед тя!

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #61 -: Май 02, 2018, 12:33:44 pm »
Според мен е по- комплексно. При мен имаше завишени НК в кръвта, но на ендометриалната биопсия се оказа, че имам намален имунен отговор в матката и всякакви лекарства понижаващи имунния отговор бяха забранени.
С две думи- трябва да се намери компетентен лекар, който да ги назначи и коментира тези изследвания, защото ние не можем правилно да интерпретираме резултатите. То много от лекарите не могат.
Не е насочено към вас, Kukapetal и Тери, вие сте си намерили подходящите лекари, а към момичета, които ще си пуснат изследвания сами.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #62 -: Май 02, 2018, 12:43:49 pm »
Понякога като пише Павла имам чувството, че лекар е писал и търся помощ от Гугъл 😀
Маги, май и твоя цикъл се очаква до 2 седмици и да се започва купонът.
Относно ИКСИ-то защо така те притеснява. Не е като да си се надявала по нормален начин и сега да си разстроена. Прескача се естествения подбор, ама то и при нормалното инвитро според мен се прескача до някаква степен. Все пак се прескача целия път и им остава само да се блъскат в яйцеклетките.
Аз питах д-р Мели дали мъжа ми да прави SDI тест, но тя каза, че при кофти морфологията му се очакват криви резултати. Та при него имаме само спермограма.
Ей много зъл е станал. Като казах, че пак спирам глутена и сега ми брои хапките. Вчера исках да опитам една баница и я прибра под носа ми.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #63 -: Май 02, 2018, 12:49:56 pm »
Не че ме притеснява, честно казано Икси, ИМСИ или ин витро все ми е тая.Моя мъж нещо се скапа като му казах, но му мина!По-скоро ще умра покрай тия хапчета.

Тери
и на мен ми броят хапките, ама си правя една много вкусна баница с оризови кори и си я хапвам с кеф :)

Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #64 -: Май 02, 2018, 13:32:07 pm »
Тери имам чувството, че си била отличничка в училище.. ама момиче като попивателна гъба си.. всичко помниш за всеки.. това е хубаво де... ама колко много информация помниш само, не е истина... аз не мога така 😄. Виж как сте се сетлили за мен момичета, благодаря ви! В момента си чакам прегледа в клиниката. Към 2 и нещо ми е часа.. дано да няма забавяне, че после трябва да ходя до един магазин за пердета до мол София...да си поръчам, че вкъщи ще мажем нашия етаж и ще сменям вертикалните щори с пердета.. Иначе съм добре, спокойна съм. Малката ми е болна, от вчера повръща и вдигна лека температура. Оставих я на майка ми да я пази и се притеснявам за нея. Свило ми се е сърцето. а топка. Дано да е този вирус 24ч. който мори... че ще се изтормози детенце. По-късно ще пиша какво е станало на прегледа.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #65 -: Май 02, 2018, 14:32:19 pm »
Ама съм голяма шматка... толкова бързо доктора броеше фоликулите че не ги запомних точно колко са 😄 Има няколко на 18мм, няколко на 16мм, на 14мм и на 10 мм... луда работа 😄. В петък съм пак на преглед. Ето и хормоните, кажете си мнението.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #66 -: Май 02, 2018, 14:38:50 pm »
Добре звучи за сега всичко.Смениха ли ти инжекциите или оставаш на същите?

Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #67 -: Май 02, 2018, 14:41:54 pm »
Оставам си на гонал, днес и утре по 150. ето ги и ф. снимах си ги от картона 😄 И пак нищо не съм разбрала... ужас.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #68 -: Май 02, 2018, 14:47:43 pm »
А така да растат. Те щом са по 16 ММ скоро ще са узрели сигурно. Хайде много късмет, да направите грипавото слънчице кака.
Аз бях на всички лекари вече: Тат и мат завишени поносимо. Жлезата е добре, няма Хашимото. 20% от българите били така. Според ендокриноложката 2.5 бил прагът за ТСХ.
Питах доктора за имунологични изследвания. Той каза, че ако искам пълна картина е добре да ги имам. Та ги пуснах и тях. За пореден път ще кажа, че май не се сещам какво да изследвам повече 😀
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #69 -: Май 02, 2018, 14:48:24 pm »
Христинче, много фоликули, но разнородни.Имаш 2 големи, дано малките по 14 мм настигнат големите.Стискаме палци за петък да са още по-хубави и с еднородни размери.

Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #70 -: Май 02, 2018, 16:44:22 pm »
Ехее Хриси, наредени са като хайверче :D Аз днес си минах по реда при АГ. Каза че не бива да се притеснявам за хормоните. Обаче си имам пак една красота в левия яйчник както предния път и пак със сходни размери. Обаче преди като я хванахме гадината беше няколко дена преди цикъл, а сега имам още две седмици до него. Сега пак ще си го чакам и като дойде на бегом в кабинета да видим дали се е махнала. И стартираме отново :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #71 -: Май 02, 2018, 19:51:55 pm »
Ама и верно са като хайверче 😄... ох сега се самислих нещо ми се виждат много Ф... да не хвана да направя някоя хиперстимулация че да се украся.

Въпрос към по-опитните... има ли ланс от тези Ф.. да се пунктират поне 10на?

Междодругото лигавицата ми е 9мм в момента.. това ок ли е?
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #72 -: Май 02, 2018, 19:55:54 pm »
Доколкото съм запозната лигавицата ти е много добре. За хиперстимулация нищо не мога да кажа, но е напълно вероятно при пункцията да толкова фоликулчета :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #73 -: Май 02, 2018, 20:16:51 pm »
Благодаря ти Танче , за бързия отговор.
Бадявам се твоята “красота” да хване и да се разкара..и със следващия МЦ всичко да е наред.

Над 18мм ли се пунктираха Ф?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #74 -: Май 02, 2018, 20:43:09 pm »
Еми над 18мм до 22мм са годни да се пукат. Така че звучи така да е.
Танче, ще се махне сигурно. Иначе да си имаш кисти вече. Пък си чиста, а ти се случва за втори месец. Според мен вероятно ги чистиш с цикъла и дано да е така. Иначе противозачатъчни, ама не е момента. Въпреки, че и те си имат своите ползи
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #75 -: Май 03, 2018, 03:49:44 am »
Чувствам се като Повелителката на кистите :lol: :lol: :lol: Ставам изнервена от противозачатъчните и добре, че не ми изписаха нищо. А и явно док не иска да ме трови излишно. Каза да си правим инсеминациите докато е необходимо, защото са най евтините. Пък вече ако не станело да кандидатстваме по фонда, защото нямало смисъл още от сега да ни одрусат с някоя голяма сума :D
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #76 -: Май 03, 2018, 06:25:45 am »
Танче ще я изчистиш кистата. И аз по едно време бях накъдрила една, но се спука с идването на цикъла. Не са страшни от този вид , ама много объркват плановете.
Христинче лигавицата ти е супер. За фоликулите - аз имах 7-8 в единия яйчник, а в другия дето ми е една шушка имах един. Всичко набодаха и нямаше хиперстимулация. По-рискови са момичетата с поликистозни яйчници, а по спомен ти не си от тях. Хайде дано нещата се развиват добре при теб и да извадите хубави яйчица.
Аз отивам на трансфер ...
« Последна редакция: Май 03, 2018, 06:27:18 am от To4ica13 »
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #77 -: Май 03, 2018, 08:25:52 am »
Точица, стискам палци!

Танче, ще я махнеш тая киста!

Христинче, лигавицата ти е супер.КОлкото до фоликулите, може от всичките да извадят Я, важното е колко ще са зрели.От моя опит тия от по 10 мм ги отпиши.Няма да стават за оплождане или ако се оплодят няма да се развият.Но и на теб не ти трябват 20 Я ако трябва да сме честни :)

Ох, много се вълнувам с вас!

Аз от тия противозачатъчни ще трябва да сменям гардероба и може мъжът да ме смени накрая.Толкова нервна съм, все едно съм пред цикъл перманентно!

Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #78 -: Май 03, 2018, 08:38:58 am »
Танче ще се махне ще видиш :)
Точица и Христинче хайде момичета всички сме с вас, стискаме палци и чакаме прекрасни новини.
На мен днес ми е датата за Ц - имам си обичайните сиптоми, само дето този месец гърдите грам не ми се напрегнаха, както попринцип, но всичко друго си е на лице. Имам леки надежди, но каквото е писано. Този месец става 1 година откакто правиме неуспешни опити :(

Момичетааа направо ще се побъркам... вчера трима познати ме питаха ти да не си бременна, а от днес и в офиса колежките ми само за това говорят и то защото вчера ми се доядоха соленки и просто бях гладна и си взех, а те - ти много ядеш, как така си гладна, да не си бременна, време ти е вече. И на всичкото от горе и тази сутрин пак - ти гладна ли си?, дойде ли ти ? ( аз просто обяснявам че ям малко повече преди Ц, което е много нормално за мен) сиктердосах ги ама те си се смеят и си продължават да разпитват... как се справяте в тези ситуации физически и психически, защото ми идва малко в повече ( НИКОЙ не знае че правиме опити и аз опорито крия, от къде сега им дойде това нз :()
« Последна редакция: Май 03, 2018, 09:19:35 am от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #79 -: Май 03, 2018, 08:44:49 am »
Точица и Христинче - стискам ви палци! :)
Успех момичета!
Рядко пиша, но ви мисля и чета :wink: