0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Заповядайте в новата тема!

Нека все по-малко пишем за болести и все повече за радости!
  :wave:

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2018, 14:37:55 pm »
Благодаря, Смайли! Нека да напълним новата темичка с усмивки :)!

На Алеко са, Беата. Там вчера, и особено днес има страшен вятър, та допълнително го мисля. Над 50 км/ч.
Него като го духне вятъра в лицето и се разревава и иска да го нося  :lol:

Вчера имахме послание от треньорите - колко добре се справял и как трябва да продължи да ходи на ски, че ще ги забрави до догодина (търсят си клиенти, разбираемо).
Като го казах това на моя мъж (той пък го няма, в командировка) и вика: "К'во, все едно не си знам детето, че едва си стои на краката."  :lol:

Вие към коя школа сте? Ще ви пратят ли някакви снимки?
Нашата градина изобщо не е по снимките. Аз пък много обичам снимки и чак днес се присетих късно да бях помолила някой да го снима там горе.
Нашите са към Мачирски Спорт. Аз също много обичам снимки и попитах, но нямали от ДГ такава практика. Случайно научих обаче, че има уеб камера на Офелиите и едва днес се опитах да видя какво правят малчовците. Не че точно тях ще видя, де. Камерата е твърде далечна. И на Алеко има камера. Можеш да пробваш.

Доволна съм, че им хареса. От първа група са само те двамата. Вижда им се странно, че пак ще се връщат в детската градина. Друго си е да са по цял ден навън. Вечер си лягат в 9  :lol:.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2018, 14:52:53 pm »
На камерата вися от понеделник  :lol:, но те са някъде извън обсега.
Само един ден успях да го накарам да легне в 21 ч.. Изобщо не изглежда като да е уморен вечер. Според мен тяхната групичка не ги претоварват много, много, защото всички са набор 2014, декем малки.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2018, 15:03:16 pm »
Аз пак завиждам.Моника е активна, викаща и тичаща.Ако харесва някое дете се превъзбужда и направо не мога да я успокоя.И едно такова ходене в планината щеше да и дойде супер на нея, обаче тук няма къде.А баща и го мързи и все си измисля оправдания да не мърдаме от града.Тази събота и неделя сме свободни ама то времето няма да е за планина :(

Беата какво ще правите за празника вие?

Аз ще си причиня пак деца гости в апартамента за последно.Идното лято ще правим ремонт на хола :)

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2018, 20:32:17 pm »
Запис
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2018, 12:29:25 pm »
Ето ни и нас в новата тема. За жалост сме болни. :( Габи се събуди в петък с температура 38,1° и много сополи. Не мисля, че е грип. Почнахме с лечение, че да е здрава до понеделник. И при мен се чувства че са вече големи. Като са в къщи си се заиграват - не само двамата, но и самостоятелно и аз мога да си правя нещо друго.
bonbolini, и моят син е неагресивен, но миналата година септември имахме голям проблем в градината с изявена агресия - едно от най-големите момчета беше събрало останалите около себе си като тартор и не разрешаваше на приятелите му да играят с него и дори ги караше да го удрят или дразнят. И това избиваше при Марти в агресия, но към останалите около него деца, които искаха да играят с него, но той не ги искаше. Имаше разговор с всички родители и децата. Нещата се пооспокиха, тази година тарторите са в училище и съвсем е спокойно в групата.Така че трябва да се наблюдават децата и да се види къде е проблема.

Лек ден на всички!


Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2018, 09:33:32 am »
Хоп и ние да се запишем в новата тениска.
На всички болни бързо да оздравяват.
Ние сме добре,малката почна да се укротява и не плаче толкова.Нощното хранене остана едно.Вечер и давам кърма и дохранвам с АМ,сутрин по същия начин.Вече започна да хапва повече неща,сега е на фаза месо.Дадоха ми прясно младо телешко,пекох го на фурна и и го пасирах,иска да си яде чисто без да го смесвам с друго.
Започна да си мачка и дере много лявото ухо,до такава степен че пуска кръв.До колкото знам много бебчета правят така,чудя се обаче с какво да го мажа.Сухите бели кремове ли са по-добре,от типа крем Здраве,Судокрем или с млякото на Биодерма с което си я мажа?Същата чужденка ми е за пъпчиците от претопляне,имам и кремче което е за пъпчици от лиги.
И последен въпрос:мислех си да кандидатстваме в ясла,която е близо до работата ни(с баща и работим на 500м един от друг,яслата е на същото разстояние),но си говорех с една девойка,която ме убеждаваше ,че е по -добре до дома(имаме на удобно място).Според вас как е по-добре,при вас как е?Живеем в Дружба и работим в Исток
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2018, 11:41:59 am »
И последен въпрос:мислех си да кандидатстваме в ясла,която е близо до работата ни(с баща и работим на 500м един от друг,яслата е на същото разстояние),но си говорех с една девойка,която ме убеждаваше ,че е по -добре до дома(имаме на удобно място).Според вас как е по-добре,при вас как е?Живеем в Дружба и работим в Исток
Според мен е по-добре да е до работата, защото ако е до вкъщи, теоретично ще стои по-дълго време в градината (ще го оставяте сред първите и ще го вземате сред последните). Минусът е, че зимата, когато е студено, ще го разнасяте по-дълго време до градината и обратно, но когато си с кола не би следвало да е голям проблем.

Относно кремчетата. Мисля, че сухите в такива случаи помагат повече.

Ра4ко, надявам се, че Габи вече се е оправила!
Маги, и Мони надявам се.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2018, 14:52:59 pm »
Бебешок още един глас за яслата до работата. Марто първо беше в градината до нас. Голямо препускане вечер да го прибера навреме, после пазаруваме от магазина до нас и се орибираме вкъщи. Преместих го в градина до работата, вечер доста по-спокойно отивам да го взема, от ранна пролет до късна есен си правим разходки, пак си пазаруваме, но от доста по-добре заредени магазини. Значително по спокойно ми е.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2018, 18:02:32 pm »
Макар че сега като се замислих от Дружба до Изток не е много далече - 10 мин с кола?
Така че може би във вашия случай няма голямо значение. Може да изберете по градина (учителка) - за коя има по-добри отзиви, ако имате такава опция.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2018, 19:07:52 pm »
И аз записах МОника на градина близко до работата.Но гледах първо учителките.Интересувах се какви са отзивите за тях, как се държат с децата.Но Плевен е малък град и можеш да избираш градината.

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2018, 22:08:50 pm »
Бебешок, аз също бих избрала тази до работата, но зависи как стоят нещата със свободните места, наплива и точките. Ако предпочетеш и запишеш на първо място грдина не в района на живеене губиш половин точка.
Ние у дома пък сме в драма. Котарака с катетър, абокат, яка и "арестуван" в клетка, а Нора страда, не иска да се отдели от клетката. От няколко дни нещо като вирусче се е завъртяло из нас, тя прикашля, мене лека хрема, таткото "затънтено" му било ... като нищо някой лазарет да си спретнем тези дни, седя и чакам просто, и се надявам да не пипнем гадния грип.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #12 -: Февруари 04, 2018, 22:27:53 pm »
Аз нямам постоянен адрес в София,от там губя 1 точка,за да не губя още си преместих настоящия до работата (до колкото разбрах за постоянен дават 3,за настоящ 2).Ако не мине черна котка път както се казва ,предстои да се сдобием с жилище в квартала, където живеем преди класирането.Та имам възможност да преместя постоянния.За свободните места ясно как се вижда,но за наплива как се разбира?Ей голяма драма са това яслите
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2018, 09:02:56 am »
Да, ясли, градини все е драма.И не спира с приемането на детето в съответното заведение.

Авалон, след Моника се изредихме и ние с моя мъж.Аз днес си имам и хрема за разкош :lol: Какво му е на котарака.Като оперирахме малката котка, Моника ходеше и обясняваше на всички как е болна и много я боли и не трябва да я пипаме.Голяма драма беше в къщи.

Бебешок
, стискам палци за жилището!

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2018, 11:03:57 am »
bebeshok, пробвала съм и двата варианта. Ако е близо до вкъщи, тичането вечер е голямо. Вземам ги от последните, случвало се е в 7 без 5 да отида. Моите са двама и реално не стоят сами, но за едно дете вероятно ще е проблем. Ако е близо до работата (при нас на около 40-50 минути с градски транспорт), следва прибиране в час пик, а зимата и събличане/обличане на част от дрехите. За мен и това не е ок и предпочитам аз да тичам. Ще пробваме пак лятото, но за сега се върнахме в градината близо до вкъщи. За наплива и шансовете ни аз съдех по кандидатите и техните точки. В една от градините децата с повече от нашите точки бяха 2 пъти повече от свободните места и така изобщо не кандидатствахме за там. Прецеди коя градина да сложиш на първо място, даваха допълнителни точки за това.

Пазете се от грипа, ужасен е вируса тази година. Направих бронхит за 24 часа и около месец ми отне да се оправя. То не бяха антибиотици, сиропи за кашлица и всякакви бабини илачи. Не си спомням някога да съм се чувствала толкова зле. И децата се заразиха, но сякаш по-леко от мен го изкараха.

Бързо да се оправят болните и да не се разболяват здравите. Хубав ден, момичета и момче!
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2018, 11:16:52 am »
Верно драма, почти като прием в университета хаха - смяташ, пресмяташ, комбинации ако не тук, там. За наплива във всеки град си има по принцип предпочитани детски заведения, рядко се освобождават бройки през годината на междинните класирания, да не кажа никога. Отделно ако района е голям , има една ясла примерно. Верно, че цяла точка беше при местоживеенето.
Маги, белтък в урината, незнайно от кога и къде, но породите все с нещо са обречени ... (повече никога, пак се заричам). Запушил се хайвана, надяваме се поне с операцията да се размине.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #16 -: Февруари 05, 2018, 11:24:00 am »
На мен ми е по-удобно да е близко до работа.След като я взема мога да използвам да напазарувам, да се разходим, да отидем още някъде.Градината е на центъра и ми е много удобно.Даже при хубаво време ходим да ядем сладолед/царевица и да се разхождаме.Ако беше в тази до в къщи, кача ли веднъж баира, забрави пак да сляза на центъра.А и да остава сама последна в градината не ми е ОК.Като са двама си играят, но само дете с учителките или събрано с по-големи групи, ами гадно си е.

Авалон
, нашите са чисти улични ама на пак са кекави.Голямата има някакъв проблем с бъбреците, предполагам камъни, и ще трябва да я водим скоро на доктор да я прегледа.Ако и нея оперираме Моника ще е в траур точно като Нора.Това е нейната котка, тя спи с нея и ще е ужасно и за котето и за Моника, и за всички ни де.

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #17 -: Февруари 05, 2018, 12:03:37 pm »
И аз да се наглася вече в тази тема, че ако се ослушвам още, ще трябва направо при порасналите да се вмъквам :)

Понеже чета, че обсъждате детски ясли и градини, аз да си кажа, че изобщо не се впрягам на тая тема. Като не стане, здраве да е. Ще плащаме за частна и толкоз. Не че са ми излишни тия пари, ама и нерви нямам за прахосване. Аз още даже не съм я регистрирала момата. Запознах се един ден бегло с така прилежно написаната програма на НАСА и сега събирам сили да попълня въпросните полета.

Бебешок, ние също живеем в Дружба, но постоянният ни адрес е в Младост и за там ще са кандидатурите. При нас вариантът с ясла до местоработата е абсурден, защото ще трябва аз да я мъкна сутрин и вечер и то до другия край на София. С градски се придвижвам. То всъщност където и да е, баща й най-веротно ще се занимава с логистиката - той сам си е шеф откъм работно време и това не му е пречка.
« Последна редакция: Февруари 05, 2018, 12:11:13 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2018, 14:53:16 pm »
Беата какво ще правите за празника вие?

Аз ще си причиня пак деца гости в апартамента за последно.Идното лято ще правим ремонт на хола :)
Планирам тържество в детски клуб. Няма да съберем много деца, но поне ще имат място за игра и танци, аниматорки, а ние, възрастните, ще можем да се видим и чуем :). Все повече се отказвам от идеята да черпят в детската градина. Рожденият им ден е в неделя.

По повод питането за детската ясла/градина, на мен ми е по-удобно да е близо до дома. Може да прекарват малко повечко време там, докато ги взема, но после направо ги водя на разходка или у дома, според времето. Така ги научих да ходят пеша :).

Пожелавам бързо оздравяване на всички болни и дано ни се разминат гадните вируси!
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2018, 15:17:01 pm »
Като сте се заговорили за рожденни дни.Ето една идея: The Little Jym Sofia на бул.България(гимнасика за деца от 10м до 12г).Бяхме на рожден ден на 5г. дете.Залата е отделена със стъкла,треньорите взеха децата и 2 часа ги забавляваха,а възрастните си говорехме на спокойствие,след като свърши времето дечицата седнаха на масичките специално приготвени за
тях ,хапнаха торта и други лакумства и кой от където е.Мисля,че всички малчугани останаха много доволни,някой от тях поискаха и техните рожденни дни да бъдат там