0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #160 -: Май 07, 2018, 22:01:03 pm »
Сега като засъхна май повече се забелязва
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #161 -: Май 07, 2018, 22:05:57 pm »
Еличка,не виждам нищо :(,щом имаш съмнения изчакай и направи пак тест.
Христинче благодаря.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #162 -: Май 07, 2018, 22:39:00 pm »
Ели, виждам за какво говориш, но може би защото знам къде точно се очаква чертата при Clear тестове и си измислям и аз. Много е бледа :( Дано пък се окаже бременност  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Първоначално реших, че е Sure check и просто пак си го разглобила до неузнаваемост :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #163 -: Май 07, 2018, 22:48:08 pm »
Мерси Тери
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #164 -: Май 07, 2018, 23:06:58 pm »
Еличка, нали си акушерка (честит празник на патерици)? Не е нормално да не ти дойде след края на бременността. Нали трябва да се изчисти лигавицата?! Отиди на репродуктивен специалист! Трябва да ти се регулират хормоните. Не може да ти идва 2-3 пъти в годината. За бременност трябва овулация, а за да се задържи трябва и добра хомеостаза.
Пожелавам ти съвсем скоро да ти се случи!
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #165 -: Май 07, 2018, 23:42:26 pm »
И според мен, трябва да ти се регулира цикъла по някакъв начин.. незнам как би могла да се случи бременност с цикъл като твоя. Дъжалявам ме го казвам, но подкрепям напълно Павла. Има момичета с ПКЯ, които всеки месец ходят на фоликуметрия и като стане ок фоликула/фоликулите по скоро.. им бият прегнил/хориомон или препарат като тези за да им се пукат Ф.

Отиди при репродуктивен, не губи време при обикновен АГ.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #166 -: Май 08, 2018, 08:38:41 am »
Момиче на мен в неделя сутринта ми дойде :) живи и здрави с нови сили и с нова задача за ЦС :)
Съжалявам че не писах по рано, но нямах възможност.
Точице и Хриси в вас остана надеждата :) силно стискам палци




*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #167 -: Май 08, 2018, 09:58:32 am »
Ех, Слънце.. ще стане ще видиш. Направете цветната снимка сега и дано всичко да е наред.
Еличка, аз виждам нещо много бледо, но кръвния тест ще покаже със сигурност.  Христинчето обаче е права трябва да провериш какво става с цикъла ти.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #168 -: Май 08, 2018, 11:10:26 am »
Нов месец,нов шанс.Просто няма начин да не стане,успех на ЦС,дано покаже ,както каза моя доктор-не тръби,цели магистрали ;)
Точице ти как си?
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #169 -: Май 08, 2018, 11:22:10 am »
Не ме мислете не съм паднала духом, даже ако мога да каже се изкачвам :) ще стане и това е ясно. Мисля да правя хидротубация в Щерев, ако някоя от вас е минала по този път нека ми пише :) много ми е странно, как трябва дати свърши за да направиш микробиология, да я изчакаш да излезне резултата и в същото време снимката да се случи между 8 и 12 от МЦ?? Или по точно за хибротубация пак си трябва микробиология нали?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #170 -: Май 08, 2018, 11:31:27 am »
Ами,в деня преди процедурата си пускаш МБ и тя трябва да излезе следобед, при положение че е направена сутринта.Защо се спря на хидротубация,според лекарите снимката дава по-точен резултат?
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #171 -: Май 08, 2018, 11:45:09 am »
Ами ддз и аз защо. Водят го по лекият вариант, може би за това. Пък и в Щерев май не правят ЦС а само хидротубация. Чакам Кукапетъл да се включи да каже при нея как е минала процедурата. Добре де а микробиологията при тях ли трябва да я правя? Мислех си са мина през здравната каса с направление за гинеколог и тя да ми я взема и да я занеса да я изследват?
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #172 -: Май 08, 2018, 11:48:14 am »
Аз ти препоръчвам цветна снимка, а не хидротубация... Цветната снимка си я взимаш на диск и може да я занесеш където искаш.... хидротубацията няма такава опция.. на нея те гледат на ехограф докато вкарват контраста и това е.... а на ЦС има няколко снимки. Ама ти си прецени. За микробиологията може да си я направиш където поискаш.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #173 -: Май 08, 2018, 11:51:06 am »
И аз съветвам цветна снимка.Ето при мен хидротубация показа 2 проходими тръби, при цветната се оказа, че едната е с множество сраствания и я прекъснаха.

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #174 -: Май 08, 2018, 11:59:50 am »
Подкрепям ви за цветна снимка. Аз като се интересувах за моята случайно попаднах на една статия на лекар,в който се казваше, че за да се проверят тръбите има няколко начина.  И ги беше степенувал по обективност така: 1. Лапароскопия- погледа е отвътре и се оглежда подробно, 2. Цветна снимка- разбира се направена качествено, 3. Хидротубация, 4. Ехографски преглед.
И има логика това да е така.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #175 -: Май 08, 2018, 12:17:49 pm »
А относно микробилогията: поне при мен за ЦС ми я правиха на 26ти ден от предишния цикъл. Просто да е близо до ЦС.
И говорейки за микробилогия: аз явно още си нося гъбичките. Утре отивам за рецепта.
Да си бях останала в Белгия. Само се събудих днес и деня започна с притеснения. На първо място майка ми, която се държи като дете: за твори път и се зачервява кожа около бенка. Което мен ме притеснява, а тя си има нейни си обяснения защо се получава и не ходи да се погледне. Дано е права и не е нещо лошо. Отидох на работа и ме чакаха с информация, че ще участвам на много неприятна за мен среща, която е свързана с много реформи, откоито зависи какво ще работим.
А в Белгия сигурно някой някъде сега яде гофрета, еххх
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #176 -: Май 08, 2018, 12:29:22 pm »
В контекста на написаното ще допълня,че моята ЦС не я усетих,сложиха ми някъде влагалищно обезболяваща инжекция,тя беше леко бодване и това е,но на екрана срещу мен ми обясниха подробно всичко .Според мен търси по-точния,не по-лекия вариант.
Тери,някой яде гофрета ,друг безглутеново :D,добре дошла дошла в реалността :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #177 -: Май 08, 2018, 12:47:39 pm »
Слънцемое, мен двама лекари ме посъветваха за хидротубацията, да, не ми дават снимката, но аз исках да знам дали имам проходимост или не. Важен е специалиста, който ти я прави. Все пак ти решаваш, а и в Щерев правят ЦС. Единият месец правих микробиологията и на другия хидротубацията, няма как в един цикъл да стане, понеже мен ме забавиха с микробиологията, в Щерев излиза за седмица, не по-рано. Незнам на другите места. Вариантът на Тери, към края на цикъла да се пусне микробиология е много добър, за да е максимално близо до снимката.
« Последна редакция: Май 08, 2018, 12:50:12 pm от Kukapetal »
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #178 -: Май 08, 2018, 13:39:56 pm »
В сайта на ЦАР пише, че номерата 40300 ще получат заповеди до края на май. Това означава, че лично ще ги получат от София ли? Аз съм номер 40574 да очаквам ли този месец да ми се обадят, за да насрочат дата за юни или ще се обадят до номер 40300
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #179 -: Май 08, 2018, 13:45:37 pm »
Ами аз съм 396** и ми се обадиха да ходя на 4.05, така че е възможно да връчат до 40300, а на теб да ти звъннат да ходиш по някое време юни.Кога ще ти звъннат не се знае, на мен ми звъняха края на април за 4-ти май.Та не остана Тери :)