0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #180 -: Май 08, 2018, 14:05:19 pm »
Тери, според мен има голяма вероятност да ти звъннат края на Май за дата Юни, защото звънят по- рано от датата на раздаване някъде с две седмици. Но определено ще я вземеш през Юни , към средата може би.  :) Днес са звъняли на номер 40160 .. Наближаваш
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #181 -: Май 08, 2018, 16:18:32 pm »
Този е от преди малко. А момичета точно защото съм акушерка знам че даже и да н ми е идвало няколко месеца пак в месеца в който реши да ми дойде има ову.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #182 -: Май 08, 2018, 16:27:03 pm »
Аз виждам даже 3 бледи черти :D :D :D Дано, дано.
Ели, една моя приятелка е със СПКЯ и цикълът й идва на няколко месеца. Ето така тя разбра, че е бременна, чак когато беше в 3ия месец. И за тези 3 месеца беше правила секс само веднъж да кажа и то не с цел забременяване. Мъжът й беше със счупен крака и се е забавил. А лекарите я бяха предупредили, че ще й се наложи поне година и половина опити. И сега тя да иде при тези лекари да я видят. Бременна е за втори път и то с близнаци (пак не е като да е планувано).
И не знам СПКЯ има ли отношение или, защото е спряло производството на хормона в 3ия месец, но на нея 3 теста в 3ти месец й даваха една забележима втора черта. Дано и при теб е това случаят :*
« Последна редакция: Май 08, 2018, 16:34:42 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #183 -: Май 08, 2018, 16:32:14 pm »
Благодаря за подкрепата Тери. В кутията има още един ще го направя утре за сравнение и него пък в понеделник или вторник ще пусна и един кръвен.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #184 -: Май 08, 2018, 16:48:53 pm »
Не знам как си го постила но и аз виждам 3 чертички :) айде дано да е по наситен утре :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #185 -: Май 08, 2018, 16:50:50 pm »
И аз видях 3  :D,успех
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #186 -: Май 08, 2018, 16:53:08 pm »
Тризнацииии :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #187 -: Май 08, 2018, 16:54:48 pm »
Каквото дойде и на 1 ще съм повече от доволна дано само да е всичко наред и да се окаже че наистина има бебче та ако ще и 4 да са 😂
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #188 -: Май 08, 2018, 17:42:37 pm »
Ехее, Еличка на този тест вече се вижда втората черта :) Зарадва ме много, изчакай 2 дена и направи пак :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #189 -: Май 08, 2018, 20:34:56 pm »
Мале, много хубаво, Еличка! Дано всичко е наред! Три чертички за късмет!
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #190 -: Май 08, 2018, 20:40:37 pm »
Здравейте, момичета! Имам два въпроса към вас. Какво мислите за инвитро на естествен цикъл и дали в случаи като моя (мъжки фактор - ниска концентрация и 5% морфология) не е по-удачния вариант? Инвтория въпрос е - при положение, че никога не се е стигало до временност, дори и завършила в начален стадии, не говори ли това за проблеми при имплантацията и не трябва ли да търся проблем и при мен? От направените ми изсшедвания се вижда, че нямам отклонения в резултатите (генетични, имунологични, хромозомни, хормонални)? Благодаря предварително :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #191 -: Май 08, 2018, 22:00:43 pm »
Jemini, това че до сега не е имало никога имплантация, ти неможе да си сигурна.. възможно е да е била за многп кратко и ти даже да не си разбрала че е имало бременност. Другото е, че това не значи че има проблем и при теб, лошата морфология може да не опложда добре Я за да стане хубав ембрио и затова да не се имплантира... това са мои развъждения. За инвитро на ЕЦ, ще ти кажа моето мнение.. и аз така си мислех, че като при мене няма проблем, ще стане с инвитро на ЕЦ.. и така си дадохме парите.. имаше 1фоликул с 1 яйцеклетка (има случаи и без Я вътре) та тая Я не се оплоди въобще с ИКСИ оплождане. След 2 месеца от опита, забременях естествено, но за кратко... през това време си бяхме пуснали документите за фонда и ето че сега съм в стимулиран опит... :) Та не пречи да пробвате, има вероятност да стане и на ЕЦ, но шанса е по-малък. Това е мое мнение.
Сега както вървят с раздаването на заповеди от фонда.. Горе долу за 3 месец ще си вземете заповедта.
Забравих да ти кажа, че и ние сме с мъжки фактор - Олиготератозооспермия.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #192 -: Май 08, 2018, 22:27:35 pm »
Малее, корема ми се е надул страшна работа.. все едно съм глътнала балон.. и ми е тежко... Сега в 22:00 си бих хориомон 5000 ...
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #193 -: Май 08, 2018, 22:42:21 pm »
Хриси, много късмет ти пожелавам. Не знаех, че вече сте правили едно инвитро. Дано сега всичко е наред, някак си за теб съм решила, че ще си имаш момченце. Пожелавам ти го още този месец
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #194 -: Май 08, 2018, 22:53:38 pm »
Христинче, стискам палци всичко да е наред и с успешен финал, най- вече :)

Тери, сблъсъкът с действителността е много гаден. Не се впрягай!

Еличка, наличието на менструация не означава, че е имало овулация. Виждам 3 чертички. Дано всичко да е наред!

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #195 -: Май 08, 2018, 22:54:36 pm »
Здравейте момичета! Дълго време не съм писала! И от тогава много опити и все неуспешни... следващата седмица ще ми правят цветна снимка, а на приятеля ми спермограма. Лекарката днес ме питаше дали ще искам упойка по време на снимката, бихте ли ми казали (тези от вас, които са минали през това) какво точно представлява и има ли смисъл от упойка? Поздрави и успех на всички 😊
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #196 -: Май 08, 2018, 23:08:08 pm »
Здравей, Захарна. Аз бях с упойка. Моя лекар не прави ЦС без упойка. За което според мен си има причина. Мисля, че под упойка се намалява риска от спазъм. Ако те заболи и направиш спазъм, той може да изхвърли контрастното вещество от тръбите и да даде фалшив лош резултат. Така че аз съм за упойката. Нищо не разбрах. Не ме е боляло, правенето на ЦС определено не ми навява сега лоши или стресиращи спомени, защото аз си спях през цялото време.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #197 -: Май 09, 2018, 06:29:35 am »
Еличка и на мен ми се виждат три чертички. Хайде дано да сте успели този път!
Хриси, успех момиче.. стискам и аз палци да минава пункцията с хубав резултат.
Захарна, и аз мисля че е по-добре добре с упойка да се направи ЦС. Тери е обяснила защо. Макар че някои жени не ги боли, голям е процента на тези които усещат, а това би могло да компрометира резултата.
Момичета, знам че е рано но започвам да се вглеждам за някакви симптоми. Обаче освен леко болезнени гърди и леки болки в кръста и корема от време на време ... Друго няма. Дали се е получило ?   :? Тези дни на чакане вече ми дотежават.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #198 -: Май 09, 2018, 09:05:14 am »
Симптомите се добри, ама дали са от стимулацията, дали от другото. Дано да е от другото. В риалитото на Малинов си бяха казали при трансфер: "Това, което знаем е, че засега си бременна", което си е така. То си има ембрионче там. Дано и се задържи за дълго. Кога ти е датата за теста? Дано е подарък за годишнината.
Аз покрай вас започвам много да се навивам за инвитрото. Бях решила за септември, ама така не ми се чака.  Но би било трудно да убедя съпруга.
Станала съм като бабичките, все си намирам за какво да се притеснявам. Вчера една успях да убедя майка ми да си запише час за понеделник за онкодерматолог, да й види тази зачервена бенка, че не мога да спра да я мисля. Както каза тя: "Аз не се притеснявам, ти си се притеснила". Точно като бабите без работа съм.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #199 -: Май 09, 2018, 09:44:43 am »
Точица, хем са симптоми на бременност хем на МЦ, Ама аз като забременях си мислех че ще ми идва, та бременна си до доказване на противното!

Тери, ти си мислиш че отиваш и хоп стартирате :) Ми не е така, най-малкото ще трябва да те рпоследят един месец, пък ще стане лято ще излязат в отпуска :) Та спокойно, ще минете на план ин витро по някое време!

Мисля я аз Христинчето, утре и е пункцията, днес ще и е един притеснен ден!Дано е добре!

Еличка
, направи ли още един тест?